Recenzia: bluetooth reproduktor JBL Go 3

Obsah balenia myslí len na to najdôležitejšie

Bluetooth reproduktor JBL Go 3 prišiel v priehľadnom plastovom puzdre. Na prvý pohľad nás zaujal svojimi kompaktnými rozmermi. Veď celé balenie meria len 13 × 5 × 9,4 cm a váži 300 gramov.

Po otvorení škatule sa reproduktor nachádzal ešte v jednom bezpečnostnom balení, ktoré obsahovalo nasledovné:

Podobne ako pri modeloch JBL Charge 5 a JBL Flip 5, ani pri tomto modeli neuvidíte napájací adaptér. Pohodlne si však vystačíte s 5V napájacím adaptérom pre mobilný telefón.

Technické parametre bluetooth reproduktora JBL Go 3

Napriek kompaktným rozmerom má tento bluetooth reproduktor rozhodne čo ponúknuť. Zamerajme sa teraz na jednotlivé technické parametre.

Ideálny spoločník na cesty

JBL Go 3 patrí do rodiny cestovných reproduktorov, čomu napomáha jeho malá konštrukcia a nízka hmotnosť. Okrem toho má integrovanú karabínku, vďaka ktorej ho môžete ľahko zavesiť.

Reproduktor má praktický popruh
Reproduktor má praktický popruh

Reproduktor, ktorý sa vám zmestí do dlane

Ako sme už naznačili, JBL Go 3 je naozaj kompaktný model, ktorý sa vám zmestí do dlane. Jeho rozmery sú len 8,8 × 7,5 × 4,1 cm a vďaka hmotnosti 200 g sa bude na cestách ľahko nosiť.

Pohodlne vám padne do ruky
Pohodlne vám padne do ruky

Reproduktor sa ľahko spáruje s mobilným telefónom

Reproduktor JBL Go 3 pracuje s technológiou bluetooth vo verzii 5.1, čo je vylepšenie oproti staršiemu modelu. JBL Go 2 bol vybavený technológiou bluetooth vo verzii 4.2.

Párovanie s mobilným telefónom bolo pri našom testovaní bezproblémové. Zariadenie okamžite rozpoznalo reproduktor a pripojilo sa k nemu. Samotný prenos dát bol tiež bezproblémový, pričom k prerušeniam dochádzalo len vtedy, keď boli obe zariadenia od seba vzdialené približne 15 metrov a oddelené stenou susednej miestnosti.

Čo sa týka pripojenia, na reproduktore nájdete iba napájací USB konektor, žiadny iný vstup tu nie je. Reproduktor nepodporuje ani funkciu powerbanky, čo sa vzhľadom na jeho celkovú konštrukciu dalo očakávať.

Kde kúpiť JBL Go 3
JBL Go 3
Hodnotenie
4.0/5

Použitá batéria zabezpečí až 5 hodín počúvania

Napriek malým rozmerom dostal reproduktor JBL Go 3 pomerne veľkú batériu s kapacitou 750 mAh. Vďaka nej dokáže nepretržite prehrávať hudbu až 5 hodín. V praxi to však pochopiteľne závisí od zvolenej hlasitosti. Niektoré porovnateľne veľké konkurenčné modely (napríklad Sony SRS-SB12) však vydržia až 16 hodín. JBL tu teda mierne zaostáva.

Pri nabíjaní používate kábel, ktorý je súčasťou balenia. Na strane s konektorom USB-C ho vložíte do reproduktora, na strane s konektorom USB-A potom do samotného napájacieho adaptéra. Batéria bude na 100 % nabitá približne za 2,5 hodiny. Na tele reproduktora sa nachádza aj praktická LED dióda, ktorá vás informuje o potrebe nabíjania.

Z hľadiska času prehrávania dosahuje JBL Go 3 rovnaké hodnoty ako jeho predchodca JBL Go 2 (ktorý je mimochodom vybavený batériou s kapacitou 730 mAh).

Konektor napájania sa nachádza na boku
Konektor napájania sa nachádza na boku

Odolnosť - stupeň krytia

Reproduktor ponúka stupeň krytia IP67. To znamená, že je schopný odolať prachu a vydrží aj ponorenie do vody, konkrétne do hĺbky jedného metra na 30 minút. V tomto ohľade sa líši od svojho staršieho súrodenca, ktorý má stupeň krytia IPX7, a teda neponúka žiadnu ochranu proti prachu. Slúchadlá JBL Go 3 si môžete vziať so sebou na pláž.

Počet reproduktorov zodpovedá rozmerom reproduktora

JBL Go 3 má iba jeden reproduktor, čo sa vzhľadom na jeho dizajn dalo očakávať, a JBL Go 2 sa od neho nelíši. Jeho súčasťou sú aj dunivé basy, ktoré vytvárajú skvelý hudobný podklad, a celkovo je reproduktor ideálny na použitie na cestách alebo vo vonkajšom prostredí.

Výkon JBL Go 3

Celkový výkon reproduktora je 4,2 W, čím sa opäť dostávame k tomu, v čom sa líši od predchádzajúceho modelu. JBL Go 2 poskytuje výkon iba 3,1 W. Vzhľadom na malé rozmery a použitie na cestách je to príjemná hodnota, ktorá sa premieta do skvelej kvality zvuku.

Doba prehrávania by mohla byť vyššia

Ako už bolo spomenuté, reproduktor dokáže prehrávať hudbu maximálne 5 hodín v kuse, rovnako ako jeho predchodca. V porovnaní s konkurenciou však v tomto smere dosť zaostáva.

Ak by ste predsa len hľadali výkonnejší model, môžete staviť na JBL Flip 5, ktorý ponúka 12 hodín prehrávania, alebo JBL Charge 5, ktorý vydrží až 20 hodín. Na druhej strane treba počítať s už väčšími rozmermi a hmotnosťou, keďže ide skôr o domáce reproduktory.

Citlivosť

Na druhej strane je citlivosť reproduktora veľmi dobrá. Je 85 dB a vďaka tomu je reproduktor schopný dosiahnuť pomerne vysokú hlasitosť bez skreslenia zvuku.

Frekvenčný rozsah

Reproduktor JBL Go 3 ponúka frekvenčný rozsah 110 - 20 000 Hz. V tomto ohľade mierne zaostáva za modelmi z iných produktových radov, keďže JBL Charge 5 aj Flip 5 ponúkajú frekvenčný rozsah 65 - 20 000 Hz. A čo to znamená v praxi? Že JBL Go 3 si, bohužiaľ, neporadí tak dobre s hlbokými tónmi.

Kde kúpiť JBL Go 3
JBL Go 3
Hodnotenie
4.0/5

Na druhej strane sa v tomto smere v porovnaní s modelom JBL Go 2 trochu zlepšil. Frekvenčný rozsah je 180 - 20 000 Hz.

Impedancia

Hodnotu impedancie výrobca bohužiaľ neuvádza, a preto ju v našej recenzii nemôžeme zhodnotiť.

Názov parametraHodnota
PoužitieCestovný reproduktor
Rozmery8,8 × 7,5 × 4,1 cm
Hmotnosť200 g
Bluetooth technológia a konektivitaBluetooth 5.1
BatériaKapacita 750 mAh
Odolnosť - stupeň krytiaIP67
Počet reproduktorov1
Výkon4,2 W
Doba prehrávania5 hodín
Citlivosť85 dB
Frekvenčný rozsah110 - 20 000 Hz
ImpedanciaVýrobca nešpecifikuje

Ovládanie reproduktora je naozaj jednoduché

Ovládanie reproduktora je veľmi jednoduché. Na boku sa nachádza tlačidlo zapnutia/vypnutia a hneď vedľa neho nájdete tlačidlo s motívom bluetooth, ktoré môžete použiť na spárovanie s novým zariadením.

Vrchnú časť reproduktora potom tvorí trojica tlačidiel. Dve z nich slúžia na ovládanie hlasitosti a sú označené + a -. Uprostred potom nájdete tlačidlo Play, ktoré použijete na spustenie alebo pozastavenie skladby. Ak ho stlačíte dvakrát za sebou, skladba sa prepne na ďalšiu skladbu.

Ovládacie prvky ako také sa nijako nelíšia od iných reproduktorov JBL. Výrobca jednoducho stavil na maximálnu jednoduchosť.

Pri prvom spustení reproduktora ho musíte najprv zapnúť. Potom stačí stlačiť tlačidlo s motívom bluetooth a zároveň spustiť technológiu na zariadení, s ktorým chcete reproduktor spárovať (typicky mobilný telefón alebo počítač). Potom vyberiete reproduktor na zariadení, zariadenia sa spoja a môžete začať počúvať. Všetko je otázkou okamihu a počas nášho testovania sa nevyskytli žiadne problémy.

Kvalita zvuku je slušná, aj keď má svoje chybičky

Podobne ako ostatné reproduktory, ktoré sa nám dostali do rúk, aj tento model sme dôkladne otestovali. Vzhľadom na naozaj kompaktné rozmery ide rozhodne o skvelé zariadenie (aj keď má, samozrejme, svoje vychytávky).

Aby sme mohli sami posúdiť kvalitu zvuku, rozhodli sme sa nahrať skladbu pomocou miniatúrneho mikrofónu Rode NT-USB, ktorý sme v minulosti tiež recenzovali. Opäť sme použili rovnakú skladbu, skrátenú verziu piesne Hoober - Higher (feat. Vanessa Campagna).

Podmienky testovania boli opäť totožné s ostatnými recenziami reproduktorov. To znamená, že reproduktor bol od mikrofónu vzdialený 50 cm a v programe Audacity sme použili nasledujúce nastavenia. Hlasitosť reproduktora sme opäť nastavili na štvrtinu jeho celkového rozsahu.

Nastavenia mikrofónu v programe Audacity
Nastavenia mikrofónu v programe Audacity

Kvalita zvuku sa ukázala byť dobrá, ale nie úplne dokonalá. Prítomný je len jeden reproduktor, vďaka čomu zvuk nie je taký dynamický ako pri modeli JBL Charge 5.

Kde kúpiť JBL Go 3
JBL Go 3
Hodnotenie
4.0/5

Zatiaľ čo vyššie tóny sú dobre pokryté, hlbšie tóny sú výrazne menej kvalitné, čo je vzhľadom na spomínaný frekvenčný rozsah pochopiteľné. Na druhej strane - vzhľadom na malé telo a rozumnú cenu reproduktor dokonale obháji svoju primárnu funkciu, a to krátkodobé počúvanie na cestách.

Ukážka zvuku z reproduktora JBL Go 3

Solídna konštrukcia s praktickým pútkom

Z hľadiska kvality konštrukcie je na tom rovnako špičkovo ako ktorýkoľvek iný reproduktor JBL. Celá konštrukcia vyzerá pevne, čo len dokazuje, že tento reproduktor je určený na cestovanie. Na spodnej strane nájdete pogumovanú časť, ktorá ho udrží pevne na mieste, keď ho postavíte.

Všetky tlačidlá sa ľahko stláčajú a majú skvelú odozvu, takže celkový zážitok z používania reproduktora je viac než dobrý. Vyzdvihnúť musíme aj prítomné pútko, pomocou ktorého môžete zariadenie zavesiť.

Spodná časť je pogumovaná
Spodná časť je pogumovaná

Funkcie bluetooth reproduktora JBL Go 3

Teraz sa zamerajme na konkrétne funkcie, ktoré sú súčasťou reproduktora JBL Go 3.

Indikátor stavu batérie

Vďaka zabudovanému LED indikátoru budete vždy vedieť, že reproduktor je potrebné nabiť. Nebudete teda musieť nič kontrolovať sami - stačí sa pozrieť na túto LED diódu.

Bezdrôtové bluetooth streamovanie

Táto funkcia umožňuje bezdrôtovo spárovať dve zariadenia s reproduktorom a potom striedavo prehrávať zvuk. To je ideálne, ak ste s priateľmi a viac ako jedna osoba chce prehrávať skladby súčasne.

Mobilnú aplikáciu si stiahnete zadarmo

Reproduktory JBL sa dodávajú s mobilnou aplikáciou s názvom JBL Portable. Je úplne zadarmo na stiahnutie a aplikácia je k dispozícii pre systémy Android aj iOS.

Keď sme reproduktor testovali, nemohli sme nevyskúšať funkcie, ktoré aplikácia ponúka. Nie je ich však veľa. Po spárovaní reproduktora s telefónom sa reproduktor zobrazí v zozname zariadení. Potom môžete sledovať napríklad aktuálnu úroveň nabitia batérie. Keďže JBL Go 3 nepodporuje funkciu PartyBoost, mobilná aplikácia vám v tomto smere príliš neposlúži.

Bohužiaľ, JBL Go 3 už nemá mikrofón, a tak reproduktor nemožno používať na konferenčné hovory. Starší model JBL Go 2 bol vybavený mikrofónom.

Videorecenzia reproduktora JBL Go 3

Ak vám náš podrobný test reproduktora JBL Go 3 nestačí, odporúčame vám pozrieť si nasledujúcu videorecenziu.

Kde kúpiť JBL Go 3
JBL Go 3
Hodnotenie
4.0/5

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Ako dlho dokáže reproduktor prehrávať hudbu?

Na jedno nabitie dokáže reproduktor prehrávať hudbu až 5 hodín v kuse. Výsledná výdrž závisí od zvolenej hlasitosti.

Ako dlho trvá nabíjanie?

Reproduktor sa plne nabije približne za 2,5 hodiny.

Môže reproduktor používať viacero osôb súčasne?

Áno. Reproduktor podporuje bezdrôtové streamovanie cez bluetooth, takže sa pri prehrávaní hudby môžu striedať dve osoby.

Odolá reproduktor vode?

Reproduktor má stupeň krytia IP67, čo znamená, že odolá prachu a ponoreniu do vody do hĺbky jedného metra na 30 minút.

Záver – ako reproduktor obstál v našej recenzii?

JBL Go 3 je reproduktor, ktorý vďaka jeho kompaktným rozmerom a nízkej hmotnosti môžete používať najmä na cestách. Vzhľadom na svoju konštrukciu dosahuje veľmi slušnú kvalitu zvuku, hoci nedokáže tak pekne pokryť hlbšie tóny. Na jedno nabitie dokáže prehrávať zvuk až 5 hodín, čo v porovnaní s niektorými konkurenčnými modelmi nie je až taká skvelá hodnota. Výhodou je však pomerne rýchly čas nabíjania - z 0 na 100 % sa nabije len za 2,5 hodiny.

Reproduktoru bohužiaľ chýba funkcia PartyBoost, ktorá sa nachádza vo vyšších modeloch, ako sú Flip a Charge. V balení tiež nenájdete napájací adaptér.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *