ITmix.cz logo

Recenzia: elektrokolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2

Silné stránky
 • Dojazd až 45 km
 • Funkcia tempomatu
 • 3 rôzne jazdné režimy
 • Batéria s funkciou rekuperácie
 • Množstvo reflexných prvkov
 • Dostupnosť náhradných dielov
Slabé stránky
 • Mobilná aplikácia nie je v slovenčine
 • Pred prvou jazdou musíte kolobežku spárovať s mobilnou aplikáciou, inak bude jej používanie veľmi obmedzené

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 symbolizuje dopravný prostriedok, ktorý rozhodne stojí za vašu pozornosť. Vznikol ako nástupca predchádzajúceho modelu, z ktorého v mnohých ohľadoch vychádza. Je obratná, rýchla a vhodná na každodenné dochádzanie do práce alebo do školy. Prečítajte si našu kompletnú recenziu tejto technologickej vychytávky od spoločnosti Xiaomi.

Balenie obsahuje všetko potrebné na montáž

Ak si túto elektrokolobežku objednáte online, príde vám čiastočne zmontovaná v pomerne veľkej a ťažkej krabici (jej rozmery sú približne 120 × 60 × 50 cm). Nie je sa však čomu čudovať. Samotná kolobežka váži 14,2 kg, takže nejde o žiadneho drobčeka. V zloženom stave má kolobežka rozmery 490 × 1130 mm.

Rozmery kolobežky v zloženom a rozloženom stave
Rozmery kolobežky v zloženom a rozloženom stave

Okrem samotného stroja balenie obsahuje aj:

 • návod na použitie a dokumentáciu (okrem iného v slovenskom jazyku),
 • napájací adaptér,
 • nástavec s pumpičkou,
 • 5 skrutiek na upevnenie riadidiel,
 • šesťhranný kľúč (alebo imbusový kľúč)
 • a 1 náhradnú pneumatiku s dušou.

Kvalitné spracovanie z leteckého hliníka

Elektrická kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 do veľkej miery vychádza zo svojho predchodcu (Xiaomi Mi Electric Scooter Pro). Na prvý pohľad je veľmi ťažké rozlíšiť tieto dva modely. Až po bližšom preskúmaní zistíte, že napríklad úchyt zadného blatníka je v porovnaní s prvou generáciou kolobežky kovový. To znamená, že blatník sa pri vysokých rýchlostiach nepohybuje, a tak sa neodiera o plášť pneumatiky.

Na rozdiel od svojho predchodcu je model Pro 2 vybavený reflexnými prvkami
Na rozdiel od svojho predchodcu je model Pro 2 vybavený reflexnými prvkami

Konštrukcia celého stroja je veľmi robustná a odolná. Spoločnosť Xiaomi stavila na vysokokvalitný letecký hliník. Nášľapná plocha je potiahnutá špeciálnou textúrovanou hliníkovou vrstvou, ktorá zabraňuje pošmyknutiu nôh v zlom počasí. Protišmykový vzor sa nachádza aj na riadidlách, ktoré sa vďaka nemu lepšie držia. K dispozícii sú aj dve mäkké 8,5" kolesá a klasické kotúčové brzdy v kombinácii s elektronickou brzdou E-ABS. Kolobežku možno v prípade potreby ľahko zložiť a prepravovať.

Jazdné vlastnosti Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2

Jazdné vlastnosti tejto elektrickej kolobežky sú na veľmi dobrej úrovni. Poteší vás možnosť výberu z niekoľkých jazdných režimov, ako aj slušný dojazd a spoľahlivé brzdy. Celkový komfort podčiarkuje možnosť jednoduchého skladania a prenášania.

Maximálny dojazd je 45 km

Výrobca udáva maximálny dojazd 45 km. Tento údaj však závisí od viacerých faktorov. V praxi dojazd ovplyvňuje napríklad vaša hmotnosť, členitosť terénu a štýl jazdy. Uvedený dojazd 45 km spoločnosť testovala v "ideálnych podmienkach", ktoré zahŕňali:

 • 75 kg nákladu,
 • bezvetrie a okolitá teplota 25 °C,
 • rovinatý terén
 • a konštantná rýchlosť 15 km/h.

Zásluhu na tomto dojazde má zabudovaný systém rekuperácie energie, ktorý premieňa kinetickú energiu na elektrickú a dobíja batériu.

Pri našom testovaní sa dojazd ukázal ako úplne postačujúci na bežné cestovanie po meste. Pre predstavu - napríklad pri jednej jazde dokázala kolobežka na jedno nabitie v športovom režime prejsť 39 km, pričom sa na asfaltovej ceste striedal rovinatý a mierne kopcovitý terén. A to je veľmi dobrý výsledok. Napríklad iný model od spoločnosti Xiaomi, konkrétne Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365, má maximálny dojazd len 30 km.

Môžete si vybrať z 3 režimov jazdy

Maximálna rýchlosť kolobežky je 25 km/h. Vybrať si môžete z celkovo 3 jazdných režimov:

 • Režim chôdze udržiava rýchlosť medzi 5 a 6 km/h a je určený na situácie, keď prechádzate okolo chodcov.
 • Režim D ponúka najdlhší možný dojazd 20 km/h.
 • V režime S sa využíva celý výkon kolobežky a dosiahnete rýchlosť 25 km/h.

Využiť môžete aj špeciálnu funkciu Tempomat, ktorá udrží nastavenú rýchlosť na konštantnej úrovni.

Režim chôdze predstavuje novinku v porovnaní s predchádzajúcim modelom. Elektrická kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro bola totiž namiesto neho vybavená režimom Eco.

Sofistikovaný brzdový systém

Predné koleso elektrickej kolobežky je vybavené protiblokovacím systémom E-ABS s rekuperačným brzdným systémom. Tento systém dobíja batériu energiou z brzdenia. Zadné koleso potom pracuje s bežnou kotúčovou brzdou.

Náhradné brzdové doštičky sa dajú ľahko zohnať
Náhradné brzdové doštičky sa dajú ľahko zohnať

Brzdová páka sa nachádza na ľavej strane riadidiel. Brzdenie je preto veľmi citlivé a účinné. Brzdy sú zároveň prepojené so zadným červeným svetlom. To znamená, že hneď ako stlačíte brzdovú páku, zadné brzdové svetlo automaticky zabliká na červeno a upozorní ostatných účastníkov cestnej premávky.

Batéria elektrickej kolobežky je vybavená rekuperačným systémom a pri brzdení sa čiastočne dobíja.

Elektrokolobežka ponúka pohodlie

Z hľadiska komfortu treba povedať, že táto elektrická kolobežka je na tom veľmi dobre. Za pohodlnú jazdu vďačí dostatočne širokej nášľapnej ploche a riadidlám potiahnutým pogumovaným materiálom. Navyše, vďaka prítomným svetlám sa nemusíte obávať vyraziť, ani keď je už tma.

Funkcia tempomatu, ktorú možno zapnúť a ktorá za vás automaticky udržiava rýchlosť, ďalej zvyšuje komfort jazdy. Oceníte ju najmä pri jazde po rovnom teréne. V mestskej premávke, kde musíte okamžite reagovať na každú situáciu, odporúčame nechať túto funkciu vypnutú.

Ľahko sa s ňou otáča

Keďže je táto elektrická kolobežka určená do hustej mestskej premávky, je aj pomerne obratná. Ľahko sa s ňou zatáča, rýchlo brzdí a veľmi jednoducho sa ovláda. Vďaka pomerne malým kolieskam s priemerom 8,5" sa tiež ľahko ovláda.

Kde kúpiť Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
Hodnotenie
4.4/5

Kolobežke by sa dalo vytknúť, že má prakticky nulové odpruženie. Na druhej strane je tento stroj určený na klasické asfaltové cesty, kde sa len zriedka stretnete s prekážkami. Ak však budete na kolobežke jazdiť napríklad po dlažobných kockách, mali by ste počítať s určitými otrasmi.

Výbava a funkcie elektrickej kolobežky Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2

Poďme sa teraz bližšie pozrieť na to, akou výbavou a funkciami sa môže pochváliť táto elektrická kolobežka od spoločnosti Xiaomi.

Výbava elektrickej kolobežky

Ako sme už načrtli, elektrická kolobežka je vyrobená z leteckého hliníka a jej konštrukcia je pomerne robustná. Jej hmotnosť je 14,2 kg a dá sa ľahko zložiť.

Na riadidlách nájdete farebný displej

Všetky ovládacie prvky sa nachádzajú na riadidlách. V strede riadidiel nájdete polofarebný displej s jedným tlačidlom, ktorý je ľahko čitateľný za všetkých podmienok.

Displej vás bude informovať o:

 • aktuálnej rýchlosti,
 • nastavenom rýchlostnom režime,
 • úrovni nabitia batérie,
 • zapnutom bluetooth,
 • zapnutých svetlách
 • a všetky chyby, ktoré kolobežka zistí.

Na ľavej strane riadidiel sa nachádza brzdová páka a zvonček, ktorý slúži aj ako západka na prenášanie kolobežky. Na pravej strane sa nachádza páčka slúžiaca ako plynový pedál.

Na riadidlách nájdete všetko podstatné
Na riadidlách nájdete všetko podstatné

Reflexné prvky a svetlá

V porovnaní s predchádzajúcim modelom Xiaomi Mi Electric Scooter Pro, boli reflexné prvky čiastočne zmenené. V prednej časti sa nachádza nový biely reflektor a na každom kolese sú oranžové odrazky. Zároveň je o niečo väčšie a výraznejšie zadné výstražné svetlo. Vpredu sa nachádza 2W reflektor, ktorý má dosah svetla až 10 metrov a jeho zapnutím sa trvalo zapne aj červené zadné svetlo.

Plošina na státie je dostatočne široká

Plošina je dostatočne široká a má protišmykový povrch. Na ľavej strane stojanu je aj praktický výsuvný stojan, ktorý spoľahlivo udrží kolobežku vo vzpriamenej polohe.

Detail protišmykovej úpravy na stúpačke
Detail protišmykovej úpravy na stúpačke

Plné nabitie batérie za približne 9 hodín

Zariadenie pracuje s lítium-iónovou batériou s kapacitou 12 800 mAh. Samotná batéria váži 3 kg a výrobca udáva životnosť 500 nabíjacích cyklov na udržanie výkonu nad 70 %. Na dobíjanie batérie používate priložený adaptér a z 0 na 100 % sa dostane približne za 8 až 9 hodín.

Funkcie elektrickej kolobežky

Spoľahlivú prevádzku zabezpečuje okrem iného zabudovaný bezkartáčový jednosmerný motor s maximálnym výkonom 600 W. Xiaomi uvádza, že kolobežka zvládne až 20 % stúpanie a má maximálnu nosnosť 100 kg. Pokiaľ ide o odolnosť voči vode a prachu, kolobežka získala certifikát IP54, takže menšia vlhkosť by nemala byť problémom (aj keď je pochopiteľne vhodnejšie vyhnúť sa kalužiam).

Kde kúpiť Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
Hodnotenie
4.4/5

Mobilná aplikácia bohužiaľ nepodporuje slovenčinu

Elektronickú kolobežku možno jednoducho pripojiť k smartfónu prostredníctvom rozhrania bluetooth. Špeciálnu aplikáciu Mi Home si môžu stiahnuť majitelia zariadení so systémom Android aj iOS. Možnou nevýhodou je, že aplikácia zatiaľ neponúka slovenčinu. Ak však ovládate angličtinu, nebude to pre vás problém.

Aplikácia ako taká je pomerne jednoduchá a prehľadná. Umožňuje vykonávať niekoľko zaujímavých úloh, ako napr:

 • uzamknutie elektrickej kolobežky,
 • kontrola stavu batérie,
 • kontrola počtu najazdených kilometrov,
 • alebo kontrola priemernej rýchlosti počas jazdy.

Zároveň môžete kolobežku nastaviť. V aplikácii môžete napríklad zapnúť funkciu Cruise Control (t. j. tempomat), ktorá bude udržiavať konštantnú rýchlosť. Nájdete tu aj funkciu Taylight always on, ktorá nechá zadné svetlo stále zapnuté. K dispozícii je aj užitočná funkcia rekuperácie energie, ktorá tiež dobíja batériu pri brzdení.

Pri prvom spustení kolobežky sa nezaobídete bez stiahnutej aplikácie. Najprv musíte zariadenie spárovať s aplikáciou Mi Home a pozrieť si približne dvojminútové inštruktážne video. Ak to neurobíte, kolobežka bude počas jazdy pípať a bude jazdiť maximálnou rýchlosťou 10 km/h.

Ale pozor. Ak chcete kolobežku ovládať prostredníctvom aplikácie, musíte byť v jej tesnej blízkosti. Spojenie prebieha prostredníctvom rozhrania bluetooth.

Kde nájdete náhradné diely pre elektrickú kolobežku

Elektrické kolobežky Xiaomi sú u nás už pomerne rozšírené, a tak nie je prekvapením, že sa k nim dajú kúpiť takmer všetky náhradné diely. Zvyčajne po čase budete musieť riešiť hlavne výmenu pneumatík, brzdových doštičiek a brzdového kotúča, kde dochádza k najväčšiemu opotrebovaniu. K dispozícii sú však aj ďalšie diely, napríklad náhradný stojan, brzdová páka, svetlá, blatník a ďalšie.

Niektorým užívateľom sa bude hodiť vymedzovací prvok do skladacieho mechanizmu, ktorý môže mať po nejakej dobe vôľu
Niektorým užívateľom sa bude hodiť vymedzovací prvok do skladacieho mechanizmu, ktorý môže mať po nejakej dobe vôľu

Čo sa týka servisu, zručný jazdec si pravdepodobne dokáže väčšinu vecí opraviť alebo vymeniť sám. Ak však nechcete týmito úkonmi strácať čas, môžete využiť rôzne servisné miesta. Vo väčšine prípadov si môžete dať e-kolobežku servisovať na mieste, ktoré sa zaoberá servisom bežných bicyklov - koniec koncov, e-kolobežky sú im pomerne blízke.

Často kladené otázky

Aký je dojazd tejto elektrickej kolobežky?

Dojazd elektrickej kolobežky je až 45 km. V praxi ho však ovplyvňuje viacero faktorov, napríklad hmotnosť jazdca, typ terénu a štýl jazdy.

Má kolobežka nejaké rýchlostné režimy?

Áno. kolobežka používa 3 rôzne rýchlostné režimy - chôdza, D a S. Každý z nich má nastavenú maximálnu rýchlosť.

Existuje aplikácia na ovládanie kolobežky?

Áno. kolobežku možno ovládať a nastavovať prostredníctvom aplikácie Mi Home, ktorá je k dispozícii pre systémy Android aj iOS.

Je kolobežka vhodná na časté prenášanie?

Kolobežka sa veľmi ľahko skladá. Jej hmotnosť je však 14,2 kg, čo môže byť pre niektorých ľudí pomerne veľká záťaž.

Je táto elektrokolobežka vhodná pre deti?

Výrobca uvádza vekovú hranicu od 16 rokov. Mladšie deti by mohli mať problémy s jej ovládaním a tiež s vyššou hmotnosťou pri prenášaní.

Kde kúpiť Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
Hodnotenie
4.4/5

Video recenzia

Na internete, samozrejme, nájdete aj množstvo videorecenzií. Aj tie vám odporúčame pred kúpou pozrieť, aby ste si boli naozaj istí, že ste si vybrali správne. Jednou z takýchto veselých recenzií je aj táto.

Záver – ako kolobežka obstála v našej recenzii?

A čo by sme o tejto elektrickej kolobežke povedali na záver? Ak hľadáte dopravný prostriedok do mesta, toto je určite skvelá voľba. Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 sa môže pochváliť kvalitným spracovaním a perfektným dojazdom. O vašu bezpečnosť sa postará dostatočný počet reflexných prvkov. Zároveň si môžete vybrať z 3 rôznych režimov jazdy a nechýba ani užitočná funkcia tempomatu. Vďaka širokej dostupnosti elektrických kolobežiek Xiaomi nie je problém zohnať ani jednotlivé náhradné diely.

Kolobežku môžete pohodlne ovládať prostredníctvom mobilnej aplikácie. Na druhej strane, ak neovládate angličtinu, môže byť pre vás orientácia v aplikácii zložitejšia. Jednou z možných nevýhod je mierne vyššia hmotnosť (14,2 kg), ktorá môže niektorým ľuďom spôsobovať ťažkosti pri prenášaní.

Zdroj: Eco-wheels.ru

Recenzia: elektrokolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
 • Jazdné vlastnosti
 • Kvalita spracovania
 • Výbava
 • Pomer cena/výkon
4.4

Moderná elektrokolobežka do hustej mestskej premávky

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 symbolizuje dopravný prostriedok, ktorý rozhodne stojí za vašu pozornosť. Vznikol ako nástupca predchádzajúceho modelu, z ktorého v mnohých ohľadoch vychádza. Je obratná, rýchla a vhodná na každodenné dochádzanie do práce alebo do školy. Prečítajte si našu kompletnú recenziu tejto technologickej vychytávky od spoločnosti Xiaomi.

Klady

 • Dojazd až 45 km
 • Funkcia tempomatu
 • 3 rôzne jazdné režimy
 • Batéria s funkciou rekuperácie
 • Množstvo reflexných prvkov
 • Dostupnosť náhradných dielov

Zápory

 • Mobilná aplikácia nie je v slovenčine
 • Pred prvou jazdou musíte kolobežku spárovať s mobilnou aplikáciou, inak bude jej používanie veľmi obmedzené
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
4.5/5 - (4 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: elektrokolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
Hodnotenie: 4.4/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram