ITmix.cz logo

Recenzia: bluetooth reproduktor JBL Flip 6

Silné stránky
 • Kvalitný zvuk v malom tele
 • Skvelý na podcasty
 • Aplikácia JBL Portable vrátane ekvalizéra
 • Funkcia PartyBoost
 • Odolný voči prachu a vode (IP67)
 • Výdrž batérie
 • Rýchle nabíjanie
Slabé stránky
 • Umiestnenie indikátora stavu batérie
 • Len bluetooth pripojenie
 • Chýba funkcia powerbanky
 • Chýba rádio

JBL Flip 6 je bluetooth reproduktor s vysokou kvalitou zvuku pri zachovaní kompaktných rozmerov a hmotnosti. Vďaka až 12-hodinovej výdrži batérie a odolnosti IP67 si reproduktor môžete vziať na pláž a počúvať hudbu celý deň. Tento bluetooth reproduktor možno pripojiť k iným reproduktorom JBL prostredníctvom aplikácie JBL Portable, ktorá umožňuje aj nastavenie ekvalizéra.

Vďaka veľkému množstvu farebných variant si každý môže vybrať podľa svojho vkusu. JBL Flip 6 sa v našom teste ukázal ako skvelý univerzálny bluetooth reproduktor, ktorý ponúka príjemný zvuk nielen pri počúvaní hudby, ale aj pri sledovaní filmov a počúvaní podcastov.

Často kladené otázky a odpovede

Ako dlho vydrží JBL Flip 6 na jedno nabitie?

Maximálna výdrž batérie je podľa výrobcu 12 hodín. Nám sa ju podarilo čiastočne prekročiť pri úrovni hlasitosti približne 30 %. Táto úroveň bola dostatočná na domáce počúvanie hudby a podcastov.

Je možné reproduktor používať pri bazéne alebo v kúpeľni?

Áno, reproduktor má stupeň krytia IP67, čo znamená, že je úplne odolný voči prachu a vydrží krátkodobé ponorenie do vody. Vďaka tomuto faktoru je toto zariadenie ideálne na počúvanie hudby pri bazéne.

Je možné nabíjať telefón cez reproduktor?

Nie, reproduktor nemá funkciu powerbanky.

Dá sa reproduktor používať na telefonovanie?

Nie, reproduktor nemá mikrofón a nemožno ho používať na uskutočňovanie hovorov.

Má reproduktor funkciu PartyBoost?

Áno. Táto funkcia umožňuje spárovanie dvoch alebo viacerých zariadení JBL. Tejto funkcii sa ešte budeme v recenzii venovať.

Čo nájdete vo vnútri balenia?

Bluetooth reproduktor JBL prišiel v peknej škatuli s rozmermi 21,6 x 10,6 x 9,9 cm a celkovej hmotnosti 920 gramov. Podobne ako pri Niceboy RAZE 3 Titan, aj táto škatuľa mala šikovné magnetické zatváranie.

Výrobca uvádza, že ide o ekologické balenie. Vzhľadom na nemožnosť vytriediť škatuľu do recyklovateľného odpadu, napríklad kvôli samotnému magnetu, máme o tomto tvrdení určité pochybnosti.

Po otvorení ako prvé uvidíte malú krabičku s nápisom FLIP 6, ktorá obsahuje príslušenstvo:

 • kábel USB-C,
 • sprievodca rýchlym štartom
 • a záručný list / bezpečnostné upozornenie.

Pod ňou sa nachádza samotný bluetooth reproduktor. V našom prípade v čiernej farbe.

Kde kúpiť JBL Flip 6
JBL Flip 6
Hodnotenie
4.4/5

Ako je v poslednom čase zvykom, ani tentoraz v balení nenájdeme napájací adaptér.

Technické parametre JBL Flip 6

Bluetooth reproduktor JBL Flip 6 sa môže pochváliť kvalitným spracovaním a perfektnou konektivitou. Li-ion polymérová batéria s kapacitou 4 800 mAh a výkonom 17,28 Wh zaručuje až 12 hodín počúvania na jedno nabitie. Odolnosť voči vode a prachu na úrovni IP67 je v tejto cenovej kategórii takmer samozrejmosťou. Napriek tomu si myslíme, že je vhodné ju spomenúť.

Názov parametraHodnota
PoužitieCestovný reproduktor
Rozmery17,8 × 7,2 × 6,8 cm
Hmotnosť550 g
Bluetooth technológia a konektivitaBluetooth 5.1
BatériaLi-Ion polymerová 17,28 Wh (ekvivalent 3,6 V / 4800 mAh)
Doba prehrávaniaAž 12 hodín
Doba nabíjania2,5 hodiny (5 V / 3 A)
Odolnosť - stupeň krytiaIP67
Počet reproduktorov2
Výkon30 W (20 W RMS pre woofer, 10 W RMS pre tweeter)
Citlivosť>80 dB
Frekvenčný rozsah63 - 20 000 Hz
ImpedanciaVýrobca nešpecifikuje

Na doma i na cesty

Na prvý pohľad vyzerá reproduktor JBL Flip 6 kompaktne a elegantne. S rozmermi 17,8 × 7,2 × 6,8 cm a hmotnosťou 550 g sa ľahko zmestí do kabelky. Takže jeho prenášanie v batohu alebo kufri nebude žiadny problém.

Vzhľadom na cenu a značku JBL sme mali určité očakávania týkajúce sa kvality zvuku, aj keď rozmery reproduktora sú menšie. Musíme povedať, že JBL Flip 6 nás v tejto oblasti príjemne prekvapil. Ak teda nepotrebujete extrémne hlasitú hudobnú kulisu na domácej párty, reproduktor vám dobre poslúži.

V rovnakej hmotnostnej kategórii sa nachádza napríklad aj Niceboy RAZE Neon. Ten ponúka svetelnú šou za výrazne nižšiu cenu. Kvalita reprodukcie hudby sa však nedá porovnať. Menším bratom z dielne JBL je JBL Go 3.

Konektivita – bluetooth a len bluetooth

JBL Flip 6 neponúka pripojenie cez audio kábel s 3,5 mm AUX konektorom, ani načítanie hudby z USB disku či microSD karty (tieto funkcie ponúka napríklad LAMAX Sounder2). Na prehrávanie hudby si budete musieť vystačiť s pripojením cez bluetooth, konkrétne vo verzii 5.1.

Reproduktor nemal problém so spárovaním zariadení. Skúšali sme pripojiť telefóny iPhone, Samsung a Xiaomi. Spárovanie bolo vo všetkých troch prípadoch úspešné na prvý pokus.

Veľmi príjemne nás prekvapil dosah. Signál pokryl celý trojizbový byt. Nezaznamenali sme žiadne výpadky ani pri prenášaní reproduktora, ani po opustení miestnosti, v ktorej sa reproduktor nachádzal. JBL Flip 6 pokračoval v prehrávaní aj po premiestnení zdroja hudby do najvzdialenejšej časti bytu.

Batéria vydrží až 12 hodín

Zdrojom energie je Li-ion polymérová batéria s kapacitou 17,28 Wh. Výrobca uvádza, že pri výpočte podľa výstupu napätia batérie je to ekvivalent 4800 mAh. V závislosti od hlasitosti a audio obsahu by mala byť doba prehrávania 12 hodín. Teda rovnako, ako výrobca uvádza pri predchádzajúcej generácii JBL Flip 5.

Počas testovania, keď sa hlasitosť pobyhovala na úrovni 30 - 40 % a batéria bola ešte úplne nová, sa nám podarilo prekročiť spomínanú hranicu 12 hodín. V rámci tohto testu sme však nepočúvali len hudbu, ale niekoľko hodín sme počúvali aj podcasty.

Kde kúpiť JBL Flip 6
JBL Flip 6
Hodnotenie
4.4/5
Reproduktor počas nabíjania
Reproduktor počas nabíjania

Na nabíjanie reproduktora slúži dodaný napájací kábel s konektorom USB-A/USB-C. Na potrebu nabíjania vás (ne)upozorní nešťastne umiestnená LED dióda na spodnej (zadnej) strane reproduktora. Prípadne môžete túto informáciu nájsť v aplikácii JBL Portable.

Výrobca uvádza čas nabíjania 2,5 hodiny. Nám sa podarilo zariadenie úplne nabiť za 2 hodiny a pätnásť minút. Aby bol test relevantný, vykonali sme ho celkovo trikrát a vždy sme dosiahli rovnaké hodnoty. Na nabíjanie sme použili adaptér podľa odporúčaní výrobcu s výstupným napätím 5 V a prúdom 3 A.

Na pláži si nemusíte robiť starosti

Samozrejmosťou je už vysoká odolnosť označená stupňom krytia IP67. To znamená, že zariadenie je úplne odolné voči prachu a vydrží dočasné ponorenie pod vodu v hĺbke do 1 metra na 3 minúty.

JBL Flip 6 si tak môžete vziať so sebou bez starostí na pláž alebo k bazénu. Reproduktor si bez poškodenia poradí s pieskom, prachom, dažďom alebo striekajúcou vodou.

Prach a voda reproduktor nepoškodia
Prach a voda reproduktor nepoškodia

Kvalita JBL za primerané peniaze

Napriek tomu, že ide o jedno z menších zariadení v rade reproduktorov JBL, kvalita hudobného výstupu nie žiadnym kompromisom. Vďaka technológii JBL Original Pro Sound a použitiu dvojpásmového reproduktorového systému je zvuk kvalitný v oblasti basov aj výšok. Tento systém pozostáva z optimalizovaného oválneho reproduktora pre nízke frekvencie a samostatného výškového reproduktora pre vysoké tóny. Tie dopĺňajú dva pulzujúce pasívne basové žiariče pre hlboké basové tóny.

Konštrukcia tohto výrobku je podčiarknutá širokým frekvenčným rozsahom, ktorý sa pohybuje od 63 do 20 000 Hz. To je viac, než ponúka napríklad model JBL Charge 5, a na zvuku je to poznať.

Kvalita hudobného výstupu je to, čo nás zaujalo najviac. Aj s pomocou ekvalizéra si reproduktor bez problémov poradí s rôznymi hudobnými žánrami, filmami a hovoreným slovom či podcastmi. Zvuk je čistý a uveriteľný, dobre sa počúva.

Tento reproduktor má výkon 20 W RMS pre woofer (basový reproduktor) a 10 W RMS pre tweeter (výškový reproduktor), pričom citlivosť je 80 dB. Bez problémov ozvučí izbu, kuchyňu počas varenia alebo grilovačku s priateľmi.

Limity reproduktora JBL Flip 6 vidíme v jeho maximálnej hlasitosti. Tie sa vzhľadom na jeho veľkosť dajú očakávať. Preto si myslíme, že málokto využije hlasitosť 80 % alebo vyššiu. Podobne ako pri iných konkurenčných reproduktoroch sa kvalita zvuku pri hlasitosti nad 80 % znižuje.

Taktiež nemôžete počítať s 360° zvukom. Jasne počuť, že reproduktor má prednú a zadnú stranu (je možné to počuť v našom videu vyššie). V tomto ohľade je jeho charakteristika totožná s konkurenčnými modelmi.

Kde kúpiť JBL Flip 6
JBL Flip 6
Hodnotenie
4.4/5

Reproduktor JBL Flip 6 je vhodný aj na príležitostné sledovanie filmov. Opäť príde vhod ekvalizér, vďaka ktorému si môžete nastaviť primeranú zvukovú kulisu. Počas akčných scén pravdepodobne oceníte možnosť znížiť basy. Hovorené slovo nepredstavuje pre reproduktor problém.

Zaujme solídnym spracovaním
Zaujme solídnym spracovaním

Solídne spracovanie nie je žiadnym prekvapením

Reproduktor pôsobí celkovo ako kvalitné zariadenie. Použitým materiálom nie je čo vytknúť. Pútko na zavesenie reproduktora sa nachádza na zadnej strane a nijako zásadne nenarúša dizajn. Je však škoda, že pomerne malé gumové nožičky reproduktora nedokážu zabezpečiť väčšiu stabilitu pri neopatrnom položení na podložku (môžete vidieť na našom videu vyššie).

Šesť tlačidiel pokryje všetky potreby

V spoločnosti JBL sa zjavne riadia pravidlom: "Nemeň to, čo funguje." Dá sa to povedať o intuitívnom rozložení tlačidiel, ako aj o ich skvelej odozve.

Na zadnej strane, nad malou nožičkou, sa nachádzajú tlačidlá zapnutia/vypnutia a bluetooth. Dopĺňajú lištu s indikátorom stavu batérie (ktorú chválime) a USB-C konektor.

Na pomyselnej hornej strane sa nachádzajú štyri tlačidlá. Prvé tlačidlo slúži na aktiváciu režimu PartyBoost (k tejto funkcii sa dostaneme neskôr), nasledujú tlačidlá na ovládanie hlasitosti (+ a -) a tlačidlo na spustenie/pozastavenie prehrávania. Toto tlačidlo slúži aj na pustenie ďalšej skladby, a to v prípade, ak ho stlačíte dvakrát po sebe. Spustenie predchádzajúcej skladby nie je možné, túto funkciu ponúka napríklad Niceboy RAZE 3 Titan.

Funkcie JBL Flip 6

Bluetooth reproduktor neponúka funkciu rádia ani powerbanky. Má však niekoľko zaujímavých predností, ktoré sa už dlho spájajú so značkou JBL.

Bezdrôtové bluetooth streamovanie

Vďaka tejto funkcii možno bezdrôtovo pripojiť dva smartfóny alebo tablety súčasne, čo umožňuje striedavé prehrávanie. Túto funkciu sme už niekoľkokrát využili v praxi a fungovala bez akýchkoľvek problémov.

PartyBoost

Funkcia umožňuje prepojiť PartyBoost kompatibilné reproduktory JBL. Po spojení dvoch reproduktorov môžete zvoliť režim stereo zvuku. Vtedy si môžete vybrať, ktorý reproduktor je ľavý a ktorý pravý. Režim je možné rozšíriť na viacero JBL reproduktorov. Potom sa už bude jednať o skutočnú domácu párty.

Počas používania režimu PartyBoost nemôžete používať funkciu ekvalizéra. Kontrolu nad kvalitou výstupu preberá softvér JBL.

Pre prepojenie zariadení jednoducho stlačte tlačidlo PartyBoost na každom z kompatibilných reproduktorov, nie je potrebné párovať zariadenie s telefónom cez bluetooth.

Kde kúpiť JBL Flip 6
JBL Flip 6
Hodnotenie
4.4/5

Ochrana USB nabíjania

JBL Flip 6 je vybavený systémom ochrany pre nabíjanie cez USB-C. Ak sa konektor dostane do kontaktu s vodou, soľou alebo inými chemikáliami, zaznie zvukový signál, ktorý vás upozorní, že ho musíte odpojiť.

Aplikácia JBL Portable nielen pre JBL Flip 6

Po spárovaní s telefónom vám bude navrhnutá inštalácia aplikácie JBL Portable (App Store / Google Play). Vrele odporúčame využiť túto možnosť. Aplikácia síce nie je k dispozícii v slovenčine, ale je taká jednoduchá, že ju hravo zvládnete ovládať v niektorom zo svetových jazykov.

V aplikácii môžete prepínať medzi všetkými pripojenými zariadeniami JBL, upravovať ekvalizér alebo zmeniť názov reproduktora.

K dispozícii je tu aj možnosť zapnúť alebo vypnúť feedback tone, čo je zvuk, ktorý reproduktor vydáva po pripojení alebo odpojení od zariadenia.

V aplikácii je tiež možné ovládať režim PartyBoost (stereo/rozšírenie), ktorý sme už v recenzii spomínali.

To najlepšie na celej aplikácii je však ekvalizér, ktorý je jednoduchý, ale účinný. Môžete s ním nezávisle ovládať basy, stredy a výšky. Pri všetých je možné nastaviť päť úrovní. Výrazne tak zlepšíte kvalitu výstupu a viac si vďaka tomu vychutnáte svoju obľúbenú pesničku, prípadne podcast. Aj keď to asi nie je primárny účel tohto reproduktora, práve kvalita reprodukcie hovoreného slova nás veľmi potešila.

Oplatí sa prechod z JBL Flip 5 na novší model?

Model JBL Flip 5 bol uvedený na trh v auguste 2019, JBL Flip 6 v septembri 2021 a do predaja sa u nás dostal začiatkom roka 2022. Za tieto dva roky došlo k technologickému pokroku. Takže okrem loga, ktorého zmenu si všimnete hneď, došlo aj ku zmenám vo vnútri zariadenia, ktorého rozmery sa zvonku zmenili minimálne.

Model JBL Flip 5 mal iba jeden reproduktor, a to 20 W woofer. Model JBL Flip 6 pridal 10 W tweeter. Okrem toho možno zvuk ovládať pomocou ekvalizéra, čo v predchádzajúcej verzii nebolo možné.

Zmenila sa aj konektivita. Z bluetooth 4.2 v staršom modeli prešiel JBL Flip na verziu 5.1. Pri modeli JBL Flip 5 ste sa nemuseli obávať vody vďaka odolnosti IPX7, pri modeli JBL Flip 6 sa nemusíte obávať ani prachu. Odolnosť voči vode a prachu zaručuje IP67. Výdrž batérie zostala rovnaká, to je 12 hodín.

Záver – komu by sme JBL Flip 6 odporučili?

JBL Flip 6 je určený poslucháčom, ktorí ocenia kvalitný zvuk a sú ochotní si zaň trochu priplatiť. Vďaka tomu budú mať príjemný zážitok pri počúvaní hudby a podcastov alebo pri sledovaní filmov. Bluetooth reproduktor odolá vlhosti a prachu, stupeň krytia má na úrovni IP67. Zobrať si ho môžete na záhradu aj na pláž.

Kde kúpiť JBL Flip 6
JBL Flip 6
Hodnotenie
4.4/5

Bohužiaľ, poslucháči sa musia vzdať ďalších funkcií, ako sú rádio alebo powerbanka. Ak chcete nabíjať svoj telefón z reproduktora, odporúčame pozrieť si sériu JBL Charge. Medzi nevýhody môžeme zaradiť aj absenciu AUX konektora a čítačky microSD kariet.

Niektorí však tieto vlastnosti nemusia považovať za nedostatky a môžu plne oceniť výhody, ako je kvalitný zvukový výstup a aplikácia JBL Portable vrátane ekvalizéra. K tomu je možné vybrať si jednu z deviatich farebných variant, takže každý si môže vybrať podľa svojho vkusu.

JBL Flip 6 je všestranné zariadenie, ktoré nás kvalitou výstupu pri daných rozmeroch a hmotnosti veľmi prekvapilo.

Recenzia: bluetooth reproduktor JBL Flip 6
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Ovládanie a funkcie
 • Pomer cena/výkon
4.4

Univerzálny bluetooth reproduktor so skvelou kvalitou zvuku

JBL Flip 6 je bluetooth reproduktor s vysokou kvalitou zvuku pri zachovaní kompaktných rozmerov a hmotnosti. Vďaka až 12-hodinovej výdrži batérie a odolnosti IP67 si reproduktor môžete vziať na pláž a počúvať hudbu celý deň. Tento bluetooth reproduktor možno pripojiť k iným reproduktorom JBL prostredníctvom aplikácie JBL Portable, ktorá umožňuje aj nastavenie ekvalizéra.

Vďaka veľkému množstvu farebných variant si každý môže vybrať podľa svojho vkusu. JBL Flip 6 sa v našom teste ukázal ako skvelý univerzálny bluetooth reproduktor, ktorý ponúka príjemný zvuk nielen pri počúvaní hudby, ale aj pri sledovaní filmov a počúvaní podcastov.

Pros

 • Kvalitný zvuk v malom tele
 • Skvelý na podcasty
 • Aplikácia JBL Portable vrátane ekvalizéra
 • Funkcia PartyBoost
 • Odolný voči prachu a vode (IP67)
 • Výdrž batérie
 • Rýchle nabíjanie

Cons

 • Umiestnenie indikátora stavu batérie
 • Len bluetooth pripojenie
 • Chýba funkcia powerbanky
 • Chýba rádio
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Marek Maďar
Autor: Marek Maďar
Rád spoznávam Brno, jeho okolie a celú Moravu na bicykli. K tomu sa rád štverám. Hlavne na slovenské kopce, kopčeky a vrcholy. Celkovo si neviem predstaviť život bez pohybu. Pri administrácii webu ITmix a občasnej správe sociálnych sietí, môžem využiť moje praktické skúsenosti s modernými technológiami. Bez nich by to už nebolo ono.
Ako sa vám páčil tento článok?
4.6/5 - (9 hlasovanie)
1 komentář – Recenzia: bluetooth reproduktor JBL Flip 6
 1. Chcel by som dodať informáciu ktorú výrobca nezmienil, je možné používať aux no nie tak celkom... totižto udajne pri modeli 6 môžte zvuk prenášať za pomoci usb c a teda teoreticky by bolo možné použiť redukciu aux/usb c . Avšak zatiaľ to neviem overiť reprák je práve na ceste domov a je to prvá vec ktorú idem vyskúšať keďže ho budem používať aj pri hraní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: bluetooth reproduktor JBL Flip 6
JBL Flip 6
Hodnotenie: 4.4/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram