ITmix.cz logo

Recenzia: elektrokolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro

Silné stránky
 • Dojazd až 45 km
 • Funkcia tempomatu
 • 3 rôzne jazdné režimy
 • Batéria s funkciou rekuperácie
 • Dostupnosť náhradných dielov
Slabé stránky
 • Absencia odpruženia
 • Menší počet reflexných prvkov
 • Mobilná aplikácia nie je v slovenčine
 • Horšia čitateľnosť displeja na slnku
Tento produkt má nástupcu

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro symbolizuje dlho očakávaného nástupcu Xiaomi Mi Scooter 2 M365. V porovnaní s ním ponúka výkonnejší motor a batériu s väčšou kapacitou. Dosahuje vyšší výkon a dlhší dojazd. Prečítajte si, v čom ešte vyniká a aké sú jej slabiny.

Balenie obsahuje všetko potrebné na jej zostavenie

Pri kúpe elektrickej kolobežky cez internet by ste mali očakávať, že vám príde v čiastočne zloženom stave v krabici. Rozmery tejto škatule sú približne 120 × 50 × 20 cm. Zároveň musíte počítať s pomerne vysokou hmotnosťou. Veď samotná kolobežka váži viac ako 14 kg.

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro po vybalení z krabice
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro po vybalení z krabice

V krabici okrem samotnej kolobežky objavíte:

 • používateľskú príručku a dokumentáciu v niekoľkých jazykoch vrátane slovenčiny,
 • napájací adaptér,
 • redukciu na hustenie pneumatík,
 • niekoľko skrutiek na upevnenie riadidiel
 • a imbusový kľúč.

Na rozdiel od predchodcu tejto elektrickej kolobežky (Xiaomi Mi Scooter 2 M365) nie sú súčasťou balenia dve náhradné pneumatiky. V prípade defektu pneumatiky je preto potrebné pneumatiky zakúpiť samostatne.

Vysokokvalitné spracovanie z hliníkovej zliatiny

V porovnaní so svojím predchodcom je táto elektrická kolobežka o niečo vyššia a dlhšia. Na prvý pohľad si to však pravdepodobne nevšimnete. Z hľadiska materiálov kolobežke dominuje hliníková zliatina a jej maximálna nosnosť je 100 kg.

Značka Xiaomi vsadila na dve mäkké 8,5" kolesá a kotúčové brzdy v kombinácii so systémom E-ABS. Nášľapná plocha je dostatočne široká a má aj špeciálnu protišmykovú úpravu, ktorá sa postará o vaše väčšie bezpečie. K dispozícii je aj užitočný stojan a e-kolobežku možno v prípade potreby ľahko zložiť.

Elektrická kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 dostala prakticky rovnaké spracovanie.

Jazdné vlastnosti elektrickej kolobežky Xiaomi Mi Electric Scooter Pro

Jazdné vlastnosti tejto elektrickej kolobežky rozhodne stoja za vašu pozornosť. Oproti predchádzajúcemu modelu ponúka výkonnejší motor a dlhší dojazd. Kolobežka je preto ideálna na každodenné cesty do školy alebo do práce a užijete si s ňou veľa zábavy.

Dojazd až 45 km

Kapacita batérie je 12 800 mAh a výrobca uvádza maximálny dojazd 45 km (to je o 15 km viac ako pri predchádzajúcej generácii). V praxi však musíte počítať s tým, že dojazd ovplyvňuje viacero faktorov, napríklad štýl jazdy, vaša hmotnosť a členitosť terénu.

Kolobežku sme testovali vo všetkých jazdných režimoch. Potešilo nás, že napríklad v režime Sport s hmotnosťou jazdca 80 kg dokázala kolobežka v režime DRIVE prejsť v mierne členitom teréne 41 km. V režime ECO sme v rovinatom teréne prešli takmer 50 km a v režime SPORT na tej istej cyklotrase 29 km. To sú pre nás rozhodne skvelé výsledky.

Nástupca tejto elektrickej kolobežky, Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2, sľubuje rovnaký dojazd.

Maximálna rýchlosť sa nelíši od ostatných elektrických kolobežiek

Maximálna rýchlosť kolobežky je 25 km/h, podobne ako u ostatných modelov. Stroj má veľmi dobré zrýchlenie a maximálnu rýchlosť dosiahne v priebehu niekoľkých sekúnd. Môžete si vybrať z 3 rýchlostných režimov:

Kde kúpiť Xiaomi Mi Electric Scooter Pro
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro
Hodnotenie
3.9/5
 • ECO udržuje maximálnu rýchlosť 15 km/h.
 • DRIVE udržuje maximálnu rýchlosť 20 km/h.
 • SPORT umožňuje využiť plný potenciál elektrickej kolobežky a jazdiť rýchlosťou 25 km/h.
Aktivovaný režim jazdy sa zobrazuje na displeji, ktorý je ľahko čitateľný aj na slnečnom svetle
Aktivovaný režim jazdy sa zobrazuje na displeji, ktorý je ľahko čitateľný aj na slnečnom svetle

Jednotlivé jazdné režimy možno počas jazdy jednoducho meniť. Stačí dvakrát kliknúť na špeciálne tlačidlo.

Elektrická kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 má namiesto režimu ECO špeciálny režim chôdze. Ostatné dva režimy zostávajú rovnaké.

Brzdy so systémom rekuperácie

Predné koleso elektrickej kolobežky je vybavené protiblokovacím systémom E-ABS s rekuperačným brzdným systémom. Tento systém dobíja batériu energiou získanou pri brzdení. Zadné koleso potom pracuje s bežnou kotúčovou brzdou.

Brzdová páka sa nachádza na ľavej strane riadidiel. Brzdenie je preto veľmi citlivé a účinné. Brzdy sú zároveň prepojené so zadným červeným svetlom. To znamená, že hneď ako stlačíte brzdovú páku, zadné brzdové svetlo automaticky bliká červenou farbou a upozorňuje ostatných účastníkov cestnej premávky.

Zároveň sa pri brzdení aktivuje užitočná rekuperačná funkcia, ktorá čiastočne dobíja zabudovanú batériu.

Prispeje ku komfortnej jazde

Celková jazda na elektrokolobežke je veľmi pohodlná a spĺňa to, čo očakávate od klasického mestského stroja. O bezpečnú jazdu sa okrem iného stará široký nášľap a kombinácia predného a zadného LED osvetlenia.

Elektrická kolobežka je vybavená tempomatom, podobne ako jej nástupca Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2.

Ideálna kolobežka do mesta

Ovládanie elektrickej kolobežky je veľmi jednoduché a pohodlné. Batéria umiestnená pod nášľapom zabezpečuje nižšie ťažisko, čo prispieva k celkovej obratnosti kolobežky. Zároveň sa s ňou ľahko zatáča a v prípade potreby môžete okamžite zabrzdiť. Obratnosti napomáhajú aj pomerne malé kolieska s priemerom 8,5".

Čo nám pri tejto elektrickej kolobežke trochu chýbalo, bola prítomnosť aspoň nejakého odpruženia. Vzhľadom na jeho úplnú absenciu pocítite prakticky každý otras pri prejazde nerovným terénom. Na druhej strane, Xiaomi Mi Electric Scooter Pro nie je určená do náročného terénu, ale predovšetkým do mesta. Preto jej túto slabinu môžeme odpustiť.

Výbava a funkcie elektrickej kolobežky Xiaomi Mi Electric Scooter Pro

Výbava tejto elektrickej kolobežky je veľmi slušná a jej používatelia ocenia aj zaujímavé funkcie, ktoré ponúka.

Výbava elektrokolobežky

Elektrická kolobežka je vyrobená z kvalitnej hliníkovej zliatiny a jej konštrukcia je na prvý pohľad veľmi pevná a odolná.

Ovládacie prvky sa nachádzajú na riadidlách

Všetky dôležité ovládacie prvky nájdete na riadidlách. V strede riadidiel sa nachádza farebný displej, ktorý v porovnaní s predchádzajúcim modelom zobrazuje viac informácií ako len úroveň nabitia batérie. Bohužiaľ, jeho čitateľnosť na jasnom slnečnom svetle je o niečo horšia.

Na ľavej strane riadidiel nájdete brzdovú páku a zvonček. Na pravej strane sa potom nachádza plynový pedál. Potešila nás prítomnosť protišmykových rukovätí, ktoré sa pohodlne držia v ruke.

Chýbajú jej biele a oranžové odrazky

Toto je oblasť, v ktorej kolobežka čiastočne zaostáva za svojím nástupcom, Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 a určite by sme jej mohli niečo vytknúť. Kolobežke chýba praktická biela odrazka v prednej časti a tiež bezpečnostné oranžové odrazky na oboch kolesách. Zadné výstražné svetlo je tiež o niečo menšie ako u jej nástupcu.

Plošina na státie je dostatočne široká

Vďaka dostatočne širokej plošine je státie na kolobežke veľmi pohodlné. Okrem toho je vybavená špeciálnou protišmykovou úpravou, ktorá prispieva k bezpečnosti jej konštrukcie. Na ľavej strane sa nachádza stojan, ktorý sa dá jedným ťahom vysunúť a kolobežku možno v prípade potreby zaparkovať vo vzpriamenej polohe.

Rovnaká batéria ako u jej nástupcu

Kolobežka je vybavená kvalitnou batériou s kapacitou 12 800 mAh. Na jej dobíjanie môžete použiť priložený napájací adaptér a z 0 na 100 % sa dostanete približne za 8 hodín. Batéria je vybavená aj funkciou rekuperácie. To znamená, že sa pri brzdení opäť dobije. Nástupca Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 je vybavený rovnakou batériou.

Kde kúpiť Xiaomi Mi Electric Scooter Pro
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro
Hodnotenie
3.9/5

Vlastnosti elektrokolobežky

Elektrická kolobežka ponúka už spomínané 3 rýchlostné režimy a k dispozícii je aj funkcia tempomatu. Tempomat sa aktivuje, keď podržíte plynovú rukoväť v rovnakej polohe po dobu 5 sekúnd a upozorní vás zvukovým signálom. Užitočná je aj funkcia rekuperácie batérie, ktorá umožňuje priebežné dobíjanie batérie počas jazdy (alebo brzdenia). Samozrejmosťou je možnosť prepojenia s mobilnou aplikáciou Xiaomi.

Aplikácia je dostupná pre operačný systém Android aj iOS

Elektrickú kolobežku Xiaomi Mi Electric Scooter Pro možno jednoducho pripojiť k aplikácii Xiaomi Home, ktorá je dostupná na systémoch Android aj iOS. Spojenie so samotnou kolobežkou potom funguje prostredníctvom technológie bluetooth. To znamená, že pri nastavovaní kolobežky prostredníctvom aplikácie musíte byť v jej tesnej blízkosti.

Aplikácia ako taká je v angličtine a umožňuje vám:

 • skontrolovať úroveň nabitia batérie,
 • skontrolovať rýchlosť a priemernú rýchlosť jazdy,
 • alebo uzamknúť kolobežku.

Na druhej strane vás predná strana a displej informujú aj o stave batérie a aktuálnej rýchlosti.

Niektoré z nastavení dostupných v aplikácii tu teda môžu byť skôr užitočné. Sú to Cruise Control (t. j. tempomat) a Taylight always on (t. j. vždy zapnuté zadné svetlo). Zároveň tu môžete nastaviť úroveň rekuperácie. Z výroby je nastavená najnižšia miera, odporúčame zvoliť najvyššiu mieru.

Náhradné diely sú veľmi dobre dostupné

Keďže elektrické kolobežky Xiaomi sú čoraz rozšírenejšie, nemusíte sa obávať o dostupnosť náhradných dielov. Môžete si kúpiť náhradné kolieska, brzdové doštičky a brzdové kotúče, u ktorých dochádza k najväčšiemu opotrebovaniu. K dispozícii sú však aj ďalšie náhradné diely, ako napríklad brzdová páka, stojan alebo svetlá.

Pneumatiky s dušou prinášajú lepšie tlmenie vibrácií, ale bohužiaľ aj defekty, ktorým sa pravdepodobne nevyhnete.
Pneumatiky s dušou prinášajú lepšie tlmenie vibrácií, ale bohužiaľ aj defekty, ktorým sa pravdepodobne nevyhnete.

Podobne existuje množstvo servisných miest, ktoré v prípade potreby opravia vašu kolobežku. Mnohé úkony, ako napríklad výmenu kolies, však pravdepodobne zvládnete sami.

Často kladené otázky

Z akého materiálu je elektrokolobežka vyrobená?

Elektrická kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro je vyrobená z vysoko kvalitnej hliníkovej zliatiny.

Aká je hmotnosť elektrickej kolobežky?

Kolobežka váži 14,2 kg, a preto môžu mať niektorí ľudia problémy s jej častým prenášaním (zvyčajne slabšie ženy a deti).

Aké režimy jazdy ponúka?

Môžete si vybrať z 3 rôznych režimov - Eco, Drive a Sport.

Dá sa kolobežka pripojiť k mobilnému telefónu?

Kolobežku možno pripojiť k aplikácii Mi Home, ktorá umožňuje zaujímavé nastavenia.

Video recenzia

Keďže elektrická kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro už má svojho nástupcu, odporúčame vám poobzerať sa po modeli Pro 2, alebo si aspoň zistiť, aké sú praktické rozdiely medzi kolobežkami, aby ste neskôr svoje rozhodnutie neoľutovali. V nasledujúcom videu sa dozviete, v čom sa tieto modely kolobežiek líšia.

Kde kúpiť Xiaomi Mi Electric Scooter Pro
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro
Hodnotenie
3.9/5

Záver recenzie – ako dopadla elektrokolobežka v našom teste?

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro je ideálna mestská elektrická kolobežka, hoci má svoje chyby. Ponúka odolnú konštrukciu z hliníkovej zliatiny, pohodlne sa drží a obratne ovláda. Má tiež výkonný motor a dojazd 45 km. Môžete si vybrať z 3 rôznych režimov jazdy a kolobežku jednoducho pripojiť k mobilnej aplikácii. Vzhľadom na rozšírenosť značky Xiaomi nie je problém zohnať ani náhradné diely.

Elektrickej kolobežke by sme vytkli niekoľko detailov. Vzhľadom na absenciu akéhokoľvek odpruženia budete na nerovnom teréne cítiť otrasy. Zároveň by konštrukcia mohla byť vybavená väčším množstvom reflexných prvkov. Displej je dostatočne veľký, ale na priamom slnku je ťažšie čitateľný. Mobilná aplikácia Mi Home momentálne nie je v slovenčine a elektrická kolobežka má vyššiu hmotnosť (14,2 kg), čo môže niektorým ľuďom spôsobovať ťažkosti. Napriek týmto skutočnostiam je však dobrou voľbou pre bežného používateľa.

Recenzia: elektrokolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro
 • Jazdné vlastnosti
 • Kvalita spracovania
 • Výbava
 • Pomer cena/výkon
3.9

Vysoký výkon, silná batéria a slušný dojazd

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro symbolizuje dlho očakávaného nástupcu Xiaomi Mi Scooter 2 M365. V porovnaní s ním ponúka výkonnejší motor a batériu s väčšou kapacitou. Dosahuje vyšší výkon a dlhší dojazd. Prečítajte si, v čom ešte vyniká a aké sú jej slabiny.

Klady

 • Dojazd až 45 km
 • Funkcia tempomatu
 • 3 rôzne jazdné režimy
 • Batéria s funkciou rekuperácie
 • Dostupnosť náhradných dielov

Zápory

 • Absencia odpruženia
 • Menší počet reflexných prvkov
 • Mobilná aplikácia nie je v slovenčine
 • Horšia čitateľnosť displeja na slnku
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
4.5/5 - (2 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: elektrokolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro
Hodnotenie: 3.9/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram