ITmix.cz logo

Recenzia: elektrokolobežka Sencor Scooter Two Long Range

Silné stránky
 • Dojazd až 45 km
 • Odolná konštrukcia
 • Perforované kolesá
 • Mobilná aplikácia je v slovenčine
 • Množstvo reflexných prvkov
 • Odpruženie
Slabé stránky
 • Slabá dostupnosť náhradných dielov
 • Chýbajúca funkcia rekuperácie

Vyberte sa spoznávať krásy svojho okolia alebo si zaobstarajte praktický dopravný prostriedok na dochádzanie do školy či práce. S kolobežkou Scooter Two Long Range si užijete maximálny dojazd 45 km. Môžete si vybrať z dvoch režimov jazdy. Okrem toho je elektrická kolobežka vybavená aj praktickou funkciou tempomatu. Poteší vás aj prehľadná mobilná aplikácia, ktorá je kompletne v slovenčine. Ak k tomu pripočítate robustnú konštrukciu kolobežky z leteckého hliníka, nie je o čom premýšľať.

Balenie elektrickej kolobežky je veľké a ťažké

Nová elektrokolobežka od spoločnosti Sencor sa predáva vo veľkej a celkom ťažkej krabici. Veď tento model váži 16 kg, čo je v porovnaní s konkurenčnými modelmi pomerne viac. V rozloženom stave má rozmery 118 × 44 × 112 cm a v zloženom 51 × 44 × 112 cm. V porovnaní s predchádzajúcim modelom, sa rozmery o niekoľko centimetrov zväčšili, rovnako ako hmotnosť. Sencor Scooter One váži 12,5 kg.

Pri online objednávke s možnosťou vyzdvihnutia v pobočke e-shopu počítajte s väčšími rozmermi a hmotnosťou.

Okrem samotnej kolobežky balenie obsahuje:

 • napájací adaptér,
 • sadu imbusových kľúčov,
 • skrutky na upevnenie riadidiel
 • a návod na použitie v slovenčine.

Kolobežku možno ľahko rozložiť a zložiť, čo uľahčuje jej prepravu v aute alebo vo verejnej doprave.

Ak je pre vás rozhodujúca hmotnosť kolobežky, pravdepodobne vás budú viac zaujímať iné modely (napríklad tie od spoločnosti Xiaomi). Hmotnosti jednotlivých strojov si môžete pozrieť v tabuľke nižšie.

ElektrokolobežkaHmotnosť
Sencor Scooter Two Long Range16 kg
Sencor Scooter One12,5 kg
Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M36512,5 kg
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro14,2 kg
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 214,2 kg
Xiaomi Mi Electric Scooter Essential12 kg
City Boss RX517,3 kg
Ninebot by Segway Kickscooter MAX G3019,1 kg
Xiaomi Mi Electric Scooter 313,2 kg

Rám z leteckého hliníka unesie až 120 kg

Z hľadiska spracovania nie je tejto kolobežke čo vytknúť. Jej rám je vyrobený z odolného leteckého hliníka, rovnako ako ostatné modely. Nosnosť stroja sa oproti kolobežke Sencor Scooter One nezmenila a je opäť 120 kg.

Tešiť sa môžete aj na 10" perforované pneumatiky, ktoré vynikajú perfektným tlmením. Na modeli Sencor Scooter One nájdete 8,5" kolesá. Oba varianty sú teda bezdušové a nemusíte sa obávať prípadných prierazov v teréne. Špičkové spracovanie ešte podčiarkuje dvojitý brzdový systém a odpruženie zadného kolesa, ktoré na predchodcovi chýbalo.

Na konkurenčnom modeli Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30 nájdete aj 10" kolesá, ale za výrazne vyššiu cenu.

Kolobežka je ideálna na každodenné dochádzanie do práce
Kolobežka je ideálna na každodenné dochádzanie do práce

Jazdné vlastnosti elektrickej kolobežky

Elektrická kolobežka sa môže pochváliť kvalitným motorom a predovšetkým batériou, vďaka ktorej je schopná dosiahnuť maximálny dojazd až 45 km. Môžete si ju preto vziať na dlhšiu cestu. V prípade modelu Sencor Scooter One je tento údaj o 20 km nižší a nová verzia sa preto výrazne zlepšila.

Maximálny dojazd 45 km

Tento stroj dostal motor s výkonom 400 W a batériu s kapacitou 15 000 mAh. V praxi, samozrejme, musíte počítať s tým, že dojazd ovplyvňuje viacero faktorov (najmä hmotnosť jazdca, nerovný terén a rýchlosť).

V našej recenzii testoval kolobežku jazdec s hmotnosťou 95 kg. Na plné nabitie prešiel 35 km v prevažne rovinatom teréne, čo je rozhodne skvelý údaj.

Rovnaký dojazd dosahuje aj konkurenčný Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2. Ak chcete dosiahnuť ešte väčší dojazd, odporúčame vám kolobežku Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30, ktorá dokáže na jedno nabitie prejsť až 65 km.

Maximálna rýchlosť je rovnaká ako u ostatných elektrických kolobežiek

Maximálna rýchlosť elektrickej kolobežky je 25 km/h, teda rovnaká ako prakticky u všetkých ostatných modelov. Tento limit je možné zvýšiť až na 30 km/h, hoci sa to z bezpečnostných dôvodov rozhodne neodporúča. Na druhej strane, ak ste začiatočník, oceníte možnosť nastaviť nižšiu maximálnu rýchlosť, aby ste sa so strojom najskôr zoznamili.

Rovnako, ako pri kolobežke Sencor Scooter One, si môžete vybrať z dvoch jazdných režimov:

 • STANDARD obmedzuje maximálnu rýchlosť na 20 km/h,
 • režim SPORT vám umožní dosiahnuť rýchlosť 25 km/h alebo 30 km/h, ak v mobilnej aplikácii zvýšite rýchlosť.

V režime STANDARD je príslušná kontrolka na displeji zelená, v režime SPORT je červená.

Môžete tiež využiť funkciu tempomatu, ktorá za vás bude automaticky udržiavať konštantnú rýchlosť.

Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 je vybavená 3 jazdnými režimami. V skutočnosti pridáva špeciálny režim Chôdza v prípade, že ju chcete viesť pešo.

Jazdu si môžete užiť sami alebo vo dvojici
Jazdu si môžete užiť sami alebo vo dvojici

Spoľahlivý dvojitý brzdový systém

Kolobežka pracuje s duálnym brzdným systémom, ktorý kombinuje elektrické brzdenie prostredníctvom motora a mechanické brzdenie prostredníctvom zadnej kotúčovej brzdy. Klasická brzdová páka na ľavej strane riadidiel slúži na ovládanie oboch. Po jej stlačení automaticky zareaguje červené zadné svetlo umiestnené na nárazníku a začne blikať.

Pracuje s dvojitým brzdovým systémom
Pracuje s dvojitým brzdovým systémom

Široká opierka na nohy zabezpečuje pohodlnú jazdu

Dostatočne široká opierka nôh s protišmykovým povrchom zabezpečuje pohodlnú jazdu. Dokonalú viditeľnosť zabezpečuje predné LED osvetlenie, za ktorým nasleduje červené výstražné svetlo vzadu. Výhodou tohto modelu je aj odpruženie zadného kolesa, vďaka ktorému s kolobežkou pohodlnejšie prekonáte všetky terénne nerovnosti.

Kde kúpiť Sencor Scooter Two Long Range
Sencor Scooter Two Long Range
Hodnotenie
3.9/5

Elektrická kolobežka je výborne ovládateľná

Batéria je umiestnená pod nášľapom, čo prispieva k pomerne dobrej ovládateľnosti kolobežky. Zároveň sa s týmto strojom ľahko otočíte a každú jazdu si maximálne užijete. V porovnaní s ľahším modelom Sencor Scooter One, ktorý má 8,5" kolesá, je však ovládateľnosť celkovo o niečo horšia.

Výbava a funkcie Sencor Scooter Two Long Range

Čo všetko kolobežka ponúka z hľadiska svojej výbavy a funkcií? Na to sa podrobne pozrieme v tejto časti.

Výbava elektrickej kolobežky

Elektrická kolobežka je na tom z hľadiska výbavy veľmi dobre. Poteší vás jej pevná konštrukcia z leteckého hliníka, jednoduchá manipulácia a dostatočne široká plošina na státie.

Ovládacie prvky sa nachádzajú klasicky na riadidlách

Jednotlivé ovládacie prvky nájdete na riadidlách. Na ľavej strane sa nachádza už spomínaná brzdová páka a klasický zvonček, zatiaľ čo pravej strane dominuje plynový pedál. Pohodlnému ovládaniu kolobežky napomáhajú protišmykové rukoväte.

Do stredu riadidiel výrobca umiestnil prehľadný displej, ktorý vám zobrazí aktuálnu rýchlosť, úroveň nabitia batérie a zvolený režim jazdy (STANDARD - zelená, SPORT - červená). Nájdete tu aj informácie o zapnutých svetlách a pripojení bluetooth.

Ovládacie prvky nájdete na riadidlách
Ovládacie prvky nájdete na riadidlách

Reflexné prvky a svetlá

S touto elektrickou kolobežkou môžete bezpečne vyraziť aj v tmavom alebo pochmúrnom počasí. Vpredu sa nachádza dostatočne silné LED svetlo, vzadu potom nájdete červené výstražné svetlá. Bočné strany sú vybavené dostatočným množstvom reflexných prvkov, aby o vás ostatní účastníci cestnej premávky vedeli.

Na platforme sa pohodlne stojí

Keďže je plošina na státie dostatočne dlhá a široká, pohodlne sa na nej stojí aj pri dlhšej jazde. K dispozícii je aj špeciálna protišmyková úprava. Na ľavej strane nájdete stojan, ktorý môžete v prípade potreby sklopiť a kolobežku zaparkovať.

Batéria nemá systém rekuperácie

Kolobežka Sencor Two Long Range má kvalitnú batériu s kapacitou zvýšenou na 15 000 mAh. Na jej napájanie môžete použiť priložený adaptér a plné nabitie dosiahnete približne za 9 hodín. Kolobežka nepoužíva rekuperačný systém, a preto sa batéria pri brzdení nedobíja.

Kolobežka Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30 má takmer identickú 15 300 mAh batériu, ale s dojazdom až 65 km. Jej batéria je navyše vybavená funkciou rekuperácie.

Funkcie elektrickej kolobežky

Ako už bolo spomenuté, táto kolobežka ponúka dva jazdné režimy. Praktickou funkciou je aj tempomat. Nesmieme zabudnúť ani na mobilnú aplikáciu Sencor Scooter, v ktorej si môžete elektrickú kolobežku nastaviť.

Kde kúpiť Sencor Scooter Two Long Range
Sencor Scooter Two Long Range
Hodnotenie
3.9/5

Pomerne výraznou nevýhodou je však už spomínaná absencia rekuperácie batérie. To znamená, že pri brzdení sa batéria nedobíja. Touto funkciou býva vybavená väčšina konkurenčných modelov, a preto je škoda, že sa pre ňu Sencor v tomto prípade nerozhodol. Chýba aj alarm, ktorý by upozornil na neoprávnené používanie zamknutej kolobežky.

Kolobežke nechýba praktický stojan
Kolobežke nechýba praktický stojan

Mobilná aplikácia poskytuje informácie o kolobežke

Elektrickú kolobežku Sencor Scooter Two Long Range môžete jednoducho prepojiť s mobilným telefónom pomocou mobilnej aplikácie Sencor Scooter, ktorá je dostupná pre Android aj iOS.

V aplikácii nájdete množstvo zaujímavých informácií týkajúcich sa aktuálneho stavu kolobežky. Patrí medzi ne vaša aktuálna rýchlosť, počet najazdených kilometrov alebo stav batérie. Súčasťou sú aj rôzne štatistiky (napr. týkajúce sa vašej priemernej rýchlosti).

Aplikáciu môžete použiť aj na nastavenie kolobežky. Môžete napríklad zapnúť a vypnúť tempomat alebo kolobežku uzamknúť. Môžete tiež zapnúť alebo vypnúť svetlá a obmedziť maximálnu rýchlosť.

Využiť môžete univerzálne náhradné diely

K tejto elektrickej kolobežke si môžete zaobstarať množstvo užitočného príslušenstva, napríklad držiak na mobilný telefón, tašku na riadidlách alebo držiak na batoh.

V porovnaní s kolobežkami Xiaomi nie je dostupnosť náhradných dielov taká dobrá. Môžete použiť univerzálne náhradné diely, ale môžu s nimi byť určité problémy, pretože nie sú vyrobené na mieru tomuto modelu. Ak sa vyskytne porucha a chcete sa obrátiť na servis, môžete využiť jedno z dostupných servisných miest oficiálne uvedených spoločnosťou Sencor.

Často kladené otázky

Aký je maximálny dojazd tejto elektrokolobežky?

Elektrická kolobežka Sencor Scooter Two Long Range dokáže na jedno nabitie prejsť až 45 km.

Aká je jej hmotnosť?

Kolobežka váži 16 kg, a preto patrí medzi ťažšie modely.

Z akých režimov jazdy si môžem vybrať?

Môžete si vybrať z dvoch dostupných režimov jazdy (STANDARD a SPORT).

Je možné kolobežku pripojiť k mobilnému telefónu?

Áno. Aplikácia Sencor Scooter je k dispozícii pre operačné systémy Android aj iOS a umožňuje prepojiť kolobežku a váš mobilný telefón.

Kde kúpiť Sencor Scooter Two Long Range
Sencor Scooter Two Long Range
Hodnotenie
3.9/5

Záver – ako dopadla elektrická kolobežka v našej recenzii?

Elektrickú kolobežku Sencor Scooter Two Long Range si obľúbi každý, kto hľadá výkonný stroj s dlhým dojazdom za rozumnú cenu. Na jedno nabitie totiž dokáže prejsť až 45 km, čo je výrazné zlepšenie oproti predchádzajúcemu modelu. Na prvý pohľad vás zaujme robustná konštrukcia z leteckého hliníka. Môžete si vybrať z dvoch rôznych režimov jazdy a k dispozícii je aj funkcia tempomatu. Zadné koleso je navyše odpružené, takže si jazdu užijete aj na nerovnom povrchu.

Kolobežka je vybavená výkonným motorom, vysokokapacitnou batériou a robustnou konštrukciou, čo sa, žiaľ, prejavuje na vyššej hmotnosti 16 kg. Ďalšou nevýhodou je nižšia dostupnosť náhradných dielov. Ďalšou nevýhodou je absencia funkcie obnovy batérie.

Recenzia: elektrokolobežka Sencor Scooter Two Long Range
 • Jazdné vlastnosti
 • Kvalita spracovania
 • Výbava
 • Pomer cena/výkon
3.9

Užívajte si maximálny dojazd 45 km

Vyberte sa spoznávať krásy svojho okolia alebo si zaobstarajte praktický dopravný prostriedok na dochádzanie do školy či práce. S kolobežkou Scooter Two Long Range si užijete maximálny dojazd 45 km. Môžete si vybrať z dvoch režimov jazdy. Okrem toho je elektrická kolobežka vybavená aj praktickou funkciou tempomatu. Poteší vás aj prehľadná mobilná aplikácia, ktorá je kompletne v slovenčine. Ak k tomu pripočítate robustnú konštrukciu kolobežky z leteckého hliníka, nie je o čom premýšľať.

Klady

 • Dojazd až 45 km
 • Odolná konštrukcia
 • Perforované kolesá
 • Mobilná aplikácia je v slovenčine
 • Množstvo reflexných prvkov
 • Odpruženie

Zápory

 • Slabá dostupnosť náhradných dielov
 • Chýbajúca funkcia rekuperácie
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
1.5/5 - (2 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: elektrokolobežka Sencor Scooter Two Long Range
Sencor Scooter Two Long Range
Hodnotenie: 3.9/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram