ITmix.cz logo

Recenzia: bluetooth reproduktor LAMAX Sounder2 Play

Silné stránky
 • Svetelné režimy
 • Možnosť prepojenia dvoch reproduktorov Lamax
 • Handsfree hovory
 • Ovládanie hlasovým asistentom
 • Priaznivá cena
Slabé stránky
 • Absencia powerbanky
 • Absencia rádia

Bluetooth reproduktor LAMAX Sounder2 Play zaujme nielen slušnou kvalitou zvuku, ale aj prepracovanými svetelnými efektmi. Na jedno nabitie dokáže prehrávať hudbu až 24 hodín. Poteší vás aj prítomnosť mikrofónu na handsfree hovory a ovládanie hlasovým asistentom. Zo slabých stránok môžeme spomenúť napríklad absenciu rádia alebo powerbanky. Prečítajte si, ako reproduktor dopadol v našom teste v porovnaní s konkurenčným JBL Flip Essential 2 a ako hodnotíme kvalitu zvuku.

Často kladené otázky a odpovede

Ako dlho vydrží LAMAX Sounder2 Play na jedno nabitie?

Výdrž batérie závisí od zvolenej hlasitosti a od toho, či si zvolíte funkciu farebného podsvietenia. V našom teste, keď sme vypli podsvietenie a nastavili hlasitosť na približne 40 %, zvládol reproduktor deklarovaných 24 hodín bez problémov.

Môžem reproduktor LAMAX Sounder2 Play používať pri bazéne?

Áno, reproduktor je odolný voči vode a prachu podľa normy IP67.

Má reproduktor funkciu powerbanky?

Nie. reproduktor neumožňuje nabíjanie iných zariadení.

Môžem reproduktor používať na telefonovanie?

Áno. Zariadenie má mikrofón na handsfree hovory a ovládanie hlasového asistenta v telefóne.

Čo nájdete vo vnútri balenia?

Prenosný reproduktor LAMAX Sounder2 Play nám do redakcie prišiel v krabici s rozmermi 22 × 8,5 × 9 cm a celkovou hmotnosťou 712 gramov. Po jej otvorení sa nám naskytol pohľad na:

 • samotný reproduktor,
 • napájací kábel s konektorom USB-C,
 • 3,5 mm audio kábel
 • a návod na použitie.

Podobne ako pri konkurenčných bluetooth reproduktoroch, ani tu nenájdete napájací adaptér. Budete teda musieť použiť svoj vlastný. Zvyčajne ide o rovnaký napájací adaptér, aký používate na nabíjanie mobilného telefónu.

Technické parametre LAMAX Sounder2 Play

Z hľadiska technických parametrov stojí za zmienku konektivita cez bluetooth 5.3. Reproduktor zaujme aj slušnou výdržou batérie, a to až 24 hodín. Celkovo možno povedať, že LAMAX Sounder2 Play je v každom z nižšie uvedených parametrov možno lepší ako porovnávaný JBL Flip Essential 2, teda najlacnejší reproduktor JBL, ktorý má k tomuto najbližšie z hľadiska výkonu, vzhľadu a rozmerov. Okrem toho je LAMAX zhruba o polovicu lacnejší.

Názov parametraHodnota
PoužitieCestovný reproduktor
Rozmery a hmotnosť18,6 × 7,4 × 7,4 cm, 518 g
Bluetooth technológia a konektivitaBluetooth 5.3
BatériaKapacita 3 600 mAh
Doba prehrávaniaAž 24 hodín
Odolnosť - stupeň krytiaIP67
Počet reproduktorov2
Výkon24 W
CitlivosťVýrobca nešpecifikuje
Frekvenčný rozsah20 - 20 000 Hz
ImpedanciaVýrobca neuvádza

Ideálny na domáce aj vonkajšie použitie

Tento bluetooth reproduktor sa bude vynímať nielen doma. Môžete ho použiť aj na vonkajšie ozvučenie, napríklad pri bazéne alebo pri grilovaní s priateľmi. Jeho pomerne malé rozmery (18,6 × 7,4 × 7,4 cm) a nízka hmotnosť (518 g) uľahčujú jeho prenášanie. Bez obáv si ho môžete vziať aj na cesty (napr. autom). Do lietadla budete pravdepodobne chcieť ľahšiu a ešte kompaktnejšiu verziu (skvelý je napríklad JBL Clip 4). Konkurenčný model Flip Essential 2 je o niečo menší. Z hľadiska kvality vyhotovenia vyzerajú oba modely prakticky identicky.

LAMAX Sounder2 Play pôsobí na prvý pohľad kvalitným a prepracovaným dojmom. Jeho dizajn ozvláštňuje podsvietenie, ktoré bliká v rytme hudby. Praktickým prvkom je aj šnúrka, ktorá umožňuje reproduktor zavesiť. To sa môže hodiť, ak ste na pikniku a chcete reproduktor zavesiť na konár stromu. Vždy však pamätajte na to, že reproduktor nie je všesmerový, takže ak sa napríklad na konári stromu neustále točí, môže to negatívne ovplyvniť kvalitu zvuku.

Pripojenie je jednoduché a bezproblémové

Technológia Bluetooth vo verzii 5.3 zabezpečuje bezproblémové spojenie medzi reproduktorom a iným zariadením (napríklad mobilným telefónom). Nemali sme napríklad problém s ovládaním reproduktora v celom menšom byte, aj keď reproduktor a mobilný telefón boli oddelené dvoma dverami. Verzia 5.3 pomáha aj v oblasti výdrže batérie, čo je pravdepodobne jeden z dôvodov, prečo JBL Flip Essential 2 (s verziou 5.1) vydrží na jedno nabitie kratší čas.

Prínosom je aj zahrnutie viacerých možností pripojenia. Hudbu môžete prehrávať aj z microSD karty alebo využívať 3,5 mm audio konektor.

Výdrž až 24 hodín na jedno nabitie

Silnou stránkou tohto prenosného reproduktora je nepochybne veľmi slušná výdrž batérie, ktorá dosahuje až 24 hodín. Teda aspoň za predpokladu, že vypnete podsvietenie a budete počúvať hudbu pri 50 % hlasitosti. Pri 80 % hlasitosti (a stále vypnutom podsvietení) je výdrž batérie 15 hodín. V tomto ohľade jednoznačne vyhráva napríklad nad JBL Flip Essential 2, ktorý má výdrž batérie 10 hodín. LAMAX Sounder2 potom ponúka výdrž batérie až 12 hodín.

A ako si reproduktor viedol v našom teste? Najčastejšie sme ho používali na hudbu na pozadí pri práci. S ohľadom na to sme nastavili hlasitosť na približne 40 % a podsvietenie sme vypli, aby nás nerozptyľovalo. V tomto prípade reproduktor vydržal 3 pracovné dni / 8 hodín. Hodnoty deklarované výrobcom podľa nás teda zodpovedajú.

Na nabíjanie reproduktora slúži priložený napájací kábel. Plusové body od nás zariadenie získava vďaka tomu, že nabíjací konektor je krytý a len tak tak doň neprenikne prach či vlhkosť. Samotný kryt sa dá ľahko odklopiť jedným prstom. Plné nabitie reproduktora sa dosiahne približne za 4 hodiny, bohužiaľ tu chýba funkcia rýchleho nabíjania.

O potrebe nabíjania vás bude informovať blikajúca červená LED dióda. Osobne by sme však ocenili trochu viac informácií o stave batérie. Pôsobivejšie zastúpenie ponúkajú napríklad reproduktory JBL, ktoré na orientačné informácie o stave batérie využívajú niekoľko LED diód.

Odolnosť voči vode a prachu

LAMAX Sounder2 Play je ideálnym partnerom na vonkajšie použitie. Jeho odolnosť voči vode a prachu je označená parametrom odolnosti IP67. To znamená, že reproduktor je plne odolný voči prachu a vydrží aj dočasné ponorenie pod vodu v hĺbke do 1 metra až na 3 minúty. Bez problémov teda vydrží aj letnú idylku pri bazéne.

JBL Flip Essential 2 nebol testovaný na odolnosť voči prachu a model LAMAX získava plusové body aj v tomto ohľade.

Kde kúpiť Lamax Sounder2 Play
Lamax Sounder2 Play
Hodnotenie
4.2/5

Slušná kvalita zvuku

Napriek svojej veľkosti a prijateľnej obstarávacej cene ponúka LAMAX Sounder2 Play slušnú kvalitu zvuku. LAMAX Sounder2 sa môže pochváliť celkovým výkonom 30 W. Ak sa rozhodnete pre 100 % hlasitosť, musíte bohužiaľ počítať s určitým skreslením zvuku, čo je jav, ktorý sa vyskytuje pri väčšine reproduktorov.

Reproduktor nie je všesmerový. To znamená, že jeho natočenie má čiastočný vplyv na kvalitu reprodukcie. Ak je otočený smerom dozadu k poslucháčovi, kvalita zvuku sa zhorší. Z hľadiska horizontálnej alebo vertikálnej orientácie reproduktora sme však nezaznamenali výrazný rozdiel. Z hľadiska 360° reprodukcie zvuku je to pre nás lepší model ako JBL Essential Flip 2. Pri tomto je rozdiel v kvalite počúvania pri otočení reproduktora výraznejší.

Reproduktor sme najčastejšie používali na príjemné pozadie pri práci s hlasitosťou okolo 40 %. Skreslenie zvuku je badateľné až od približne 80 % hlasitosti.

Z hľadiska žánrov ide o pomerne multifunkčný model, ktorý osloví širokú skupinu poslucháčov. Celkovo je zvuk príjemne vyvážený a živý s dobrým vykreslením výšok, stredov a hlbokých basov.

Stredné a vysoké tóny boli pri našom testovaní prakticky totožné s modelom Flip Essential 2. Vďaka tomu je reproduktor vhodný aj na počúvanie hovoreného slova, teda podcastov. Skvelý zážitok sme mali aj pri sledovaní filmov. Ak predsa len chcete o niečo silnejšiu basovú zložku, odporúčame siahnuť po modeli JBL Flip Essential 2. Počítajte však s tým, že zaň zaplatíte dvakrát toľko.

Maximálna hlasitosť je pri oboch modeloch veľmi slušná a ak sa pre ňu rozhodnete, susedia vás nebudú mať veľmi radi.

Jednoduché ovládanie

Ovládanie reproduktora sprostredkováva celkom 6 tlačidiel umiestnených na tele zariadenia. Vďaka ich vystúpenému dizajnu ich ľahko nájdete, hoci v tme by sme často uvítali ich podsvietenie. Výhodou je aj ich veľmi dobrá odozva.

Úplne na kraji sa nachádza tlačidlo Power na zapnutie a vypnutie reproduktora, ako aj prepínanie režimov podsvietenia.

Pomocou tlačidiel + a - môžete ovládať hlasitosť a prepínať na predchádzajúcu alebo nasledujúcu skladbu.

Tlačidlo LAMAX Play slúži na pozastavenie a opätovné spustenie prehrávania. Možno ho použiť aj na aktiváciu mobilného hlasového asistenta, prijatie, ukončenie alebo odmietnutie hovoru.

Tlačidlo Mode slúži na prepínanie zdrojov hudby alebo na obnovenie výrobných nastavení reproduktora.

Tlačidlo TWS sa používa na zapnutie alebo vypnutie režimu TWS a odpojenie od spárovaného zariadenia.

Prvých pár minút môžete rozmýšľať, ktoré tlačidlo zvoliť pre danú funkciu (ako prakticky pri každom zariadení). V našej redakcii sme sa však s reproduktorom zžili pomerne rýchlo.

Tlačidlá majú skvelú odozvu
Tlačidlá majú skvelú odozvu

Ďalšie funkcie LAMAX Sounder2 Play

Bluetooth reproduktor LAMAX Sounder2 Play nezaostáva ani z hľadiska ďalších funkcií. Na rozdiel od modelu LAMAX Sounder2 je vybavený aj farebnými režimami, ale inak sú jeho funkcie totožné.

Podsvietenie

Vyzdvihnúť musíme najmä 5 farebných režimov, ktoré môžu automaticky blikať v rytme hudby. Ak však chcete, podsvietenie môžete vypnúť a šetriť tak batériu. Efekty sú najlepšie, keď je zdroj svetla obmedzený (napríklad pri večernom sedení). Na druhej strane sú prakticky nepoužiteľné, napríklad počas popoludňajšieho pikniku vonku.

Môžete si vybrať z 5 farebných režimov
Môžete si vybrať z 5 farebných režimov

Mikrofón

Reproduktor je vybavený mikrofónom, takže ho môžete použiť na ovládanie hlasového asistenta v mobilnom telefóne. Testovali sme ho s iPhonom, teda hlasovým asistentom Siri, a všetko fungovalo bez problémov.

Kde kúpiť Lamax Sounder2 Play
Lamax Sounder2 Play
Hodnotenie
4.2/5

Dá sa však použiť aj na handsfree hovory. Kvalita zvuku nie je zlá, ale niekedy je ťažké druhej strane správne rozumieť a hovor znie občas akoby tlmene. Na druhej strane nás druhá strana pri telefonovaní počula dobre. Funkcia je preto vhodná skôr na príležitostné použitie, nie napríklad na pravidelné konferenčné hovory.

LAMAX BeatShare

Ak máte dva reproduktory LAMAX s funkciou LAMAX BeatShare, môžete ich navzájom spárovať a dosiahnuť ešte lepší zvukový zážitok.

Z hľadiska funkcií možno vytknúť snáď len absenciu rádia a powerbanky. LAMAX tiež všeobecne neponúka k svojim reproduktorom pridruženú mobilnú aplikáciu, kde by boli k dispozícii napríklad ekvalizéry. Vo všeobecnosti to však nie je zásadná prekážka.

Záver – komu by sme Lamax Sounder2 Play odporučili?

Prenosný reproduktor LAMAX Sounder2 Play je vhodný pre ľudí, ktorí hľadajú cenovo dostupné zariadenie na domáce alebo vonkajšie počúvanie. Reproduktor je z hľadiska prehrávania skladieb pomerne multižánrovo orientovaný model a v našom teste sa ukázal ako vhodný aj na sledovanie filmov alebo počúvanie podcastov. Len na časté telefonovanie ho nemôžeme príliš odporučiť, pretože nie vždy je možné druhej strane dobre rozumieť.

Reproduktor zaujme aj piatimi svetelnými režimami a funkciou LAMAX BeatShare na vzájomné spárovanie dvoch reproduktorov. Poteší aj slušná výdrž batérie až 24 hodín. Za zmienku stojí aj odolnosť voči vode a prachu na úrovni IP67.

Recenzia: bluetooth reproduktor Lamax Sounder2 Play
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Ovládanie a funkcie
 • Pomer cena/výkon
4.2

Kvalita, ktorá prevyšuje cenu

Bluetooth reproduktor LAMAX Sounder2 Play zaujme nielen slušnou kvalitou zvuku, ale aj prepracovanými svetelnými efektmi. Na jedno nabitie dokáže prehrávať hudbu až 24 hodín. Poteší vás aj prítomnosť mikrofónu na handsfree hovory a ovládanie hlasovým asistentom. Zo slabých stránok môžeme spomenúť napríklad absenciu rádia alebo powerbanky. Prečítajte si, ako reproduktor dopadol v našom teste v porovnaní s konkurenčným JBL Flip Essential 2 a ako hodnotíme kvalitu zvuku.

Klady

 • Svetelné režimy
 • Možnosť prepojenia dvoch reproduktorov Lamax
 • Handsfree hovory
 • Ovládanie hlasovým asistentom
 • Priaznivá cena

Zápory

 • Absencia powerbanky
 • Absencia rádia
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
Vaše hodnotenie
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: bluetooth reproduktor LAMAX Sounder2 Play
Lamax Sounder2 Play
Hodnotenie: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram