ITmix.cz logo

Recenzia: elektrokolobežka Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30

Silné stránky
 • Maximálny dojazd 65 km
 • Bezdušové pneumatiky s ochranou proti prepichnutiu
 • Zvládne až 20 % stúpanie
 • Integrovaná nabíjačka
 • 10" kolesá
Slabé stránky
 • Vyššia hmotnosť
 • Vyššia cena
 • Mobilná aplikácia nepodporuje slovenčinu

Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30 je dokonalá mestská elektrická kolobežka s dojazdom až 65 km. Má kvalitnú konštrukciu a pár bezdušových pneumatík s ochranou proti prepichnutiu. Môžete si vybrať z 3 rýchlostných režimov a kolobežku jednoducho pripojiť k mobilnej aplikácii.

Zostavenie elektrokolobežky vám zaberie chvíľu

Elektrická kolobežka Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30 sa predáva v pomerne veľkej a ťažkej krabici. Samotná kolobežka váži 19,1 kg, a preto nie je ideálna na časté prenášanie.

Okrem kolobežky balenie obsahuje:

 • používateľskú príručku v niekoľkých jazykoch (nechýba slovenčina),
 • napájací adaptér,
 • sadu 6 skrutiek na upevnenie riadidiel,
 • šesťhranný kľúč
 • a predĺženie ventilu.

Kolobežka je v krabici v čiastočne zloženom stave. Jej zostavenie je však rýchle a jednoduché a výborne sa na to hodí priložený obrázkový návod.

V krabici nám chýbali náhradné kolieska. V tomto smere sa jednotlivé elektrické kolobežky líšia - niekedy nie sú v balení žiadne kolieska, inokedy nájdete jedno (pri Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2) alebo dokonca dve (pri Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365).

Kvalita spracovania kolobežky Ninebot MAX G30

Podobne ako elektrické kolobežky Xiaomi a City Boss, aj Segway stavil na konštrukciu z leteckej hliníkovej zliatiny. Maximálna nosnosť je 100 kg a kolobežku možno v prípade potreby ľahko zložiť.

Kolesá tohto modelu sú zaujímavé. Ide totiž o dvojicu 10" bezdušových pneumatík, ktoré poskytujú príjemnú jazdu a zároveň sľubujú minimálnu údržbu. Viacvrstvový vnútorný plášť je totiž doplnený samoopravným gélom, ktorý eliminuje riziko prepichnutia. Kolobežka tiež pracuje s dvojitým brzdným systémom, ktorý podporuje pohodlnú a bezpečnú jazdu.

Jazdné vlastnosti – kolobežka zaujme svojím vynikajúcim dojazdom

Z hľadiska jazdných vlastností si táto elektrická kolobežka vedie veľmi dobre. Asi najzaujímavejšou hodnotou je dojazd až 65 kilometrov, ktorý vám umožní absolvovať naozaj dlhé jazdy.

Najviac vás oslovia 10" kolesá, ktoré ponúkajú väčší komfort ako bežné 8,5"
Najviac vás oslovia 10" kolesá, ktoré ponúkajú väčší komfort ako bežné 8,5"

Maximálny dojazd 65 km

Elektrickú kolobežku poháňa kvalitný 350W bezkontaktný motor a výkonná 15 300 mAh batéria. Ide o konštantný výkon, nie o maximum, ktoré sa dá dosiahnuť len na chvíľu. Ostatní výrobcovia často uvádzajú maximálny výkon, nie konštantný výkon. Dávajte si preto pozor, aké parametre porovnávate. Dojazd tejto elektrickej kolobežky je maximálne 65 kilometrov.

Treba poznamenať, že v praxi je dojazd ovplyvnený viacerými faktormi, vrátane:

 • hmotnosť jazdca,
 • štýl jazdy
 • a členitosť terénu.

V porovnaní s inými elektrickými kolobežkami je to však veľmi dobrá hodnota, s ktorou sa len tak nestretnete. Pre lepšiu predstavu si môžete v nasledujúcej tabuľke pozrieť dojazd a kapacitu batérie vybraných konkurenčných modelov.

ModelKapacita batérieMaximálny dojazdFunkcia rekuperácie batérie
Ninebot by Segway Kickscooter MAX G3015 300 mAh65 kmáno
Xiaomi Mi Electric Scooter Essential5 100 mAh20 kmáno
Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M3657 800 mAh30 kmáno
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro12 800 mAh45 kmáno
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 212 800 mAh45 kmáno

Dojazd kolobežky Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30 testoval v našej redakcii 75-kilogramový jazdec. V stredne členitom teréne dosiahol maximálny dojazd 55 km na jedno nabitie, čo hodnotíme pozitívne. Jazdec s hmotnosťou 95 kg dosiahol dojazd len 43 km.

3 rýchlostné režimy

Kolobežka je schopná dosiahnuť maximálnu rýchlosť 25 km/h, čo je pre väčšinu mestských kolobežiek úplne bežné. V tomto smere sa líši napríklad kolobežka City Boss RX5, ktorá dokáže jazdiť rýchlosťou až 35 km/h. V praxi (legálne) však môžete takúto rýchlosť využiť len na voľnom priestranstve, mimo dosahu účastníkov cestnej premávky.

Kolobežka Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30 umožňuje vybrať si z 3 rýchlostných režimov:

Kde kúpiť Ninebot MAX G30
Ninebot MAX G30
Hodnotenie
4.6/5
 • Eco šetrí batériu a maximálna rýchlosť je obmedzená na 17 km/h.
 • Drive je štandardný režim pre bežnú jazdu a maximálna rýchlosť je 21 km/h.
 • V režime Sport využijete kolobežku naplno s maximálnou rýchlosťou 25 km/h.

Rozlíšenie 3-stupňového režimu je osvedčeným štandardom väčšiny mestských elektrokolobežiek. V tomto ohľade sa model nijako nelíši od svojich konkurentov.

Spoľahlivé brzdy

Elektrická kolobežka je vybavená dvojitým brzdovým systémom. Zadné koleso má elektronickú brzdu, predné koleso sa potom pýši bubnovou brzdou. Na ich ovládanie slúži praktická brzdová páka umiestnená na ľavej strane riadidiel.

Bubnovú brzdu považujeme za pomerne nešťastné riešenie - predsa len, kotúčové brzdy sú v porovnaní s bubnovými brzdami lepšie z hľadiska účinnosti.

Brzdový systém je navyše prepojený so zadným červeným výstražným svetlom. To znamená, že sa automaticky rozsvieti po stlačení brzdovej páky a upozorní ostatných účastníkov cestnej premávky.

Počas brzdenia sa aktivuje aj rekuperačný brzdový systém, ktorý dobíja integrovaný akumulátor.

Na konkurenčných kolobežkách sa môžete stretnúť s bežnými kotúčovými brzdami alebo kombináciou kotúčovej brzdy a elektronického systému E-ABS. Každý model však reaguje na stlačenie brzdovej páky rovnako.

Široké nášľapy a veľké kolesá

Jazda na kolobežke je jednoducho zábava. Ide o ideálny stroj na pohodlnú jazdu v meste. Maximálne pohodlie zabezpečuje dostatočne široká nášľapná plocha a väčšie 10" kolesá, vďaka ktorým menej pocítite aj tie najmenšie nerovnosti. Väčšina kolobežiek používa 8,5" kolesá.

Na stúpačke môžete bez problémov stáť aj s nohou na boku
Na stúpačke môžete bez problémov stáť aj s nohou na boku

S kolobežkou môžete vyraziť aj za tmy, pretože na cestu svieti 2,5W predné LED svetlo. O pohodlnú jazdu sa postará zadný blatník, zvonček a funkcia tempomatu, ktorá vám bude udržiavať konštantnú rýchlosť.

Väčšina mestských kolobežiek je vybavená tempomatom, takže je to v podstate štandardná funkcia.

Zvládne 20 % stúpanie

Kolobežka Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30 sa skvele hodí do hustej mestskej premávky. 10" kolesá sa dobre otáčajú a rýchlo reagujú na pohyb riadidiel. Brzdová páka funguje rovnako efektívne a v prípade potreby okamžite zastaví. Kolobežka zvládne až 20 % stúpanie, takže si ju môžete vziať aj do členitého terénu.

Čiastočné odpruženie zabezpečujú väčšie 10" pneumatiky a ich vysoký profil, vďaka čomu je jazda oveľa pohodlnejšia ako na kolobežke vybavenej 8,5" kolesami.

Výbava a funkcie kolobežky Ninebot MAX G30

Pozrime sa teraz bližšie na to, akou výbavou a funkciami sa môže pochváliť táto elektrická kolobežka od spoločnosti Segway.

Výbava elektrokolobežky

Elektrická kolobežka sa môže pochváliť kvalitnou konštrukciou z leteckej hliníkovej zliatiny, vďaka ktorej je pevná a odolná.

Ovládacie prvky sa nachádzajú na riadidlách

Všetky dôležité ovládacie prvky na ovládanie kolobežky sa nachádzajú na riadidlách. Na oboch stranách sú protišmykové rukoväte, ktoré sa vám budú pohodlne držať. Na ľavej strane riadidiel nájdete brzdovú páku a na pravej strane nájdete plynový pedál. Zvonček je integrovaný do otočnej rukoväte, čím sa výrazne odlišuje od iných výrobcov, ako je napríklad Xiaomi. Tento prvok sa nám počas testovania páčil - ide o moderný a neopozeraný variant.

Ergonómiu a ovládanie by sme mohli označiť za zlatý štandard
Ergonómiu a ovládanie by sme mohli označiť za zlatý štandard

Uprostred riadidiel sa nachádza prehľadný farebný displej, ktorý je dostatočne veľký a dobre čitateľný aj na slnku. Displej poskytuje informácie o:

 • aktuálnej rýchlosti kolobežky,
 • zvolenom režime jazdy,
 • zapnutom bluetooth,
 • prípadnej poruche,
 • a stave batérie.

V spodnej časti displeja nájdete aj tlačidlo START, ktoré slúži na zapnutie/vypnutie kolobežky, zapnutie svetiel a výber režimu jazdy.

Reflexné prvky a svetlá

Elektrická kolobežka má integrované predné a zadné LED osvetlenie. Zadné svetlo je tiež prepojené s brzdovým systémom a aktivuje sa automaticky po stlačení brzdovej páky. Po stranách je tiež množstvo reflexných prvkov, ktoré podporujú vašu bezpečnosť na ceste.

Súčasťou kolobežky je aj stojan

K pohodlnej jazde prispieva aj dostatočne široká plošina na státie. Povrch plošiny má špeciálnu protišmykovú úpravu. Na ľavej strane plošiny sa nachádza aj užitočný stojan, ktorý udržiava stroj vo vzpriamenej polohe.

Poteší krátky čas nabíjania

Kapacita batérie je 15 300 mAh, čo je v porovnaní s konkurenčnými modelmi celkom slušná hodnota. Výkonná batéria je zodpovedná aj za vynikajúci maximálny dojazd 65 km.

Na nabíjanie batérie sa používa priložený napájací adaptér a kolobežka sa nabije z 0 na 100 % približne za 4 hodiny. Batériu ďalej dopĺňa systém obnovy batérie. To znamená, že sa dobíja pri brzdení.

Kde kúpiť Ninebot MAX G30
Ninebot MAX G30
Hodnotenie
4.6/5

Práve krátky čas nabíjania tejto elektrickej kolobežky rozhodne stojí za zmienku vzhľadom na dojazd, ktorý je schopný dosiahnuť na plné nabitie. Výhodou je aj integrovaná nabíjačka, ktorá síce zvyšuje hmotnosť elektrickej kolobežky, ale na druhej strane môžete mať pri sebe len veľmi ľahký kábel na dobíjanie (nie ťažkú nabíjačku).

Vlastnosti elektrickej kolobežky

Elektrokolobežka dokonale spĺňa vašu predstavu o výkonnom mestskom stroji na každodenné dochádzanie do práce. Z hľadiska funkcií treba spomenúť 3 rôzne štýly jazdy, funkciu tempomatu a rekuperáciu batérie. Okrem toho možno kolobežku jednoducho pripojiť k smartfónu a potom ju používať pomocou intuitívnej mobilnej aplikácie.

Mobilná aplikácia je v angličtine

Výhodou tejto elektrickej kolobežky je určite to, že ju môžete jednoducho pripojiť k mobilnej aplikácii. Aplikácia sa nazýva Segway-Ninebot a je k dispozícii pre systémy Android aj iOS. Bohužiaľ, v súčasnosti nepodporuje slovenčinu.

Ak kolobežku spárujete s aplikáciou , získate o nej kompletný prehľad. V aplikácii si môžete prezerať najrôznejšie štatistiky jednotlivých jázd. Môžete tiež:

 • meniť nastavenia tempomatu a obmedzovača,
 • zobraziť aktuálnu úroveň nabitia batérie
 • a zabezpečiť kolobežku proti krádeži (uzamkne sa, ale bez zámku sa aj tak nezaobídete).

Aplikácia je pomerne prehľadná a nie je problém sa v nej orientovať. Mobilná aplikácia pre elektrické kolobežky Xiaomi ponúka veľmi podobné rozhranie.

Dostupnosť náhradných dielov a servisu pre kolobežku

V súčasnosti nie sú kolobežky Segway tak rozšírené ako napríklad modely Xiaomi. Nie je však problém nájsť náhradné diely.

Prípadný servis môžete zvládnuť sami alebo kolobežku zveriť servisnému stredisku. Zvyčajne vám ju opravia v mnohých servisoch bicyklov.

Často kladené otázky

Aké sú výhody bezdušových pneumatík?

Kolobežka je vybavená bezdušovými pneumatikami. V ich viacvrstvovom vnútornom plášti je ukrytý samoopravný gél, ktorý v prípade prepichnutia pneumatiku týmto gélom utesní a vy môžete pokračovať v jazde.

Je možné jazdiť na kolobežke v náročnom teréne?

Elektrická kolobežka si veľmi dobre poradí s 20 % stúpaním.

Dá sa kolobežka pripojiť k mobilnému telefónu?

Áno. Kolobežku možno ovládať prostredníctvom aplikácie Segway-Ninebot, v ktorej si môžete prezerať aj informácie o svojej jazde.

Ponúka kolobežka nejaké režimy jazdy?

Môžete si vybrať z 3 rôznych režimov jazdy - Eco, Drive a Sport. Každý z nich je vhodný na iný typ jazdy.

Záver recenzie – pre koho je Segway Kickscooter MAX G30 určený?

Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30 je elektrická kolobežka, ktorá rozhodne stojí za vašu pozornosť. Ak hľadáte naozaj výkonný stroj s veľkým dojazdom, táto elektrická kolobežka symbolizuje to správne riešenie. Je vybavená odolnou konštrukciou z leteckého hliníka a bezdušovými pneumatikami s vnútorným samoopravným gélom pre prípad prepichnutia.

Kde kúpiť Ninebot MAX G30
Ninebot MAX G30
Hodnotenie
4.6/5

Zvládne až 20 % stúpanie a môžete si vybrať z 3 rýchlostných režimov. Z hľadiska funkcií je k dispozícii tempomat a obnovenie batérie. Kolobežku môžete tiež jednoducho pripojiť k mobilnému telefónu.

Kolobežke nie je po všetkých stránkach čo vytknúť. Vďaka svojim funkciám sa právom radí medzi špičkové mestské elektrické kolobežky. Môžeme len spomenúť, že mobilná aplikácia momentálne nepodporuje slovenčinu. Kolobežka nemá odpruženie ako také, ale pohodlnejšiu jazdu zabezpečujú väčšie 10" kolesá, s ktorými budete cítiť nerovnosti minimálne.

Recenzia: elektrokolobežka Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30
 • Jazdné vlastnosti
 • Kvalita spracovania
 • Výbava
 • Pomer cena/výkon
4.6

Mestská elektrická kolobežka s dojazdom až 65 km

Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30 je dokonalá mestská elektrická kolobežka s dojazdom až 65 km. Má kvalitnú konštrukciu a pár bezdušových pneumatík s ochranou proti prepichnutiu. Môžete si vybrať z 3 rýchlostných režimov a kolobežku jednoducho pripojiť k mobilnej aplikácii.

Klady

 • Maximálny dojazd 65 km
 • Bezdušové pneumatiky s ochranou proti prepichnutiu
 • Zvládne až 20 % stúpanie
 • Integrovaná nabíjačka
 • 10" kolesá

Zápory

 • Vyššia hmotnosť
 • Vyššia cena
 • Mobilná aplikácia nepodporuje slovenčinu
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
4.4/5 - (5 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: elektrokolobežka Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30
Ninebot MAX G30
Hodnotenie: 4.6/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram