Recenzia: bluetooth reproduktor JBL Go 2

Obsah balenia JBL Go 2

JBL Go 2 sa rovnako ako jeho nástupca predáva v priehľadnom plastovom puzdre. Môžete sa tešiť na skutočne kompaktné rozmery balenia, keďže celá škatuľa má rozmery len 9,8 × 3,8 × 11,5 cm.

Súčasťou balenia je okrem samotného reproduktora aj napájací kábel a dokumentácia (bezpečnostný manuál a stručný návod na použitie).

Rovnako ako pri všetkých ostatných reproduktoroch JBL sme nedostali napájací adaptér. Vystačíte si však s bežným 5V adaptérom, ktorý sa používa napríklad na nabíjanie mobilných telefónov.

Čo nás však pri tomto konkrétnom modeli zaujalo, bol napájací kábel v sýto oranžovej farbe. Tým sa odlišuje od klasických čiernych káblov a oveľa lepšie ho rozoznáte medzi ostatnými adaptérmi.

Technické parametre JBL Go 2

Prejdime teraz k jednotlivým technickým špecifikáciám, ktoré reproduktor JBL Go 2 ponúka.

Vďaka kompaktným rozmerom je ideálny na cestovanie

Reproduktor JBL Go 2 je zástupcom kategórie cestovných reproduktorov, čo je spôsobené aj jeho kompaktnými rozmermi a nízkou hmotnosťou. Jednou z výčitiek by mohla byť absencia karabínky na zavesenie reproduktora. Táto karabínka sa objavuje iba na novšom modeli JBL Go 3 a rozhodne ide o praktickú funkciu.

Reproduktor, ktorý sa vám zmestí do dlane

JBL Go 2 je cestovný reproduktor, ktorý sa vám zmestí do dlane. Jeho celkové rozmery sú 8,6 × 7,12 × 3,16 cm, čo je v porovnaní s novším modelom ešte o niečo menej. Rovnako tak sa v porovnaní s modelom JBL Go 3 dočkáte o niečo nižšej hmotnosti 184 g (JBL Go 3 váži 200 g).

Reproduktor vám padne do ruky
Reproduktor vám padne do ruky

Spárovanie reproduktora s mobilným telefónom je jednoduché

Reproduktor JBL Go 2 dostal bluetooth vo verzii 4.2. V tomto ohľade sa líši od novšieho modelu JBL Go 3, ktorý pracuje s bluetooth vo verzii 5.1.

Spárovanie s mobilným telefónom je jednoduché a bezproblémové. Reproduktor sa totiž okamžite objavil v zozname zariadení a následné pripojenie bolo úplne v poriadku. Pozitívne možno hodnotiť aj samotný prenos dát. Problémy sme zaznamenali len vtedy, keď boli obe zariadenia oddelené stenou a vzdialenosťou približne 15 metrov.

Kde kúpiť JBL Go 2
JBL Go 2
Hodnotenie
3.7/5

Čo sa týka konektivity, reproduktor má napájací USB konektor. Vedľa neho sa nachádza aj 3,5 mm jack konektor, ktorý zvyčajne používate na káblové prepojenie s mobilným telefónom.

USB konektor a 3,5 mm jack
USB konektor a 3,5 mm jack

Na jedno nabitie dokáže hrať 5 hodín

Reproduktor JBL Go 2 má batériu s kapacitou 720 mAh, čo zodpovedá 5-hodinovému času prehrávania. Novší model JBL Go 3 má 750 mAh batériu, dĺžka prehrávania je však v tomto prípade totožná a vzhľadom na niektoré konkurenčné reproduktory to nie je až také skvelé číslo.

Čo sa týka nabíjania, využijete priložený micro USB kábel. Nabíjanie trvá približne 2,5 hodiny.

Bluetooth reproduktor je vodotesný

Reproduktor má stupeň krytia IPX7. Vďaka tomu nesľubuje ochranu proti prachu, ale vydrží ponorenie do vody do hĺbky jedného metra na 30 minút. Vďaka tomu si ho môžete vziať k bazénu a bez obáv počúvať hudbu.

Novšia verzia reproduktora má stupeň krytia IP67 a okrem ponorenia do vody odolá aj prachovým časticiam.

JBL Go 2 má iba jeden reproduktor

Počet reproduktorov je samozrejme prispôsobený cestovnému dizajnu reproduktora. Z tohto dôvodu má JBL Go 2 iba jeden reproduktor, rovnako ako jeho nástupca. Nechýbajú dunivé basové linky, ktoré poskytujú skvelý hudobný doprovod.

Ak hľadáte výkonnejší model na domáce počúvanie a občasné cestovanie, môžete staviť skôr na JBL Charge 5, ktorý má vyhradený basový a výškový reproduktor.

Výkon zodpovedá malým rozmerom

Výkon reproduktora je 3,1 W. To nie je príliš vysoká hodnota, ale vzhľadom na malé rozmery zariadenia je to pochopiteľné. Novší model JBL Go 3 ponúka o niečo vyšší výkon 4,2 W. Pre predstavu, je to vyšší výkon ako reproduktory priemerného notebooku.

Doba prehrávania JBL Go 2 je až 5 hodín

Reproduktor JBL Go 2 dokáže nepretržite prehrávať hudbu až 5 hodín. V praxi však táto hodnota zvyčajne závisí od zvolenej hlasitosti. Ak to porovnáme s niektorými konkurenčnými produktmi, reproduktor tu dosť zaostáva a novšia verzia JBL Go 3, ktorá má rovnaký čas prehrávania, nezaznamenala žiadne zlepšenie.

Citlivosť reproduktora

Citlivosť tohto reproduktora je 80 dB, čo je rovnaká hodnota ako v prípade modelov JBL Charge 5 a Flip 5. Novší model JBL Go 3 má o 5 dB vyššiu citlivosť. V praxi si to však pravdepodobne nevšimnete a oceníte schopnosť reproduktora dosiahnuť pomerne vysokú hlasitosť bez skreslenia zvuku.

Kde kúpiť JBL Go 2
JBL Go 2
Hodnotenie
3.7/5

Frekvenčný rozsah

Frekvenčný rozsah tohto reproduktora je 180 - 20 000 Hz. Pri novšom modeli JBL Go 3 sa frekvenčný rozsah už trochu rozšíril na 110 - 20 000 Hz. V praxi to znamená, že reproduktor nezvláda veľmi dobre hlboké tóny, ale pekne vykresľuje výšky.

Impedancia

Hodnotu impedancie výrobca bohužiaľ neuvádza, a preto ju nemôžeme hodnotiť.

Názov parametraHodnota
PoužitieCestovný reproduktor
Rozmery8,6 × 7,12 × 3,16 cm
Hmotnosť184 g
Bluetooth technológia a konektivitaBluetooth 4.1
BatériaKapacita 720 mAh
Odolnosť - stupeň krytiaIPX7
Počet reproduktorov1
Výkon3,1 W
Doba prehrávania5 hodín
Citlivosť80 dB
Frekvenčný rozsah180 - 20 000 Hz
ImpedanciaVýrobca nešpecifikuje

Ovládanie JBL Go 2 si osvojí každý

Ovládanie reproduktora je jednoduché a intuitívne, ako je to zvykom pri modeloch JBL. Pri prvom spustení reproduktora ho musíte zapnúť a stlačiť tlačidlo s motívom bluetooth. Zároveň musíte mať na mobilnom telefóne alebo inom zariadení spustenú funkciu bluetooth. Potom sa pripojíte k reproduktoru, obe zariadenia sa spárujú a môžete začať počúvať.

Všetky ovládacie prvky sa nachádzajú v hornej časti. Nájdete tu tlačidlo na zapnutie/vypnutie zariadenia, spustenie bluetooth, ovládanie hlasitosti a pozastavenie prehrávania. Stlačením tlačidla prehrávania dvakrát za sebou sa skladba prepne na ďalšiu v poradí.

Posúďte kvalitu zvuku bluetooth reproduktora

Podobne ako ostatné reproduktory, ktoré sme recenzovali, aj reproduktor JBL Go 2 sme testovali z hľadiska kvality zvuku. Použili sme skrátenú verziu skladby Hoober - Higher (feat. Vanessa Campagna). Zvuk sme zachytili na mikrofón Rode NT-USB, ktorý sme v minulosti tiež recenzovali.

Ukážka zvuku z mikrofónu JBL Go 2

Pri testovaní sme pre lepšie porovnanie použili rovnaké základné podmienky ako pri všetkých ostatných reproduktoroch. To znamená, že reproduktor bol od mikrofónu vzdialený 50 cm a jeho hlasitosť bola nastavená na štvrtinu celkového rozsahu. Rovnaké nastavenia sme použili aj v programe Audacity, čo môžete vidieť na nasledujúcom obrázku.

Nastavenia mikrofónu v programe Audacity
Nastavenia mikrofónu v programe Audacity

Ako teda zhodnotíme výslednú kvalitu zvuku? Samozrejme, treba brať do úvahy, že ide o naozaj maličké zariadenie, z ktorého nedostanete žiadny zázračný výkon. V porovnaní s JBL Go 3 nedosahuje takú hlasitosť a pri hlbokých tónoch môžete zaznamenať nižšiu kvalitu kvôli nižšiemu frekvenčnému rozsahu. Ak sa teda rozhodujete medzi JBL Go 2 a JBL Go 3, dajte zelenú novšiemu modelu.

Do cestovných podmienok bude JBL Go 2 pravdepodobne postačovať, ale na dlhodobé domáce používanie nie je ideálnym modelom, pretože nižšia kvalita zvuku je citeľná.

Na prvý pohľad vyzerá reproduktor kvalitne

Už na prvý pohľad vyzerá reproduktor veľmi kvalitne a pevne, takže sa s ním nemusíte báť cestovať. Vďaka stupňu krytia IPX7 je navyše reproduktor ideálny na to, aby ste si ho mohli vziať aj k bazénu.

Tlačidlá sa príjemne stláčajú a ich odozva je viac než dobrá. Nemá pogumovanú spodnú časť (s tou sa stretnete až pri novšom modeli). Niekomu zároveň môže chýbať chýbajúci remienok na zavesenie. Reproduktor sa vám však odvďačí aspoň naozaj kompaktnými rozmermi.

Kde kúpiť JBL Go 2
JBL Go 2
Hodnotenie
3.7/5

Funkcie bluetooth reproduktora JBL Go 2

JBL Go 2 ponúka aj niekoľko zaujímavých funkcií. Poďme si ich predstaviť.

Indikátor batérie

Podobne ako pri iných reproduktoroch JBL, aj tento model disponuje praktickým indikátorom batérie v podobe zabudovanej LED diódy.

Striedajte sa s priateľmi pri prehrávaní skladieb

Bezdrôtové streamovanie cez bluetooth vám umožňuje bezdrôtovo pripojiť k reproduktoru dve zariadenia a potom sa striedať v prehrávaní zvuku s priateľmi.

Mobilná aplikácia je k dispozícii na Android aj iOS

Reproduktor môžete používať aj s mobilnou aplikáciou JBL Portable, ktorá je k dispozícii zadarmo pre systémy Android aj iOS.

Po spárovaní reproduktora s mobilným telefónom ho uvidíte v zozname zariadení. Pomocou aplikácie potom môžete zistiť napríklad aktuálnu úroveň nabitia batérie. Keďže reproduktor JBL Go 2 nepodporuje funkciu PartyBoost, mobilnú aplikáciu v tomto smere bohužiaľ nebudete môcť použiť.

JBL Go 2 má zabudovaný mikrofón

Vďaka zabudovanému reproduktoru môžete mikrofón používať napríklad na konferenčné hovory. Touto funkciou jednoznačne vyniká nad modelom JBL Go 3, ktorý mikrofónom nedisponuje.

Ostatné funkcie reproduktor nepodporuje a niektorým používateľom môže napríklad chýbať funkcia PartyBoost, ktorú nájdete vo vyšších triedach reproduktorov JBL.

Často kladené otázky

Ako dlho dokáže reproduktor prehrávať hudbu?

Na jedno nabitie dokáže reproduktor nepretržite prehrávať hudbu 5 hodín. V praxi to však vždy závisí od zvolenej hlasitosti.

Ako dlho trvá nabitie?

Reproduktor sa nabije z 0 na 100 % približne za 2,5 hodiny.

Môže reproduktor používať viacero osôb súčasne?

Reproduktor podporuje bezdrôtové bluetooth streamovanie, takže sa k nemu môžu pripojiť dve osoby a striedať sa pri prehrávaní hudby.

Kde kúpiť JBL Go 2
JBL Go 2
Hodnotenie
3.7/5
Môžem zobrať reproduktor k vode?

Áno. Reproduktor má stupeň krytia IPX7, takže vydrží ponorenie do hĺbky jedného metra po dobu 30 minút.

Záver – ako reproduktor JBL Go 2 obstál v našom teste?

Bluetooth reproduktor JBL Go 2 je ideálnym zariadením na cestovanie vďaka svojim kompaktným rozmerom a nízkej hmotnosti . Jednoducho ho pripojíte k mobilnému telefónu a následné ovládanie je veľmi intuitívne. Zabudovaný mikrofón navyše využijete napríklad pri účasti na konferenčných hovoroch. Reproduktor je do určitej miery vodotesný a možno ho pripojiť k mobilnej aplikácii JBL Portable.

Na druhej strane však toto zariadenie nedosahuje takú kvalitu zvuku a problémom sú najmä hlboké tóny (vzhľadom na užší frekvenčný rozsah). Napájací adaptér nie je súčasťou balenia a nedostanete ani zaujímavú funkciu PartyBoost, ktorá je dostupná v reproduktoroch JBL vyššej triedy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *