ITmix.cz logo

Recenzia: bluetooth reproduktor JBL Boombox 3

Silné stránky
 • Vysoká hlasitosť
 • Vysoký výkon
 • Prenikavé basy
 • Krytie IP67
 • Vysoká kvalita spracovania
Slabé stránky
 • Bez konektora USB-C
 • Po namočení "žblnká"
 • Vysoká cena

Bezdrôtový reproduktor JBL Boombox 3 ponúka výkon, ktorý potrebujete takmer na každú párty. Či už organizujete domácu párty, záhradnú párty alebo leňošenie pri bazéne, vďaka stupňu krytia IP67 sa o reproduktor nemusíte báť. Vďaka podpore bluetooth 5.3 môžete bezdrôtovo pripojiť dve zdrojové zariadenia a funkcia PartyBoost vám umožní synchronizovať zvuk z viacerých reproduktorov JBL naraz.

Často kladené otázky a odpovede

Aká je výdrž batérie zariadenia JBL Boombox 3?

V našom teste pri 75 % hlasitosti dosiahla výdrž batérie 11,5 hodiny. Výrobca uvádza výdrž batérie až 24 hodín pri 50 % hlasitosti.

Je JBL Boombox 3 vodotesný?

Áno, konštrukcia reproduktora spĺňa kritériá ochrany IP67. Vďaka tomu je reproduktor odolný voči vode a prachu, ale len v prípade, že sú zadné dvierka konektora riadne zatvorené.

Môže sa Boombox 3 používať ako powerbanka?

Áno, reproduktor je na tento účel vybavený konektorom USB-A na zadnej strane. Konektor možno použiť len ako výstup na nabíjanie a nie ako vstup pre zdroj hudby.

Balenie je strohé a okrem reproduktora obsahuje len napájací nabíjací kábel a používateľskú príručku.

Technické parametre JBL Boombox 3

Ak uvažujete o kúpe reproduktorov, ich technické špecifikácie budú pravdepodobne jednou z prvých vlastností, ktoré vás zaujmú. Hoci to nie sú ich jediné smerodajné vlastnosti, môžu poskytnúť stručný prehľad o výkone a schopnostiach výrobku . Ak máte záujem dozvedieť sa viac o bezdrôtových reproduktoroch, prečítajte si náš článok o tom, ako vybrať bluetooth reproduktor alebo si pozrite naše recenzie.

Názov parametraHodnota
PoužitieVäčšie vnútorné a vonkajšie priestory
Rozmery (Š x H x V)48,2 x 20 x 25,7 cm
Hmotnosť6,7 kg
Bluetooth technológia a konektivita5.3
Batéria72,6 Wh
Čas prehrávaniaAž 24 hodín
Čas nabíjania (20 V/3 A)6,5 hodiny
Odolnosť - stupeň krytiaIP67
Počet reproduktorov5
Výkon180 W (136 W na batériu)
Citlivosť> 80 dB
Frekvenčný rozsah40 - 20 000 Hz
Voda sa na povrchu reproduktora výrazne nedrží
Voda sa povrchu reproduktora výrazne nedrží

Konštrukcia a kvalita spracovania

Boombox 3 má viacero spoločných znakov s modelmi ako Xtreme 3 a Flip 6. Máme na mysli najmä dominantné logo s oranžovým akcentom, konštrukciu z textilnej sieťoviny a stupeň krytia IP67. Reproduktor tak môžete bez obáv používať pri bazéne, na prašnom stavenisku alebo na pláži.

V tomto smere by sme však ocenili, keby mal reproduktor lepší systém odvádzania vody. Po jeho výraznom navlhnutí sa jej pomerne veľké množstvo zadržiava pod sieťkou a "žblnká". Ak reproduktor po namočení prenášate, túto vodu si beriete so sebou, a hoci priebežne odteká, kam sa dá, zvyšuje hmotnosť už aj tak ťažkého zariadenia.

V porovnaní s prvou a druhou generáciou produktového radu Boombox je verzia 3 najťažšia.

Boombox 3 váži 6,7 kg , čo má niekoľko dôvodov. Jedným z nich je dominantná kovová rukoväť s gumovými drážkami. Rukoväť je pevná, vzbudzuje rešpekt a má ideálny priemer na uchopenie menšími alebo väčšími rukami. Ďalším dôvodom zvýšenej hmotnosti je päť reproduktorov, ktoré model ukrýva a o ktorých si povieme viac v kapitole Kvalita zvuku.

Výdrž batérie a napájanie

Náš test výdrže batérie prebiehal pri 75 % hlasitosti s predvoleným ekvalizérom. Reproduktor nám pri tomto nastavení ponúkol približne 11,5 hodiny počúvania, čo je pôsobivý výsledok. Výrobca uvádza až 24 hodín počúvania pri 50 % hlasitosti. Túto hodnotu považujeme na základe nášho testovania za dosiahnuteľnú, keďže práve hlasitosť najviac ovplyvňuje výdrž batérie.

Sieťový napájací kábel hodnotíme pozitívne, pretože nevyžaduje adaptér. Niektoré menšie reproduktory, ako napríklad JBL Clip 4 alebo Charge 5, sa dodávajú len s USB káblom, takže výrobca očakáva, že použijete buď vlastný sieťový adaptér alebo iné zariadenie s konektorom USB s príslušným výstupným napätím a prúdom.

Nabíjanie reproduktora pomocou dodaného kábla bude trvať maximálne 6,5 hodiny.

Hoci konektor kábla nie je proprietárny, nepatrí ani medzi najpoužívanejšie
Hoci konektor kábla nie je proprietárny, nepatrí ani medzi najpoužívanejšie

Kvalita zvuku Boombox 3

JBL Boombox 3 je vybavený piatimi reproduktormi - 80W subwooferom, dvoma 40W stredotónovými reproduktormi a dvoma 10W výškovými reproduktormi. Tieto hodnoty však platia len v prípade, že je reproduktor napájaný zo siete. V opačnom prípade poskytuje 60W basy, 30W stredy a 8W výšky.

V prípade sieťového napájania je kvalita zvuku o niečo lepšia v zmysle jasnejších a prenikavejších výšok. Pri každodennom používaní na záhrade, v telocvični alebo na stavbe si však rozdiel nemusíte všimnúť.

Celkovo má zvuk reproduktora pomerne dominantné a prenikavé basy, čo hrá v jeho prospech pri použití vo väčších priestoroch. V porovnaní s predchádzajúcimi generáciami sú výšky a stredy v predvolenom režime o niečo jasnejšie. V aplikácii JBL Portable nájdete ekvalizér, ktorý umožňuje nastaviť intenzitu troch základných frekvencií (basy, stredy, výšky).

Tento reproduktor neodporúčame do menšieho bytu, kde by ste mohli svojimi prenikavými basmi rušiť susedov. Skrátka by ste ho nemohli využiť naplno, čo je určite škoda. V tomto prostredí by vám rovnako dobre poslúžil napríklad reproduktor JBL Charger 5, a to za nižšiu obstarávaciu cenu.

Hlasitosť je jednou z ďalších predností reproduktora. Vysoký výkon meničov dodáva zvuku intenzitu, ktorú ocení väčšina používateľov. Ak teda pracujete v hlučnom prostredí a radi si spríjemňujete pracovnú dobu hudbou, Boombox 3 bude pre vás dobrou voľbou, aj keď pri vyššej hlasitosti zvuk trochu stráca na kvalite.

Kde kúpiť JBL Boombox 3
JBL Boombox 3
Hodnotenie
4.1/5

Ak hľadáte cenovo dostupný párty reproduktor a chcete ho používať na karaoke, odporúčame vám reproduktor JBL PartyBox Encore, ktorý sa dodáva s bezdrôtovým mikrofónom.

Pripojenie

Základom bezdrôtového prenosu je technológia Bluetooth 5.3, ktorá umožňuje pripojiť až dve zdrojové zariadenia. Pri testovaní dosahu sa prvé výpadky objavili na vzdialenosť približne 30 metrov a na vzdialenosť 50 metrov bez prekážok sa komunikácia úplne prerušila. Na počúvanie v záhrade alebo v telocvični je tento dosah viac ako dostatočný.

Spárovanie reproduktora so smartfónom alebo notebookom je jednoduché a možno ho vykonať bez návodu. Aplikáciu JBL Portable control nájdete na Google Play a AppStore. Pomocou nej môžete nastaviť ekvalizér a aktivovať režim PartyBoost (súčasné streamovanie na dvoch bluetooth reproduktoroch JBL). Umožňuje tiež aktivovať režim Stereo, ktorý je však k dispozícii len pri použití dvoch rovnakých reproduktorov.

Okrem bezdrôtového pripojenia máte k dispozícii konektory, ktoré sa nachádzajú na zadnej strane pod hrubým krytom. Kryt je pevne utesnený, aby spĺňal kritériá krytia IP67, takže jeho otvorenie môže vyžadovať trochu šikovnosti prstov. Pod krytom nájdete konektor na nabíjanie reproduktora, konektor USB-A na nabíjanie iných zariadení a konektor AUX na káblové streamovanie.

Hoci tieto ponuky budú väčšine používateľov stačiť, ocenili by sme konektor USB-C, pretože je to štandard, s ktorým sme sa v súčasnosti pri reproduktore JBL Xtreme 3 stretli.

Záver – komu odporúčame bluetooth reproduktor JBL Boombox 3?

Reproduktor JBL Boombox 3 je ideálny na ozvučenie väčších vnútorných a vonkajších priestorov. Vďaka rukoväti sa s ním pomerne ľahko manipuluje, ale neodporúčame s ním cestovať. Takto budete mať o hudbu postarané, ak organizujete párty na záhrade alebo v exteriéri. To isté platí pre veľké telocvične, kde sa konajú skupinové kurzy alebo nácviky. Vysoký výkon spolu s hlbšími basmi dodá správnu atmosféru každej fyzickej aktivite.

Vďaka odolnej konštrukcii, ochrane IP67 a vysokej hlasitosti sa reproduktor nestratí ani na staveniskách či iných hlučných a prašných prostrediach.

Spracovanie je na vysokej úrovni, ktorú od reproduktorov JBL už dlho očakávame. Zdroj hudby môžete pripojiť buď prostredníctvom rozhrania bluetooth alebo kábla AUX. Vďaka výstupu USB-A môže reproduktor slúžiť ako powerbanka pre iné zariadenia. Hoci je Boombox 3 vybavený kovovou rukoväťou, nie je ideálny na časté prenášanie, pretože váži 6,7 kg. Ak hľadáte reproduktor na cesty, vyskúšajte JBL Clip 4 alebo Niceboy RAZE 3 Titan. Ak máte záujem o výkonný, ale stále mobilný reproduktor, odporúčame Xtreme 3 s popruhom cez rameno.

Recenzia: bluetooth reproduktor JBL Boombox 3
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Ovládanie a funkcie
 • Pomer cena/výkon
4.1

Výkonný prenosný reproduktor so subwooferom a ochranou IP67

Bezdrôtový reproduktor JBL Boombox 3 ponúka výkon, ktorý potrebujete takmer na každú párty. Či už organizujete domácu párty, záhradnú párty alebo leňošenie pri bazéne, vďaka stupňu krytia IP67 sa o reproduktor nemusíte báť. Vďaka podpore bluetooth 5.3 môžete bezdrôtovo pripojiť dve zdrojové zariadenia a funkcia PartyBoost vám umožní synchronizovať zvuk z viacerých reproduktorov JBL naraz.

Klady

 • Vysoká hlasitosť
 • Vysoký výkon
 • Prenikavé basy
 • Krytie IP67
 • Vysoká kvalita spracovania

Zápory

 • Bez konektora USB-C
 • Po namočení "žblnká"
 • Vysoká cena
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Som študent, ktorý rád pretvára svoje skúsenosti a zložité myšlienky do zrozumiteľného jazyka pre spotrebiteľov. Vo voľnom čase rád behám, bicyklujem a chodím na túry po okolí. V mojom portfóliu sa preto nachádzajú recenzie inteligentných hodiniek, kamier do auta a mnohých ďalších pomôcok pre každodenný život.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (3 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: bluetooth reproduktor JBL Boombox 3
JBL Boombox 3
Hodnotenie: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram