ITmix.cz logo

Recenzia: bluetooth reproduktor LAMAX Street2

Silné stránky
 • Kompaktné rozmery
 • Nízka hmotnosť
 • Karabína na pripevnenie
 • Dlhá výdrž batérie
 • Jednoduché používanie
 • Priaznivá cena
 • Jednoduché párovanie
Slabé stránky
 • Komplikované nastavenie rádia
 • Len jednoduchá indikácia stavu batérie

Bluetooth reproduktor LAMAX Street2 je cenovo dostupnou voľbou na bežné počúvanie hudby a podcastov. Na prvý pohľad zaujme aj svojimi kompaktnými rozmermi a nízkou hmotnosťou. Môžete ho tiež jednoducho prepojiť s ďalším reproduktorom LAMAX. Jeho výhodou je nepochybne jednoduché používanie. S mobilným telefónom ho spárujete behom chvíľky.

Súčasťou balenia je všetko potrebné

Tento bluetooth reproduktor sa predáva v minimalistickej škatuli s rozmermi 21 × 9 × 6 cm. Celková hmotnosť balenia je 500 gramov a zariadenie je bezpečne uložené vo vnútri v plastovom puzdre.

Po otvorení škatule sa vám naskytne pohľad na:

 • samotný reproduktor,
 • napájací kábel (USB-A/USB-C),
 • kábel s 3,5 mm jack konektorom,
 • karabínku
 • a návod na použitie.

Rovnako ako pri konkurenčných reproduktoroch JBL sa nestretnete s napájacím adaptérom. Na nabíjanie musíte použiť vlastný adaptér s maximálnym napätím 5 V (napríklad ten, ktorý používate na nabíjanie mobilného telefónu).

Technické parametre LAMAX Street2

Bezdrôtový reproduktor LAMAX Street2 zaujme svojimi kompaktnými rozmermi, ktoré nabádajú k tomu, aby ste si ho brali so sebou na cesty. Okrem toho sa môže pochváliť slušným výkonom a výbornou výdržou batérie. O kvalitný zvuk sa postará dvojica reproduktorov.

Názov parametraHodnota
PoužitieCestovný reproduktor
Rozmery19,5 × 7 × 5 cm
Hmotnosť380 g
Bluetooth technológia a konektivitaBluetooth 5.0
BatériaKapacita 1 800 mAh
Odolnosť - stupeň krytiaIP55
Počet reproduktorov2
Výkon15 W
Doba prehrávaniaAž 22 hodín
CitlivosťVýrobca nešpecifikuje
Frekvenčný rozsah150 - 20 000 Hz
ImpedanciaVýrobca neuvádza

Ideálny spoločník na cesty

Reproduktor ponúka kompaktné rozmery (195 × 70 × 50 mm) a nízku hmotnosť (380 g), vďaka čomu je skvelým partnerom na počúvanie doma aj na cestách. Pevné očko a karabínka, ktoré sú súčasťou balenia, uľahčujú jeho prenášanie.

Ponúka niekoľko možností pripojenia

Reproduktor sa pripája k iným zariadeniam prostredníctvom rozhrania bluetooth vo verzi 5.0. Prenos dát funguje veľmi dobre. V redakcii sme sa stretli s problémami len vtedy, keď boli dve zariadenia od seba vzdialené približne 15 metrov a každé bolo umiestnené v inej miestnosti.

Okrem toho je možné k reproduktoru pripojiť flash disk, micro SD kartu alebo 3,5 mm jack. Reproduktor sa dá použiť aj ako praktická powerbanka (zapojením nabíjacieho kábla do konektora USB-A).

Na jedno nabitie vydrží až 22 hodín

S týmto reproduktorom si môžete vychutnávať počúvanie hudby prakticky celý deň. Pri počúvaní na 50 % hlasitosti vydrží až 22 hodín. Ak si chcete vychutnať hudbu pri 80 % hlasitosti, výdrž batérie je 9 hodín. V tomto ohľade teda prekonáva aj reproduktor JBL Charge 5, ktorého výdrž batérie je 20 hodín. Na druhej strane, model LAMAX Sentinel2 je v tomto ohľade ešte lepší, s výdržou batérie 24 hodín (a výkonom 20 W).

Na nabíjanie použite priložený napájací kábel. Zariadenie nabijete z 0 na 100 % približne za 3 hodiny. Menšou nevýhodou je skutočnosť, že reproduktor ponúka len zjednodušený indikátor stavu batérie. Keď je batéria skoro vybitá, reproduktor vydá zvukový signál. Pri nabíjaní bude svietiť červenou farbou, až kým nebude reproduktor úplne nabitý, a vtedy sa farba indikátora zmení na zelenú.

Vydrží prašné prostredie a pár kvapiek vody

Reproduktor je navrhnutý tak, aby sa pohodlne používal v bežnom vonkajšom prašnom prostredí a pri bazéne. Jeho stupeň odolnosti je IP55. Napríklad reproduktor JBL Charge 5 má stupeň krytia IP67 a vydrží aj ponorenie do vody na 30 minút. Pri LAMAX Street2 však musíte byť o niečo opatrnejší.

Kvalita zvuku je vzhľadom na cenu skvelá

Treba zdôrazniť, že tento reproduktor zoženiete za menej ako 30 eur. Aj napriek tomu je jeho kvalita zvuku veľmi dobrá. Celkový výkon je 15 W. Pre predstavu, maličké cestovné reproduktory JBL majú nižší výkon. Napríklad v nami recenzovanom reproduktore JBL Go 2 s porovnateľnou cenovkou je výkon iba 3,1 W.

Kde kúpiť LAMAX Street2
LAMAX Street2
Hodnotenie
3.9/5

Na zvýšenie kvality zvuku využíva dva reproduktory. V porovnaní s drahšími reproduktormi JBL alebo súrodeneckými reproduktormi LAMAX Sounder2 sa nevyznačuje dunivými basami.

Frekvenčný rozsah tohto modelu je 150 až 20 000 Hz. To znamená, že si celkom neporadí s hlbokými tónmi, teda so spomínanými basami. Výšky však vykresľuje pekne a na bežné počúvanie je úplne postačujúci. Ak chcete reproduktor so špeciálnym režimom Super Bass, siahnite po modeli LAMAX Sounder2.

Čo sa týka citlivosti a impedancie, tieto hodnoty bohužiaľ výrobca neuvádza, a preto ich nemôžeme hodnotiť.

Vo všeobecnosti by sme tento reproduktor príliš neodporúčali napríklad na počúvanie R&B alebo drum and bassu (kvôli nedostatku basov). Na konferenčné hovory alebo počúvanie podcastov je to však skvelá voľba. Rovnako je vhodný na počúvanie popovej hudby s výraznou spevavou melódiou.

Konštrukcia reproduktora pôsobí solídne

Kvalita vyhotovenia tohto bluetooth reproduktora je veľmi dobrá. Konštrukcia je robustná a praktická škatuľka uľahčuje zavesenie zariadenia. Tlačidlá majú skvelú odozvu a celkové používanie je veľmi pohodlné.

Vhodný na doma aj na cesty
Vhodný na doma aj na cesty

Ovládanie LAMAX Street2 si rýchlo osvojíte

Ovládanie tohto reproduktora je naozaj jednoduché, veď stačí pracovať len s niekoľkými tlačidlami. Na spustenie slúži tlačidlo on/off umiestnené vľavo hore. Po jeho stlačení bliká modrá kontrolka, ktorá signalizuje, že zariadenie je pripravené na spárovanie.

V tomto okamihu je tiež potrebné zapnúť funkciu bluetooth na zariadení, s ktorým chcete reproduktor spárovať (zvyčajne mobilný telefón). Na mobilnom telefóne potom vyberiete LAMAX Street2 zo zoznamu blízkych zariadení a obe zariadenia sa navzájom spoja.

Potom už stačí spustiť akúkoľvek hudobnú aplikáciu na mobilnom telefóne (napr. Spotify alebo YouTube) a reproduktor automaticky začne prehrávať zvuk.

Vedľa tlačidla zapnutia/vypnutia nájdete tlačidlo na pozastavenie skladby a jej opätovné spustenie. Za ním nasledujú dve tlačidlá na prepnutie na predchádzajúcu alebo nasledujúcu skladbu. Ich dlhým podržaním môžete znížiť a zvýšiť hlasitosť prehrávaného zvuku.

Na ovládanie slúži niekoľko tlačidiel
Na ovládanie slúži niekoľko tlačidiel

Funkcie LAMAX Street2

Zariadenie LAMAX Street2 sa môže pochváliť niekoľkými praktickými funkciami. Na druhej strane nám chýbala o niečo prepracovanejšia funkcia indikácie stavu batérie, s ktorou sa stretnete napríklad v drahšom modeli JBL Flip 5.

True Wireless Stereo

Okrem klasického počúvania hudby môžete využiť aj funkciu TWS (True Wireless Stereo). Vďaka tejto funkcii môžete k reproduktoru LAMAX Street2 pripojiť ďalší reproduktor a zvýšiť výkon celej zostavy. Ide o ideálne riešenie, ak organizujete párty a chcete mať hlasnú hudbu.

Rádio

Reproduktor je možné používať aj ako rádio. V tomto prípade je potrebné pripojiť audio kábel, ktorý bude slúžiť ako anténa. Po zapnutí stlačte a podržte tlačidlo napájania a tlačidlo prehrávania, čím spustíte automatické vyhľadávanie staníc. Po dokončení vyhľadávania môžete prepínať medzi stanicami pomocou tlačidiel ovládania hlasitosti.

Chceli sme otestovať funkciu rádia. Bohužiaľ, reproduktor nám neponúkol vôbec žiadne stanice na počúvanie.

Handsfree hovory

Zariadenie má zabudovaný mikrofón, a preto ho možno použiť aj na pohodlné telefonovanie bez toho, aby ste museli mať pri uchu mobilný telefón.

Dokonale zapadá do interiéru
Dokonale zapadá do interiéru

Chýba mobilná aplikácia

Na rozdiel od reproduktorov JBL neexistuje pre reproduktory LAMAX mobilná aplikácia, v ktorej by ste mohli sledovať napríklad aktuálny stav batérie. Nie je to však zásadná prekážka.

Často kladené otázky

Ako dlho vydrží na jedno nabitie?

Životnosť reproduktora závisí od úrovne hlasitosti. Maximálna výdrž je 22 hodín.

Kde kúpiť LAMAX Street2
LAMAX Street2
Hodnotenie
3.9/5
Môže sa reproduktor používať pri bazéne alebo v kúpeľni?

Áno. Reproduktor je vodotesný podľa normy IP55, a preto mu nevadí vlhké prostredie. Vyhnite sa však ponoreniu do bazéna.

Je možné nabíjať mobilný telefón cez reproduktor?

Áno, reproduktor podporuje funkciu powerbanky, a preto ho možno použiť na rýchle dobitie mobilného telefónu, tabletu alebo smart hodinek.

Ako dlho trvá nabitie reproduktora?

Reproduktor sa plne nabije približne za 3 hodiny.

Záver – pre koho je reproduktor LAMAX Street2 určený?

Ak hľadáte cenovo dostupný reproduktor so slušnou kvalitou zvuku, LAMAX Street2 je pre vás vhodný výber. Na prvý pohľad vás zaujme svojimi kompaktnými rozmermi a nízkou hmotnosťou, vďaka čomu je ako stvorený na cestovanie. Na jedno nabitie si môžete vychutnať až 22 hodín hudby. Z hľadiska funkcií stojí za zmienku technológia True Wireless Stereo, ktorá vám umožní pripojiť reproduktor k inému modelu. Vďaka tomu získate ešte silnejší zvuk.

Reproduktor by mal podporovať aj rádio, ale pri našom testovaní nám neponúkol žiadne stanice na počúvanie. Ďalším drobným nedostatkom je, že zariadenie nezobrazuje aktuálny stav batérie trochu prepracovanejším spôsobom (napríklad v podobe niekoľkých LED diód podľa aktuálnej kapacity batérie). Vzhľadom na nízku cenu mu však tieto drobné nedostatky môžeme odpustiť.

Vzhľadom na cenu je reproduktor porovnateľný napríklad s modelom JBL Go 2, ktorý ponúka oveľa nižší výkon. Na druhej strane, pri JBL Flip 5 môžete očakávať ešte vyššiu kvalitu zvuku. Za ňu si však patrične priplatíte.

Recenzia: bluetooth reproduktor LAMAX Street2
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Ovládanie a funkcie
 • Pomer cena/výkon
3.9

Cenovo dostupný reproduktor s podporou rádia

Bluetooth reproduktor LAMAX Street2 je cenovo dostupnou voľbou na bežné počúvanie hudby a podcastov. Na prvý pohľad zaujme aj svojimi kompaktnými rozmermi a nízkou hmotnosťou. Môžete ho tiež jednoducho prepojiť s ďalším reproduktorom LAMAX. Jeho výhodou je nepochybne jednoduché používanie. S mobilným telefónom ho spárujete behom chvíľky.

Klady

 • Kompaktné rozmery
 • Nízka hmotnosť
 • Karabína na pripevnenie
 • Dlhá výdrž batérie
 • Jednoduché používanie
 • Priaznivá cena
 • Jednoduché párovanie

Zápory

 • Komplikované nastavenie rádia
 • Len jednoduchá indikácia stavu batérie
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (1 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: bluetooth reproduktor LAMAX Street2
LAMAX Street2
Hodnotenie: 3.9/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram