ITmix.cz logo

Recenzia: fitness náramok Xiaomi Smart Band 8 PRO

Silné stránky
 • Podpora GPS
 • Skvelo čitateľný displej
 • Veľký výber športových aktivít
 • Bežecké tréningy
 • Dlhá výdrž batérie
Slabé stránky
 • Absencia platieb NFC
 • Neponúka režim na nosenie na nohe počas behu

Sledujte svoj zdravotný stav, pohyb, spánok, ako aj upozornenia na prichádzajúce hovory a oznámenia. To všetko ponúka cenovo dostupný fitness náramok Xiaomi Smart Band 8 PRO. Jeho veľkou výhodou je integrované GPS. Vďaka nemu nemusíte počas outdoorových aktivít nosiť so sebou mobilný telefón, pričom po návrate na vás bude čakať záznam trasy vášho behu, prechádzky alebo jazdy na bicykli. Okrem toho zariadenie poteší aj slušnou výdržou batérie, svižným prostredím a podporou slovenčiny.

Často kladené otázky a odpovede

Ako sa líši Xiaomi Smart Band 8 PRO od Smart Band 8?

Prvý rozdiel možno vidieť vo veľkosti displeja. Xiaomi Smart Band 8 má 1,62" AMOLED displej, zatiaľ čo variant PRO má 1,74" AMOLED displej. Model PRO má GPS, a preto umožňuje zaznamenávať trasu aj bez prítomnosti mobilného telefónu. Štandardná verzia túto funkciu nemá. Rozsah funkcií je v prípade oboch modelov prakticky identický.

Štandardný model (možno aj kvôli kompaktnejším rozmerom) umožňuje nosiť ho na nohe (pomocou špeciálneho príslušenstva), čo umožňuje dosiahnuť ešte širšie štatistiky pri behu. Pri variante PRO som možnosť spustenia tohto režimu nenašiel.

S ktorými mobilnými telefónmi je fitness náramok kompatibilný?

Xiaomi Smart Band 8 PRO možno pripojiť k mobilným telefónom so systémom Android 6.0 a vyšším a iOS 12 a vyšším.

Dá sa Xiaomi Smart Band 8 PRO používať na bezkontaktné platby?

Bohužiaľ nie. NFC čipom je vybavený iba variant náramku určený pre čínsky trh. Model určený pre globálny trh čip NFC nemá, a preto nepodporuje bezkontaktné platby.

Obsah balenia a technické parametre

Balenie obsahuje okrem samotného fitness náramku aj jeden remienok, napájací kábel s proprietárnym konektorom a potrebnú dokumentáciu. Čo sa týka dĺžky remienka, Xiaomi Smart Band 8 PRO je vhodný pre zápästia s obvodom 13,5 až 20,5 cm. Bude teda dokonale vyhovovať väčšine žien a mužov.

Obsah balenia
Obsah balenia
Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť do 50 metrov
Displej1,74" AMOLED dotykový
Výdrž batérieAž 14 dní
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.3
Rozmery46 × 33,4 × 9,9 mm
Hmotnosť22,5 g

Ľahký a tenký dizajn

Športový náramok Xiaomi Smart Band 8 Pro sa vyznačuje kompaktnými rozmermi a ľahkou konštrukciou, vďaka čomu na zápästí rozhodne neprekáža. Váži len 22,5 cm a jeho hrúbka je 9,9 mm. Vďaka tomu nemá tendenciu zaťažovať sa pri bežných činnostiach, ako je práca s počítačom, šport alebo upratovanie domácnosti.

Fitness náramku dominuje hladký dizajn a nenájdete na ňom žiadne mechanické tlačidlá. Na ovládanie zariadenia preto budete používať výhradne dotykový displej. Spravidla to nepredstavuje žiadnu prekážku.

Silikónový remienok je vybavený rýchloupínacím mechanizmom (systém je rovnaký ako pri Xiaomi Smart Band 8), vďaka ktorému ho ľahko pripnete na miesto. Umožňuje tiež rýchlu výmenu v prípade, že sa rozhodnete kúpiť iný remienok a striedať varianty podľa aktuálnej nálady. Pre poriadok podotýkam, že remienky nie sú kompatibilné medzi štandardným modelom a modelom PRO.

Prehľadné rozhranie s podporou slovenčiny

Rovnako ako v prípade Xiaomi Smart Band 8, aj tu máte k dispozícii vysokú obnovovaciu frekvenciu 60 Hz (lacnejší Band 8 Active pracuje s obnovovacou frekvenciou 30 Hz). Vďaka tomu je pohyb v prostredí fitness náramku plynulý a zariadenie okamžite reaguje na každý dotyk. Samozrejmosťou je aj podpora slovenčiny. Nemusíte sa teda obávať jazykovej bariéry. Tematické farebné ikony zároveň sprehľadňujú menu.

Na spárovanie inteligentných hodiniek a mobilného telefónu nájdete aplikáciu Mi Fitness na Google Play a App Store. Aplikácia je prehľadná a ľahko sa v nej orientuje.

Kde kúpiť Xiaomi Smart Band 8 PRO
Xiaomi Smart Band 8 PRO
Hodnotenie
4.4/5

Môžete si ho vziať do bazéna

Fitness náramok Xiaomi Smart Band 8 PRO je vodotesný do hĺbky "50 metrov" alebo tlaku 5 ATM. Môžete si ho teda vziať so sebou do bazéna a bez obáv ho používať na monitorovanie plávania. Počas bežeckej aktivity náramok meria nielen uplynulý čas, ale aj preplávané metre, dĺžku bazéna a množstvo spálených kilokalórií. Na druhej strane však neobsahuje informácie o aktuálnej srdcovej frekvencii. Ak teda chcete pri plávaní zostať v určitej zóne tepovej frekvencie, s týmto zariadením to, žiaľ, nedokážete.

Medzi snímačmi nájdete aj GPS

Hlavným rozdielom medzi Xiaomi Smart Band 8 a 8 Active a verziou PRO je prítomnosť GPS na určovanie polohy. Vďaka tomu môžete fit náramok používať aj bez prítomnosti mobilného telefónu a zaznamenávať tak svoju trasu (napríklad pri chôdzi, behu alebo jazde na bicykli). V tomto ohľade sa líši nielen od spomínaného štandardného modelu, ale aj od mnohých iných konkurenčných fitness náramkov. Medzi ďalšie senzory patrí snímač na meranie srdcovej frekvencie a okysličenia krvi alebo akcelerometer na detekciu pohybu.

Výdrž batérie až 14 dní

Xiaomi Smart Band 8 PRO je vybavený batériou s kapacitou 289 mAh (Smart Band 8 má batériu s kapacitou 190 mAh). Fitness náramok vydrží na jedno nabitie až 14 dní. V praxi to však samozrejme závisí od toho, aké konkrétne funkcie sa rozhodnete využívať.

Počas môjho testu som sa rozhodol zapnúť automatickú reguláciu jasu a zároveň vypnúť funkciu Always-On. Spustil som nepretržité monitorovanie srdcového tepu a podrobné monitorovanie spánku. Denne som dostal niekoľko desiatok oznámení. Každý deň som raz meral okysličenie krvi a úroveň stresu. Každý deň som v priemere meral približne pol hodiny fyzickej aktivity. Za týchto podmienok dosiahla výdrž batérie skvelých 10 dní. A aktiváciou funkcie Always-On sa výdrž batérie skrátila na približne 5 dní.

V režime GPS dosahuje výdrž batérie približne 30 hodín. Vzhľadom na to smart náramok bez problémov zvládne celodenné monitorovanie výletu v horách alebo možno naozaj dlhú jazdu na bicykli.

Na dobíjanie slúži priložený kábel s patentovaným magnetickým konektorom. Plné nabitie dosiahnete približne za hodinu a pol.

Dostatočne veľký AMOLED displej

Fitness náramok Xiaomi Smart Band 8 Pro na prvý pohľad zaujme prítomnosťou 1,74" AMOLED displeja. Aj vďaka nemu sa zariadenie ľahko používa. V štandardnej verzii Xiaomi Smart Band 8 uvidíte o niečo menší 1,62" displej. Lacnejší variant Xiaomi Smart Band 8 Active má LCD displej a neponúka funkciu automatickej regulácie jasu ani Always-On displej.

Rozlíšenie 336 x 480 pixelov je úplne postačujúce. Maximálny jas potom rovnako ako v štandardnej verzii dosahuje až 600 nitov, čo je v tejto kategórii produktov skvelá hodnota. V prípade variantu Xiaomi Smart Band 8 Active je to 450 nitov, pričom aj tomuto modelu chýba automatická regulácia jasu.

Čitateľnosť displeja je vo vnútornom prostredí perfektná. Ak na displej svieti priamo slnko, možno ho budete musieť chrániť rukou. Vo väčšine prípadov som však s čitateľnosťou nemal žiadne problémy.

AMOLED displej je ľahko čitateľný
AMOLED displej je ľahko čitateľný

Funkcie náramku Xiaomi Smart Band 8 PRO

Xiaomi Smart Band 8 PRO je skvelý a cenovo dostupný spôsob, ako získať základný prehľad o svojom zdraví, pohybe a spánku.

Kde kúpiť Xiaomi Smart Band 8 PRO
Xiaomi Smart Band 8 PRO
Hodnotenie
4.4/5

Hoci sa pred oficiálnym predstavením inteligentného náramku špekulovalo, že bude vybavený NFC čipom, realita je iná. Bohužiaľ, technológiu NFC nájdete len na modeli určenom pre čínsky trh. V globálnom variante chýba a s náramkom nemôžete bezkontaktne platiť.

Základné funkcie sledovania zdravia a pohybu

S týmto fit náramkom získate skvelý prehľad o tom, koľko krokov ste za deň prešli, koľko minút ste venovali fyzickej aktivite a koľko kilokalórií ste spálili. Na tento účel slúžia prehľadné pohybové krúžky a v mobilnej aplikácii si môžete nastaviť ciele, ktoré chcete dosiahnuť.

Xiaomi Smart Band 8 PRO zvládne aj monitorovanie srdcového tepu. Môžete si nastaviť nepretržité meranie počas celého dňa alebo meranie každú minútu, každých 10 minút alebo každých 30 minút. Zvolené nastavenia majú samozrejme vplyv na výdrž batérie.

Medzi ďalšie zdravotné funkcie patrí možnosť merania okysličenia krvi. V ponuke nájdete aj možnosť merania stresovej záťaže. Namerané hodnoty podľa mňa pekne odrážajú realitu. Napríklad vo chvíľach, keď som musel rýchlo dokončiť niekoľko pracovných úloh, bola stresová záťaž prirodzene vyššia ako v podvečer, keď som relaxoval na pohovke a pozeral film. Aj pri tejto funkcii môžete nastaviť, či sa má merať len na požiadanie alebo počas celého dňa.

Ak chcete počas dňa myslieť na iné myšlienky, môžete na tento účel použiť dychové cvičenia. Náramok vás týmito cvičeniami prevedie a ukáže vám, kedy sa máte nadýchnuť, zadržať dych a kedy vydýchnuť.

Monitorovanie spánku

Ak budete mať zariadenie v noci na zápästí, bude monitorovať váš spánok. V mobilnej aplikácii môžete voliteľne zapnúť rozšírené sledovanie (na monitorovanie srdcovej frekvencie a fáz spánku) a sledovanie skóre dýchania. Obe funkcie prirodzene vedú k vyššej spotrebe batérie, takže je na vašom zvážení, či sú pre vás tieto funkcie nevyhnutné.

Po prebudení si potom môžete zobraziť podrobné údaje o spánku. K dispozícii je aj číselné hodnotenie kvality spánku. V mojom teste informácie o čase zaspania, čase prebudenia a kvalite spánku odrážali realitu (aspoň vo vnímaní). V deň dlhého spánku, keď som sa zobudil svieži, bolo moje skóre vyššie ako v iný deň, keď som spal málo.

Fitness náramok sa dá použiť aj ako budík, ktorý vás zo spánku prebudí jemným vibrovaním na zápästí. K dispozícii je nielen tradičný budík, ale aj inteligentný, pri ktorom zariadenie automaticky vyberie najlepší čas na prebudenie do 10 minút od nastaveného budíka. Osobne považujem toto okno za pomerne krátke a ocenil by som možnosť nastaviť si ho podľa vlastného uváženia (aj do pol hodiny).

Budík
Budík

Monitorovanie pohybu

Fitness náramok podporuje viac ako 150 športových režimov (lacnejší variant Active ponúka len 50). Pre ľahšiu orientáciu v pestrej ponuke sú tieto aktivity zoradené do tematických kategórií. Vďaka tomu ľahko nájdete ten správny režim v priebehu niekoľkých sekúnd.

Športové štatistiky samozrejme závisia od toho, akú fyzickú aktivitu si vyberiete. Zatiaľ čo pri joge získate len údaje o srdcovej frekvencii a množstve spálených kilokalórií, pri chôdzi, behu a cyklistike môžete sledovať údaje o prejdenej vzdialenosti, priemernom tempe, rýchlosti atď.

Kde kúpiť Xiaomi Smart Band 8 PRO
Xiaomi Smart Band 8 PRO
Hodnotenie
4.4/5

Vďaka podpore satelitných systémov môžete s hodinkami vyraziť na prechádzku, beh alebo jazdu na bicykli bez toho, aby ste so sebou museli brať mobilný telefón. Po návrate si môžete svoju trasu jednoducho zobraziť na mape v mobilnej aplikácii. Pri mojom testovaní bola vytýčená trasa presným zobrazením skutočnosti.

Okrem toho si na náramku môžete zobraziť svoju tréningovú záťaž, VO2 Max a čas regenerácie. To vám umožní lepšie načasovať tréning.

Bežecké tréningy

Bežci majú možnosť použiť jeden z prednastavených bežeckých tréningov, pri ktorom vám hodinky jasne ukážu, čo by ste mali robiť (napríklad rýchlu chôdzu). Hodinky vám tiež ukážu rozsah srdcovej frekvencie, v ktorom by ste sa mali v danom čase nachádzať. Ak som sa však v určitom čase nachádzal mimo tohto rozsahu, fitness náramok ma na to nijako neupozornil. Jediným riešením je neustále kontrolovať displej. Fitness náramok vás upozorňuje na zmeny v cvičení (napr. intenzitu behu) vibrovaním na zápästí a v tomto ohľade už funguje skvele.

Na rozdiel od Xiaomi Smart Band 8 som v mobilnej aplikácii nenašiel funkciu na zmenu režimu behu. Spomínaný Band 8 sa dá prepnúť do troch rôznych režimov používania (tradičný režim inteligentného náramku, pripevnenie kapsuly k bežeckej topánke a zavesenie na krk). Ak ste teda vášnivý bežec a chcete dosiahnuť ešte širší rozsah tréningových štatistík, možno vám odporučiť, aby ste siahli po štandardnej verzii náramku Smart Band 8.

Bežecké tréningy
Bežecké tréningy

Ovládanie hudby

Fit náramok možno použiť na ovládanie hudby prehrávanej na vašom mobilnom telefóne. Zariadenie však nemožno používať samostatne ako zdroj hudby.

Telefonické hovory a notifikácie

Fitness náramok vás upozorňuje na oznámenia z vášho mobilného telefónu. Na prichádzajúce správy však nie je možné reagovať. Správy sa zobrazia vrátane českej diakritiky, na druhej strane emoji náramok zobrazovať nedokáže.

Nezobrazuje oznámenia
Nezobrazuje oznámenia

Pomocou náramku máte možnosť odmietnuť prichádzajúci hovor alebo odpovedať prednastavenou správou. Ak chcete prijať hovor, musíte použiť mobilný telefón .

Prednastavené správy
Prednastavené správy

Ďalšie funkcie

Medzi skôr doplnkové funkcie smart náramku patrí predpoveď počasia, budík, stopky, zobrazenie svetového času, diaľkové ovládanie spúšte fotoaparátu na mobilnom telefóne alebo baterka. Pri práci alebo štúdiu sa vám môže hodiť aj funkcia zaostrovania , ktorá využíva techniku "pomodoro " na zvýšenie produktivity.

Záver – komu by som fitness náramok Xiaomi Smart Band 8 PRO odporučil?

Fitness náramok Xiaomi Smart Band 8 PRO je ideálnou voľbou pre používateľov, ktorí hľadajú cenovo dostupné zariadenie, ktoré bude akýmsi zlatým stredom medzi bežným fitness náramkom a smart hodinkami s ešte pestrejšou ponukou funkcií. Jeho veľkou výhodou je prítomnosť GPS, ktorá nie je v tejto kategórii produktov úplne bežná. Vďaka nemu zariadenie zaznamenáva vašu trasu počas outdoorových aktivít a mobilný telefón môžete nechať doma.

Okrem toho poteší aj prítomnosť dostatočne veľkého a prehľadného displeja s výbornou čitateľnosťou. Môžete sa tešiť na širokú škálu športových aktivít a bežeckých tréningov. Výhodou je aj pomerne slušná výdrž batérie.

Kde kúpiť Xiaomi Smart Band 8 PRO
Xiaomi Smart Band 8 PRO
Hodnotenie
4.4/5

Ak by som mal menovať nejaké nevýhody, bola by to absencia NFC platieb. Oproti Xiaomi Smart Band 8 tu tiež nenájdete režim nosenia náramku na nohe pri behu, a teda pestrejšiu škálu štatistík počas tejto športovej aktivity.

Recenzia: fitness náramok Xiaomi Smart Band 8 PRO
 • Kvalita spracovania
 • Výdrž batérie
 • Ovládanie a funkcie
 • Displej
 • Pomer cena/výkon
4.4

Praktický fitness náramok s podporou GPS

Sledujte svoj zdravotný stav, pohyb, spánok, ako aj upozornenia na prichádzajúce hovory a oznámenia. To všetko ponúka cenovo dostupný fitness náramok Xiaomi Smart Band 8 PRO. Jeho veľkou výhodou je integrované GPS. Vďaka nemu nemusíte počas outdoorových aktivít nosiť so sebou mobilný telefón, pričom po návrate na vás bude čakať záznam trasy vášho behu, prechádzky alebo jazdy na bicykli. Okrem toho zariadenie poteší aj slušnou výdržou batérie, svižným prostredím a podporou slovenčiny.

Pros

 • Podpora GPS
 • Skvelo čitateľný displej
 • Veľký výber športových aktivít
 • Bežecké tréningy
 • Dlhá výdrž batérie

Cons

 • Absencia platieb NFC
 • Neponúka režim na nosenie na nohe počas behu
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
Vaše hodnotenie
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: fitness náramok Xiaomi Smart Band 8 PRO
Xiaomi Smart Band 8 PRO
Hodnotenie: 4.4/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram