ITmix.cz logo

Recenzia: fitness náramok Samsung Galaxy Fit 3

Silné stránky
 • Dotykový AMOLED displej
 • Funkcia Always On Display
 • Intuitívne ovládanie
 • Meranie spánku, menštruačného cyklu
 • Ovládanie fotoaparátu a hudby
 • Tlačidlo SOS
 • Detekcia pádu
Slabé stránky
 • Absencia GPS a Wifi
 • Vyžadujú sa dve aplikácie
 • Nutnosť zapnúť väčšinu funkcií v nastaveniach

Samsung Galaxy Fit 3 si obľúbia tí, ktorí hľadajú štýlové príslušenstvo a partnera pre svoj aktívny životný štýl. Pod elegantným dizajnom sa skrýva široká škála funkcií, ako je napríklad meranie tepovej frekvencie, kvality spánku a detekcia pádu. Fitness náramok pre používateľov systému Android navyše dokáže zaznamenať viac ako sto športových aktivít.

Galaxy Fit 3 vás zaujme svojou ľahkosťou, výdržou batérie a intuitívnym ovládaním. Oceníte aj variabilné ciferníky a farebný AMOLED displej.

Môžem spárovať zariadenie Samsung Galaxy Fit 3 so zariadením iPhone?

Bohužiaľ nie. Náramok je k dispozícii len pre zariadenia so systémom Android 10.0 a vyšším. Predchádzajúci model Samsung Galaxy Fit 2 je však kompatibilný so zariadeniami iPhone.

Akú aplikáciu si mám stiahnuť?

Budete potrebovať dve mobilné aplikácie. Galaxy Wearable bude slúžiť na spárovanie náramku s telefónom a Samsung Health vám pomôže sledovať štatistiky týkajúce sa vašich aktivít. Obe aplikácie sú k dispozícii zadarmo v službe Google Play.

Je športový náramok vodotesný?

S náramkom Galaxy Fit 3 sa môžete v pokoji osprchovať alebo si ísť zaplávať. Náramok je totiž odolný voči vode a prachu vďaka certifikácii IP68 a vodotesnosti do 5 ATM. Nie je vhodný na potápanie, ale plávanie mu rozhodne neprekáža, naopak, je to jedna z mnohých aktivít, ktoré dokáže merať.

Ako dlho vydrží Galaxy fit 3?

Podľa výrobcu vydrží športový náramok nabitý až 13 dní. Závisí to však od viacerých faktorov; pri častej práci, s nonstop zapnutým Always On Display a sledovaním spánku sa výdrž samozrejme skracuje. Pri plnom používaní vydrží náramok na jedno nabitie približne 3 dni a pri šetrnejšom používaní môže vydržať aj týždeň.

Obsah balenia

Fitness náramok Samsung Galaxy Fit 3 vám príde v jednoduchej, ale štýlovej škatuľke. Vo vnútri škatuľky sa nachádza štandardná výbava:

 • samotný náramok s remienkom
 • napájací kábel
 • používateľská príručka.

Hoci je v balení len jeden silikónový remienok, dá sa veľmi ľahko odpojiť a vymeniť za iný. Náramky potom môžete meniť podľa nálady alebo oblečenia.

V porovnaní s posledným modelom Samsung Galaxy Fit 2 obsahuje balenie napájací kábel s magnetickou koncovkou, ktorý je o niečo kompaktnejší a má USB-C konektor namiesto USB-A.

Remienok inteligentného náramku je flexibilný pre svoj dostatočný počet otvorov. Ocenia ho aj menšie zápästia.

Technické parametre

Z hľadiska technických parametrov treba vyzdvihnúť takmer nepostrehnuteľnú hmotnosť a tiež veľký farebný AMOLED displej s dotykovým ovládaním. Nesmieme zabudnúť ani na jeho odolnosť voči vode a prachu.

ParametreHodnota
Typ remienkaSilikónový
Odolnosť5 ATM, IP68
Displej1,6" (40 mm) dotykový AMOLED displej
Výdrž batérieAž 13 dní
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth v5.3
Rozmery bez remienka42,9 × 28,8 × 9,9 mm
Hmotnosť36,8 g (vrátane silikónového remienka)

Elegantný dizajn a pohodlný remienok

Hodinky Samsung Galaxy Fit 3 vás určite ohromia svojím 1,6-palcovým displejom s rámom z pieskovaného hliníka a matným povrchom. V porovnaní so svojím predchodcom Samsung Galaxy Fit 2 je jeho pracovná plocha o niečo väčšia, a preto sa pohodlnejšie používa. Jeho obdĺžnikový tvar zároveň zabezpečuje voľný pohyb zápästia, takže vám naozaj v ničom neprekáža. Na rozdiel od okrúhlych inteligentných hodiniek, ako sú napríklad Samsung Galaxy Watch Pro, je teda o niečo pohodlnejší a na ruke si ho nevšimnete.

Aj remienok, hoci je silikónový, môže vyzerať veľmi pôvabne a sviežo. Navyše je na pokožke naozaj príjemný a o nič sa nezachytáva. Hodí sa do vody a ľahko sa čistí.

Počas dňa fitness náramok vďaka jeho tenkému telu takmer nepocítite. Je preto ideálnym spoločníkom na aktívny život a spánok. Poslúži aj ako vkusný módny doplnok.

Tenké telo s tlačidlom Home
Tenké telo s tlačidlom Home
Elegantný dizajn
Elegantný dizajn

Variabilný AMOLED displej s funkciou Always On

Ak sa niečo spoločnosti Samsung podarilo, tak je to jednoduchosť používania fitness náramku. Galaxy Fit 3 vás pri vstupe prevedie jednoduchým návodom, ale pravdepodobne by ste na to prišli aj bez neho. Manipulácia medzi aplikáciami je veľmi intuitívna a bezproblémová.

Kde kúpiť Samsung Galaxy Fit 3
Samsung Galaxy Fit 3
Hodnotenie
4.2/5

Žiarivý AMOLED displej s rozlíšením 402 x 256 pixelov funguje bez problémov. Úroveň jasu sa riadi automaticky, ale dá sa spravovať aj manuálne podľa vašich potrieb. Na domovskú stránku sa dostanete kliknutím na jediné tlačidlo, ktorým náramok disponuje. Dvojitým kliknutím sa potom dostanete na výber športových aktivít, ktorý však možno v nastaveniach zmeniť na čokoľvek iné.

Mobilná aplikácia Galaxy Wearable navyše obsahuje viac ako sto rôznych typov ciferníkov, pomocou ktorých môžete kedykoľvek zmeniť vzhľad náramku. So zapnutou funkciou Always On Display potom môžete vidieť čas nepretržite, bez akéhokoľvek pohybu.

Žiarivý AMOLED displej
Žiarivý AMOLED displej

Športový náramok sa môže pochváliť rôznymi štýlmi vďaka širokej škále dizajnových ciferníkov vrátane možnosti vlastnej fotografie.

Ako spárujem svoj fit náramok Samsung Galaxy Fit 3 s mobilným telefónom?

Ak hľadáte inteligentný náramok kompatibilný so zariadením iPhone, ste tu, bohužiaľ, na nesprávnom mieste. Náramok Galaxy Fit 3 funguje len a len so zariadeniami so systémom Android (10.0 a vyšším).

Spárovanie telefónu s náramkom je jednoduché. Na náramku si vyberiete jazyk a do telefónu si stiahnete aplikáciu Galaxy Wearable, v ktorej si vytvoríte účet Samsung, ak ho ešte nemáte. Samotný telefón vám zvyčajne ponúkne možnosť spárovania, po ktorom nasleduje číselné overenie a záverečná synchronizácia.

Budete si však musieť stiahnuť aj aplikáciu Samsung Health, aby ste videli záznam všetkých svojich aktivít a meraní. Tá je síce prehľadná a podrobná, ale určite by bolo oveľa pohodlnejšie používať len jednu aplikáciu.

Bleskové nabíjanie

Galaxy Fit 3 má batériu s kapacitou 208 mAh, čo je viac ako väčšina ostatných smart náramkov, napríklad Xiaomi Mi Band 8 (190 mAh) alebo Huawei Band 7 (180 mAh). Veľký AMOLED displej si však vyberá určitú daň a batéria spotrebuje o niečo viac.

Náramok by mal vydržať až 13 dní na jedno nabitie. Skutočná dĺžka však závisí od konkrétnej úrovne používania. Pri intenzívnom používaní sa výdrž rapídne skracuje. Pri neustále zapnutom displeji Always On, veľmi častej manipulácii (pri teste všetkých funkcií, ktoré náramok má), automatickom meraní zdravotného stavu a spánku počas noci sa mi podarilo náramok vybiť už na tretí deň po prvom nabití.

S vypnutou funkciou Always On, meraním zdravotných funkcií len manuálne a vypnutím hodiniek v noci (bez záznamu merania spánku) sa výdrž batérie predĺži približne na týždeň.

Ak teda budete hodinky používať na maximum, len bez funkcie Always On, nebudete sa musieť starať o nabíjanie 4-5 dní.

Jedno nabitie trvá menej ako 50 minút.

S Galaxy Fit 3 do vody

Fitness náramok si rozhodne nemusíte dávať dole v sprche alebo v bazéne. Nemusíte sa obávať ani dažďa alebo prašného prostredia. Náramok Samsung Galaxy Fit 3 je vďaka certifikácii IP68 odolný voči vode do 5 ATM a voči prachu.

Kde kúpiť Samsung Galaxy Fit 3
Samsung Galaxy Fit 3
Hodnotenie
4.2/5

Plávanie je jednou z mnohých aktivít, ktoré inteligentný náramok rozpoznáva a meria. Nie je však určený na dlhšie potápanie. Výrobca tiež varuje pred silnými vodnými prúdmi a po plávaní v mori by sa mal náramok umyť sladkou vodou a pred použitím vysušiť.

Šikovným vylepšením smart náramku je funkcia Water mode (nájdete ju na paneli potiahnutím prsta nadol), ktorá uzamkne obrazovku, takže pod tečúcou vodou sa nespustí žiadna z ďalších nechcených funkcií.

Obrazovku pri plávaní môžete uzamknúť pomocou šikovnej funkcie Water Mode.

Nemusíte sa obávať vody
Nemusíte sa obávať vody

Funkcie zdravia a životného štýlu Samsung Galaxy Fit 3

Fitness náramok vám poskytne prehľad nielen o vašom každodennom pohybe, fungovaní tela a spánkových návykoch, ale aj o tom, ako často pijete a jete. Ženám uľahčí sledovanie menštruačného cyklu a zaneprázdneným ľuďom pomôže uvoľniť sa vo chvíľach stresu.

Nakoniec sa stane vaším pomocníkom nielen pri plnení kondičných cieľov, ale aj pre zdravé telo.

Denná aktivita, srdcová frekvencia, stres, kyslík v krvi a ďalšie

Ak ste zvyknutí sledovať svoje kroky, vzdialenosti a spálené kalórie počas dňa, Galaxy Fit 3 vás nesklame. Ak však hľadáte špecifickejšie informácie, ako je napríklad vzor alebo sila nárazu vašich krokov, budete sa musieť poobzerať inde (to dokáže napríklad Xiaomi Mi Band 8).

Náramok si bez problémov poradí s meraním srdcového tepu a úrovne stresu a vo vypätých situáciách si môžete pomôcť dychovými cvičeniami, ktoré sú v náramku uvedené. Pomocou podrobných grafov potom získate spätnú väzbu a prípadné podnety, aby ste sa pokúsili spomaliť.

Inteligentný náramok využijú aj tí, ktorí si radi zapisujú počet skonzumovaných kalórií alebo množstvo vypitej vody počas dňa. V neposlednom rade náramok dokáže merať hladinu kyslíka v krvi, čo sa spúšťa manuálne a občas yaberie aj niekoľko pokusov.

Počítať môžete aj s aplikáciami ako sú počasie, kalendár, budík, stopky alebo kalkulačka. Každú z nich stačí pridať na plochu, presunúť ju dlhým podržaním alebo nastaviť ako predvolenú reakciu na dvojité stlačenie tlačidla Domov.

V nastaveniach je potrebné nastaviť, či chcete merať srdcovú frekvenciu a stres priebežne alebo manuálne sami.

Sledovanie spánku a menštruačného cyklu

Vďaka ľahkosti a pohodlnosti môžete s fitness náramkom zaspať bez toho, aby ste ho zaregistrovali. Ráno sa potom zobudíte s podrobnými informáciami a tipmi na zlepšenie kvality vášho spánku. Z vlastnej skúsenosti som zistila, že údaje sú pomerne presné a prínosné. Meranie hladiny kyslíka počas noci alebo zisťovanie chrápania pre inteligentný náramok tiež nie je žiaden problém.

Ženy určite ocenia prehľadné zaznamenávanie menštruačného cyklu. Stačí zadať dátum poslednej menštruácie, jej trvanie a na základe toho náramok vypočíta, kedy pravdepodobne nastane ovulácia, plodné obdobie a ďalšia menštruácia. Hoci je táto funkcia dnes už bežnou súčasťou fitness náramkov, v porovnaní napr. s náramkom Xiaomi Mi Band 7 sa dá so zadanými údajmi spätne manipulovať.

Viac ako sto športových aktivít

V porovnaní s predchádzajúcim náramkom Samsung Galaxy Fit 2, si Samsung Galaxy Fit 3 polepšil z piatich zistených aktivít na viac ako sto. Patrí medzi ne turistika, rôzne druhy plávania a behu, spinning, zimné športy, všetky druhy tanca, joga, pilates, loptové hry alebo posilňovacie cvičenia. Športy si môžete vybrať sami zo zoznamu, ktorý je prístupný dvojitým stlačením tlačidla Domov alebo sa spoľahnúť na samostatný systém detekcie.

Pri všetkých aktivitách vám náramok zobrazí trvanie, počet spálených kalórií a hodnotu (okamžitú, maximálnu a priemernú) vašej srdcovej frekvencie. Pri chôdzi zaznamená aj prejdenú vzdialenosť spolu s počtom krokov a priemerným tempom a pri behu pridá kadenciu. Pri bicyklovaní môžete sledovať aj tempo a rýchlosť a pri plávaní okrem vzdialenosti sleduje aj (celkový, naposledy zaznamenaný a aktuálny čas) dĺžku bazéna.

Kde kúpiť Samsung Galaxy Fit 3
Samsung Galaxy Fit 3
Hodnotenie
4.2/5

Samotný inteligentný náramok dokáže rozlíšiť šport, ale musíte predtým v nastaveniach zaškrtnúť automatickú detekciu aktivity.

SOS tlačidlo a detekcia pádu

Pokiaľ ide o bezpečnosť, ani tu sa inteligentný náramok nezaostáva. Funkcia SOS sa spustí piatimi stlačeniami tlačidla Domov, po ktorých vybrané kontakty okamžite dostanú správu s vašou presnou polohou. Tú vždy odošle samotný mobilný telefón, keďže náramok nemá GPS ani Wi-Fi. Pri mojich testoch sa poloha vždy ukázala ako pomerne presná, iba ak by ste náhodou nechali telefón doma, adresa by sa z náramku jednoducho neodoslala.

Zaujímavou vlastnosťou, ktorú v iných fitness náramkoch (napr. Xiaomi Mi Band 8) nenájdete, je detekcia pádu. Pomocou praktického barometra a zabudovaných senzorov dokáže Galaxy Fit 3 rozpoznať stratu rovnováhy a tvrdé pády, načo reaguje otázkou, či nepotrebujete pomoc, ktorú následne privolá. Túto detekciu môžete nechať zapnutú len počas športových aktivít (napríklad pri lyžovaní alebo snowboardingu), ale môžete ju nechať zapnutú aj stále (užitočné napríklad pre chorých alebo starších ľudí).

Ak v aplikácii vopred vyplníte základné zdravotné informácie, automaticky sa zobrazia na domovskej obrazovke pri privolaní pomoci (kľúčové pre epileptikov, alergikov atď.).

Nezabudnite si vopred zapnúť obe funkcie (Nastavenia -> Bezpečnosť a núdzové situácie) a vyplniť núdzové kontakty v telefóne.

Diaľkové ovládanie spúšte fotoaparátu a hudby

Mnohým ľuďom sa hodí možnosť ovládať fotoaparát mobilného telefónu zo zápästia. Takto môžete fotografovať alebo natáčať videá na diaľku (stačí vybrať video pre fotoaparát v telefóne) namiesto neustáleho ťukania na časovač.

Rovnakým spôsobom môžete ovládať aj skladby a iné médiá v mobile. Z náramku môžete jednoducho prepínať videá a nastavovať ich hlasitosť.

Náramok nájde mobil, mobil nájde náramok

Stále skrytý mobilný telefón vám teraz pomôže nájsť náramok pomocou zvonenia. A tak isto náramok zazvoní na váš telefón.

Telefonické hovory a správy

Podobne ako iné smart náramky, ani tento nevie prijímať hovory. Kvôli chýbajúcemu reproduktoru sa môžete len opýtať alebo odpovedať rýchlou prednastavenou správou v rozsahu maximálne 30 znakov. V každom prípade si správy môžete vopred zmeniť na vlastné a pokiaľ ide o rýchlu odozvu, fitness náramok svoj účel spĺňa.

Textové správy a e-mail fungujú na rovnakom základe - ide len o to, či sa vám do 30 znakov zmestí všetko, čo potrebujete.

Potiahnutím doprava sa dostanete k oznámeniam, kde si môžete rýchlo prečítať správy a aspoň zaregistrovať zmeškané hovory.

Jediné, čo môžete robiť, je uskutočňovať hovory prostredníctvom náramku. Môžete tiež odoslať krátku, vopred pripravenú správu.

Záver – komu by sme fitness náramok Samsung Galaxy Fit 3 odporučili?

Fitness náramok Samsung Galaxy Fit 3 je rozhodne vydarený model, ktorý oproti predchádzajúcemu modelu Samsung Galaxy Fit 2 urobil výrazný krok vpred . Ak uvažujete o jeho výmene, bez váhania vám túto aktualizáciu odporúčam. Športový náramok totiž ponúka množstvo nových užitočných funkcií, ktoré vám určite uľahčia cestu k zdravému životnému štýlu. Či už ste aktívny hobby športovec, ktorý chce sledovať svoje pokroky alebo chcete získať prehľad o svojom spánku, menštruačnom cykle či úrovni stresu, s Galaxy Fit 3 neurobíte chybu.

Športový náramok je nielen ľahký a pohodlný na ruke, ale ponúka aj široký výber ciferníkov, ktoré si môžete prispôsobiť podľa svojho vkusu a preferencií. Podobne ako iné inteligentné náramky, však ani tento neponúka možnosť prijímať hovory a písať správy a vzhľadom na absenciu GPS je tiež viazaný na blízkosť mobilného telefónu. Ak hľadáte takéto funkcie, budete sa musieť poobzerať v kategórii inteligentných hodiniek (napr. Samsung Galaxy Watch 5 Pro).

Ak však hľadáte spoľahlivý a cenovo dostupný fitness náramok, ktorý vám poskytne presný prehľad o vašom zdraví a športových aktivitách, Galaxy Fit 3 je skvelou voľbou.

Kde kúpiť Samsung Galaxy Fit 3
Samsung Galaxy Fit 3
Hodnotenie
4.2/5
Recenzia: fitness náramok Samsung Galaxy Fit 3
 • Kvalita spracovania
 • Výdrž batérie
 • Ovládanie a funkcie
 • Displej
 • Pomer cena/výkon
4.2

Praktický športový náramok za dobrú cenu

Samsung Galaxy Fit 3 si obľúbia tí, ktorí hľadajú štýlové príslušenstvo a partnera pre svoj aktívny životný štýl. Pod elegantným dizajnom sa skrýva široká škála funkcií, ako je napríklad meranie tepovej frekvencie, kvality spánku a detekcia pádu. Fitness náramok pre používateľov systému Android navyše dokáže zaznamenať viac ako sto športových aktivít.

Galaxy Fit 3 vás zaujme svojou ľahkosťou, výdržou batérie a intuitívnym ovládaním. Oceníte aj variabilné ciferníky a farebný AMOLED displej.

Klady

 • Dotykový AMOLED displej
 • Funkcia Always On Display
 • Intuitívne ovládanie
 • Meranie spánku, menštruačného cyklu
 • Ovládanie fotoaparátu a hudby
 • Tlačidlo SOS
 • Detekcia pádu

Zápory

 • Absencia GPS a Wifi
 • Vyžadujú sa dve aplikácie
 • Nutnosť zapnúť väčšinu funkcií v nastaveniach
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Ilona Dočekalová
Autor: Ilona Dočekalová
Písanie a skúšanie nových vecí ma napĺňa, najmä keď môžem svoje skúsenosti odovzdávať ďalej. Mojou veľkou vášňou je hudba a tanec. Rada chodím do fitka alebo na dlhé prechádzky do prírody. Slúchadlá, inteligentné hodinky, športové hodinky alebo fitnes náramok sú preto mojimi vernými spoločníkmi.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (4 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: fitness náramok Samsung Galaxy Fit 3
Samsung Galaxy Fit 3
Hodnotenie: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram