ITmix.cz logo

Recenzia: elektrokolobežky City Boss RS350 a RS250

Silné stránky
 • Ľahká konštrukcia
 • Elegantný dizajn
 • Vysoká kvalita spracovania
 • Intuitívne ovládanie
 • Prehľadná aplikácia City Boss
 • Skladacia konštrukcia
 • Tempomat
Slabé stránky
 • Po uzamknutí nie je možné kolobežku vypnúť
 • Nižšia účinnosť predného svetla

Elektrické kolobežky City Boss RS350 a RS250 si vás na prvý pohľad získajú svojím elegantným vzhľadom. Oba modely sú pomerne ľahké a majú skladací dizajn, takže sú ideálne na tzv. last-mile prepravu, do školy alebo do práce. Aj keď na prvý pohľad môžu vyzerať rovnako, existuje medzi nimi hneď niekoľko zásadných rozdielov. V našej recenzii vám tieto rozdiely predstavíme a popíšeme.

Často kladené otázky a odpovede

Pre koho sú kolobežky RS250 a RS350 vhodné?

Kolobežku RS250 odporúčame najmä pre deti od 14 rokov a tínedžerov, pretože má výkon len 250 W. Model RS350 ponúka vyšší výkon a pohodlne na ňom môžu jazdiť aj dospelí.

Aký je dojazd kolobežky?

Výrobca uvádza dojazd 15 km v prípade modelu RS250 a 25 km v prípade modelu RS350. Tieto hodnoty sme mohli potvrdiť v našom teste. S RS250 sme dosiahli 17 km na jedno nabitie a s RS350 26 km.

Aké funkcie ponúkajú City Boss RS350 a RS250?

Ponuka funkcií sa medzi kolobežkami nelíši. Oba ponúkajú štyri rýchlostné režimy, tempomat a elektronickú bezpečnostnú brzdu.

Dá sa elektrokolobežka odomknúť?

Áno, na kolobežkách RS250 aj RS350 môžete deaktivovať a znovu aktivovať obmedzenie rýchlosti. Počas nášho testovania sme na RS350 dosiahli rýchlosť 30 km/h a na RS250 po odblokovaní rýchlosť 24 km/h.

Balenie je pre oba výrobky rovnaké. Okrem samotných elektrických kolobežiek obsahuje napájací adaptér, inbusové kľúče a používateľskú dokumentáciu.

Technické parametre City Boss RS250 a RS350

Na prvý pohľad sú elektrické kolobežky City Boss RS350 a RS250 identické, ale z hľadiska viacerých technických parametrov sa výrazne líšia. Ako vyplýva z ich názvu, hlavným rozdielom je výkon. Okrem toho sa kolobežky líšia kapacitou batérie, dojazdom a tiež časom nabíjania. Z toho vyplýva, že každý model je určený pre iných používateľov, k čomu sa dostaneme na konci recenzie.

ModelRS350RS250
Hodnota výkonu350 W250 W
Typ batérieLi-ionLi-ion
Kapacita batérie5,2 Ah7,5 Ah
Prevádzkové napätie36 V36 V
Maximálny rozsah15 km25 km
Čas nabíjania4 hodiny5 hodín
Maximálna rýchlosť25 km/h (možno odblokovať)25 km/h (možno odblokovať)
Maximálny uhol stúpaniaVýrobca neuvádza (náš test 7 %/4°)Výrobca neuvádza (náš test 12 %/7°)
Priemer pneumatiky8,5"8,5"
Nosnosť120 kg120 kg
Výška jazdca145-185 cm145-185 cm
Rozmery v zloženom stave (V x Š x H)105 x 44 x 108 cm105 x 44 x 108 cm
Hmotnosť11,3 kg11,7 kg
Mobilná aplikáciaÁnoÁno

Okrem technických parametrov elektrických kolobežiek by ste sa pred kúpou mali zaujímať aj o ich ďalšie vlastnosti. Ak hľadáte ďalšie informácie o kolobežkách, prečítajte si náš článok o tom, ako vybrať elektrickú kolobežku alebo si pozrite recenzie konkrétnych modelov.

Montáž je možné vykonať ľavou zadnou

Montáž oboch elektrických kolobežiek je rýchla a intuitívna. Keďže vážia menej ako 12 kg, montáž zvládnete bez pomoci ďalších osôb. Po vybalení je potrebné narovnať riadidlá a zaistiť ich zámkom na prednej strane. Potom stačí pomocou štyroch skrutiek priskrutkovať riadidlá a predstavec a v prípade potreby nastaviť brzdovú páku.

Kolobežku sme zmontovali bez použitia návodu a od vybalenia po prvú jazdu neuplynula ani minúta.

Kvalita spracovania opäť nesklamala

Okrem modelov RS250 a RS350 sme sa v redakcii stretli aj s výkonnejšou elektrickou kolobežkou City Boss RS500, ktorá nastavila latku kvality pomerne vysoko. Výrobca City Boss nás však opäť nesklamal. Obe testované kolobežky ponúkajú vysokú kvalitu spracovania. Kĺby kolobežiek počas testovania nevŕzgali, všetko do seba pekne zapadalo a jazdu nesprevádzali žiadne nepríjemné zvuky.

Konštrukcia kolobežiek spĺňa normu IPx4. To znamená, že na nich môžete jazdiť nielen za pekného počasia, ale aj v daždi.

Rozmerovo sú kolobežky RS250 a RS350 rovnaké, jediný rozdiel je v porovnaní s elektrickou kolobežkou RS500, ktorá ponúka vyššie a širšie riadidlá, ako aj väčšiu plochu na nohy. Z hľadiska pohodlia dospelých je RS500 najlepšia z tejto trojice. Na kolobežkách RS250 a RS350 mal náš redaktor spočiatku problém nájsť správnu polohu chodidla (veľkosť topánky 43).

Ako sme spomínali v úvode, konštrukcia kolobežiek je skladacia. V rozloženom stave je riadiaca tyč zložená a pripevnená k zadnému blatníku. V tomto stave môžete kolobežky ľahko prenášať, prepravovať v kufri auta alebo uskladniť. Hoci ich konce riadidiel nie sú sklopné (čo je bežnejšie pri terénnych kolobežkách), vystačíte si s priestorom 0,5m2 na parkovanie.

Kolobežky RS250 a RS350 sú určené do mesta

Elektrické kolobežky sú vybavené 8,5" pneumatikami plnenými vzduchom. Na nápravách nenájdete žiadne odpruženie, takže pneumatikyjediným tlmiacim prvkom. Vďaka tomu sú kolobežky RS250 a RS350 vhodné na jazdu po upravených povrchoch (cyklotrasy a podobne). S menšími nerovnosťami, ako sú drobné konáre alebo kamienky, si pneumatiky hravo poradia, ale všetky väčšie nerovnosti sa na ruky jazdca prenášajú takmer bez tlmenia.

Stúpania potrápili oba modely

Elektrokolobežka RS250 je vybavená 250W motorom a RS350 má 350W motor. Prevádzkové napätie oboch kolobežiek je 36 V. To znamená, že sú určené predovšetkým do rovinatého terénu, o čom sme sa mohli presvedčiť počas nášho testovania.

Maximálny sklon, ktorý kolobežka RS250 prekonala, bol približne 7 %/4°. V prípade výkonnejšej elektrickej kolobežky RS350 bola situácia pochopiteľne o niečo lepšia, jej maximálny sklon bol 12 %/7°. Z elektrických kolobežiek City Boss z radu RS si so sklonom najlepšie poradil model RS500, ktorý prekonal maximálny sklon 20 %/11°.

Oba modely ponúkajú štyri rýchlostné režimy

Kolobežky RS250, RS350 a RS500 majú rovnaký systém, takže aj ponuka rýchlostných režimov je rovnaká. Režim chôdze je obmedzený na 6 km/h a je určený napríklad na pomalú jazdu v stiesnených priestoroch. Režim ECO je obmedzený na 10 km/h a ponúka úspornejšiu jazdu. Počas testovania sme tento režim využívali, keď kolobežke RS250 zostávala minimálna kapacita batérie. Vďaka úspornejšiemu režimu sme sa nemuseli sami vracať do redakcie.

Režim jazdy je obmedzený na 15 km/h a je vhodný na svižnejšiu jazdu. Zvoliť si môžete aj režim Sport, ktorý je výrobcom obmedzený na 25 km/h. Toto obmedzenie však môžete v prípade potreby deaktivovať.

Ako môžem deaktivovať obmedzenie rýchlosti?

Deaktivácia obmedzenia rýchlosti je jednoduchá. Jednoducho stlačte súčasne brzdovú a plynovú páku a päťkrát za sebou stlačte tlačidlo ON/OFF. Ozve sa zvukový signál, ktorý vás informuje o deaktivácii obmedzenia. V prípade, že by ste chceli obmedzenie opäť aktivovať, postup je identický.

Kde kúpiť City Boss RS250 a RS350
City Boss RS250 a RS350
Hodnotenie
4.1/5

Tempomat uľahčuje dlhšie cesty

Tempomat je možné na elektrických kolobežkách štandardne deaktivovať. Môžete ho aktivovať pomocou aplikácie, ktorú popisujeme nižšie. Tempomat funguje na jednoduchom princípe. Ak udržíte konštantnú rýchlosť aspoň 5 sekúnd, kolobežka zaznamená množstvo výkonu, ktoré musí vynaložiť na jej udržanie.

Ak sa tempomat aktivuje počas jazdy do kopca a vy prekonáte stúpanie, kolobežka pravdepodobne opäť zrýchli, pretože motor stratí predchádzajúci odpor.

Skutočný dojazd City Boss RS350 a RS250

Elektrokolobežky sme testovali v premenlivom teréne s upraveným povrchom, na ktorom sa striedali roviny, stúpania a klesania. Výrobca uvádza dojazd 15 km v prípade modelu RS250 a 25 km v prípade modelu RS350. V praxi sa nám tieto hodnoty podarilo potvrdiť. V prípade 250W kolobežky sme dosiahli dojazd 17 km a v prípade 350W modelu 26 km.

Nabíjanie oboch kolobežiek je pomerne rýchle
Nabíjanie oboch kolobežiek je pomerne rýchle

Maximálny dojazd kolobežiek ukazuje, že sú vhodné skôr na kratšie jazdy. Výkonnejšia kolobežka pohodlne odvezie dospelého človeka, zatiaľ čo 250W model je určený skôr pre deti alebo ľudí s nízkou hmotnosťou. V prípade, že hľadáte výkonnejšiu mestskú kolobežku s vyšším dojazdom, odporúčame model City Boss RS500, ktorý je však dostupný za vyššiu cenu.

Výbava a funkcie elektrických kolobežiek

Z hľadiska výbavy by sme radi opísali osvetlenie elektrických kolobežiek. Predný LED reflektor sa na oboch kolobežkách nachádza na riadidlách alebo vo výške riadidiel. Tak je to aj v prípade konkurenčných kolobežiek, napríklad Xiaomi Mi Scooter 4 Pro alebo LAMAX E-Scooter S7500 Plus.

Predné osvetlenie je dobre viditeľné z diaľky a osvetľuje cestu pred jazdcom do vzdialenosti približne 7 metrov. Bezprostredný priestor pred kolobežkou však nie je takmer vôbec osvetlený kvôli vysokej polohe a pevnému uhlu LED diódy. V prípade terénnejších kolobežiek, ako je napríklad BLUETOUCH BT1000 alebo City Boss K600, sa stretnete s uhlovo nastaviteľným reflektorom vo výške predného reflektora. V praxi ide o efektívnejšie riešenie, pretože plocha pred kolobežkou je lepšie osvetlená.

Na zadnom blatníku nájdete zadné svetlo kombinované s odrazkou. Zadné svetlo bliká počas brzdenia, aby upozornilo tých, ktorí idú za vami, že spomaľujete. Zadnému osvetleniu nemáme čo vytknúť.

Kolobežky spĺňajú normu IPx4, takže ľahký dážď a jazda v mokrom prostredí by im nemali uškodiť. Na tieto účely sú obe nápravy vybavené plastovými blatníkmi. Blatníky držia pevne na svojom mieste a k ich účinnosti nemáme žiadne výhrady. Oceňujeme, že zadný blatník má dva kovové nosníky, čo mu pridáva na odolnosti. Toto uchytenie hodnotíme pozitívnejšie ako pri terénnejšie orientovanej kolobežke City Boss K600, ktorého plastový blatník drží na mieste jeden platový nosník, ktorý sa môže ľahko zlomiť.

Ako si povieme v ďalšej kapitole, pozitívom kolobežiek radu RS je podpora aplikácie City Boss. Pomocou aplikácie môžete okrem iného aktivovať elektronickú motorovú brzdu. Brzda zabráni aktivácii plynu a ak sa niekto pokúsi kolobežku v tomto stave naštartovať, spustí sa alarm. Elektrická brzda je vhodná najmä na krátkodobé zastavenie (napr. rýchly nákup). V prípade, že plánujete odstaviť kolobežku na dlhší čas, odporúčame použiť bežné zámky.

Elektrické kolobežky ponúkajú rôzne typy funkcií proti krádeži. Model City Boss Z500 je vybavený zapaľovaním na kľúč, bez ktorého sa jeho systém nespustí a model BLUETOUTH BT1000 má zámok NFC. Stretnete sa však aj s modelmi, ktoré nemajú žiadne funkcie proti krádeži ako napríklad City Boss K600 alebo D1000LH. Určite preto oceňujeme riešenia kolobežiek City Boss RS250, RS350 a RS500.

Ovládanie kolobežky a aplikácia pre smartfón

Elektrické kolobežky City Boss RS250 a RS350 vás zaujmú svojím intuitívnym ovládaním. Vďaka prehľadnému displeju, ktorý je dobre viditeľný aj na priamom slnku, budete mať vždy prehľad o aktívnych funkciách. Displej je umiestnený na riadidlách, podobne ako pri Xiaomi Mi Scooter 4 Pro alebo Ninebot Kickscooter MAX G30.

Keďže je displej zabudovaný do predstavca, jeho sklon je pevný. V prípade terénnejšej kolobežky City Boss K600 je displej samostatnou súčasťou a jeho sklon si môžete nastaviť.

Na displeji sa zobrazujú informácie, ako je aktuálna rýchlosť, nabitie batérie a zvolený rýchlostný režim. Okrem toho vás informuje o tom, či je kolobežka pripojená k aplikácii City Boss, či sú zapnuté svetlá alebo či je poškodený motor.

Displej je farebný a prehľadný
Displej je farebný a prehľadný

Aplikácia CITYBOSS je praktickým doplnkom

V niektorých prípadoch je aplikácia CITYBOSS predĺženou rukou systému elektrickej kolobežky. Aplikáciu nájdete v obchodoch Google Play a App Store, vďaka čomu sú kolobežky kompatibilné so smartfónmi so systémami Android a iOS.

Okrem informácií, ktoré ponúka displej samotnej kolobežky, nájdete v aplikácii štatistiky, ako je celkový čas prevádzky kolobežky, odhadovaný dojazd alebo celková vzdialenosť prejdená od výroby. Aplikácia vám tiež umožňuje:

 • nastaviť elektronický zámok,
 • aktivovať/deaktivovať tempomat,
 • nastaviť minimálnu rýchlosť pre automatickú aktiváciu tempomatu.

Aplikácia v nás zanechala veľmi dobrý dojem. Je prehľadná a spoľahlivo komunikuje s kolobežkami.

Záver – pre koho sú elektrické kolobežky City Boss RS250 a RS350 vhodné?

Elektrické kolobežky City Boss RS250 a RS350 ponúkajú kvalitné spracovanie, elegantný dizajn, skladnú konštrukciu a hmotnosť nižšiu ako 12 kg za veľmi rozumnú cenu. Kolobežky môžete celkom jednoducho prenášať, prepravovať alebo skladovať. Z hľadiska funkcií sú oba modely dobre vybavené a okrem tempomatu ponúkajú aj elektronickú brzdu s alarmom.

Napriek podobnej výbave je však každá kolobežka vhodná pre iných používateľov. Kolobežka City Boss RS250 je určená predovšetkým pre deti od 14 rokov, pre ktoré by 250W motor alebo kratší dojazd nemali byť obmedzením. Kolobežka je vhodná na kombinovanú dopravu s verejnou dopravou alebo na krátke dochádzanie do školy.

Kde kúpiť City Boss RS250 a RS350
City Boss RS250 a RS350
Hodnotenie
4.1/5

City Boss RS350 ocenia najmä tínedžeri a dospelí s nižšou hmotnosťou. Pri primeranom zaťažení je 350W motor pomerne dynamický a dokáže prekonať aj miernejšie stúpania. Vďaka tomu je kolobežka ideálna na dochádzanie do práce alebo do školy a opäť na tzv. last-mile prepravu.

Na druhej strane sa kolobežky neodporúčajú ľuďom, ktorí majú na svojich cestách prudšie stúpania alebo hľadajú prostriedok na dynamickú jazdu na dlhšie vzdialenosti. V takom prípade je lepšou voľbou model z vyššej cenovej kategórie, napríklad City Boss RS500 s 500W motorom a dojazdom 45 km. Ak hľadáte kolobežku viac orientovanú na jazdu v teréne, môžete vyskúšať napríklad model BLUETOUCH BT1000 alebo City Boss K600.

Recenzia: elektrokolobežky City Boss RS350 a RS250
 • Jazdné vlastnosti
 • Kvalita spracovania
 • Výbava
 • Pomer cena/výkon
4.1

Skladacie elektrické kolobežky pre mestskú dopravu pre deti a mládež

Elektrické kolobežky City Boss RS350 a RS250 si vás na prvý pohľad získajú svojím elegantným vzhľadom. Oba modely sú pomerne ľahké a majú skladací dizajn, takže sú ideálne na tzv. last-mile prepravu, do školy alebo do práce. Aj keď na prvý pohľad môžu vyzerať rovnako, existuje medzi nimi hneď niekoľko zásadných rozdielov. V našej recenzii vám tieto rozdiely predstavíme a popíšeme.

Klady

 • Ľahká konštrukcia
 • Elegantný dizajn
 • Vysoká kvalita spracovania
 • Intuitívne ovládanie
 • Prehľadná aplikácia City Boss
 • Skladacia konštrukcia
 • Tempomat

Zápory

 • Po uzamknutí nie je možné kolobežku vypnúť
 • Nižšia účinnosť predného svetla
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Som študent, ktorý rád pretvára svoje skúsenosti a zložité myšlienky do zrozumiteľného jazyka pre spotrebiteľov. Vo voľnom čase rád behám, bicyklujem a chodím na túry po okolí. V mojom portfóliu sa preto nachádzajú recenzie inteligentných hodiniek, kamier do auta a mnohých ďalších pomôcok pre každodenný život.
Ako sa vám páčil tento článok?
Vaše hodnotenie
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: elektrokolobežky City Boss RS350 a RS250
City Boss RS250 a RS350
Hodnotenie: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram