ITmix.cz logo

Recenzia: bluetooth reproduktor LAMAX Sounder2

Silné stránky
 • Solídne spracovanie
 • Vysoká kvalita zvuku
 • Odolnosť voči vode a prachu
 • 2 režimy prehrávania
 • Jednoduché ovládanie
 • Šnúrka na zavesenie
 • Podpora microSD a AUX
Slabé stránky
 • Chýbajúca funkcia powerbanky
 • Chýbajúca funkcia rádia

Bluetooth reproduktor LAMAX Sounder2 zaujme svojimi kompaktnými rozmermi a solídnou konštrukciou. Bez obáv si ho tak môžete vziať so sebou do prírody aj k bazénu. Okrem toho vás poteší jeho veľmi jednoduché ovládanie a možnosť výberu z 2 režimov prehrávania. Na jedno nabitie vydrží hrať až 12 hodín. Ak chcete, môžete ho jednoducho spárovať s ďalším reproduktorom LAMAX.

Čo nájdete v balení

Bluetooth reproduktor LAMAX Sounder2 sa k nám dostal v minimalisticky vyzerajúcom balení s celkovými rozmermi 21 × 8 × 8,5 cm a hmotnosťou 778 g. Samotný reproduktor je uložený v plastovom vrecku.

Okrem reproduktora balenie obsahuje aj:

 • napájací kábel (USB-A/USB-C),
 • kábel s 3,5 mm konektorom jack
 • a návod na použitie.

Podobne ako pri mnohých konkurenčných bluetooth reproduktoroch, ani tu nenájdete napájací adaptér. Na nabíjanie zariadenia preto musíte použiť vlastný adaptér s maximálnym napätím 5 V.

Technické parametre LAMAX Sounder2

Reproduktor LAMAX Sounder2 zaujme svojimi kompaktnými rozmermi. Jeho odolnosť voči vode má stupeň krytia IP67, a preto možno reproduktor bezpečne používať aj v tesnej blízkosti bazéna. O vynikajúcu reprodukciu zvuku sa stará dvojica reproduktorov s celkovým výkonom 30 W.

Názov parametraHodnota
PoužitieCestovný reproduktor
Rozmery 18 × 7,5 × 7,5 cm
Hmotnosť600 g
Bluetooth technológia a konektivitaBluetooth 5.0
BatériaKapacita 4 000 mAh
Odolnosť - stupeň krytiaIP67
Počet reproduktorov2
Výkon30 W
Doba prehrávaniaAž 12 hodín
CitlivosťVýrobca nešpecifikuje
Frekvenčný rozsah115 - 20 000 Hz
ImpedanciaVýrobca neuvádza

Skvelá voľba na doma aj na cesty

Bluetooth reproduktor na prvý pohľad zaujme svojím kvalitným spracovaním. Vďaka elegantnému dizajnu bude skvele vyzerať doma, ale môžete si ho vziať so sebou aj na cesty. V takom prípade oceníte pomerne kompaktné rozmery 18 × 7,5 × 7,5 cm.

Na rozdiel od väčšiny bluetooth reproduktorov možno reproduktor Sounder2 používať aj v režime na výšku. Vďaka koliesku na ovládanie hlasitosti umiestnenému na hornej strane a jednému z reproduktorov namierenému do stola alebo inej podložky, hodnotíme ako šikovný ťah výrobcu.

S hmotnosťou 600 gramov nepatrí k najľahším modelom, no z hľadiska praktickosti by ste s touto hmotnosťou nemali mať problém (pre porovnanie, LAMAX Street2 váži 380 gramov).

Skvele sa hodí na konferenčné hovory
Skvele sa hodí na konferenčné hovory

Reproduktor a konektivita

Reproduktor môžete jednoducho pripojiť k mobilnému telefónu prostredníctvom rozhrania bluetooth vo verzii 5.0. Pripojenie funguje veľmi dobre. Menšie problémy nastali len vtedy, keď boli obe zariadenia od seba vzdialené približne 15 metrov a každé sa nachádzalo v inej miestnosti.

Okrem toho môžete na počúvanie hudby použiť zoznam skladieb na microSD karte alebo môžete k zariadeniu pripojiť 3,5 mm jack. Bohužiaľ, na rozdiel od modelu LAMAX Street2, sa tento reproduktor nedá použiť ako powerbanka.

Výdrž batérie dosahuje 12 hodín

V praxi výdrž batérie najviac ovplyvňuje zvolená hlasitosť. Reproduktor je vybavený batériou s kapacitou 4 000 mAh a na jedno nabitie vydrží až 12 hodín. JBL Flip 5 ponúka podobnú výdrž batérie s o niečo nižším výkonom (20 W).

Na pohodlné nabíjanie je súčasťou balenia napájací kábel. Plné nabitie sa dosiahne približne za 3 hodiny. Ak sa batéria čoskoro vybije, reproduktor vás upozorní zvukovým signálom. Pri nabíjaní svieti zabudovaná LED dióda červeno; po úplnom nabití sa rozsvieti na zeleno. Sofistikovanejšie informácie o stave batérie (ako je to v prípade JBL) však nie sú k dispozícii.

Bez problémov odolá vode aj prachu

Reproduktor má stupeň odolnosti voči vode IP67. To znamená, že dokonale odoláva prachu a vydrží ponorenie do vody do hĺbky jedného metra až na 30 minút. Vďaka tomu si reproduktor môžete bez obáv vziať so sebou do bazéna.

V tomto ohľade teda nie je zariadeniu čo vytknúť. Rovnakú odolnosť voči vode ponúka aj reproduktor JBL Charge 5.

Kde kúpiť LAMAX Sounder2
LAMAX Sounder2
Hodnotenie
4.2/5

Kvalita zvuku je na skvelej úrovni

Samozrejme, reproduktor sme plne otestovali, aby sme zistili, ako obstojí z hľadiska kvality zvuku. A treba zdôrazniť, že toto zariadenie má rozhodne čo ponúknuť. Celkový výkon je 30 W. Pre porovnanie, dvakrát drahší JBL Flip 5 ponúka výkon 20 W. Na dosiahnutie perfektnej kvality zvuku je zariadenie vybavené dvoma reproduktormi.

Frekvenčný rozsah je 115 - 20 000 Hz. Dobre si preto poradí s vykreslením výšok, ale basové tóny nie sú také hlboké ako v konkurenčnom reproduktore JBL a Sounder2 sa snaží tento nedostatok vykompenzovať vo vyšších frekvenciách. Môžete použiť špeciálny režim Super Bass, ktorý však v skutočnosti basy nezvýrazňuje, skôr všetko ostatné zhoršuje a výšky presúva do stredného pásma.

V režime 3D zvuku, ktorý je navrhnutý na dosiahnutie priestorovejšieho zvuku, sa takmer všetky hudobné žánre počúvajú najpríjemnejšie, ale napriek tomu môže u niektorých poslucháčov vyvolávať tlmený a mierne prehnane basový dojem. Trúfame si však povedať, že väčšina poslucháčov modernej hudby, RnB atď. to skôr ocení.

Čo sa týka citlivosti a impedancie, tieto hodnoty bohužiaľ výrobca neuvádza a my ich nemôžeme hodnotiť.

Vzhľadom na dunivejšie tóny vychádzajúce z reproduktora by sme ho príliš neodporúčali na počúvanie podcastov alebo na použitie pri konferenčných hovoroch. Áno, to reproduktor zvládne, ale nie je to jeho primárna disciplína.

Konštrukcii reproduktora nie je čo vytknúť

Na prvý pohľad vás reproduktor zaujme svojou pevnou konštrukciou, ktorej nie je čo vytknúť. Na jednej strane nájdete praktické pútko, vďaka ktorému sa dá zariadenie aj pohodlne zavesiť. Jednotlivé tlačidlá sa príjemne stláčajú a ponúkajú skvelú odozvu.

Konštrukcia pôsobí solídne
Konštrukcia pôsobí solídne

LAMAX Sounder2 sa ovláda naozaj jednoducho

Pokiaľ ide o ovládanie reproduktora, nie je potrebné ho zdĺhavo predstavovať. Päť tlačidiel na hornej strane poskytuje všetko podstatné. Klasické tlačidlo on/off slúži na zapnutie a vypnutie zariadenia. Zároveň ním môžete prepínať medzi režimami zvuku Super Bass a 3D.

Tlačidlá + (plus) a - (mínus) slúžia na ovládanie hlasitosti hudby. Na toto ovládanie slúži aj otočný gombík na bočnej strane zariadenia. Ak tlačidlo + podržíte dlhšie, prepnete na ďalšiu skladbu. Ak podržíte tlačidlo -, prepnete na predchádzajúcu skladbu.

Tlačidlo Play sa používa na spustenie alebo pozastavenie prehrávania. Ak prijmete hovor, môžete ho použiť aj na prijatie hovoru (krátke stlačenie) alebo odmietnutie hovoru (dlhé podržanie).

Tlačidlo Mode potom slúži na prepnutie zdroja hudby (zariadenie bluetooth, karta microSD alebo vstup AUX). Môžete ho použiť aj pri párovaní s druhým reproduktorom, aby ste získali funkciu TWS.

Funkcie LAMAX Sounder2

Tento bluetooth reproduktor ponúka niekoľko praktických funkcií. Na rozdiel od modelu LAMAX Street2 však neponúka funkciu powerbanky a ani rádio v tomto prípade nedostanete (aspoň teda nemusíte platiť za rádioprijímač).

True Wireless Stereo

Vďaka funkcii True Wireless Stereo (TWS) môžete k zariadeniu pripojiť ďalší reproduktor LAMAX a získať ešte výkonnejší a priestorový zvuk. Je to ideálne riešenie na stretnutia s priateľmi a večierky všetkého druhu.

Kde kúpiť LAMAX Sounder2
LAMAX Sounder2
Hodnotenie
4.2/5

Handsfree hovory

Pomocou reproduktora môžete prijímať alebo odmietnuť prichádzajúce hovory. Vďaka zabudovanému reproduktoru môžete zariadenie používať na komunikáciu.

LAMAX neponúka mobilnú aplikáciu

Spoločnosť LAMAX neponúka pre svoje reproduktory mobilnú aplikáciu (na rozdiel od spoločnosti JBL). Vo všeobecnosti to však nie je veľká prekážka.

Často kladené otázky

Ako dlho vydrží na jedno nabitie?

Maximálna výdrž batérie reproduktora na jedno nabitie je 12 hodín. Výsledná hodnota je však vždy ovplyvnená zvolenou hlasitosťou.

Môže sa reproduktor používať pri bazéne alebo v kúpeľni?

Áno, reproduktor je vodotesný podľa normy IP67, takže bez problémov vydrží krátke ponorenie do vody.

Je možné nabíjať mobilný telefón cez reproduktor?

Tento reproduktor bohužiaľ nepodporuje funkciu powerbanky.

Ako dlho trvá nabíjanie reproduktora?

Bluetooth reproduktor sa úplne nabije približne za 3 hodiny.

Záver – komu by sme reproduktor LAMAX Sounder2 odporučili?

Ak hľadáte reproduktor so skvelou kvalitou zvuku a solídnym vykreslením basov, LAMAX Sounder2 vás pravdepodobne osloví. V porovnaní s reproduktormi JBL ušetrí aj vašu peňaženku. Na prvý pohľad zaujme svojou robustnou konštrukciou. Vďaka odolnosti voči vode a prachu si ho môžete bez obáv vziať aj k bazénu. Okrem toho si môžete vybrať z 2 režimov prehrávania a samozrejme, ovládanie je jednoduché.

Reproduktor je ideálny na počúvanie RnB alebo popovej hudby. Na počúvanie podcastov alebo na konferenčné hovory by sme ho neodporúčali. V danej cenovej kategórii však ponúka naozaj dobrú kvalitu zvuku, ktorú konkurencia ponúka za citeľne vyššiu cenu.

A čo nám pri tomto bluetooth reproduktore chýbalo? Jednoznačne funkcia powerbanky. Na rozdiel od modelu LAMAX Street2 sa nedočkáte ani funkcie rádia. Ako však vidíte, ide o pomerne drobné nedostatky, ktoré sa vzhľadom na cenu dajú odpustiť. Absenciu rádiového prijímača navyše ocenia podnikatelia, ktorí nebudú musieť platiť za ďalší prijímač.

Kde kúpiť LAMAX Sounder2
LAMAX Sounder2
Hodnotenie
4.2/5
Recenzia: bluetooth reproduktor LAMAX Sounder2
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Ovládanie a funkcie
 • Pomer cena/výkon
4.2

Vydarený a cenovo dostupný bluetooth reproduktor

Bluetooth reproduktor LAMAX Sounder2 zaujme svojimi kompaktnými rozmermi a solídnou konštrukciou. Bez obáv si ho tak môžete vziať so sebou do prírody aj k bazénu. Okrem toho vás poteší jeho veľmi jednoduché ovládanie a možnosť výberu z 2 režimov prehrávania. Na jedno nabitie vydrží hrať až 12 hodín. Ak chcete, môžete ho jednoducho spárovať s ďalším reproduktorom LAMAX.

Klady

 • Solídne spracovanie
 • Vysoká kvalita zvuku
 • Odolnosť voči vode a prachu
 • 2 režimy prehrávania
 • Jednoduché ovládanie
 • Šnúrka na zavesenie
 • Podpora microSD a AUX

Zápory

 • Chýbajúca funkcia powerbanky
 • Chýbajúca funkcia rádia
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (1 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: bluetooth reproduktor LAMAX Sounder2
LAMAX Sounder2
Hodnotenie: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram