ITmix.cz logo

Recenzia: elektrokolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365

Silné stránky
 • Vysokokvalitný letecký hliník
 • Funkcia tempomatu
 • Funkcia obnovy batérie
 • Možnosť pripojenia k mobilnej aplikácii
Slabé stránky
 • Nižší dojazd v porovnaní s inými modelmi (30 km)
 • Nedostatok reflexných prvkov
 • Chýbajúce odpruženie
 • Chýbajúci displej
 • Mobilná aplikácia nie je v slovenčine
Tento produkt má nástupcu

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 je ideálny stroj na každodenné dochádzanie do práce v meste. Ponúka dojazd až 30 km a vyniká kvalitným spracovaním. Prečítajte si celú recenziu tejto elektrickej kolobežky a zistite, aké sú jej ďalšie silné stránky a kde naopak zaostáva.

Balenie elektrokolobežky vás prekvapí svojou nízkou hmotnosťou

Keď sa nám prvýkrát dostala do rúk elektrická kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365, potešila nás jej hmotnosť. Má 12,5 kg, čo je vo svete elektrických kolobežiek veľmi dobré číslo. Napríklad, jej nástupca Xiaomi Mi Electric Scooter Pro váži takmer o 2 kg viac (14,2 kg).

Čiastočne rozloženú kolobežku môžete zložiť za pár okamihov
Čiastočne rozloženú kolobežku môžete zložiť za pár okamihov

Po rozbalení krabice nás samotná elektrická kolobežka čakala v čiastočne zloženom stave.

Súčasťou balenia je aj:

 • návod na obsluhu a dokumentáciu v slovenskom jazyku,
 • napájací adaptér,
 • sada skrutiek na upevnenie riadidiel,
 • imbusový kľúč
 • a dve náhradné pneumatiky.

Práve za dve náhradné pneumatiky dostáva táto elektrická kolobežka palec hore. V prípade elektrickej kolobežky Xiaomi Mi Electric Scooter Pro nie sú náhradné pneumatiky vôbec súčasťou balenia a v prípade verzie Pro 2 nájdete v balení iba jednu.

Kvalitné spracovanie, bez možnosti nastavenia výšky

Rovnako, ako pri ostatných nasledovníkoch, aj pri tejto elektrickej kolobežke stavila spoločnosť Xiaomi na kvalitný letecký hliník. Riadidlá sú vysoké 112 cm a možnú nevýhodu tu predstavuje fakt, že ich výšku nemožno nijako nastaviť. Maximálna nosnosť elektrickej kolobežky je pekných 100 kg.

Model je, podobne ako jeho nástupcovia, vybavený dvoma mäkkými 8,5" kolieskami. Nechýbajú ani kotúčové brzdy v kombinácii s elektronickou brzdou E-ABS, ktorá kolobežku spoľahlivo zastaví kedykoľvek to budete potrebovať. Kolobežku možno ľahko zložiť a prenášať. V spodnej časti sa nachádza aj užitočný stojan, ktorý ju udrží vo vzpriamenej polohe.

Ideálny partner do mesta

E-kolobežka je ideálna na pohyb po meste alebo na zábavnú jazdu po cyklotrase. Jej dojazd je na takéto účely dostatočný, aj keď na trhu sú, samozrejme, aj výkonnejšie modely.

Dojazd dosahuje 30 km

Výrobca uvádza maximálny dojazd 30 km v ideálnych podmienkach. V praxi však treba brať do úvahy, že ho ovplyvňuje viacero faktorov. Medzi ne patrí napr.:

 • vaša hmotnosť,
 • váš štýl jazdy,
 • a členitosť terénu.

V našom testovaní si viedla celkom dobre. Na trase so stredne náročným terénom dokázala prejsť 26 km, pričom hmotnosť jazdca bola 75 kg.

Ak hľadáte kolobežku s vyšším dojazdom, mali by ste siahnuť po novších modeloch. Xiaomi Mi Electric Scooter Pro a Pro 2 ponúkajú dojazd až 45 km.

Môžete si vybrať z dvoch rýchlostných režimov

Maximálna rýchlosť tejto elektrickej kolobežky je 25 km/h ako u väčšiny ostatných mestských modelov. Zariadenie ponúka dva režimy - normálny a úsporný, pričom na prepnutie medzi nimi je potrebné dvakrát stlačiť hlavné tlačidlo.

Kde kúpiť Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365
Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365
Hodnotenie
3.7/5

Práve v tom sa líši od svojich nástupcov. Xiaomi Mi Electric Scooter Pro ponúka režimy ECO, NORMAL a SPORT. Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 potom ponúka režimy Walking, D (normálny) a S (športový).

Kolobežka je poháňaná motorom s maximálnym výkonom 500 W, modely Xiaomi Pro a Pro 2 sú vybavené výkonnejším motorom, ktorý dosahuje až 600 W.

Elektrická kolobežka má spoľahlivé brzdy

Predné koleso elektrickej kolobežky je vybavené protiblokovacím systémom E-ABS s rekuperačným brzdným systémom. Tento systém dobíja batériu energiou získanou pri brzdení. Zadné koleso potom pracuje s bežnou kotúčovou brzdou.

Kotúčová brzda si vyžaduje aj občasnú údržbu, napríklad výmenu brzdových doštičiek alebo samotného kotúča
Kotúčová brzda si vyžaduje aj občasnú údržbu, napríklad výmenu brzdových doštičiek alebo samotného kotúča

Rekuperačný účinok nie je taký vysoký ako pri novších modeloch Pro, Pro 2 alebo Essential

Brzdová páka sa nachádza na ľavej strane riadidiel, brzdové svetlo sa rozsvieti automaticky.

Pohodlná jazda a ľahké zatáčanie

Jazda na kolobežke sa nám páčila a môžeme ju hodnotiť ako veľmi pohodlnú. Stroj tak spĺňa všetko, čo od mestskej elektrickej kolobežky očakávate. Ľahko sa na nej zatáča a vďaka širokej nášľapnej ploche sa na nej pohodlne stojí. Možnou nevýhodou sú riadidlá umiestnené v jednej výške (112 cm). Nižší alebo vyšší ľudia s tým môžu mať problémy.

Nemôžete dať obe nohy vedľa seba s prstami dopredu, ale podnožka je stále pohodlná a s dostatočnou priľnavosťou
Nemôžete dať obe nohy vedľa seba s prstami dopredu, ale podnožka je stále pohodlná a s dostatočnou priľnavosťou

Pohodlnú jazdu zabezpečuje aj kombinácia predného a zadného osvetlenia. K dispozícii je aj funkcia tempomatu, ktorá vám bude udržiavať konštantnú rýchlosť.

Malé kolesá podčiarkujú obratnosť

Obratnosť elektrokolobežky sa osvedčila v hustej mestskej premávke, kde sa dokáže celkom dobre pohybovať. Je to vďaka pomerne malým 8,5" kolesám, ktoré sa dobre otáčajú. Keď stlačíte brzdovú páčku, kolobežka v okamihu zastaví.

Možnou nevýhodou je v tomto prípade absencia akéhokoľvek odpruženia. Na druhej strane odpruženie chýba väčšine mestských elektrických kolobežiek. Treba však počítať s tým, že sa to prejaví napríklad pri jazde na nerovnom teréne (typicky na dlažbe), kde pocítite nárazy.

Výbava a funkcie elektrickej kolobežky Xiaomi Mi 2 M365

Výbavu elektrickej kolobežky by sme hodnotili ako dostatočnú, aj keď má niektoré slabé miesta. Poďme sa na ne pozrieť bližšie.

Výbava elektrickej kolobežky

Ako sme už spomenuli, elektrická kolobežka je vyrobená z kvalitnej leteckej zliatiny hliníka. Jej celková konštrukcia je veľmi robustná a odolná.

Ovládacie prvky sa nachádzajú na riadidlách

Rovnako, ako pri všetkých ostatných kolobežkách, sa všetky dôležité ovládacie prvky nachádzajú na riadidlách. Pri tejto kolobežke nám však chýbal displej, ktorý zobrazuje dôležité funkcie. Namiesto toho sú tu len štyri LED diódy zobrazujúce kapacitu batérie - každá bodka predstavuje 25 % batérie. V tomto ohľade sa líši od modelov Pro a Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2, ktoré už displej majú.

Riadidlá majú protišmykové rukoväte, ktoré sa príjemne držia v dlani. Na ľavej strane nájdete aj brzdovú páku a zvonček, na pravej potom plynový pedál.

Reflexné prvky a svetlá

S elektrickou kolobežkou môžete bez obáv vyraziť aj za tmy. Vpredu a vzadu sa nachádzajú praktické LED svetlá. Kolobežke by sme však mohli vytknúť absenciu bezpečnostných reflexných prvkov, ktoré chýbajú aj jej nástupcovi a objavujú sa až v modeli Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2.

Plošina na státie je dostatočne široká

Potešilo nás, že plošina na státie je dostatočne široká, čo prispieva k pohodlnej jazde. Zároveň, má špeciálnu protišmykovú úpravu. Na ľavej strane kolobežky nájdete praktický stojan, ktorý sa dá v prípade potreby jednoducho sklopiť.

Nabíjanie kolobežky trvá 5 hodín

Kapacita použitej batérie je 7 800 mAh, čo je v porovnaní s nástupcami elektrickej kolobežky skôr menej. Xiaomi Mi Electric Scooter Pro a Pro 2 sú totiž vybavené batériou s kapacitou 12 800 mAh.

Kde kúpiť Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365
Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365
Hodnotenie
3.7/5

Na nabíjanie batérie sa používa priložený napájací adaptér. Batéria sa nabije z 0 na 100 % približne za 5 hodín. Okrem toho má funkciu rekuperácie. To znamená, že sa pri brzdení čiastočne dobíja.

Funkcie elektrickej kolobežky

Z hľadiska funkcií treba vyzdvihnúť najmä dva jazdné režimy - normálny a úsporný. Kolobežka ponúka aj funkciu rekuperácie batérie a tempomat, ktorý bude počas jazdy udržiavať konštantnú rýchlosť.

Aplikácia Mi Home, bohužiaľ, nie je v slovenčine

Podobne, ako ostatné elektrické kolobežky od Xiaomi, aj tento model je možné prepojiť s mobilnou aplikáciou. Konkrétne ide o aplikáciu Mi Home, ktorá je dostupná pre systémy Android aj iOS. Treba však poznamenať, že aplikácia momentálne nepodporuje slovenčinu.

V aplikácii nájdete praktický prehľad, v ktorom si môžete pozrieť:

 • stav vašej batérie
 • svoju aktuálnu rýchlosť
 • a priemernú rýchlosť vašej cesty.

Aplikácia tiež umožňuje uzamknúť kolobežku. Môžete upraviť nastavenia tempomatu a zapnúť funkciu vždy zapnutého zadného svetla. Môžete tiež nastaviť rýchlosť rekuperácie, ktorá je z výroby nastavená na najnižšiu rýchlosť, ale odporúčame ju nastaviť na najvyššiu.

V tomto modeli aplikácia plne nahrádza funkciu displeja. V modeloch Pro a Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 vám napríklad vstavaný predný displej zobrazuje rýchlosť.

Pri nastavovaní kolobežky prostredníctvom aplikácie je potrebné byť v bezprostrednej blízkosti kolobežky, pretože všetko funguje vďaka technológii bluetooth.

Náhradné diely Xiaomi sú ľahko dostupné

Elektrické kolobežky Xiaomi sú pomerne rozšírené, čomu zodpovedá aj veľká dostupnosť náhradných dielov. Vďaka tomu si môžete ľahko kúpiť náhradné kolieska, brzdové doštičky a brzdové kotúče. K dispozícii sú však aj ďalšie diely, ktoré sa nemenia tak často. K typickým položkám patrí zvonček, brzdová páka alebo dokonca stojan.

Ak ste šikovní, základný servis si môžete bez problémov urobiť sami. Ak sa však o to nechcete pokúšať, môžete v prípade potreby vziať kolobežku do servisu. Mnohé predajne bicyklov vám ju zvyčajne dokážu opraviť.

Často kladené otázky

Aká je nosnosť kolobežky?

Spoločnosť Xiaomi uvádza pre tento konkrétny model maximálnu nosnosť 100 kg.

Aké jazdné režimy elektrická kolobežka ponúka?

Môžete si vybrať z dvoch jazdných režimov - klasického a úsporného.

Má kolobežka displej a aké informácie sa na ňom nachádzajú?

Táto elektrická kolobežka bohužiaľ nemá displej. V strede riadidiel sa nachádza iba indikátor batérie, ktorý je zobrazený 4 LED diódami (každá bodka predstavuje 25 % batérie).

Kde kúpiť Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365
Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365
Hodnotenie
3.7/5
Ako si kolobežka poradí s nerovným terénom?

S kolobežkou môžete bez problémov jazdiť po nerovnom teréne, napríklad po dlažbe. Vzhľadom na chýbajúce odpruženie však musíte počítať s určitými otrasmi.

Videorecenzia Xiaomi Mi 2 M365

Na internete, samozrejme, nájdete aj množstvo videorecenzií. Pred kúpou vám odporúčame pozrieť si aj tie, aby ste si boli naozaj istí, že ste sa rozhodli správne. Jednou z takýchto vydarených recenzií je aj nasledujúca.

Záver – ako obstála elektrická kolobežka v našej recenzii?

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 symbolizuje kolobežku, ktorá rozhodne neurazí. Na druhej strane má určité nedostatky, ktoré sú u jej nástupcov minimalizované. Silnou stránkou je určite kvalitný dizajn, ktorému dominuje rám z leteckého hliníka. Kolobežku môžete jednoducho pripojiť k mobilnej aplikácii a počas jazdy sa vám budú hodiť funkcie tempomatu a rekuperácie batérie. Vďaka rozšírenosti značky Xiaomi nie je problém nájsť ani náhradné diely.

Medzi negatíva by sme mohli zaradiť nižší dojazd v porovnaní s inými modelmi. Stále však môžete s kolobežkou prejsť až 30 km. Pri našom testovaní sme zaznamenali absenciu bezpečnostných reflexných prvkov a odpruženia. Kolobežke tiež chýba displej, ktorý by zobrazoval niektoré užitočné informácie a mobilná aplikácia bohužiaľ momentálne nepodporuje slovenčinu.

Recenzia: elektrokolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365
 • Jazdné vlastnosti
 • Kvalita spracovania
 • Výbava
 • Pomer cena/výkon
3.7

Ideálny pomocník na každodenné dochádzanie do práce

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 je ideálny stroj na každodenné dochádzanie do práce v meste. Ponúka dojazd až 30 km a vyniká kvalitným spracovaním. Prečítajte si celú recenziu tejto elektrickej kolobežky a zistite, aké sú jej ďalšie silné stránky a kde naopak zaostáva.

Klady

 • Vysokokvalitný letecký hliník
 • Funkcia tempomatu
 • Funkcia obnovy batérie
 • Možnosť pripojenia k mobilnej aplikácii

Zápory

 • Nižší dojazd v porovnaní s inými modelmi (30 km)
 • Nedostatok reflexných prvkov
 • Chýbajúce odpruženie
 • Chýbajúci displej
 • Mobilná aplikácia nie je v slovenčine
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
Vaše hodnotenie
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: elektrokolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365
Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365
Hodnotenie: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram