ITmix.cz logo

Recenzia: bluetooth reproduktor JBL Flip Essential 2

Silné stránky
 • Kvalitný zvuk
 • Dobrý pomer cena/výkon
 • Jednoduché ovládanie
 • Odolnosť voči vode
 • Slušná výdrž batérie
Slabé stránky
 • Nemá mikrofón
 • Nemá funkciu rádia
 • Nemôže používať funkciu PartyBoost

Kompaktný bluetooth reproduktor JBL Flip Essential 2 sa môže pochváliť slušnou kvalitou zvuku na domáce počúvanie alebo aj na ozvučenie letného grilovania. Na jedno nabitie dokáže prehrávať hudbu až 10 hodín. Je tiež odolný voči vode podľa normy IPX7, takže ho môžete bez obáv používať pri bazéne. Medzi drobné nevýhody patrí skutočnosť, že reproduktor nepodporuje funkcie rádia alebo powerbanky. Preto s jeho pomocou nemôžete nabíjať iné zariadenia. Okrem toho je potrebné zohľadniť absenciu mobilnej aplikácie.

Často kladené otázky a odpovede

Ako dlho vydrží JBL Flip Essential 2 na jedno nabitie?

Maximálna výdrž batérie je 10 hodín. V našom teste sme túto výdrž dosiahli pri nastavení hlasitosti približne 40 %.

Môžem JBL Flip Essential 2 používať pri bazéne?

Áno. Reproduktor je vodotesný podľa normy IPX7 a voda mu do istej miery nevadí.

Má reproduktor funkciu powerbanky?

Reproduktor bohužiaľ neumožňuje nabíjať iné zariadenia.

Môžem reproduktor používať na telefonovanie?

Nie. reproduktor nie je vybavený mikrofónom, a preto nepodporuje handsfree hovory.

Balenie bluetooth reproduktora

Bluetooth reproduktor JBL Flip Essential 2 nám do redakcie prišiel v dizajnovo vydarenej škatuli s rozmermi 21 × 10 × 11cm a hmotnosťou 894 gramov. Po otvorení sa nám naskytol pohľad nielen na reproduktor, ale aj na napájací kábel a návod na použitie.

Podobne ako pri mnohých konkurenčných produktoch, ani tu nie je súčasťou balenia napájací adaptér. Na jeho nabíjanie teda musíte použiť svoj vlastný. Zvyčajne to bude ten istý napájací adaptér, ktorý používate na nabíjanie mobilného telefónu.

Technické parametre JBL Flip Essential 2

JBL Flip Essential 2 je cestovný reproduktor, ktorý zaujme kompaktnými rozmermi, relatívne nízkou hmotnosťou a slušnou výdržou batérie.

Názov parametraHodnota
PoužitieCestovný reproduktor
Rozmery17,5 × 6,8 × 7 cm
Hmotnosť520 g
Bluetooth technológia a konektivitaBluetooth 5.1
Batéria a nabíjanieKapacita 3 000 mAh
Odolnosť - stupeň krytiaIPX7
Počet reproduktorov1
Výkon16 W
Doba prehrávaniaAž 10 hodín
Citlivosť>80 dB
Frekvenčný rozsah80 - 20 000 Hz
ImpedanciaVýrobca nešpecifikuje

Využijete ho doma aj na cestách

JBL Flip Essential 2 zaujme svojimi kompaktnými rozmermi a príjemnou hmotnosťou. Vďaka tomu vynikne nielen u vás doma, ale môžete si ho so sebou pribaliť aj do batohu alebo cestovnej tašky. Vďaka konštrukcii reproduktora ho môžete postaviť vzpriamene alebo v ľahu.

Reproduktor sa vyznačuje kvalitným spracovaním a v tomto smere mu prakticky nie je čo vytknúť. Jeho telo je potiahnuté odolnou tkaninou. Tlačidlá sú mierne vyvýšené, vďaka čomu ich ľahko nahmatáte bez toho, aby ste sa museli na reproduktor pozerať zblízka. Praktickým prvkom je aj pútko na zavesenie reproduktora. Vďaka tomu môžete zariadenie pri počúvaní v prírode (napríklad na pikniku) zavesiť na háčik alebo konár stromu.

Pozitívom je, že nabíjací konektor je chránený výklopným krytom, ktorý minimalizuje riziko vniknutia prachu a iných nečistôt. Kryt sa zároveň dá ľahko otvoriť jedným prstom.

Pripojenie k zariadeniu trvá len chvíľu

Bluetooth reproduktor možno jednoducho pripojiť k zariadeniu (napríklad k mobilnému telefónu alebo počítaču) prostredníctvom rozhrania bluetooth verzie 5.1.

Vyskúšali sme aj funkciu bezdrôtového streamovania cez bluetooth, ktorá by mala umožniť pripojiť k reproduktoru dva telefóny alebo tablety, aby ste sa mohli striedať napríklad pri prehrávaní skladieb s kamarátom. Táto funkcia nám však nefungovala. Vždy sme museli reproduktor manuálne pripojiť k druhému zariadeniu (výberom reproduktora v časti dostupných zariadení).

Z hľadiska konektivity môžeme vytknúť absenciu konektorov na pripojenie USB disku, microSD karty alebo možno možnosť využitia 3,5 mm jacku.

Výdrž batérie? Až 10 hodín

Reproduktor JBL Flip Essential 2 má 3 000 mAh nabíjateľnú batériu, ktorá na jedno nabitie vydrží až 10 hodín prehrávania. Výsledné hodnoty však vždy závisia od zvolenej hlasitosti.

Pri našom testovaní sme najčastejšie mali hlasitosť reproduktora nastavenú na približne 40 %, v takom prípade sme bez problémov dosiahli 10 hodín. Keď sme vo vonkajšom prostredí zvolili vyššiu hlasitosť (približne 75 %), dostali sme sa na úroveň 8,5 hodiny. Ešte dlhšiu výdrž batérie (konkrétne až 15 hodín) môžete dosiahnuť napríklad s Niceboy RAZE 3 Titan.

Kde kúpiť JBL Flip Essential 2
JBL Flip Essential 2
Hodnotenie
4.1/5

Aktuálny stav batérie môžete ľahko skontrolovať priamo na reproduktore prostredníctvom 5 LED diód. Ak svietia všetky, znamená to 100 % nabitie. Ak sa rozsvietia len 3 LED diódy, znamená to 50 % nabitie a jedna LED dióda znamená úroveň 20 %. Úroveň nabitia batérie sa však dozviete len bezprostredne po zapnutí reproduktora, neskôr všetky LED zhasnú. Jedinou možnosťou je reproduktor vypnúť a znova zapnúť.

Na nabíjanie sa používa dodaný napájací kábel s konektorom USB-C/USB-A. Plné nabitie sa dosiahne približne za 3 hodiny, bohužiaľ funkcia rýchleho nabíjania nie je podporovaná.

Nabíjanie reproduktora
Nabíjanie reproduktora

Vhodný na počúvanie pri bazéne

Reproduktor sa môže pochváliť odolnosťou IPX7, čo znamená, že vydrží dočasné ponorenie pod vodu v hĺbke do 1 metra až na 3 minúty. V praxi to znamená, že môžete počúvať hudbu v bazéne alebo dokonca v sprche. Odolnosť voči prachu však výrobca neuvádza.

Podarený zvuk so silnými basmi

JBL Flip Essential 2 je jedným z menších (aj keď nie najmenších) reproduktorov v ponuke JBL. Napriek tomu má poslucháčom rozhodne čo ponúknuť, a to aj vzhľadom na prijateľnú cenu. O niečo väčší (a tiež drahší) model JBL Flip 6 nám ponúka ešte vydarenejší a čistejší zvuk, ktorý vás viac vtiahne do deja.

Reproduktor spolupracuje so zvukovým systémom JBL Original Pro Sound, ktorý sa postará o bohatý a rozmanitý zvukový zážitok. Vychutnáte si nielen skvele vykreslené výšky, ale aj príjemné stredy a solídne basy vďaka dvom pasívnym basovým žiaričom po stranách.

Basy sa môžu mierne meniť v závislosti od polohy reproduktora. Pokiaľ je reproduktor orientovaný čelne, nedá sa povedať, že by zmena orientácie z vertikálnej na horizontálnu nejako zhoršila kvalitu zvuku. Skôr to bude závisieť od vašich preferencií.

Ak však prednú stranu orientujete iným smerom ako k poslucháčovi, kvalita zvuku sa samozrejme zhorší. Reproduktor predsa nie je všesmerový.

Frekvenčný rozsah je v tomto prípade 80 - 20 000 Hz, čo je na bežné počúvanie postačujúce. Na druhej strane v ponuke JBL nájdete aj modely so širším frekvenčným rozsahom (napríklad v prípade JBL Flip 6), pri ktorých je zvuk pocitovo ešte o niečo bohatší.

Reproduktor je ideálny na počúvanie popových skladieb, klasickej párty hudby alebo aj skladieb bohatých na basy.

S reproduktorom môžete dosiahnuť pomerne vysokú hlasitosť (vzhľadom na jeho veľkosť), a teda hravo ozvučiť aj väčšiu miestnosť typickú pre bežný byt, v ktorom sa rozpráva viacero ľudí naraz (typicky keď máte doma niekoľko návštev). Na druhej strane, pri vysokej hlasitosti (okolo 80 %) sa bohužiaľ prejavuje isté prirodzené skreslenie, s ktorým sa stretnete aj u konkurenčných výrobkov. Na väčšie domáce párty preto môžeme odporučiť JBL Xtreme 3 alebo výkonnejší Boombox 3.

Reproduktor sme testovali aj pri sledovaní filmov. Medzi obrazom a zvukom nedochádza k žiadnemu oneskoreniu. Jedinou slabinou v tomto smere môžu byť občasné trochu výraznejšie basy, ktoré môžu v niektorých scénach (napríklad pri hlučných akčných prestrelkách) brániť správnemu porozumeniu hovoreného slova. Napríklad pri spomínanom modeli JBL Flip 6 môžete basovú zložku znížiť pomocou ekvalizérov, čo pri tomto modeli chýba. Podcasty, t. j. čisté hovorené slovo typicky nahrané v štúdiu bez iných rušivých vplyvov, sa však počúvajú ľahko a slová sú zrozumiteľné.

Príjemné ovládanie

Na tele zariadenia sa nachádza niekoľko tlačidiel na ovládanie reproduktora. Klasické tlačidlo zapnutia/vypnutia slúži na zapnutie a vypnutie reproduktora. Nachádza sa tu aj tlačidlo s motívom bluetooth, ktoré slúži na spustenie procesu párovania.

Vedľa neho sa nachádzajú tlačidlá - a + na ovládanie hlasitosti. Nasleduje tlačidlo Play, ktoré slúži na pozastavenie a opätovné spustenie prehrávania. Dvojitým kliknutím potom prepnete na ďalšiu skladbu. Bohužiaľ však nie je k dispozícii tlačidlo na prepnutie na predchádzajúcu skladbu. Ak sa vám teda niektorá skladba páči a chcete si ju vypočuť znova, musíte na ňu kliknúť v mobilnom telefóne. A to môže byť niekedy trochu nepraktické.

Tlačidlá sa ľahko stláčajú aj preto, že sú mierne vyvýšené. Ich odozva je skvelá. Tlačidlo na zapnutie a vypnutie zariadenia má podsvietenie (svieti, keď je reproduktor zapnutý), vďaka čomu ho ľahko nájdete aj v tmavej miestnosti pri sledovaní filmov pred spaním.

Doplnkové funkcie, ktoré JBL Flip Essential 2 chýbajú

Funkcie reproduktora JBL Flip Essential 2 boli zredukované na minimum. Keďže nemá mikrofón, nemôžete s ním uskutočňovať handsfree hovory ani používať hlasového asistenta. Reproduktor tiež nepodporuje funkciu rádia. K dispozícii nie je ani funkcia na pripojenie viacerých modelov pomocou funkcie PartyBoost. Počítať musíte aj s absenciou obslužnej aplikácie na prispôsobenie prehrávania.

Funkciu rádia, powerbanky a mikrofónu ponúka konkurenčný Niceboy RAZE 3 Titan za porovnateľnú cenu. Ten ponúka pomerne porovnateľný zážitok z počúvania. Drahší model JBL Charge 5 ponúka aspoň funkciu powerbanky.

Záver – komu by sme slúchadlá JBL Flip Essential 2 odporučili?

JBL Flip Essential 2 je vhodný pre ľudí, ktorí hľadajú kvalitný reproduktor za rozumnú cenu a zaobídu sa bez extra funkcií. Napriek kompaktným rozmerom sa zariadenie môže pochváliť slušnou kvalitou zvuku s dobrým vykreslením vysokých a hlbokých tónov. Poteší aj jeho odolnosť voči vode IPX7 a celková jednoduchosť používania. Na jedno nabitie dokáže prehrávať hudbu až 10 hodín v kuse.

Jedinou nevýhodou je absencia rádia a powerbanky. Keďže reproduktor nemá mikrofón, nemožno ho používať na handsfree hovory ani na ovládanie hlasových asistentov. Takisto nie je možné spolu s reproduktorom používať mobilnú aplikáciu, ktorá by ponúkala niektoré ďalšie funkcie.

Kde kúpiť JBL Flip Essential 2
JBL Flip Essential 2
Hodnotenie
4.1/5

Na aké príležitosti by sme reproduktor odporučili? Reproduktor JBL Flip Essential 2 je vhodný na:

 • počúvanie hudby so skupinou priateľov v typickej obývačke,
 • počúvanie hudby a sledovanie filmov v domácom prostredí,
 • malé grilovanie vo vonkajšom prostredí,
 • počúvanie hudby pri bazéne
 • a kratšie výlety, pri ktorých vám nevadí nosiť so sebou 0,5 kg záťaž (ak vám to prekáža, siahnite radšej po JBL Clip 4).

Recenzia: bluetooth reproduktor JBL Flip Essential 2
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Ovládanie a funkcie
 • Pomer cena/výkon
4.1

Skvelý reproduktor do domácnosti

Kompaktný bluetooth reproduktor JBL Flip Essential 2 sa môže pochváliť slušnou kvalitou zvuku na domáce počúvanie alebo aj na ozvučenie letného grilovania. Na jedno nabitie dokáže prehrávať hudbu až 10 hodín. Je tiež odolný voči vode podľa normy IPX7, takže ho môžete bez obáv používať pri bazéne. Medzi drobné nevýhody patrí skutočnosť, že reproduktor nepodporuje funkcie rádia alebo powerbanky. Preto s jeho pomocou nemôžete nabíjať iné zariadenia. Okrem toho je potrebné zohľadniť absenciu mobilnej aplikácie.

Klady

 • Kvalitný zvuk
 • Dobrý pomer cena/výkon
 • Jednoduché ovládanie
 • Odolnosť voči vode
 • Slušná výdrž batérie

Zápory

 • Nemá mikrofón
 • Nemá funkciu rádia
 • Nemôže používať funkciu PartyBoost
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (1 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: bluetooth reproduktor JBL Flip Essential 2
JBL Flip Essential 2
Hodnotenie: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram