ITmix.cz logo

Recenzia: bluetooth reproduktor LAMAX Storm1

Silné stránky
 • Solídna konštrukcia
 • Jednoduché ovládanie
 • 3 režimy prehrávania
 • True Wireless Stereo
 • Dobrá kvalita zvuku
 • Dostupná cena
 • Pútko na zavesenie
Slabé stránky
 • Chýbajúca funkcia powerbanky
 • Chýbajúca funkcia rádia

Bluetooth reproduktor LAMAX Storm1 ponúka skvelú kvalitu zvuku napriek svojej relatívne nízkej obstarávacej cene. Okrem toho zaujme aj svojím dizajnom a prítomnosťou mikrofónu, ktorý umožňuje uskutočňovať handsfree hovory. Vďaka stupňu odolnosti voči vode IP67 ho môžete bez obáv používať aj v prašnom a vlhkom prostredí.

Všetko potrebné je súčasťou balenia

Bluetooth reproduktor LAMAX Storm1 nám do redakcie prišiel v jednoduchej krabici s moderným dizajnom. Celkové rozmery sú 23 × 12 × 8,5 cm a hmotnosť 1 009 gramov.

Po otvorení krabice sa vám naskytne pohľad na samotný reproduktor, ktorý je zabalený v plastovom vrecku a chránený špeciálnymi penovými priehradkami.

Okrem reproduktora sa môžete tešiť aj na:

 • napájací kábel (USB-A/USB-C),
 • kábel s 3,5 mm konektorom jack
 • a návod na použitie.

Rovnako ako pri prakticky všetkých bluetooth reproduktoroch, ktoré prešli našou redakciou, sa nestretnete s napájacím adaptérom. V tomto ohľade budete musieť použiť svoj vlastný. Upozorňujeme, že jeho maximálne výstupné napätie môže byť 5 V. Mohlo by ísť o sieťový adaptér, ktorý sa používa na nabíjanie mobilného telefónu.

Technické parametre LAMAX Storm1

Vzhľadom na vyššiu hmotnosť by sme tento bluetooth reproduktor odporúčali ako praktické zariadenie na domáce použitie. Vďaka stupňu vodotesnosti IP67 ho môžete bezpečne používať aj v kúpeľni alebo pri bazéne. Okrem toho zaujme skvelou kvalitou zvuku a až 15 hodinami prehrávania na jedno nabitie.

Názov parametraHodnota
PoužitieDomáci reproduktor
Rozmery20,4 × 8 × 6,4 cm
Hmotnosť800 g
Bluetooth technológia a konektivitaBluetooth 5.0
BatériaKapacita 6 600 mAh
Odolnosť - stupeň krytiaIP67
Počet reproduktorov2
Výkon40 W
Doba prehrávaniaAž 15 hodín
CitlivosťVýrobca nešpecifikuje
Frekvenčný rozsah80 - 18 000 Hz
ImpedanciaVýrobca neuvádza

Vzhľadom na vyššiu hmotnosť ho pravdepodobnejšie budete používať v domácnosti

Reproduktor sa môže pochváliť kvalitnou konštrukciou s rozmermi 20,4 × 8 × 6,4 cm a celkovou hmotnosťou 800 gramov. Vďaka tomu patrí medzi ťažšie bluetooth reproduktory a svoje využitie nájde najmä pri domácom počúvaní.

Ak hľadáte ľahší reproduktor, môžete si zaobstarať napríklad LAMAX Sounder2. Ďalšou skvelou voľbou je ešte ľahší, ale o niečo drahší JBL Flip 5, ktorý zaujme perfektnou kvalitou zvuku. A ak hľadáte naozaj malý cestovný reproduktor, možno vás viac zaujme JBL Go 2 alebo JBL Go 3, ktoré sme tiež recenzovali.

Skvelý doplnok do každej domácnosti
Skvelý doplnok do každej domácnosti

Môžete vyskúšať rôzne možnosti pripojenia

Váš mobilný telefón sa s reproduktorom rýchlo spáruje vďaka technológii NFC. O prenos dát sa potom stará technológia bluetooth vo verzii 5.0. Prenos funguje bezproblémovo, no problémy sme mali, keď boli obe zariadenia od seba vzdialené približne 15 metrov a oddelené stenami.

Na rozdiel od mnohých konkurenčných produktov možno k reproduktoru pripojiť microSD kartu a 3,5 mm jack. Vďaka tomu si môžete vybrať, z ktorého zdroja chcete prehrávať svoj obľúbený zoznam skladieb. Drobnou nevýhodou je skutočnosť, že reproduktor sa bohužiaľ nedá použiť ako powerbanka.

Výdrž až 15 hodín na jedno nabitie

V praxi je výdrž batérie ovplyvnená najmä zvolenou hlasitosťou. Ak sa rozhodnete počúvať pri 80 % hlasitosti, reproduktor vydrží približne 7 hodín. Pri 50 % hlasitosti potom výdrž batérie dosahuje až 15 hodín. JBL Charge 5 ponúka rovnaký výkon, ale s výdržou batérie až 20 hodín.

Na nabíjanie slúži priložený napájací kábel. Plné nabitie sa dosiahne približne za 3 hodiny. Ak sa blíži vybitie batérie, zariadenie vás na to upozorní zvukovým signálom. LED dióda sa pri nabíjaní rozsvieti na červeno a po úplnom nabití zhasne.

Kde kúpiť LAMAX Storm1
LAMAX Storm1
Hodnotenie
4.0/5

Nevadí mu prašné prostredie ani pobyt pri bazéne

Reproduktor je skonštruovaný tak, aby bez problémov zvládol prašné prostredie a niekoľko kvapiek vody. Parameter odolnosti voči vode je IP67, čo znamená, že reproduktor by mal vydržať ponorenie do vody na 30 minút. Aj keď treba zdôrazniť, že na prípadné utopenie sa nevzťahuje záruka.

Skvelá kvalita zvuku

LAMAX Storm1 je vybavený dvojicou reproduktorov s celkovým výkonom 40 W. Rovnaký výkon ponúka aj drahší model JBL Charge 5, ten však disponuje aj špeciálnym basovým žiaričom a zabezpečuje tak ešte čistejšie zvukové podanie. Vzhľadom na cenu je však kvalita zvuku LAMAX Storm1 na dobrej úrovni.

Frekvenčný rozsah je 80 - 18 000 Hz a reproduktor pomerne dobre vykresľuje hlboké aj vysoké tóny - je relatívne vyvážený, a to je dobré (hoci už spomínaný drahší variant JBL Charge 5 je v tomto smere lepší). Rozsah a čistota vysokých tónov by samozrejme mohli byť lepšie. Nejde však o prémiový produkt, a preto ho nemôžeme hodnotiť ako drahšie značky.

Hudbu môžete prehrávať v režime Hall, ktorý ozvučí celú miestnosť, v režime Super Bass (ktorý však dobre funguje len pri špecifických žánroch), ktorý zvýrazní hĺbky alebo v režime Normal, ktorý nepoužíva žiadne skreslenie.

Úroveň impedancie a citlivosti výrobca neuvádza, a preto tieto hodnoty nemôžeme hodnotiť.

A na aké počúvanie by sme tento reproduktor odporučili? Vďaka svojej vyváženosti bude vhodný na počúvanie väčšiny hudobných žánrov, ale aj podcastov. Svoje využitie nájde aj pri konferenčných hovoroch, keďže je vybavený mikrofónom.

Dizajnu reproduktora nie je čo vytknúť

Ak sa zameriame na samotný dizajn reproduktora, prakticky mu nie je čo vytknúť. V skutočnosti vyzerá celkovo veľmi solídne. Tlačidlá v hornej časti sa príjemne stláčajú a poskytujú perfektnú odozvu. Na boku sa navyše nachádza kovové pútko na jednoduché zavesenie.

Pútko na zavesenie
Pútko na zavesenie

Ovládanie modelu LAMAX Storm1 je veľmi intuitívne

Ovládanie reproduktora je veľmi jednoduché, a preto ho netreba zdĺhavo predstavovať. Využijete celkom 6 tlačidiel umiestnených na hornej strane zariadenia.

Úplne vľavo nájdete tlačidlo zapnutia/vypnutia, ktoré slúži na zapnutie a vypnutie reproduktora. Vedľa neho potom nájdete tlačidlo Mode, ktoré použijete na prepínanie medzi zdrojmi, z ktorých chcete prehrávať hudbu (spárovanými zariadeniami bluetooth, audio káblom alebo kartou microSD).

K dispozícii sú aj tlačidlá na ovládanie hlasitosti (+ a -). Ich dlhším podržaním prepnete na predchádzajúcu alebo nasledujúcu skladbu.

Tlačidlo prehrávania slúži na spustenie alebo pozastavenie prehrávania. Ak vám niekto zavolá, môžete hovor prijať (po krátkom stlačení) alebo odmietnuť (po podržaní).

Úplne vpravo je tlačidlo 3D, ktoré sa používa na prepínanie medzi rôznymi režimami prehrávania. Umožňuje tiež aktivovať funkciu True Wireless Stereo.

Kde kúpiť LAMAX Storm1
LAMAX Storm1
Hodnotenie
4.0/5
Ovládanie si osvojíte v priebehu chvíle
Ovládanie si osvojíte v priebehu chvíle

Funkcie zariadenia LAMAX Storm1

Tento bluetooth reproduktor zaujme výberom z 3 rôznych režimov prehrávania a funkciou handsfree mikrofónu. Poďme sa na jeho funkcie pozrieť bližšie.

True Wireless Stereo

Reproduktor podporuje technológiu True Wireless Stereo. Vďaka tomu ho môžete pripojiť k ďalšiemu reproduktoru LAMAX a dokonale tak vylepšiť výkon celej vašej zostavy. Po pripojení oboch reproduktorov ich môžete ovládať súčasne.

3 rôzne režimy prehrávania

Pri počúvaní si môžete vybrať z troch rôznych režimov prehrávania. Režim Hall je vhodný na ozvučenie väčšieho priestoru. Režim Super bass sa postará o zosilnenie hĺbok a lepšie vykreslenie basov. A s režimom Normal získate klasické počúvanie hudby bez akéhokoľvek skreslenia.

Handsfree hovory

Reproduktor možno použiť aj na konferenčné hovory. Má zabudovaný mikrofón, takže môžete telefonovať bez toho, aby ste museli mať mobilný telefón priamo pri uchu.

Využijete ho na pohodlné domáce počúvanie
Využijete ho na pohodlné domáce počúvanie

Žiadna mobilná aplikácia

Rovnako ako pri ostatných reproduktoroch LAMAX musíte počítať s tým, že pre zariadenie neexistuje mobilná aplikácia (na rozdiel od značky JBL). Nie je to však zásadná prekážka.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Ako dlho vydrží na jedno nabitie?

Celková výdrž batérie je ovplyvnená zvolenou hlasitosťou. Maximálna výdrž batérie je 15 hodín.

Môže sa reproduktor používať pri bazéne alebo v kúpeľni?

Áno. Reproduktor je vodotesný podľa normy IP67, takže mu vôbec nevadí prašné alebo vlhké prostredie.

Je možné nabíjať mobilný telefón cez reproduktor?

Tento reproduktor bohužiaľ nepodporuje funkciu powerbanky a nemôžete s ním nabíjať mobilný telefón.

Ako dlho trvá nabíjanie reproduktora?

Tento bluetooth reproduktor sa nabije z 0 na 100 % približne za 3 hodiny.

Záver – komu bude reproduktor LAMAX Storm1 vyhovovať?

Reproduktor LAMAX Storm1 by sme vo všeobecnosti odporučili tým, ktorí hľadajú zariadenie na domáce počúvanie hudby rôzneho druhu, podcastov alebo na konferenčné hovory. Napriek relatívne nízkej cene ponúka slušnú kvalitu zvuku. Vzhľadom na vyváženosť zvuku ide o pomerne univerzálne riešenie pre celú rodinu.

Kde kúpiť LAMAX Storm1
LAMAX Storm1
Hodnotenie
4.0/5

Okrem toho si môžete vybrať z 3 rôznych režimov prehrávania. Poteší vás aj robustná konštrukcia, vďaka ktorej si reproduktor môžete bez obáv vziať von alebo k bazénu. Doba prehrávania je až 15 hodín.

Z hľadiska nevýhod môžeme spomenúť absenciu powerbanky a funkcie rádia. Ide však o pomerne drobné nedostatky, nad ktorými možno mávnuť rukou. Koniec koncov, absencia rádia môže byť výhodou napríklad pre podnikateľov, keďže nemusia platiť poplatky OSA za ďalšie rádio.

Recenzia: bluetooth reproduktor LAMAX Storm1
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Ovládanie a funkcie
 • Pomer cena/výkon
4

Reproduktor s 3 rôznymi režimami prehrávania

Bluetooth reproduktor LAMAX Storm1 ponúka skvelú kvalitu zvuku napriek svojej relatívne nízkej obstarávacej cene. Okrem toho zaujme aj svojím dizajnom a prítomnosťou mikrofónu, ktorý umožňuje uskutočňovať handsfree hovory. Vďaka stupňu odolnosti voči vode IP67 ho môžete bez obáv používať aj v prašnom a vlhkom prostredí.

Klady

 • Solídna konštrukcia
 • Jednoduché ovládanie
 • 3 režimy prehrávania
 • True Wireless Stereo
 • Dobrá kvalita zvuku
 • Dostupná cena
 • Pútko na zavesenie

Zápory

 • Chýbajúca funkcia powerbanky
 • Chýbajúca funkcia rádia
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
Vaše hodnotenie
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: bluetooth reproduktor LAMAX Storm1
LAMAX Storm1
Hodnotenie: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram