ITmix.cz logo

Recenzia: fitness náramok Huawei Band 8

Silné stránky
 • Dotykový AMOLED displej
 • Funkcia displeja Always On
 • Dobrá výdrž batérie
 • Pokročilé športové ukazovatele
 • Ovládanie fotoaparátu a hudby
 • Nízka cena
 • Nízka hmotnosť
Slabé stránky
 • Chýba GPS
 • Žiadna podpora NFC
 • Nižšia presnosť merania spánku
 • Odpovede na správy len pre systém Android
 • Horšia kvalita spracovania

Huawei Band 8 sa stane vaším fitness trénerom a verným spoločníkom pre zdravý životný štýl. Cenovo výhodný fitness náramok má celý rad užitočných funkcií, od monitorovania stoviek športových aktivít až po vyhodnocovanie stresu. Zaujímavou funkciou je meranie hodnoty VO2 max spolu s intenzitou tréningu a časom potrebným na regeneráciu.

Spoľahlivý fitness tracker vás určite zaujme veľkým AMOLED displejom s funkciou Always-On, výdržou batérie a svojou ľahkosťou. Využívať ho môžu majitelia operačného systému Android aj iOS.

Často kladené otázky a odpovede

Aký je rozdiel medzi Huawei Band 7 a Band 8?

Medzigeneračný rozdiel medzi týmito dvoma náramkami spočíva skôr v maličkostiach. Novší model je o niečo tenší a ľahší, tiež sa rýchlejšie nabíja a do sady detekovaných športových aktivít pribudlo niekoľko ďalších.

S ktorým mobilným telefónom je kompatibilný?

Huawei Band 8 možno spárovať s mobilným telefónom s operačným systémom Android vo verzii 6.0 a vyššej a iOS vo verzii 9.0 a vyššej. Môžu ho teda využívať aj majitelia iPhonov, ktorí ale prídu o možnosť posielať z náramku krátke predpripravené odpovede.

Dokáže Huawei Band 8 prijímať hovory?

Nedokáže. Športový náramok vás na hovor bez problémov upozorní, ale nebudete ho môcť prijať. Okrem toho môžu používatelia systému Android odpovedať pomocou rýchlych vopred pripravených správ.

Ako dlho vydrží náramok na jedno nabitie?

Výkon batérie náramku je solídny a o nabíjanie sa nebudete musieť príliš starať. Pri šetrnom zaobchádzaní by mal náramok podľa výrobcu vydržať až 14 dní. Aj pri intenzívnom používaní vydrží náramok dlho, zhruba viac ako týždeň. So zapnutou funkciou Always-On sa tento čas samozrejme výrazne skráti.

Môžem s náramkom Huawei Band 8 plávať?

Áno, môžete. Huawei Band 8 má vodotesnosť do 50 metrov, takže bazén ani sprcha mu neublížia. Plávanie je jednou z mnohých športových aktivít, ktoré tento náramok dokáže rozpoznať a sledovať. Športový náramok však nie je určený na dlhodobé potápanie, príliš horúcu vodu alebo silný prúd.

Obsah balenia

Fitness náramok Huawei Band 8 sa predáva v jednoduchej škatuľke, ktorá vás svojím obsahom pravdepodobne neprekvapí. Okrem samotného náramku so silikónovým remienkom v nej nájdete aj napájací kábel a návod na použitie.

V porovnaní s predchádzajúcim modelom Huawei Band 7, sa obsah škatuľky a samotný náramok z odolných polymérových materiálov na prvý pohľad nijako zvlášť nelíši. Napájací kábel je opäť zakončený magnetickou koncovkou a konektorom USB-A.

Silikónový remienok je na ruke pohodlný a nezasekáva sa, navyše sa dá ľahko odopnúť. V prípade, že si kúpite ďalší, môžete ich jednoducho striedať podľa nálady. Okrem toho sú remienky ružového a zeleného náramku o niečo kratšie (pre obvod zápästia 12 až 19 cm) ako čierny náramok (pre obvod zápästia 13 až 21 cm).

Obsah balenia
Obsah balenia

Ružový alebo zelený náramok sa hodí na užšie zápästia, čierny náramok sa lepšie hodí na pánske zápästia.

Technické parametre

Z hľadiska technických parametrov je potrebné vyzdvihnúť jeho takmer nepostrehnuteľnú hmotnosť , oproti svojmu predchodcovi Huawei Band 7 je ľahší o ďalšie dva gramy na váhe a je tiež o niečo tenší. Netreba zabúdať ani na jeho AMOLED displej s dotykovým ovládaním.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
Odolnosť5 ATM
Displej1,47" dotykový displej AMOLED
Výdrž batérieAž 14 dní
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
PripojenieBluetooth 5.0
Rozmery (bez remienka)43,45 × 24,54 × 8,99 mm
Hmotnosť14 g (bez remienka), 30 g (s remienkom)
Technické parametre nie sú jediným aspektom, na ktorý by ste sa mali pred kúpou náramku zamerať. Ak chcete získať prehľad a byť si istí svojím výberom, prečítajte si náš článok Ako vybrať najlepší fitness náramok alebo konkrétne recenzie ďalších modelov.

Ako spárovať fitness náramok Huawei Band 8 s mobilným telefónom?

Náramok Huawei Band 8 môžete spárovať s mobilným telefónom s operačným systémom Android vo verzii 6.0 a vyššej a iOS vo verzii 9.0 a vyššej.

Kde kúpiť Huawei Band 8
Huawei Band 8
Hodnotenie
4.0/5

Spárovanie mobilného telefónu s náramkom je jednoduché. Po nabití si v nastaveniach inteligentného náramku vyberiete predvolený jazyk a do telefónu si stiahnete aplikáciu Huawei Health a vytvoríte si Huawei ID, ak ho ešte nemáte. Zatiaľ čo aplikáciu nájdete v obchode App Store, zo služby Google Play bola odstránená. V prípade spárovania s telefónom so systémom Android vás QR kód na náramku presmeruje na vlastnú nezabezpečenú stránku. Preto je lepšie si najprv zaobstarať aplikáciu Huawei App Gallery, prostredníctvom ktorej si aplikáciu stiahnete.

V aplikácii Huawei Health potom stačí pridať nové zariadenie, ktoré si telefón nájde sám a spustiť finálnu synchronizáciu. Netrvá to dlhšie ako niekoľko sekúnd.

Praktická aplikácia Huawei Health

Aplikáciu Huawei Health oceníte pre jej intuitívne ovládanie a podrobné informácie o vašom zdraví. Nájdete v nej podrobný záznam všetkých aktivít a nameraných hodnôt. Vďaka tomu sa skvele hodí na spätnú analýzu fungovania vášho tela, jeho návykov, spálených kalórií a mnoho ďalšieho. Aplikácia vám sama navrhne, ako a čo zlepšiť.

V aplikácii môžete tiež zadať svoje ciele, a to nielen tie kondičné, ale aj množstvo vypitej vody, čas spánku alebo užívania liekov. V aplikácii je nastavených niekoľko inteligentných plánov, vďaka ktorým budete dostávať upozornenia počas celého dňa. Náramok vás bude nabádať k zdravším návykom, aktivite alebo spomaleniu.

Ikony si môžete prispôsobiť v aplikácii. Okrem toho tu nájdete výber rôznych ciferníkov hodiniek, ale o tom až o chvíľu.

V aplikácii si môžete vybrať ideálny plán. Náramok sa potom stane skvelým motivátorom s upozorneniami počas celého dňa.

Variabilný AMOLED displej s funkciou Always On

Žiarivý obdĺžnikový AMOLED displej zostáva tradíciou v rade Huawei Band. Veľkosť uhlopriečky (1,47") ani rozlíšenie displeja (368 × 194 px) sa od posledných dvoch modelov Huawei Band 6 a Huawei Band 7 nezmenili. Konkurenciou zostáva napríklad Xiaomi Mi Band 8 s uhlopriečkou 1,62" a vyšším rozlíšením. Osobne však musím povedať, že displej mi prišiel dostatočne veľký a ovládanie mi nerobilo žiadny problém.

V poslednom modeli, okrem iného, prvýkrát pribudla atraktívna funkcia Always-On displej a tú môžete využiť aj tu (je skrytá v nastaveniach, v sekcii Ciferník). Čo tu však nenájdete, je automatická regulácia jasu, vždy ho musíte nastaviť ručne. Na slnku si preto budete musieť displej zatieniť rukou a zvýšiť jas na najvyššiu úroveň. Od 22:00 sa potom jas zníži a zostane na danej úrovni až do rána (môžete ho upraviť v nastaveniach).

Náramok funguje celkom plynule pomocou dotykového ovládania. Jediným bočným tlačidlom sa jednoducho dostanete na domovský ciferník a odtiaľ jedným kliknutím do nastavení.

Mobilná aplikácia navyše obsahuje širokú škálu štylizovaných ciferníkov, niektoré z nich si môžete stiahnuť zadarmo a niektoré si môžete zakúpiť. Takto sa vám nestane, že by vás náramok omrzel. Čo sa týka praktického využitia, v niektorých ciferníkoch môžete dokonca manipulovať s predvolenými metrikami (namiesto spálených kalórií sa vám zobrazí úroveň stresu atď.).

Farebný displej
Farebný displej

Kvalita spracovania pokrivkáva

Cenová dostupnosť sa, bohužiaľ, podpísala na kvalite sklíčka, takže sa veľmi ľahko poškodí. Počas nosenia som nezažil ani jeden moment, kedy by som náramkom narazil na niečo ostré, a napriek tomu displej skončil poškriabaný.

Odporúčam vopred zakúpiť ochrannú fóliu na fitness náramok.

Športový náramok vydrží až 14 dní, nabitý je hneď

S kapacitou 180 mAh (rovnakou ako posledný Huawei Band 7) vydrží náramok podľa výrobcu až 14 dní. Takáto dĺžka však závisí od konkrétnej úrovne používania. V každom prípade ani pri tých intenzívnych vás výdrž náramku nesklame.

Pri sledovaní spánku a športovej aktivity plus všetkých notifikácií každý deň sa mi podarilo batériu náramku vybiť približne za týždeň. A to považujem za slušný výkon. So zapnutou funkciou Always On Display (v nastavení Always On Display) klesne výdrž približne na tri dni.

Kde kúpiť Huawei Band 8
Huawei Band 8
Hodnotenie
4.0/5

Čo vás určite poteší, je čas nabíjania. Plné nabitie totiž trvá len niečo vyše 45 minút.

S Huawei Band 8 vo vode

S fitness náramkom sa rozhodne nemusíte báť ísť do vody. Huawei Band 8 je totiž vodotesný až do hĺbky 50 metrov. Takže bazén ani sprcha mu neublížia.

Plávanie je jednou z mnohých aktivít, ktoré športový náramok detekuje a meria. Nie je však určený na dlhodobé potápanie. Výrobca varuje aj pred príliš horúcou vodou, silnými prúdmi alebo saunou. Mali by ste si preto dávať pozor.

Náramok zmeria plávanie
Náramok zmeria plávanie

Zdravotné a lifestylové funkcie náramku Huawei Band 8

Fitness náramok vám poskytne nielen komplexný prehľad o vašej dennej aktivite, telesných funkciách a ne/zdravých návykoch, ale aj predstavu o miere stresových situácií, do ktorých sa počas dňa dostanete alebo o kvalite vášho spánku.

Za nevýhodu považujem nemožnosť pridania ďalších funkcií do domácej ponuky. Väčšina z nich je skrytá v nastaveniach a nedá sa pridať na hlavný panel.

Denná aktivita, srdcový tep, stres, kyslík v krvi a ďalšie

Ak máte vo zvyku sledovať počet prejdených krokov, prejdenú vzdialenosť, vystúpené poschodia a spálené kalórie počas dňa, náramok Band 8 vám s tým pomôže. Špecifickejšie údaje, ako je napríklad vzor alebo sila nárazu pri došľape, vám však náramok neposkytne (to robí napríklad Xiaomi Mi Band 8).

Huawei Band dokáže bez problémov monitorovať váš srdcový tep, ktorého meranie je pomerne presné a samotný fitness náramok vás upozorní na väčšie odchýlky. Náramok dokáže merať aj úroveň stresu a vo vypätých chvíľach môžete využiť integrované dychové cvičenia na upokojenie. Náramok hodnotí váš stres číslom a slovným komentárom. Na základe podrobných grafov potom dostanete komplexnú spätnú väzbu, ktorá vás môže motivovať k spomaleniu. Podľa mojich skúseností takéto hodnotenie výstižne odrážalo realitu.

Technológia TruSleep™ 3.0 monitoruje váš spánok a po prebudení vám poskytne informácie o tom, ako dlho trvali jednotlivé fázy. Súčasťou sú aj návrhy na zlepšenie, ale v presnosti je trochu medzera. Podľa mojich skúseností náramok správne zaznamenal okamih zaspávania a vstávania, ale konečné hodnotenie sa mi nezdalo veľmi adekvátne.

V neposlednom rade náramok na požiadanie zmeria hladinu kyslíka v krvi (SpO2). Ženy určite uvítajú aj možnosť pohodlne sledovať svoj menštruačný cyklus. Po zadaní dátumu poslednej menštruácie a jej trvania náramok automaticky odhadne dátum ovulácie, plodné dni a dátum ďalšej menštruácie.

100 športových aktivít

Huawei Band 8 dokáže rozpoznať a merať až 100 rôznych športových aktivít vrátane behu, chôdze, jazdy na bicykli, plávania alebo loptových športov.

Kde kúpiť Huawei Band 8
Huawei Band 8
Hodnotenie
4.0/5

Neočakávajte však záznam trasy samotným náramkom (kvôli tejto funkcii hľadajte náramok s GPS, napríklad Xiaomi Smart Band 8 Pro). Na zaznamenávanie trasy a presný výpočet vzdialenosti musíte mať pri sebe spárovaný mobilný telefón.

Okrem základných zdravotných ukazovateľov pribudli od predchádzajúceho modelu (ktorý som počas testovania považovala za dostatočný) aj pokročilé metriky, ako je hodnota VO2 max, intenzita tréningu alebo čas zotavenia.

Šikovný fitnes náramok dokáže inteligentne rozpoznať aj určité aktivity vrátane chôdze alebo behu. V každom prípade počas merania nemôžete náramok používať na žiadne iné funkcie.

Lifestyle vychytávky

Medzi šikovné vylepšenia Huawei Band 8 patrí funkcia Nájsť telefón, ktorá zazvoní na spárované zariadenie (aj v režime Nerušiť). Rovnako náramok reaguje aj na upozornenia z aplikácie Huawei Health.

Okrem toho oceníte diaľkovú spúšť fotoaparátu (napríklad na skupinové fotografie a videá) a ovládanie hudby v mobile priamo z náramku. Oproti predchádzajúcemu modelu sa manipulácia s hudbou týka aj náramkov spárovaných s iPhonmi.

Počítať môžete aj s aplikáciami, ako je počasie, budík, stopky alebo baterka. Naopak, kalendár alebo kalkulačku na náramku nenájdete. Budík si môžete nastaviť priamo v náramku, nejde však o inteligentný budík, ktorý vás zobudí vo fáze ľahkého spánku (takýto nástroj má Xiaomi Mi Band 8).

S hlasitosťou sa manipuluje ťukaním na ikony hlasitosti, nie posúvaním po osi.

Správy a telefónne hovory

Podobne, ako väčšina fitnes náramkov, ani tento nevie prijímať hovory. Môžete ich však zrušiť a v prípade zariadenia so systémom Android na ne odpovedať krátkou vopred pripravenou správou (ponuku týchto správ si môžete vopred sami napísať do telefónu).

Náramok podporuje zobrazovanie upozornení na prichádzajúce SMS správy, e-maily, oznámenia z aplikácií Messenger, Instagram, WhatsApp alebo Telegram.

Oznámenia
Oznámenia

Záver – komu by som fitness náramok Huawei Band 8 odporučila?

Fitness náramok Huawei Band 8 je rozhodne praktickým doplnkom, ktorý vám pomôže na ceste k zdravému životnému štýlu. Za rozumnú cenu získate množstvo praktických funkcií vrátane merania tepu, okysličenia krvi alebo odhadu času potrebného na regeneráciu pred ďalšou fyzickou aktivitou. Športový náramok si vás, okrem iného, získa živým AMOLED displejom s funkciou Always-On, ako aj výdržou batérie a malou hmotnosťou.

Ak hľadáte príjemný, praktický a zároveň elegantný športový náramok, ktorý vám pomôže sledovať váš aktívny život, Huawei Band 8 vás nesklame.

V každom prípade medzigeneračný posun nie je príliš veľký. Rovnako ako pri predchádzajúcom modeli, používatelia iOS nemôžu odpovedať pomocou prednastavených správ tak, ako to môžu robiť používatelia Androidu. Ďalšou nevýhodou je absencia GPS - ale to je prípad drvivej väčšiny fitness náramkov. Spomenúť musím aj kvalitu skla, ktoré je lepšie chrániť fóliou.

Recenzia: fitness náramok Huawei Band 8
 • Kvalita spracovania
 • Výdrž batérie
 • Ovládanie a funkcie
 • Displej
 • Pomer cena/výkon
4

Ľahký a praktický fitnes náramok

Huawei Band 8 sa stane vaším fitness trénerom a verným spoločníkom pre zdravý životný štýl. Cenovo výhodný fitness náramok má celý rad užitočných funkcií, od monitorovania stoviek športových aktivít až po vyhodnocovanie stresu. Zaujímavou funkciou je meranie hodnoty VO2 max spolu s intenzitou tréningu a časom potrebným na regeneráciu.

Spoľahlivý fitness tracker vás určite zaujme veľkým AMOLED displejom s funkciou Always-On, výdržou batérie a svojou ľahkosťou. Využívať ho môžu majitelia operačného systému Android aj iOS.

Klady

 • Dotykový AMOLED displej
 • Funkcia displeja Always On
 • Dobrá výdrž batérie
 • Pokročilé športové ukazovatele
 • Ovládanie fotoaparátu a hudby
 • Nízka cena
 • Nízka hmotnosť

Zápory

 • Chýba GPS
 • Žiadna podpora NFC
 • Nižšia presnosť merania spánku
 • Odpovede na správy len pre systém Android
 • Horšia kvalita spracovania
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Ilona Dočekalová
Autor: Ilona Dočekalová
Písanie a skúšanie nových vecí ma napĺňa, najmä keď môžem svoje skúsenosti odovzdávať ďalej. Mojou veľkou vášňou je hudba a tanec. Rada chodím do fitka alebo na dlhé prechádzky do prírody. Slúchadlá, inteligentné hodinky, športové hodinky alebo fitnes náramok sú preto mojimi vernými spoločníkmi.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (1 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: fitness náramok Huawei Band 8
Huawei Band 8
Hodnotenie: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram