ITmix.cz logo

Recenzia: elektrokolobežka Sencor Scooter One

Silné stránky
 • Bezdušové pneumatiky
 • Mobilná aplikácia je v slovenčine
 • Tempomat
 • Funkcia rekuperácie batérie
 • Množstvo reflexných prvkov
Slabé stránky
 • Absencia odpruženia
 • Nižší maximálny dojazd (25 km)
 • Slabá dostupnosť náhradných dielov

Sencor Scooter One je kvalitná mestská elektrická kolobežka ideálna na každodenné dochádzanie. Môže sa pochváliť kvalitnou konštrukciou z leteckého hliníka a sľubuje naozaj pohodlnú jazdu. Na výber sú 2 rýchlostné režimy a množstvo bezpečnostných prvkov. Kolobežku môžete jednoducho pripojiť k mobilnej aplikácii, ktorá ponúka zaujímavé funkcie.

Kolobežka vám príde čiastočne zložená

Elektrická kolobežka Sencor Scooter One sa predáva v pomerne veľkej a ťažkej krabici. Po vybalení na vás bude kolobežka čakať v čiastočne zloženom stave. Rozmery krabice nie sú žiadnym prekvapením, keďže samotná kolobežka má v rozloženom stave rozmery 110 × 108 × 44 cm a v zloženom stave 50 × 108 × 44 cm.

Okrem samotnej kolobežky balenie obsahuje:

 • používateľskú príručku v slovenčine,
 • napájací adaptér,
 • sadu imbusových kľúčov
 • a 4 skrutky na upevnenie riadidiel.

Samotná kolobežka váži 12,5 kg, čo je v porovnaní s konkurenčnými modelmi pomerne dobrá hmotnosť. Posúďte sami v priloženej tabuľke.

Elektrická kolobežkaHmotnosť
Sencor Scooter One12,5 kg
Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M36512,5 kg
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro14,2 kg
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 214,2 kg
Xiaomi Mi Electric Scooter Essential12 kg
City Boss RX517,3 kg
Ninebot by Segway Kickscooter MAX G3019,1 kg

Trochu negatívne hodnotíme skutočnosť, že súčasťou balenia nie je náhradné koleso. V tomto ohľade sa líši napríklad od elektrickej kolobežky Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365, ktorá obsahuje 2 náhradné pneumatiky, alebo od Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2, ktorá obsahuje aspoň jednu náhradnú pneumatiku v balení.

Pneumatiky sú však bezdušové a není potreba ich fúkať. Z tohto dôvodu ich budete musieť vymeniť prakticky len vtedy, keď sa opotrebujú, čo nie je také časté ako prepichnutie pri klasických bezdušových pneumatikách.

Kvalitné spracovanie z leteckého hliníka

Spracovanie tejto elektrickej kolobežky je na veľmi dobrej úrovni. Rovnako, ako pri iných modeloch rôznych značiek, aj tu sa stretnete s konštrukciou vyrobenou z leteckého hliníka. Maximálna nosnosť kolobežky je nadštandardných 120 kg. U konkurenčného modelu Xiaomi Mi Electric Scooter Essential je nosnosť len 100 kg.

Na prvý pohľad na ulici nebudete schopní rozoznať Scooter One od konkurencie Xiaomi
Na prvý pohľad na ulici nebudete schopní rozoznať Scooter One od konkurencie Xiaomi

Kolobežka je tiež vybavená dvojicou 8,5" bezdušových kolies . K dispozícii je aj kombinácia kotúčových a elektrických bŕzd, ktoré stroj zastavia v okamihu. Jej výhodou je aj to, že sa dá ľahko zložiť a prenášať.

Brzdná dráha od maximálnej rýchlosti po zastavenie na rovnom asfaltovom povrchu je približne 7 metrov s 84 kg vážiacim jazdcom.

Ideálna elektrokolobežka na dochádzanie do práce

Jazdné vlastnosti tejto elektrickej kolobežky sú dostatočné na každodenné dochádzanie do práce. Vzhľadom na maximálny dojazd 25 km sa však s touto kolobežkou nebudete môcť vydať na dlhšiu cestu. Poďme sa na ňu pozrieť bližšie.

Perforované bezdušové kolesá nepridávajú na komforte, ale na druhej strane sa nemusíte obávať prepichnutia
Perforované bezdušové kolesá nepridávajú na komforte, ale na druhej strane sa nemusíte obávať prepichnutia

Maximálny dojazd je 25 km

Spoločnosť Sencor pre túto elektrickú kolobežku uvádza maximálny dojazd 25 km, čo nie je príliš veľa. Ide teda skôr o pomocníka na každodenné krátke dochádzanie do práce, nie na dlhšie výlety.

V praxi treba počítať s tým, že dojazd ovplyvňuje viacero faktorov, ako napr.:

 • hmotnosť jazdca,
 • štýl jazdy
 • a členitosť terénu.

V našej redakcii testoval elektrokolobežku jazdec s hmotnosťou 84 kg. Jazdil 19 km na trase s prevažne rovinatým terénom. V drsnejšom teréne by bol potom dojazd ešte nižší.

Elektrická kolobežkaMaximálny dojazd udávaný výrobcom
Sencor Scooter One25 km
Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M36530 km
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro45 km
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 245 km
Xiaomi Mi Electric Scooter Essential20 km
City Boss RX535 km
Ninebot by Segway Kickscooter MAX G3065 km

V tomto ohľade je Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30 jasným víťazom. Opísaná kolobežka Sencor Scooter One sa z hľadiska dojazdu umiestnila na predposlednom mieste. S ohľadom na cenu a výbavu je priamym konkurentom elektrickej kolobežky Xiaomi Mi Electric Scooter Essential.

Rýchlosť je možné zvýšiť až na 30 km/h

Kolobežka Sencor Scooter One je vybavená kvalitným 350W motorom a jej maximálna rýchlosť je 25 km/h (podobne ako u väčšiny mestských modelov). Ak si však stiahnete mobilnú aplikáciu, môžete zvýšiť maximálnu rýchlosť až na 30 km/h.

Nevýhodou kolobežky je, že maximálna rýchlosť klesá pri nižšej úrovni nabitia batérie. Pri úrovniach 50 % a nižších je už strata výkonu citeľná. V takom prípade sa nedostanete na 30 km/h a môžete mať dokonca problémy s niektorými výškovými prevýšeniami, ktoré s plnou batériou bez problémov zvládnete.

V tomto ohľade sa líši od mnohých konkurenčných modelov, ktorých maximálnu rýchlosť nemožno nijako regulovať. Napríklad, s elektrickou kolobežkou Xiaomi Mi Electric Scooter Essential môžete dosiahnuť len spomínaných 25 km/h. Na druhej strane, spoločnosť Xiaomi vybavila model Essential výkonnejším 500W motorom.

Môžete si vybrať z dvoch jazdných režimov:

Kde kúpiť Sencor Scooter One
Sencor Scooter One
Hodnotenie
3.7/5
 • STANDARD obmedzuje maximálnu rýchlosť na 20 km/h
 • a režim SPORT vám umožní vyťažiť z kolobežky maximum pri rýchlosti až 25 km/h (alebo 30 km/h).

Kolobežka je vybavená aj praktickou funkciou tempomatu, ktorá za vás automaticky udržiava konštantnú rýchlosť.

Brzdy sú spojené s výstražným svetlom

Kolobežka Sencor Scooter One využíva duálny brzdový systém, ktorý kombinuje elektrické brzdenie prostredníctvom motora a klasickú kotúčovú brzdu. Na ovládanie bŕzd sa používa brzdová páka umiestnená na ľavej strane riadidiel. Hneď po jej stlačení sa zároveň rozsvieti zadné červené výstražné svetlo.

Elektrická kolobežka zaručuje príjemnú jazdu

Táto elektrická kolobežka zabezpečuje veľmi príjemnú a pohodlnú jazdu. Pohodlie zabezpečuje najmä dostatočne dlhá a široká opierka nôh. Kolobežka sa ľahko ovláda a vďaka prítomným svetlám zabezpečuje bezpečnú jazdu aj po zotmení. Riadidlá sú vo výške 94 cm a bohužiaľ, nie sú nastaviteľné. Ideálna výška jazdca je 180 až 190 cm, ale na kolobežke môže pohodlne jazdiť aj nižšia osoba.

Na tomto modeli nám čiastočne chýbalo odpruženie, na druhej strane jeho absencia je u mestských elektrických kolobežiek pomerne bežná. Z tohto dôvodu treba počítať s tým, že pri jazde na nerovnom povrchu pocítite určité otrasy.

Pohodlnú jazdu podčiarkuje aj funkcia tempomatu, ktorá vám bude udržiavať konštantnú rýchlosť. Túto funkciu oceníte najmä pri dlhších cestách.

Pohodlie treba vyzdvihnúť aj pri prenášaní elektrickej kolobežky. Dá sa ľahko zložiť a vďaka hmotnosti 12,5 kg ju pohodlne zvládnu aj ženy alebo staršie deti.

Skvelá manévrovateľnosť v hustej premávke

Kolobežka sa ľahko ovláda aj v hustej mestskej premávke. Dvojité 8,5" bezdušové kolesá zabezpečujú dobrú ovládateľnosť. S kolobežkou Sencor Scooter One sa pohodlne zatáča a v prípade potreby sa v okamihu zastaví.

Elektrická kolobežka vás zároveň spoľahlivo vyvezie aj do strmších kopcov - zvládne až 15 % stúpanie.

Výbava a funkcie kolobežky Sencor Scooter One

Z hľadiska výbavy na tom táto elektrická kolobežka rozhodne nie je zle. Poďme sa bližšie pozrieť na to, čo presne ponúka.

Výbava elektrickej kolobežky

Konštrukcia elektrickej kolobežky je veľmi kvalitná a pevná. Je vybavená dostatočne širokou nášľapnou plochou, kvalitnými svetlami a všetkými dôležitými ovládacími prvkami.

Ovládacie prvky nájdete na riadidlách

Rovnako, ako pri všetkých ostatných elektrických kolobežkách, sa všetky ovládacie prvky nachádzajú na jednom mieste - na riadidlách. Po stranách nájdete protišmykové rukoväte, vďaka ktorým sa riadidlá pohodlne držia.

Na ľavej strane riadidiel sa nachádza brzdová páka a klasický zvonček. V pravej časti potom nájdete páku plynu (alebo akcelerátora). V strede riadidiel sa nachádza dostatočne veľký a prehľadný displej, ktorý vám zobrazí niekoľko zaujímavých informácií.

Na displeji sa vám zobrazí:

 • vašu aktuálnu rýchlosť,
 • úroveň nabitia batérie,
 • informácie o zapnutých svetlách,
 • zvolený režim jazdy
 • a indikátor pripojeného zariadenia cez bluetooth.

V spodnej časti displeja sa potom nachádza multifunkčné tlačidlo, ktoré slúži na zapnutie/vypnutie kolobežky, zapnutie/vypnutie osvetlenia a zmenu režimu jazdy.

Reflexné prvky a svetlá

Predná a zadná časť kolobežky sú vybavené neodmysliteľnými LED svetlami, ktoré vám umožnia vyjsť na cestu aj v tme. Zadné červené svetlo je tiež spojené s brzdou, a preto pri brzdení bliká. Kolobežka je vybavená aj bezpečnostnými reflexnými prvkami a v tomto smere jej nie je čo vytknúť.

Plošina na státie

Stupienok elektrickej kolobežky je dostatočne dlhý a široký. Vďaka tomu sa na nej pohodlne stojí aj počas dlhších jázd. Na podporu vašej bezpečnosti je tu špeciálna protišmyková úprava. Na ľavej strane sa nachádza stojan, ktorý sa dá ľahko sklopiť.

Kde kúpiť Sencor Scooter One
Sencor Scooter One
Hodnotenie
3.7/5

Vysokokvalitná batéria

Elektrická kolobežka je vybavená kvalitnou batériou s kapacitou 7 500 mAh. Na pohodlné napájanie slúži priložený adaptér a kolobežka sa nabije z 0 na 100 % približne za 4 - 5 hodín. V tejto cenovej kategórii je uvedená kapacita batérie slušná. Napríklad Xiaomi Mi Electric Scooter Essential má batériu s kapacitou 5 100 mAh.

Kolobežka navyše využíva systém rekuperácie, čo znamená, že sa batéria pri brzdení čiastočne dobíja.

Ako sme už v recenzii spomenuli, nevýhodou kolobežky je klesajúci maximálny výkon pri nižších úrovniach nabitia batérie.

2 jazdné režimy

Z hľadiska funkcií elektrickej kolobežky treba spomenúť dva rôzne jazdné režimy - STANDARD a SPORT. K dispozícii je aj funkcia tempomatu, ktorú oceníte pri dlhších jazdách a funkcia rekuperácie batérie, ktorá dobíja batériu pri brzdení. Jazdné režimy sa prepínajú dvojitým stlačením tlačidla pod displejom.

Štandardný režim je reprezentovaný zeleným symbolom S, pri zmene na športový režim sa symbol zmení na červený
Štandardný režim je reprezentovaný zeleným symbolom S, pri zmene na športový režim sa symbol zmení na červený

Mobilná aplikácia je k dispozícii pre systémy Android aj iOS

Kolobežku Sencor Scooter One môžete jednoducho pripojiť k mobilnému telefónu a potom využívať všetky výhody, ktoré mobilná aplikácia ponúka. Aplikáciu nájdete pod označením SENCOR SCOOTER a je dostupná pre systémy Android aj iOS.

Veľkou výhodou tejto aplikácie je skutočnosť, že je v slovenčine. V tomto ohľade sa výrazne líši od mobilných aplikácií pre kolobežky Xiaomi alebo Segway.

V aplikácii si môžete pozrieť:

 • informácie o aktuálnom stave kolobežky (aktuálna rýchlosť, počet najazdených kilometrov, presný stav batérie a plánovaný dojazd),
 • a rôzne štatistiky (napríklad vašu priemernú rýchlosť).

Okrem toho aplikácia umožňuje rôzne nastavenia:

 • zapnutie/vypnutie tempomatu,
 • intenzita zotavenia,
 • zapínanie/vypínanie svetiel,
 • uzamknutie kolobežky
 • a maximálnu povolenú rýchlosť.

Spoločnosť Sencor ponúka množstvo užitočného príslušenstva

Spoločnosť Sencor ponúka k tejto elektrickej kolobežke množstvo užitočného príslušenstva, napríklad držiak na batoh, držiak na telefón, popruh na uľahčenie prenášania kolobežky alebo tašku na riadidlá.

V porovnaní so široko používanou značkou Xiaomi však náhradné diely nie sú v tomto prípade tak ľahko dostupné. Keď zadáte túto otázku do vyhľadávača, je veľmi ťažké nájsť akýkoľvek internetový obchod, ktorý ponúka náhradné diely pre elektrickú kolobežku Sencor. V tomto prípade budete pravdepodobne musieť použiť niektoré univerzálne náhradné diely, s ktorými však môžu byť problémy. Náhradnú dušu alebo batériu môžete nájsť aj na domácom trhu.

To isté platí aj v zahraničí. Bohužiaľ, ani čínske internetové trhoviská neriešia problém náhradných dielov pre Sencor One.

Spoločnosť Sencor na tom v porovnaní so spoločnosťou Xiaomi nie je veľmi dobre, pokiaľ ide o množstvo a dostupnosť náhradných dielov. Ak však porovnáte ich dostupnosť s inými výrobcami, zistíte, že väčšina z nich je na tom rovnako.

Ak sa už vyskytne nejaká porucha a chcete si dať zariadenie servisovať, existuje zoznam dostupných servisných miest, ktorý spoločnosť Sencor uvádza na svojej webovej stránke.

Často kladené otázky

Zvládne elektrokoloběžka strmšie kopce?

Áno, kolobežka Sencor Scooter One zvládne 15 % stúpanie.

Ako dlho trvá nabíjanie kolobežky?

Z 0 na 100 % elektrokoloběžku nabijete přibližně za 4-5 hodin.

Dá sa kolobežka pripojiť k mobilnému telefónu?

Áno, kolobežku môžete pripojiť k telefónu cez bluetooth a potom ju ovládať prostredníctvom mobilnej aplikácie. Výhodou je, že aplikácia je v slovenčine.

Kde kúpiť Sencor Scooter One
Sencor Scooter One
Hodnotenie
3.7/5
Aký je dojazd?

Výrobca uvádza maximálny dojazd 25 km. V praxi to však závisí od viacerých faktorov, ako je hmotnosť jazdca, členitosť terénu a zvolený štýl jazdy.

Videorecenzia Sencor Scooter One

Na internete nájdete samozrejme aj množstvo videorecenzií. Odporúčame vám pozrieť si ich aj pred kúpou, aby ste si boli naozaj istí, že ste si vybrali správne. Jednou z takýchto vydarených recenzií je aj nasledujúca.

Záver – ako obstála elektrická kolobežka v našej recenzii?

A ako by sme elektrickú kolobežku Sencor Scooter One zhodnotili na záver? V prvom rade treba určite vyzdvihnúť jej kvalitnú konštrukciu z leteckého hliníka. Vzhľadom na konkurenčné výrobky je aj pomerne ľahká - váži 12,5 kg. Môžete si vybrať z dvoch rýchlostných režimov a k dispozícii sú aj funkcie tempomatu a obnovy batérie. Kolobežka je doplnená množstvom reflexných prvkov. Môžete ju jednoducho pripojiť k mobilnej aplikácii, ktorá podporuje aj slovenčinu. Výhodou je aj jej nízka hmotnosť (12,5 kg) a možnosť nastavenia maximálnej rýchlosti 30 km/h (v aplikácii). Kolobežka zároveň dosahuje vyšší dojazd v porovnaní s konkurenčným modelom Xiaomi Mi Electric Scooter Essential.

Na druhej strane elektrickej kolobežke chýbalo odpruženie, ktoré je u mestských modelov pomerne bežné. Negatívne možno hodnotiť aj jej nižší maximálny dojazd v porovnaní s inými elektrickými kolobežkami. Spomenúť musíme aj pomerne zlú dostupnosť náhradných dielov.

Recenzia: elektrokolobežka Sencor Scooter One
 • Jazdné vlastnosti
 • Kvalita spracovania
 • Výbava
 • Pomer cena/výkon
3.7

Kvalitná elektrická kolobežka s mobilnou aplikáciou v slovenčine

Sencor Scooter One je kvalitná mestská elektrická kolobežka ideálna na každodenné dochádzanie. Môže sa pochváliť kvalitnou konštrukciou z leteckého hliníka a sľubuje naozaj pohodlnú jazdu. Na výber sú 2 rýchlostné režimy a množstvo bezpečnostných prvkov. Kolobežku môžete jednoducho pripojiť k mobilnej aplikácii, ktorá ponúka zaujímavé funkcie.

Klady

 • Bezdušové pneumatiky
 • Mobilná aplikácia je v slovenčine
 • Tempomat
 • Funkcia rekuperácie batérie
 • Množstvo reflexných prvkov

Zápory

 • Absencia odpruženia
 • Nižší maximálny dojazd (25 km)
 • Slabá dostupnosť náhradných dielov
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (2 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: elektrokolobežka Sencor Scooter One
Sencor Scooter One
Hodnotenie: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram