ITmix.cz logo

Recenzia: elektrokolobežka LAMAX E-Scooter S7500 Plus

Silné stránky
 • Ľahká konštrukcia
 • Jednoduchá montáž
 • Funkcia tempomatu
 • Dostupné náhradné diely
 • Prehľadná aplikácia v slovenčine
 • Množstvo reflexných prvkov
Slabé stránky
 • Absencia odpruženia
 • Horšie ovládanie bŕzd

Kvalitná elektrická kolobežka na každodenné dochádzanie do práce. Ponúka dojazd až 25 km, ľahkú konštrukciu a 2 rôzne jazdné režimy. Okrem toho sa môže pochváliť prehľadnou mobilnou aplikáciou v slovenčine. Poteší aj funkcia tempomatu, rekuperácie batérie a bezpečnostného alarmu.

Montáž elektrokolobežky je otázkou niekoľkých minút

Elektrická kolobežka LAMAX E-Scooter S7500 Plus sa predáva v pomerne veľkej a ťažkej krabici s rozmermi 110 × 52 × 17 cm. Samotná kolobežka váži 13 kg, čím sa radí medzi ľahšie modely. Kolobežka sa vďaka možnosti zloženia ľahko prenáša.

Rozmery kolobežky sú 110 × 43 × 120 cm v rozloženom stave a 110 × 43 × 48 cm v zloženom stave.

A čo ďalšie je súčasťou balenia? Okrem samotnej kolobežky sa môžete tešiť na:

 • napájací adaptér,
 • návod na použitie v slovenskom jazyku,
 • 4 skrutky na upevnenie riadidiel
 • a sadu rôznych imbusových kľúčov.

V balení nájdete niekoľko rôznych imbusových kľúčov, ktoré využijete nielen na upevnenie riadidiel, ale aj na následnú údržbu kolobežky a dotiahnutie jednotlivých dielov.

Samotná montáž kolobežky je naozaj jednoduchá. Stačí spojiť dva káble v riadidlách, nasadiť riadidlá a upevniť ich pomocou 4 skrutiek, ktoré sú súčasťou balenia. Potom stačí kolobežku nabiť, spárovať ju s mobilným telefónom a môžete vyraziť.

Robustná konštrukcia, ktorá unesie 100 kg

Konštrukcia kolobežky je vyrobená z kvalitného hliníka, podobne ako konkurenčné modely. Vďaka tomu pôsobí pevným dojmom a nemusíte sa obávať na nej jazdiť. Nášľapná plocha sa môže pochváliť špeciálnou protišmykovou úpravou, ktorá zaručuje dokonalé držanie.

Dizajn ešte podčiarkuje dvojica 8,5" bezdušových pneumatík. Na brzdenie slúži klasická zadná kotúčová brzda, ktorá na rozdiel od mnohých iných kolobežiek, nie je kombinovaná s elektrickou brzdou.

Brzdová páka je umiestnená na ľavej strane, čo je pri elektrických kolobežkách bežné. Avšak, napríklad na bicykli sa na ovládanie zadnej brzdy používa páčka na pravej strane. Preto vám môže trvať niekoľko minút, kým si na tento mierny rozdiel zvyknete.

Celková nosnosť kolobežky je 100 kg (rovnaká ako u Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2). O niečo vyššiu nosnosť (120 kg) má kolobežka Sencor Scooter Two Long Range.

Jazdné vlastnosti kolobežky LAMAX E-Scooter S7500 Plus

Elektrická kolobežka LAMAX E-Scooter S7500 Plus má maximálny dojazd 25 km a zvládne 15 % stúpanie. Ako však uspela v našom teste? A ako hodnotíme jej brzdy?

Dojazd až 25 km

Táto e-kolobežka je vybavená motorom s výkonom 350 W a batériou s kapacitou 7 500 mAh. Vďaka tejto kombinácii dokáže e-kolobežka prejsť maximálne 25 km.

Vždy by ste však mali brať do úvahy, že konečný dojazd ovplyvňuje niekoľko faktorov. Patrí medzi ne zvolená rýchlosť, členitosť terénu a hmotnosť jazdca.

Pri našom testovaní sme dosiahli maximálny dojazd 16 km. Treba však poznamenať, že kolobežku sme rozhodne nešetrili. Používali sme predovšetkým športový režim a úsek obsahoval niekoľko strmých stúpaní. Kolobežku testoval jazdec s hmotnosťou približne 50 kg. Ak by sme ju počas jazdy viac šetrili, pravdepodobne by prešla približne 20 km.

Kde kúpiť LAMAX E-Scooter S7500 Plus
LAMAX E-Scooter S7500 Plus
Hodnotenie
3.9/5

Na aktiváciu motora kolobežky je potrebné dosiahnuť rýchlosť 5 km/h. Najskôr sa teda musíte trochu odraziť (ako na bežnej kolobežke), samotné stlačenie plynového pedálu kolobežku z bezpečnostných dôvodov nerozbehne.

Vzhľadom na dojazd je kolobežka ideálnym partnerom na každodenné dochádzanie po meste. Ak ju však chcete vziať na dlhšie výlety, pravdepodobne si budete chcieť vybrať iný model. Pri modeli Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30 môžete očakávať dojazd až 65 km, ale na druhej strane je jeho cena vyššia (o niekoľko tisíc korún). Pri elektrickej kolobežke Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 je dojazd až 45 km.

A ako sú na tom konkurenčné kolobežky s podobnými parametrami? Napríklad maximálny dojazd kolobežky Sencor Scooter One je totožný, zatiaľ čo Xiaomi Mi Electric Scooter 3 má dojazd 30 km.

Poradí si s náročnými kopcami?

V našom teste sme chceli kolobežku otestovať pri jazde do strmého kopca. Išlo o úsek so sklonom 12 %. V tomto prípade sa ukázalo, že naozaj záleží na tom, ako ťažkého jazdca kolobežka unesie.

V prípade 50-kilogramovej ženy kolobežka kopec bez problémov zdolala rýchlosťou približne 10 km/h. Keď sa však o to isté pokúsil 75-kilogramový muž, kolobežka sa v tejto časti vôbec nepohla. Nezostávalo teda nič iné, ako kolobežku tlačiť alebo celý úsek prejsť odrážaním sa od povrchu cesty (čo vzhľadom na hmotnosť kolobežky nie je najjednoduchšie). Pre úplnosť treba dodať, že jazdci začínali jazdu priamo do kopca.

Výrobca uvádza, že kolobežka zvládne 15 % sklon. Ale aj v tomto prípade bude, samozrejme, záležať na hmotnosti jazdca.

Pri jazde do kopca sme zaznamenali aj výrazné zvýšenie teploty riadiacej jednotky (táto informácia je dostupná v mobilnej aplikácii). Po jazde do kopca bola teplota 75 °C a pri jazde po rovine okolo 47 °C.

Na výber sú 2 jazdné režimy

Pri jazde si môžete vybrať z dvoch dostupných režimov jazdy:

 • Režim ECO ponúka najdlhší možný dojazd pri maximálnej rýchlosti 18 km/h.
 • Režim SPORT vám umožní vyťažiť z kolobežky maximum pri rýchlosti do 25 km/h.

Režim jazdy môžete zmeniť dvojitým stlačením tlačidla na displeji alebo ho môžete nastaviť v mobilnej aplikácii.

Kolobežka používa kotúčovú brzdu

Táto elektrická kolobežka je vybavená iba kotúčovou brzdou na zadnom kolese. Na jej ovládanie sa používa páčka na ľavej strane riadidiel.

Pri našom testovaní sa však brzdová páka stláčala pomerne ťažko a bolo potrebné použiť väčšiu silu. Pri dlhšej jazde s častým brzdením vás preto môžu bolieť prsty. Po úplnom stlačení brzdy sa kolobežka zastaví na niekoľkých metroch a je potrebné začať brzdiť s dostatočným predstihom. Tuhosť páčky (alebo nastavenie samotných bŕzd) sa však dá upraviť nastavením.

Pri brzdení automaticky bliká zadné červené svetlo, ktoré upozorňuje ostatných účastníkov cestnej premávky.

Jazda na kolobežke je pohodlná

Elektrická kolobežka ponúka dostatočne širokú opierku nôh, ktorá poskytuje potrebné pohodlie aj pri dlhých jazdách. Ľahko sa na ňu zmestia obe nohy. Okrem toho má protišmykovú úpravu a v prípade znečistenia sa ľahko čistí. Okrem toho je predná časť riadidiel vybavená aj LED osvetlením na použitie počas večerných jázd.

O pohodlnú jazdu sa stará aj funkcia tempomatu. Je užitočná, keď chcete jazdiť konštantnou rýchlosťou po rovine a neočakávate, že budete musieť príliš často upravovať rýchlosť. Funkcia tempomatu sa ľahko aktivuje prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Keď kolobežka dosiahne požadovanú rýchlosť (18 km/h v režime ECO a 25 km/h v režime SPORT), upozorní vás zvukovým signálom, že môžete dať ruku "dole z plynu" a jednoducho si užívať jazdu. Tempomat nie je možné nastaviť na inú rýchlosť.

Výrobca odporúča kolobežku pre osoby s výškou 130 až 190 cm, pričom riadidlá, bohužiaľ, nie sú výškovo nastaviteľné. V rámci tejto recenzie kolobežku testovala žena s telesnou výškou 163 cm a muž s výškou 185 cm. Pre ženu boli riadidlá v pohodlnej výške, muž by ich mohol mať pokojne o niečo vyššie. Nebola to však vážna prekážka.

Stupienok je dostatočne široký
Stupienok je dostatočne široký

S kolobežkou sa skvele zatáča

Elektrická kolobežka je primárne určená do mesta, a preto ponúka skvelú manévrovateľnosť. Vďaka pomerne malým kolieskam s priemerom 8,5" sa tiež ľahko ovláda a zatáča. Kolobežke trochu chýba odpruženie, ale na druhej strane ho v mestskej premávke s asfaltovými cestami nebudete veľmi potrebovať.

LAMAX E-Scooter S7500 Plus: výbava a funkcie

Poďme sa pozrieť na to, čo táto elektrická kolobežka ponúka z hľadiska výbavy a funkcií.

Výbava je podobná ako u iných elektrických kolobežiek

Konštrukcia elektrickej kolobežky je vyrobená z kvalitného hliníka a pôsobí pomerne robustným dojmom. Celková hmotnosť kolobežky je potom 13 kg a zložíte ju za 3 sekundy.

V strede riadidiel nájdete LED displej

Uprostred riadidiel sa nachádza dostatočne veľký a dokonale čitateľný LED displej. Zobrazuje vašu aktuálnu rýchlosť, úroveň nabitia batérie a zvolený režim jazdy.

Kde kúpiť LAMAX E-Scooter S7500 Plus
LAMAX E-Scooter S7500 Plus
Hodnotenie
3.9/5

Stav batérie sa zobrazuje pomocou bodiek:

 • 4 bodky označujú kapacitu batérie od 75 do 100 %,
 • 3 bodky označujú kapacitu batérie 50 až 75 %,
 • 2 bodky označujú kapacitu batérie 25 až 50 %
 • a 1 bodka označuje kapacitu batérie 0 až 25 %.

Ak chcete poznať presnú úroveň nabitia batérie (a nie iba orientačnú hodnotu), musíte sa obrátiť na mobilnú aplikáciu.

Po zapnutí kolobežky môžete LED osvetlenie zapnúť alebo vypnúť krátkym stlačením tlačidla ON/OFF.

Na ľavej strane riadidiel nájdete brzdovú páčku a zvonček, ktorý slúži aj ako západka na prenášanie kolobežky. Na pravej strane potom nájdete páčku slúžiacu ako plynový pedál.

Má prehľadný displej
Má prehľadný displej

Zvonček

Na ľavej strane riadidiel sa nachádza zvonček s charakteristickým zvukom, ktorý vám uľahčí upozorniť na seba v premávke.

Svetlá a reflexné prvky

Elektrická kolobežka je vybavená predným LED svetlom, zadným výstražným svetlom a reflexnými pásmi po stranách kolies. Takže vás na ceste nikto neprehliadne.

Zadné červené svetlo je automaticky stále zapnuté a bliká, keď stlačíte brzdovú páčku. Predné LED svetlo sa potom dá voliteľne zapnúť alebo vypnúť.

Dostatočne širokú plošina, na ktorej sa dá stáť

Plošina je dostatočne široká na to, aby sa na ňu zmestili obe nohy. Okrem toho má protišmykový povrch. Na ľavej strane potom nájdete výsuvný stojan, ktorý udržiava kolobežku vo vzpriamenej polohe.

Batériu nabijete približne za 4,5 hodiny

Kolobežka LAMAX E-Scooter S7500 Plus je vybavená veľkokapacitnou batériou s kapacitou 7 500 mAh. Na jej nabíjanie slúži priložený napájací kábel. Konektor pre nabíjačku nájdete na ľavej strane kolobežky, vedľa stojana. Výklopný kryt zabraňuje vniknutiu nečistôt počas jazdy.

Batéria sa plne nabije približne za 4 až 5 hodín. Ak sa kolobežka stále nabíja, kontrolka na nabíjačke svieti červenou farbou. Po nabití sa kontrolka zmení na zelenú.

Na konkurenčnej kolobežke Sencor Scooter One sa nachádza batéria s identickou kapacitou. Pri Xiaomi Mi Electric Scooter 3 potom nájdete o niečo výkonnejšiu batériu s kapacitou 7 650 mAh.

Batéria je vybavená systémom rekuperácie. To znamená, že pri jazde z kopca a pri brzdení sa časť energie vracia späť do batérie.

Konektor na nabíjanie nájdete vedľa stojana
Konektor na nabíjanie nájdete vedľa stojana

Funkcie elektrickej kolobežky

Ako sme už spomenuli, elektrická kolobežka ponúka na výber dva jazdné režimy (ECO a SPORT). Z hľadiska ďalších funkcií môžeme vyzdvihnúť tempomat, ktorý je možné voliteľne aktivovať. Vďaka nemu nebudete musieť neustále držať plynový pedál a najmä dlhšie jazdy po rovine budú pre vás jednoduchšie.

Musíme spomenúť aj funkciu rekuperácie batérie, ktorá pri brzdení dobíja batériu. Väčšina elektrických kolobežiek je touto funkciou vybavená, ale napríklad kolobežka Sencor Scooter Two Long Range ju nemá.

Kde kúpiť LAMAX E-Scooter S7500 Plus
LAMAX E-Scooter S7500 Plus
Hodnotenie
3.9/5

Okrem toho je vybavená aj funkciou uzamknutia, ktorú možno aktivovať prostredníctvom mobilnej aplikácie. Ak by sa niekto pokúsil manipulovať so zamknutou kolobežkou, ozve sa veľmi výrazný zvukový signál.

Mobilná aplikácia je prehľadná a v slovenčine

Podobne, ako konkurenčné modely, aj kolobežku možno jednoducho pripojiť k mobilnej aplikácii prostredníctvom technológie bluetooth. Konkrétne ide o mobilnú aplikáciu LAMAX E-SCOOTERS, ktorá je bezplatne dostupná v Google Play aj App Store. Aplikácia je v slovenčine, čím sa líši od aplikácie kolobežky Xiaomi, ktorá, žiaľ, nepodporuje náš rodný jazyk.

Samotné spárovanie mobilného telefónu a kolobežky je mimoriadne jednoduché. V našom prípade stačilo kolobežku zapnúť a spustiť aplikáciu. Tá nám okamžite ponúkla možnosť spárovania s konkrétnym modelom kolobežky. Pre poriadok, na spárovanie kolobežky sme použili iPhone 11 s operačným systémom iOS 15.2.1.

Na domovskej obrazovke mobilnej aplikácie sa zobrazuje aktuálna rýchlosť a úroveň nabitia batérie. V časti nastavení si môžete napríklad vybrať požadovaný rýchlostný režim, zmeniť rýchlostný limit a zapnúť alebo vypnúť tempomat.

Po kliknutí na ikonu kolobežky v spodnej časti sa zobrazia informácie týkajúce sa vašej jazdy. Odhadovaný zostávajúci dojazd, teplota ovládača, atď. Pomocou mobilnej aplikácie môžete tiež zapnúť a vypnúť predné LED svetlá alebo kolobežku zamknúť a odomknúť. Keď je kolobežka zamknutá a niekto s ňou začne manipulovať, upozorní vás na to výrazným zvukovým signálom.

Kliknutím na ikonu Bluetooth aplikácia začne vyhľadávať kolobežky v bezprostrednom okolí a ponúkne vám možnosť spárovania mobilnej aplikácie s novou/inou kolobežkou rovnakej značky.

Náhradné diely pre elektrickú kolobežku sú k dispozícii za rozumnú cenu

K opísanej elektrickej kolobežke si môžete zakúpiť ďalšie príslušenstvo, napríklad držiak na telefón alebo praktickú tašku.

Za zmienku stojí aj výborná dostupnosť náhradných dielov, ktoré spoločnosť LAMAX uvádza na svojej webovej stránke. V tomto cenníku si môžete pozrieť napríklad orientačnú cenu jednotlivých náhradných dielov. Výrobca uvádza, že náhradné diely je možné objednať e-mailom (pošlite správu na info@lamax-electronics.com).

Často kladené otázky

Aký je maximálny dojazd elektrokolobežky?

Kolobežka LAMAX E-Scooter S7500 Plus dokáže na jedno nabitie prejsť až 25 km.

Aká je hmotnosť kolobežky?

Kolobežka váži 13 kg, a preto sa radí medzi ľahšie stroje. Vďaka možnosti jednoduchého zloženia sa vám bude ľahko prenášať.

Kde kúpiť LAMAX E-Scooter S7500 Plus
LAMAX E-Scooter S7500 Plus
Hodnotenie
3.9/5
Aké jazdné režimy si môžem vybrať a čo ponúkajú?

Môžete si vybrať z dvoch dostupných jazdných režimov. Režim ECO obmedzuje maximálnu rýchlosť na 18 km/h, s režimom SPORT môžete kolobežku naplno využiť pri rýchlosti až 25 km/h.

Dá sa elektrická kolobežka pripojiť k mobilnému telefónu?

Áno. Zabezpečuje to mobilná aplikácia LAMAX E-SCOOTERS, ktorá je bezplatne dostupná v Google Play a App Store. Ponúka prehľadné rozhranie v českom jazyku, takže sa nemusíte obávať jazykovej bariéry.

Záver – ako sa elektrická kolobežka osvedčila v našom teste?

Elektrickú kolobežku LAMAX E-Scooter S7500 Plus by sme odporučili každému, kto hľadá ľahkú kolobežku na každodenné dochádzanie do práce v mestskej premávke. Presne na to je určená a v našom testovaní sa dokonale osvedčila. Má maximálny dojazd 25 km, a preto je ideálna na kratšie cesty. Na dlhšie cesty budete pravdepodobne hľadať výkonnejší (ale drahší) stroj.

Kolobežka ponúka na výber z dvoch jazdných režimov a ľahko sa ovláda. Za zmienku stoja aj funkcie tempomatu a obnovy batérie. Príjemne nás prekvapila aj mobilná aplikácia, ktorá je kompletne v slovenčine a ponúka veľmi intuitívne rozhranie.

A čo by sme k nej mali povedať? Na kolobežke by sme ocenili odpruženie,ktoré na mestských modeloch pomerne často chýba. Menším nedostatkom je aj brzdová páka, ktorá sa dosť ťažko stláča a pri jej častom používaní vás môžu trochu bolieť prsty. Stále však ide o veľmi vydarený model za rozumnú cenu.

Recenzia: elektrokolobežka LAMAX E-Scooter S7500 Plus
 • Jazdné vlastnosti
 • Kvalita spracovania
 • Výbava
 • Pomer cena/výkon
3.9

Ľahká kolobežka na každodenné dochádzanie

Kvalitná elektrická kolobežka na každodenné dochádzanie do práce. Ponúka dojazd až 25 km, ľahkú konštrukciu a 2 rôzne jazdné režimy. Okrem toho sa môže pochváliť prehľadnou mobilnou aplikáciou v slovenčine. Poteší aj funkcia tempomatu, rekuperácie batérie a bezpečnostného alarmu.

Klady

 • Ľahká konštrukcia
 • Jednoduchá montáž
 • Funkcia tempomatu
 • Dostupné náhradné diely
 • Prehľadná aplikácia v slovenčine
 • Množstvo reflexných prvkov

Zápory

 • Absencia odpruženia
 • Horšie ovládanie bŕzd
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (1 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: elektrokolobežka LAMAX E-Scooter S7500 Plus
LAMAX E-Scooter S7500 Plus
Hodnotenie: 3.9/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram