ITmix.cz logo

Recenzia: bluetooth reproduktor JBL PartyBox Stage 320

Silné stránky
 • Rukoväť na prenášanie, kolieska
 • Široké možnosti pripojenia
 • Vymeniteľná batéria
 • Jednoduché používanie
 • Vynikajúca kvalita zvuku
Slabé stránky
 • Vyššia cena
 • Mobilná aplikácia nie je v slovenčine

Bluetooth reproduktor JBL PartyBox Stage 320 na prvý pohľad zaujme svojou robustnou konštrukciou s praktickými kolieskami a výsuvnou rukoväťou. Manipulácia je preto veľmi jednoduchá. Samozrejme, aj kvalita zvuku je vynikajúca a zariadenie dokáže ozvučiť miestnosť o veľkosti tenisového kurtu. Ako sa osvedčil v mojom teste a aké je moje hodnotenie?

Často kladené otázky a odpovede

Pre koho je JBL PartyBox Stage 320 určený?

JBL PartyBox Stage 320 je určený na použitie napríklad na športových podujatiach, táboroch, tanečných tréningoch alebo skupinových cvičeniach. Môže byť vhodný aj na menšie párty alebo firemné podujatia. Dokáže ozvučiť priestor o veľkosti tenisového kurtu. Na druhej strane, v domácom prostredí nebudete môcť využiť jeho plný potenciál.

Ktorú mobilnú aplikáciu budete používať?

Doplnkové funkcie ponúka mobilná aplikácia JBL PartyBox, ktorá je k dispozícii na Google Play a App Store.

Obsah balenia a technické parametre

Bluetooth reproduktor JBL PartyBox Stage 320 mi prišiel v pomerne veľkej a ťažkej krabici. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že žena bude mať problém s prenášaním krabice (napríklad z auta do domu), ale muži to zvládnu.

V balení sa okrem samotného reproduktora nachádza aj napájací kábel a potrebná dokumentácia. Polystyrénová výplň zaisťuje bezpečnosť pri preprave. Po vybalení zariadenia vám ho pomôžu presunúť z miesta na miesto kolieska.

Názov parametraHodnota
PoužitiePárty reproduktor
Rozmery a hmotnosť33,5 cm × 66,9 cm × 38,5 cm, 16,5 kg
Technológia bluetooth a pripojenieBluetooth 5.4
Batéria a nabíjanieAž 18 hodín
Odolnosť - stupeň krytiaIPX4
Počet reproduktorov2× 6,5" basový reproduktor, 2× 1" kopulový výškový reproduktor
Výkon240 W
CitlivosťVýrobca neuvádza
Frekvenčný rozsah40 - 20 000 Hz
ImpedanciaVýrobca neuvádza

Pevná konštrukcia s kolieskami a rukoväťou

JBL PartyBox Stage 320, podobne ako napríklad PartyBox Ultimate, už na prvý pohľad pôsobí kvalitným a robustným dojmom. Celkové rozmery reproduktora sú 33,5 cm × 66,9 cm × 38,5 cm a hmotnosť je 16,5 kg.

Na hornej strane sa nachádzajú ovládacie prvky a výsuvná rukoväť (podobná kufríku) na jednoduchšiu prepravu. K dispozícii je aj praktická drážka na umiestnenie mobilného telefónu alebo tabletu, z ktorého môžete prehrávať jednotlivé skladby. Dve prepravné kolieska dopĺňajú konštrukciu.

Na zadnej strane sa nachádza gumový kryt, ktorý po odkrytí poskytuje pohľad na niekoľko konektorov (popíšem ich nižšie). Pozitívne je, že táto časť je vybavená menšou LED diódou. Ak sa teda snažíte pripojiť nejaké zariadenie v horších svetelných podmienkach, nebudete si musieť svietiť mobilným telefónom alebo iným zdrojom svetla.

Ďalšia časť na zadnej strane reproduktora je uzavreté lôžko s vyberateľnou batériou, takže ju môžete kedykoľvek vymeniť. V spodnej časti nájdete gumovú krytku, za ktorou sa skrýva napájací konektor.

Dve prepravné kolieska dopĺňajú dizajn. Podobne, ako napríklad pri zariadení JBL PartyBox Ultimate, aj tu získate svetelnú šou synchronizovanú s rytmom hudby, čo je ideálne počas večierka alebo napríklad skupinového cvičenia. Show najviac vynikne pri slabšom osvetlení, ale počas používania vonku za slnečného dňa ju môžete pokojne nechať vypnutú, aby ste ušetrili energiu, aspoň ja som sa tak rozhodla.

Pripojenie je hotové raz-dva

Ako je pri reproduktoroch JBL zvykom, spárovanie reproduktora s iným zariadením (napr. mobilným telefónom) je mimoriadne intuitívne a otázkou chvíľky. Po zapnutí reproduktora spustíte režim párovania pomocou tlačidla. V mobilnom telefóne vyberte reproduktor v časti bluetooth zo zoznamu dostupných zariadení a je to hotové. Ďalšie pripojenie sa uskutoční automaticky už pri zapnutí reproduktora.

Bezproblémové pripojenie zabezpečuje technológia bluetooth vo verzii 5.4. Reproduktor som testovala v menšom rodinnom dome a pripojenie nemalo tendenciu vypadávať ani v prípade, že obe zariadenia oddeľovala podlaha a niekoľko dverí. Stabilitu pripojenia teda hodnotím pozitívne.

Pokiaľ ide o spomínané konektory, reproduktor má 3,5 mm stereo vstup AUX, USB-A konektor (možno ho použiť na nabíjanie iného zariadenia) a dva konektory na pripojenie mikrofónu alebo gitary (jeden z konektorov má prepínač na pripojenie gitary). Súčasťou sú aj dva 3,5 mm jack konektory (vstup a výstup) na reťazové zapojenie reproduktorov. Nechýba teda nič podstatné.

Až 18 hodín na jedno nabitie

JBL PartyBox Stage 320 má batériu s kapacitou 9 444 mAh, ktorá na jedno nabitie vydrží až 18 hodín. Konečná hodnota však samozrejme závisí od viacerých faktorov. Ak sa rozhodnete nechať zapnutú svetelnú šou a nastavíte hlasitosť na maximum, batéria sa vybije rýchlejšie.

V mojom teste som sa dostala na 18 hodín prevádzky, keď bola hlasitosť nastavená na približne 50 % a svetelná šou bola ponechaná zapnutá.

Na nabíjanie sa používa priložený napájací kábel a plné nabitie som dosiahla približne za 3,5 hodiny. Poteší však podpora rýchleho nabíjania, kedy už za 10 minút získate ďalšie 2 hodiny počúvania.

Vhodný i k bazénu

Slúchadlá JBL PartyBox Stage 320 ponúkajú odolnosť na úrovni IPX4. To znamená, že odolá postriekaniu vodou, čo znamená, že by mu nemalo ublížiť ani počúvanie pri bazéne. Keďže sa však na poškodenie vodou nevzťahuje záruka, vždy odporúčam vyhýbať sa pôsobeniu vody.

Perfektný výkon v hlavnej úlohe

Ako som už spomenula, JBL PartyBox Stage 320 zvukovo pokryje priestor zhruba o veľkosti tenisového kurtu. Vzhľadom na to, ho odporúčam na väčšie párty, tanečné tréningy, športové kluby a tábory alebo aj na organizovanie menších firemných večierkov.

Kde kúpiť JBL PartyBox Stage 320
JBL PartyBox Stage 320
Hodnotenie
4.4/5

Ak hľadáte výkonný model skôr na domáce počúvanie, vhodným riešením je JBL PartyBox Encore. Naopak, na väčšie podujatia poslúži špičkový model PartyBox Ultimate. JBL PartyBox Stage 320 je akýmsi zlatým stredom.

Počúvanie hudby

Dva 6,5" woofery v kombinácii s dvoma 25 mm kopulovitými výškovými reproduktormi sa postarajú o skvelý zvukový zážitok. Celkový výkon zariadenia je 240 W.

JBL PartyBox Stage 320 je schopný dosiahnuť veľmi slušnú maximálnu hlasitosť. Aj preto nie je príliš vhodný do menších priestorov. Pre predstavu - už pri 50 % hlasitosti sa mi počúvanie v menšom rodinnom dome zdalo nepríjemné a tušila som, že susedia ma nebudú mať veľmi radi. V bežnej cvičebni však hrá veľmi príjemne, pričom maximálna hlasitosť je okolo 100 dB.

Samotná kvalita zvuku je za mňa veľmi dobrá. Ako je u reproduktorov JBL zvykom, údernej basovej zložke je venovaná veľká pozornosť, vďaka čomu si môžete vychutnať počúvanie populárnej hudby a ľahko roztancovať hostí počas párty. Pozadu však rozhodne nezostávajú ani výšky a stredy. Preto je Stage 320 ideálny prakticky pre akýkoľvek hudobný žáner, pri ktorom oceníte vynikajúce vykreslenie jednotlivých detailov. Ak vám zvukové podanie nevyhovuje, môžete si ho upraviť pomocou ekvalizéra v mobilnej aplikácii.

Počúvanie hovoreného slova

Hoci reproduktor nie je primárne určený na domáce použitie, vyskúšala som ho aj pri sledovaní filmov a podcastov, teda hovoreného slova. Reproduktorom nebolo ťažko rozumieť, funkciu Bass Boost (zosilnenie basov) však odporúčam z pochopiteľných dôvodov nechať vypnutú.

PartyBox Stage 320 na rozdiel od pokročilejšieho modelu PartyBox Ultimate nepodporuje technológiu Dolby Atmos. Ak teda chcete reproduktor používať napríklad s televízorom s podporou Dolby Atmos, budete o ňu ochudobnení.

Používanie reproduktora s mikrofónom

Súčasťou balenia nie je žiadny mikrofón. Rozhodla som sa však reproduktor otestovať s bezdrôtovým mikrofónom JBL PartyBox. Súčasťou balenia je prijímač, ktorý stačí zapojiť do reproduktora (do konektora MIC) a potom zapnúť mikrofóny .

Dosah mikrofónov

Dosah týchto mikrofónov je až 30 metrov. Nemala som preto žiadny problém so stabilitou spojenia, ani keď som s mikrofónom pochodovala po celej hale.

Prevádzkový čas

Mikrofóny vydržia na jedno nabitie fungovať až 20 hodín. Vďaka tomu bez problémov pokryjú bežnú večernú akciu. Prípadne ho môžete používať ďalšie dve hodiny počas 10 minút nabíjania. Nabíjať treba nielen samotné mikrofóny, ale aj prijímač, ktorý na jedno nabitie vydrží pracovať 12 hodín (čo opäť stačí na bežnú večernú akciu).

Čistý zvuk

Kvalita zvuku pri hovorení do mikrofónu je veľmi dobrá a reproduktorom je dobre rozumieť. Oba mikrofóny sa dajú používať súčasne, čo oceníte pri moderovaní dvojice, prípadne rozhovoru.

Zabudovaný pop filter dokáže veľmi dobre eliminovať okolité zvuky. Ak však do mikrofónu dýchate (inými slovami, funíte), bude to samozrejme počuť a poslucháči to dvakrát neocenia.

Ovládacie prvky
Ovládacie prvky

Jednoduché ovládanie

Hlavné ovládacie prvky sa nachádzajú v hornej časti reproduktora. Nachádzajú sa tu dva otočné ovládače. Prvý slúži na ovládanie hlasitosti a jeho stlačením môžete pozastaviť alebo opätovne spustiť prehrávanie hudby. Druhý gombík sa používa na ovládanie svetelnej šou.

Medzi týmito gombíkmi sa nachádza klasické tlačidlo zapnutia/vypnutia. Je tu aj tlačidlo s motívom bluetooth na spustenie režimu párovania, tlačidlo na prepojenie viacerých reproduktorov JBL a tlačidlo na spustenie funkcie Bass Boost (v dvoch úrovniach).

Približne uprostred sa nachádzajú tri tlačidlá, ktoré umožňujú pridávať zvukové efekty do hudby. Predvolené nastavenia môžete zmeniť v mobilnej aplikácii.

Kde kúpiť JBL PartyBox Stage 320
JBL PartyBox Stage 320
Hodnotenie
4.4/5

V poslednej časti sa potom nachádzajú štyri otočné ovládače na nastavenie pripojených mikrofónov. Môžete ovládať hlasitosť, úroveň basov a výšok, ako aj ozvenu.

Funkcie rozširuje aplikácia JBL PartyBox

Ak chcete zariadenie využívať naplno, odporúčam stiahnuť si mobilnú aplikáciu JBL PartyBox, ktorá je k dispozícii v službe Google Play aj App Store.

Po pripojení aplikácie k reproduktoru tu môžete získať prístup k niekoľkým ďalším funkciám. V časti Light Control môžete voliteľne zapnúť alebo vypnúť svetelnú šou alebo prispôsobiť jednotlivé svetelné efekty a nastaviť preferovanú farbu.

Sekcia Effect Lab ponúka celý rad zvukových efektov, ktorými môžete obohatiť prehrávaný zvuk a urobiť každú párty vzrušujúcejšou. Patrí medzi ne efekt potlesku, efekt "Let's go!“ a ďalšie.

Priamo v mobilnej aplikácii môžete tiež pozastaviť alebo znovu spustiť skladbu, prepnúť na predchádzajúcu alebo nasledujúcu skladbu a upraviť hlasitosť.

Samostatná časť je venovaná prispôsobeniu tlačidiel na reproduktore. Môžete nastaviť, ktorý zvukový efekt sa má spustiť po stlačení jednotlivých tlačidiel alebo ktoré efekty sa majú nechať zapnuté v rámci svetelnej šou.

Ak k reproduktoru pripojíte mikrofón, v mobilnej aplikácii môžete nastaviť úrovne basov, výšok a ozveny.

K dispozícii je aj funkcia na spustenie ekvalizéra. Okrem funkcie JBL Signature tu nájdete niekoľko prednastavených možností, ako aj možnosť nastaviť si vlastné.

Nasleduje časť na spustenie funkcie Bass Boost v dvoch úrovniach, možnosť vytvoriť stereo zvuk s ďalším reproduktorom JBL a ďalšie nastavenia reproduktora.

Aplikácia je prehľadná a ovládanie je veľmi intuitívne. Jednotlivé možnosti sú sprevádzané pekným grafickým znázornením, takže vás nebude trápiť ani to, že aplikácia momentálne nepodporuje slovenčinu.

Záver – komu by som JBL PartyBox Stage 320 odporúčila?

JBL PartyBox Stage 320 nájde svoje využitie v ozvučovaní skupinových hodín, menších telocviční, táborov a podobne. Veľkou výhodou je vymeniteľná batéria, takže sa nemusíte obmedzovať na bezprostrednú prítomnosť elektrickej zásuvky.

Samozrejmosťou je veľmi dobrá kvalita zvuku s dôrazom na basovú zložku, ako je u reproduktorov JBL zvykom. Konštrukcia pôsobí solídnym dojmom, no vďaka kolieskam a výsuvnému držadlu je manipulácia s reproduktorom z miesta na miesto veľmi jednoduchá. Pozitívne hodnotíme aj jednoduché používanie, široké možnosti pripojenia a slušnú výdrž batérie.

Kde kúpiť JBL PartyBox Stage 320
JBL PartyBox Stage 320
Hodnotenie
4.4/5

Nedostatky v tomto prípade spočívajú naozaj v maličkostiach. V prvom rade možno spomenúť trochu vyššiu cenu. Funkcie reproduktora rozširuje mobilná aplikácia JBL PartyBox, ktorá bohužiaľ nepodporuje slovenčinu. Jej ovládanie je však natoľko intuitívne, že ju zvládnete, aj keď neovládate angličtinu.

Recenzia: Bluetooth reproduktor JBL PartyBox Stage 320
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Ovládanie a funkcie
 • Pomer cena/výkon
4.4

Výkonný reproduktor se super zvukem

Bluetooth reproduktor JBL PartyBox Stage 320 na prvý pohľad zaujme svojou robustnou konštrukciou s praktickými kolieskami a výsuvnou rukoväťou. Manipulácia je preto veľmi jednoduchá. Samozrejme, aj kvalita zvuku je vynikajúca a zariadenie dokáže ozvučiť miestnosť o veľkosti tenisového kurtu. Ako sa osvedčil v mojom teste a aké je moje hodnotenie?

Klady

 • Rukoväť na prenášanie, kolieska
 • Široké možnosti pripojenia
 • Vymeniteľná batéria
 • Jednoduché používanie
 • Vynikajúca kvalita zvuku

Zápory

 • Vyššia cena
 • Mobilná aplikácia nie je v slovenčine
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
Vaše hodnotenie
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: bluetooth reproduktor JBL PartyBox Stage 320
JBL PartyBox Stage 320
Hodnotenie: 4.4/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram