ITmix.cz logo

Recenzia: autokamera TrueCam M11 GPS 4K

Silné stránky
 • Jednoduchá montáž
 • Solídny obraz počas dňa
 • Praktické príslušenstvo v balení
 • Dobré tlmenie nerovností
 • G-senzor a snímač pohybu
 • Režim šetrenia displeja
 • WiFi pripojenie
Slabé stránky
 • Nemá zabudovanú batériu
 • Bez prisvetlenia
 • Nižšia kvalita záznamov v noci
 • Slabé úchyty kábla
 • Ťažké nastavenie funkcií

 

TrueCam M11 GPS 4K je kamera do auta, ktorá ponúka praktické funkcie, jednoduché ovládanie a nahrávky vo vysokom rozlíšení. Inštalácia je jednoduchá a rýchla vďaka dodanému príslušenstvu. Medzi príslušenstvom nájdete aj ochranné puzdro. Kamera ponúka aj WiFi pripojenie k aplikácii vo vašom smartfóne.

TrueCam M11 GPS 4K - balenie nás príjemne prekvapilo

Škatuľa kamery do auta je vyrobená z recyklovaného materiálu, čo oceňujeme. Obal má strohý vzhľad, doplnený o názov modelu v hornej časti a základné funkcie v dolnej časti. Celkovo pôsobí solídne a pomerne luxusne. Po otvorení sa nám naskytol pohľad na obsah balenia, ktorý je rozdelený do samostatných priehradiek v pene. Vo vnútri balenia sme našli nasledujúce položky:

 • autokamera TrueCam M11 GPS 4K,
 • magnetický GPS modul,
 • samolepiaci držiak s magnetickým úchytom kamery,
 • adaptér do 12V zásuvky (zapaľovača) s dvoma USB výstupmi,
 • microUSB napájací kábel,
 • päť samolepiacich (3M) držiakov na uchytenie káblov,
 • ochranné puzdro,
 • nástroj na skrytie kábla,
 • microUSB adaptér na aktualizáciu GPS
 • a USB kábel na aktualizáciu GPS modulu.

Parametre TrueCam M11 GPS 4K

Sú to parametre, ktoré odlišujú kameru TrueCam M11 GPS 4K od ostatných modelov v ponuke. Či je táto autokamera pre vás tá pravá, sa však nedozviete len pri pohľade na jej technické parametre. Ak vás zaujíma, podľa čoho by ste si mali vybrať model, prečítajte si nášho sprievodcu výberom kamery do auta.

Názov parametraHodnota
Maximálne rozlíšenie4K (pri 30 fps)
Max. snímkovacia frekvencia60 snímok/s (pri rozlíšení FHD)
Uhol záberu prednej kamery150°
Veľkost displeja2"
Prevádzková teplota-10° až +50 °C
KonektivitaWi-Fi, microSD
MikrofónÁno
Max. kapacita microSD karty128 GB
Rozmery (V x Š x H)4,5 x 6,9 x 3,4 cm

Inštalácia TrueCam M11 GPS 4K nám nezabrala veľa času

Používanie autokamery sa začína inštaláciou. Preto je dôležité, aby bola montáž čo najjednoduchšia a najpohodlnejšia. Inštaláciu autokamery TrueCam M11 GPS 4K by sme mohli označiť za intuitívnu, rovnako ako pri autokamere H25 GPS 4K. Inštalácia nám trvala približne 10 minút.

Základné nastavenie

Pred samotným nahrávaním záznamov je potrebné kameru najprv nastaviť. Na tento účel slúži jasný a stručný návod v slovenčine, ktorý je súčasťou balenia. Prvým krokom je vloženie microSD karty. Kartu je potrebné naformátovať priamo v kamere a formátovanie je potrebné opakovať raz za mesiac, aby kamera správne fungovala.

MicroSD karta nie je súčasťou balenia.

Aby kamera fungovala, musí byť pripojená pomocou microUSB kábla k dodanému adaptéru. Adaptér musí byť umiestnený do 12 V zásuvky, preto si pred inštaláciou overte jeho umiestnenie. Napájací kábel je dlhý tri metre, takže s umiestnením by ste nemali mať problém.

Po napojení by sa kamera mala zapnúť a začať nahrávať. Pri niektorých modeloch automobilov bude potrebné najprv otočiť kľúčikom v zapaľovaní. Výhodou adaptéra je dvojica USB portov. Jeden slúži na napájanie kamery, druhý na akékoľvek iné pripojenie USB kábla. Ide o praktické príslušenstvo, najmä ak vaše auto nemá zabudovanú USB zásuvku.

Ak je však vaše vozidlo vybavené USB portom, môžete ho použiť na napájanie kamery bez adaptéra. Potrebujete len napájací USB kábel. Má to však jeden háčik. Zásuvka musí mať výstupné napätie 5 V a prúd 1 A, a nie všetky vozidlá majú tento výstup.

Umiestnenie kamery

Výrobca považuje za ideálne umiestnenie priestor medzi čelným sklom a spätným zrkadlom. Kamera tak bráni vo výhľade len minimálne a napriek tomu dokáže zaznamenať dostatočne široký záber. Umiestnenie kamery by ste nemali zanedbávať nielen z praktických, ale najmä z právnych dôvodov. Nesprávne umiestnenie vás môže vyjsť draho.

Sklo by malo byť pred umiestnením magnetického držiaka čisté a suché. Výrobca tiež odporúča ideálnu teplotu na umiestnenie medzi 20 °C a 40 °C. V tomto rozmedzí je spojenie medzi lepiacou plochou a lesklým povrchom skla najsilnejšie.

Tesne pred nalepením magnetického držiaka sa odporúča naň upevniť kameru. Potom nájdite na skle presné miesto s najlepším výhľadom. Najlepšie urobíte, ak toto miesto nájdete s ešte zakrytým lepiacim povrchom. Nám sa síce držiak podarilo opäť odlepiť a upraviť jeho polohu, ale s každým odlepením sa účinnosť lepiacej plochy znižuje. Preto takýto postup neodporúčame. Nakoniec odkryte lepiacu plochu, pritlačte držiak na sklo a chvíľu podržte.

Vďaka magnetickému spojeniu medzi kamerou a držiakom môžete kameru ľahko odpojiť a uložiť do priloženého puzdra kedykoľvek ju nebudete potrebovať.

Záverečné úpravy a funkcie

Predtým, ako sa s autokamerou vydáte na cesty, odporúčame upraviť kabeláž tak, aby vám prekážala čo najmenej vo výhľade. Pomocou priložených držiakov káblov a nástroja na káble môžete kábel ukryť v rôznych zákutiach interiéru. Odporúčané vedenie kábla nájdete aj na nákrese v príručke.

Pred jazdou môžete aktivovať ďalšie funkcie nahrávania opísané nižšie. Poloha kamery je nastaviteľná pomocou naklápacieho mechanizmu. Obsluhu a nastavenie autokamery podrobnejšie popisujeme v časti Ovládanie.

Maximálna kapacita SD karty 128 GB – stačí na bežné používanie?

Kamera TrueCam M11 FPS 4K podporuje microSD karty s kapacitou až 128 GB. Nenechajte sa oklamať dodávaným USB/microSD adaptérom. Ten slúži len na prenos súborov do počítača a nie na rozšírenie kapacity. Pri používaní ste teda odkázaní len na vyššie uvedenú kapacitu pamäťovej karty. Aby ste mali lepšiu predstavu o tom, koľko záznamu sa na zvolenú kartu zmestí, uvádzame stručný prehľad veľkostí súborov.

Kde kúpiť TrueCam M11 GPS 4K
TrueCam M11 GPS 4K
Hodnotenie
4.2/5
OznačenieRozlíšenieSnímkovacia frekvenciaBitrateVeľkosť hodinového záznamu
1080p/FHD1920x108030 fps9 827 kbps4,4 GB
1080p/FHD1920x108060 fps12 289 kbps5,5 GB
1440p2560×144030 fps7 264 kbps3,3 GB
4K3840×216030 fps20 541 kbps9 GB

Veľkosť súborov bola určená na základe nášho vlastného testu. Pri každom rozlíšení sme nahrali minútový záznam a potom sme veľkosť súboru vynásobili 60, aby sme získali približnú veľkosť súboru za hodinu.

To, či je maximálna kapacita 128 GB dostatočná na používanie autokamery, môžete najlepšie posúdiť sami. Z tabuľky sa dá ľahko vyčítať, že veľkosť súboru závisí najmä od rozlíšenia a snímkovacej frekvencie.

V prípade, že neplánujete nahrávať desaťhodinový výlet na juhotaliansku riviéru v rozlíšení 4K, kapacita vás nebude obmedzovať. Samozrejme, v tomto ohľade sa oplatí mať rezervu. Preto má kamera TrueCam H25 GPS 4K s maximálnou kapacitou microSD karty 256 GB malú výhodu.

Funkcie autokamery TrueCam M11 FPS 4K

Obsah balenia, špecifikácie a skúsenosti s inštaláciou veľa nepovedia o schopnostiach kamery. Preto je čas, aby sme sa spoločne pozreli na funkcie tohto modelu. Niektoré z nich sú medzi autokamerami dobre známe, iné nás príjemne prekvapili.

GPS modul s hlásením radarov

GPS systém autokamery je doplnený o funkciu hlásenia radaru. To znamená, že autokamera vás môže upozorniť na radar, ktorý sa nachádza na vašej trase. Zároveň zobrazí aj jeho aktuálnu vzdialenosť od vás. Podľa výrobcu pamäť kamery ukladá polohu rýchlostných radarov a križovatiek s detekciou jazdy na červenú v 36 krajinách sveta.

Aktualizácie databázy sú doživotne bezplatné. Ak ich chcete získať, musíte GPS modul pripojiť k počítaču pomocou dodaného microUSB kábla. Potom stačí otvoriť pamäť modulu GPS v prieskumníkovi, spustiť program Update.exe uložený v pamäti a postupovať podľa pokynov na obrazovke. Pokyny na aktualizáciu nájdete aj na webovej stránke autokamery.

GPS modul je odnímateľný a má vlastný microUSB slot
GPS modul je odnímateľný a má vlastný microUSB slot

Cyklické nahrávanie a uzamknutie videa

Funkcia cyklického nahrávania je medzi autokamerami štandardnou funkciou. Vďaka tejto funkcii neprídete o záznam, ak sa pamäť zaplní. V takom prípade kamera automaticky vymaže staršie záznamy. Tým sa eliminuje potreba pravidelného ručného vymazávania záznamov.

Čo však v prípade, že sa na ceste vyskytne situácia, ktorú potrebujete ochrániť pred automatickým vymazaním? Kamera TrueCam M11 FPS 4K je vybavená tlačidlom, ktoré uloží aktuálny záznam do archívu, ktorý je chránený pred vymazaním.

Detekcia pohybu a parkovací režim

Tieto funkcie sú aktívne, keď je vaše vozidlo zaparkované. Senzor v kamere do auta zaznamenáva pohyb. Akonáhle sa pred kamerou začne niečo diať, automaticky sa spustí nahrávanie.

Funkciu sme pre vás úspešne otestovali. Kameru sme vypli a nechali ju 10 minút v pokoji. Potom sme prešli cez zorné pole senzora a po chvíli sme skontrolovali záznam v aplikácii Roadcam. Do archívu sa pridal krátky, približne 10-sekundový klip. Na zázname však nie je vidieť osobu, ktorá prešla pred vozidlom. Sami môžete posúdiť, či je táto funkcia pre vás prakticky využiteľná.

Kde kúpiť TrueCam M11 GPS 4K
TrueCam M11 GPS 4K
Hodnotenie
4.2/5

Režim parkovania funguje na podobnom princípe. Ten využíva zabudovaný G-senzor, ktorý zisťuje fyzický pohyb vozidla. Keď zaparkujete a vypnete kameru, aktivuje sa tento režim. Ak autokamera zaznamená náraz alebo iný pohyb vozidla, nahrávanie sa opäť automaticky spustí.

Túto funkciu sme mohli otestovať aj my. Po 10 minútach od vypnutia kamery sme začali tlačiť auto zo strany na stranu. Autokamera začala nahrávať na 10 až 15 sekúnd bez toho, aby sa rozsvietil displej.

Obe opísané funkcie sú však aktívne len vtedy, ak je palubná kamera zapojená do trvalého zdroja napájania, čo je v prípade starších vozidiel cigaretový zapaľovač. 12 V zásuvky v moderných vozidlách sú často aktívne len vtedy, ak otočíte kľúčikom v zapaľovaní. Ak chcete tieto funkcie používať v aute s 12 V zásuvkou, budete potrebovať súpravu Hardwire. Toto príslušenstvo sa používa na trvalé pripojenie palubnej kamery k akumulátoru vozidla.

WDR (Wide Dynamic Range)

Široký dynamický rozsah umožňuje kamere snímať obraz v širšom kontrastnom rozsahu. Vďaka tomu sa kamera dokáže rýchlejšie prispôsobiť rýchlo sa meniacim svetelným podmienkam. To isté platí, keď na rôzne časti senzora kamery dopadá rôzne množstvo svetla. Táto funkcia sa hodí najmä pri prechode svetlom a tieňom alebo pri jazde v noci.

Záznam zvuku

Autokamera je vybavená aj vstavaným mikrofónom, ktorý možno vypnúť a zapnúť. Vďaka mikrofónu môžete v zázname počuť aj to, čo sa deje vo vnútri vozidla. Zvukový záznam môže tvoriť dôležitý prvok vyšetrovania dopravnej kolízie.

Príslušenstvo na nahrávanie

Okrem funkcií, ktoré zvyšujú komfort používania, bezpečnosť počas jazdy a po zaparkovaní, ponúka model aj rôzne príslušenstvo na nahrávanie. Tieto funkcie možno zapnúť alebo vypnúť. Po aktivácii dopĺňajú záznam o rôzne užitočné informácie. Patria k nim napr:

 • čas a dátum,
 • GPS poloha:
 • aktuálna rýchlosť
 • a meno vodiča.
Údaje v zázname môžu pomôcť pri vyšetrovaní nehody
Údaje v zázname môžu pomôcť pri vyšetrovaní nehody

Nočný režim a režim tachometra

Zaznamenávanie videa v noci je pre mnohé kamery výzvou. Výrobca však uvádza, že v tomto smere dlhodobo poráža konkurenciu. O tom, či je to pravda, sa môžete presvedčiť na našich záznamoch z testovacej nočnej jazdy.

Režim tachometra zvyšuje komfort používania kamery aj v noci. Po jeho aktivácii displej stmavne a prepne sa do režimu šetriča obrazovky. Na čiernom pozadí sa zobrazuje len aktuálna rýchlosť. V prípade blížiaceho sa radaru sa zobrazí aj vzdialenosť a rýchlostný limit. Funkcie tchometra a radaru možno nastaviť samostatne alebo displej úplne vypnúť, čo oceňujeme.

Snímanie fotografií

Medzi funkciami autokamery je aj režim fotografovania. Keďže kamera nemá zabudovanú batériu, môžete fotografovať len cestu pred vami. Fotografie sa robia v rozlíšení 3264x2448 pixelov. Počas dňa sú fotografie ostré, detailné a uspokojivé. V noci sú ostré, ale obsahujú veľa šumu. Posúďte sami.

Voliteľné doplnky

Na stránke produktu TrueCam M11 GPS 4K narazíte aj na ďalšie príslušenstvo, ktoré sa na prvý pohľad môže zdať ako súčasť balenia.

Kde kúpiť TrueCam M11 GPS 4K
TrueCam M11 GPS 4K
Hodnotenie
4.2/5
 • Zadná kamera - Kamera ponúka maximálne rozlíšenie Full HD pri 30 fps a 130° uhol záberu. K záberom pridáva pohľad na zadné sklo. Jej cena vychádza na necelých 50 eur.
 • CPL filter - Polarizačný filter odstraňuje nepríjemné odrazy svetla a odlesky. Filter je odnímateľný. Zabraňuje tomu, aby sa na záberoch objavovali napríklad odlesky od palubnej dosky. Jeho cena sa pohybuje okolo 20 eur. CPL filter sme testovali v našej recenzii kamery TrueCam H7 GPS.

Ovládanie autokamery je nielen manuálne, ale aj pomocou aplikácie

Ovládanie kamery M11 GPS 4K je jednou z jej najväčších slabín. Jedným slovom by sa dalo opísať ako chaotické. Na tele kamery sa nachádzajú tri tlačidlá:

 • OK/Power - tlačidlo so symbolom kruhu,
 • Menu/Režim - tlačidlo so symbolom okna a
 • Reset - malé tlačidlo na spodnej strane.
Kameru umiestnite tak, aby ste mali tlačidlá na dosah
Kameru umiestnite tak, aby ste mali tlačidlá na dosah

Problém s ovládacími prvkami spočíva v tom, že nie sú prehľadné. Samozrejme, nemáme na mysli tlačidlo Reset, ktoré má našťastie len jednu funkciu, a to reštartovanie kamery vždy, keď je to potrebné. Ostatné spomínané tlačidlá možno buď len stlačiť, alebo podržať. To ešte nie je tak zlé, však?

Kamera však ponúka aj niekoľko režimov prevádzky. V každom z týchto režimov sa stlačením alebo podržaním vykoná iná funkcia. Režimy, ktoré kamera ponúka, sú nasledovné:

 • Režim video - nahrávanie, uzamknutie záznamu, vstup do menu,
 • Režim fotografovania - snímanie fotografií, vstup do menu,
 • Režim prehrávania - prehrávanie záznamov a
 • Režim menu - prístup k nastaveniam kamery.

Výsledkom je chaos a ovládanie, ktoré sa vám tak rýchlo nedostane do rúk. Ďalšou slabinou je, že každú ponuku možností môžete buď len prejsť dole alebo potvrdiť výber. Ak omylom preskočíte hľadanú možnosť, musíte prejsť celý cyklus v zozname, kým sa opäť dostanete k položke, ktorú ste preskočili. V prípade, že ste používateľom smartfónu a hľadáte kameru do auta s jednoduchším ovládaním, odporúčame model TrueCam H7 GPS bez displeja.

TrueCam M11 GPS 4K – ovládanie cez Wi-Fi by chcelo trochu vylepšiť

Kameru možno čiastočne ovládať aj prostredníctvom aplikácie v smartfóne. Je jednoduchá na používanie a ponúka praktické doplnky, ale má svoje nedostatky. Aplikácia je k dispozícii na Google Play a v App Store.

Používateľské rozhranie je prehľadné a ľahko sa v ňom orientuje. Jej slabinou je predovšetkým čiastočný preklad do slovenčiny. Niektoré texty a správy sú v angličtine, čo môže pôsobiť chaoticky. Napríklad:

 • spustiť alebo zastaviť nahrávania,
 • zobraziť vytvorené nahrávky alebo fotografie,
 • upravovať nahrávky
 • a upravovať niektoré nastavenia kamery.

Aplikácia zvláda každú funkciu celkom dobre. Nahrávky je možné stiahnuť aj do pamäte telefónu. Archív je rozdelený na bežné nahrávky a chránené nahrávky, čo oceňujeme. Pri úprave môžete nahrávky orezať, vytvoriť krátke videá s hudbou alebo ich zdieľať na rôznych platformách. Čo však aplikácia nedokáže, je uzamknúť videá. To sa dá urobiť len priamo v kamere.

Aplikácia má tendenciu sekať a nie je dobré ju používať napríklad na autorádiu s Androidom. Niektorí používatelia sa tiež stretli s tým, že po prvom spárovaní sa kamera nedá znovu pripojiť a jediným riešením je reštart. Ďalšou slabinou je chýbajúca podpora iných autokamier TrueCam. Napríklad taký model TrueCam H7 GPS je kompatibilný s úplne inou aplikáciou, ktorá dokonca pochádza od iného vývojára.

Kvalita záznamu TrueCam M11 GPS 4K

Za bežného denného svetla sú záznamy solídne. Obraz je plynulý, farby sýte a autá na dennom svetle nerobia senzoru najmenší problém. Samozrejme, všetky poznávacie značky neprečítate. Čím rýchlejšie sa auto pohybuje, tým horšie sú čitateľné detaily. Čitateľnosť poznávacích značiek je najlepšia zo vzdialenosti približne 10 až 12 metrov.

Čitateľnosť nie je lepšia ani pri 60 snímkach za sekundu a rozlíšení 1080p. Keď sa objekty priblížia alebo vzdialia nad túto vzdialenosť, ich detaily sa rozmazávajú a čitateľnosť sa zhoršuje.

Kde kúpiť TrueCam M11 GPS 4K
TrueCam M11 GPS 4K
Hodnotenie
4.2/5

Počas dňa robia kamere problémy odrazy na čelnom skle. Bez polarizačného filtra sa do záznamu dostanú napríklad odrazy od palubnej dosky, ako je to znázornené na príkladoch nižšie. Nejde však o zásadný problém, pretože odrazy nezhoršujú čitateľnosť záznamu.

Kamera si celkom dobre poradí aj s nerovným povrchom vozovky. Video je dobre zaostrené a relatívne dobre stabilizované po celý čas. Vibrácie sa na záznam prenášajú pomerne mierne.

Príjemne nás prekvapili záznamy v noci. S kamerou sme nahrávali jazdu v noci za mierneho dažďa aj za sucha. Výsledné záznamy boli ostré, dobre čitateľné a plynulé. Nočné záznamy bývajú pri autokamerách najväčším problémom, ale výsledky tohto modelu môžeme pokojne označiť za jedny z najlepších.

Farby sú pekné a pomerne verne zobrazené. Kamera si poradí aj so svetlom, ktoré svieti priamo na senzor, a to vďaka spomínanej funkcii WDR. Poznávacie značky a nápisy sú najlepšie čitateľné zo vzdialenosti približne 10 metrov a v strede zorného poľa senzora.

Menšie problémy boli zaznamenané pri niektorých reflexných objektoch, ktoré sú priamo osvetlené svetlometmi vozidla. Tieto objekty môžu byť často do poslednej chvíle nečitateľné. Počas nočnej jazdy v lese je situácia o niečo lepšia. Detaily sú rozoznateľné vo chvíli, keď na ne prestanú priamo svietiť svetlomety.

Na záver sa pozrime ešte na jednu dobrú vlastnosť kamery. Máme na mysli stabilizáciu pri otrasoch a nárazoch. Niektoré zábery sú zhotovené na veľmi neupravenej ceste. Na týchto záznamoch si môžete všimnúť, že obraz je napriek nerovnostiam na ceste pomerne stabilný.

Napájanie kamery TrueCam M11 GPS 4K

Ako sa môžete dočítať na stránke modelu, o jeho napájanie sa stará superkondenzátor. Ide o typ kondenzátora, ktorý ponúka vyšší kapacitný odpor ako bežné kondenzátory a nižší limit napätia. Superkondenzátor dokáže uložiť 10 až 100-krát väčšie množstvo energie v porovnaní s bežným kondenzátorom rovnakej veľkosti.

Výsledkom je lepšia tolerancia častého kolísania výkonu, vyššia odolnosť voči teplotným výkyvom a väčšia bezpečnosť pri používaní. Kamera TrueCam M11 GPS 4K však nemá zabudovanú batériu. Odpojenie kamery od napájania spôsobí jej vypnutie po piatich sekundách.

Model je navrhnutý tak, aby fungoval len po pripojení pomocou napájacieho kábla.

Často kladené otázky

Má TrueCam M11 GPS 4K aj zadnú kameru?

Zadná kamera je príplatková výbava, ktorú je potrebné zakúpiť samostatne. TrueCam M11 GPS 4K podporuje jej pripojenie, ale súčasťou balenia je len predná kamera.

TrueCam M11 GPS 4K - akú veľkú SD kartu si vybrať?

Autokamera TrueCam M11 GPS 4K podporuje microSD karty s kapacitou do 128 GB. Pri nahrávaní v 4K rozlíšení sa môže pamäť tým pádom rýchlo zaplniť. Preto vám odporúčame používať microSD kartu s maximálnou podporovanou kapacitou.

Má TrueCam M11 GPS 4K batériu?

TrueCam M11 GPS 4K nemá zabudovanú batériu. Kamera do auta je navrhnutá tak, aby fungovala len vtedy, keď je napájací kábel pripojený k 12 V autozásuvke.

Kde kúpiť TrueCam M11 GPS 4K
TrueCam M11 GPS 4K
Hodnotenie
4.2/5
Dajú sa s kamerou TrueCam M11 GPS 4K robiť fotografie?

Krátka odpoveď je áno. Autokamera dokáže vytvárať videá do rozlíšenia 4K a tiež snímať fotografie diania pred vozidlom. Kamerový systém má na tento účel aj samostatný režim.

Záver – pre koho je autokamera TrueCam M11 GPS 4K vhodná?

Kamera do auta TrueCam M11 GPS 4K je praktickým pomocníkom pre rôzne typy vodičov. Najviac ju využijú najmä bežní vodiči na kratších trasách do práce alebo do školy. Ponúka niekoľko rozlíšení záznamu, a to aj so zvukom a rôzne parametre jazdy v zázname. Medzi jej funkciami nájdete napríklad G-senzor, snímač pohybu alebo široký dynamický rozsah. Záznamy majú solídnu kvalitu, pekné farby a kamera dokáže pomerne spoľahlivo stabilizovať nerovnosti na ceste.

Inštalácia kamery je jednoduchá a vďaka prehľadnému návodu by ju mal zvládnuť každý v krátkom čase. V balení nájdete aj praktické pomôcky, ktoré vám inštaláciu ešte viac uľahčia. Pri prenášaní kamery mimo vozidla sa bude hodiť ochranné puzdro.

Ak hľadáte jednoduchšiu a lacnejšiu kameru s menším počtom funkcií, vyskúšajte TrueCam H7 GPS. Ak máte naopak záujem o špičkový model, odporúčame vám kameru TrueCam H25 GPS 4K.

Recenzia: autokamera TrueCam M11 GPS 4K
 • Kvalita záznamu
 • Funkcie
 • Ovládanie
 • Inštalácia
4.2

Autokamera s displejom a radom praktických funkcií

TrueCam M11 GPS 4K je kamera do auta, ktorá ponúka praktické funkcie, jednoduché ovládanie a nahrávky vo vysokom rozlíšení. Inštalácia je jednoduchá a rýchla vďaka dodanému príslušenstvu. Medzi príslušenstvom nájdete aj ochranné puzdro. Kamera ponúka aj WiFi pripojenie k aplikácii vo vašom smartfóne.

Klady

 • Jednoduchá montáž
 • Solídny obraz počas dňa
 • Praktické príslušenstvo v balení
 • Dobré tlmenie nerovností
 • G-senzor a snímač pohybu
 • Režim šetrenia displeja
 • WiFi pripojenie

Zápory

 • Nemá zabudovanú batériu
 • Bez prisvetlenia
 • Nižšia kvalita záznamov v noci
 • Slabé úchyty kábla
 • Ťažké nastavenie funkcií

 

Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Som študent, ktorý rád pretvára svoje skúsenosti a zložité myšlienky do zrozumiteľného jazyka pre spotrebiteľov. Vo voľnom čase rád behám, bicyklujem a chodím na túry po okolí. V mojom portfóliu sa preto nachádzajú recenzie inteligentných hodiniek, kamier do auta a mnohých ďalších pomôcok pre každodenný život.
Ako sa vám páčil tento článok?
4.4/5 - (7 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: autokamera TrueCam M11 GPS 4K
TrueCam M11 GPS 4K
Hodnotenie: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram