ITmix.cz logo

Recenzia: autokamera TrueCam H5 WiFi

Silné stránky
 • Ochranné pouzdro
 • Magnetický držiak
 • Variabilné umiestnenie
 • Displej
 • Wi-Fi pripojenie
 • Kompaktná veľkosť
 • Ochranné puzdro
Slabé stránky
 • Chaotické ovládanie
 • Len FHD rozlíšenie
 • Aplikácia potrebuje vyladenie
 • Bez samostatného režimu fotografovania

TrueCam H5 WiFi je jednou z lacnejších kamier z portfólia výrobcu. Kamera je zároveň jednou z najmenších v ponuke, čo prináša mnoho výhod. Medzi jej funkcie patrí cyklické nahrávanie, uzamknutie záznamu, WDR alebo detekcia pohybu. Kamera do auta H5 WiFi je tak praktickým a nenápadným spoločníkom na cesty za veľmi rozumné peniaze. Jej inštalácia je intuitívna a rýchla vďaka prehľadnému návodu. Súčasťou balenia je aj ochranné puzdro na uloženie kamery mimo držiaka.

TrueCam H5 WiFi – kompaktná kamera vo veľkej škatuli

Na jednej strane chápeme snahu výrobcov znížiť náklady na balenie. Považujeme však za zbytočné baliť maličkú autokameru do škatule s podobnými rozmermi ako najvýkonnejší model v ponuke. Výsledkom je množstvo syntetickej peny a dokonca dvojité dno, ktoré má škatuľu ako-tak "vyplniť".

Obal kamery je vyrobený z recyklovaných materiálov, čo oceňujeme. Škatuľa sa skladá z dvoch častí. Na vrchnej časti je jednoduchý obrázok kamery a jej názov. Spodná časť je doplnená o základné charakteristiky modelu. V balení sa nenachádza veľa položiek - nachádzajú sa medzi nimi:

 • autokamera TrueCam H5 WiFi,
 • magnetický držiak so samolepiacim povrchom,
 • USB adaptér do 12V zásuvky (zapaľovač),
 • napájací microUSB kábel,
 • USB/microSD redukcia na prenos súborov,
 • dve náhradné samolepiace plochy pre držiak,
 • päť samolepiacich úchytov na káble,
 • samolepky a magnetku s logom výrobcu
 • a ochranné puzdro.

Parametre TrueCam H5 WiFi – nižšia cena prináša kompromisy

Nízka cena je pre mnohých používateľov atraktívna. Často sa však za ňou skrývajú kompromisy, ktoré nemusia byť na prvý pohľad zrejmé. V prípade TrueCam H5 WiFi je však z parametrov jasné, kde výrobca ušetril. Ak sa chcete dozvedieť viac o funkciách, podľa ktorých by ste si mali vybrať autokameru, prečítajte si nášho sprievodcu výberom.

Názov parametraHodnota
Maximálne rozlíšenie1080p (pri 30 FPS)
Max. snímkovacia frekvencia60 FPS
Uhol záberu prednej kamery130°
Veľkost displeja1,5"
Prevádzková teplota-10 až +50 °C
Zabudovaná batériaÁno (420 mAh)
KonektivitaWi-Fi, microSD, microUSB
MikrofónÁno
Max. kapacita microSD karty64 GB
Rozmery (V x Š x H)4,5 x 4,5 x 5,5 cm

Inštalácia autokamery je jednoduchá

Inštalácia je popísaná v stručnom návode, v ktorom sa dá ľahko orientovať. Samotný proces od vybalenia až po prvý záznam jazdy nezaberie viac ako 15 minút. Pre lepšie pochopenie si teraz zhrňme inštaláciu.

Základné nastavenie

Inštalácia autokamery TrueCam H5 WiFi je rovnako intuitívna a jednoduchá ako pri iných autokamerách TrueCam. Prvým krokom je vloženie microSD karty. V anglickom návode je uvedená maximálna kapacita karty 128 GB. Vo všetkých ostatných jazykoch a na spodnej strane škatule je uvedené 64 GB.

Autokameru sme teda testovali s kartou s kapacitou 128 GB a počas používania sme sa nestretli so žiadnymi problémami. Používateľom však odporúčame, aby sa držali pokynov výrobcu, pretože v našom prípade môže ísť len o náhodu alebo tlačovú chybu. Po vložení microSD karty by ste ju mali naformátovať a tento proces opakovať raz za mesiac, aby bol výkon kamery optimálny.

MicroSD karta nie je súčasťou balenia.

V ďalšom kroku by ste mali zapojiť USB adaptér do 12V zásuvky (cigaretového zapaľovača). Potom pripojte napájací USB kábel k adaptéru a následne ho vložte do skleneného držiaka. Výhodou dodaného adaptéra sú dva sloty USB, takže ide v podstate o USB rozdeľovač. Ak vám však adaptér nevyhovuje a vaše vozidlo je vybavené USB zásuvkou, môžete ho samozrejme použiť. Jeho výstupné napätie však musí byť 5 V a výstupný prúd 1 A.

Kamera do auta je vybavená vstavanou batériou. Možno ju používať, aj keď nie je pripojená k zdroju elektrickej energie. Po pripojení k zdroju napájania sa autokamera automaticky zapne a začne nahrávať.

Nastavenie funkcií

Pred nalepením palubnej kamery na sklo je vhodné nastaviť jej funkcie. Máme na mysli najmä G-senzor, cyklické nahrávanie alebo detektor pohybu. Po nalepení kamery na sklo môže byť jej nastavenie zložitejšie, pretože sa vypne hneď po odstránení z držiaka. Výhodou však je, že funkcie môžete nastaviť nielen na displeji kamery, ale aj v aplikácii smartfónu.

Displej uľahčuje nastavenie kamery, ale nie je vhodný na prehrávanie záznamov
Displej uľahčuje nastavenie kamery, ale nie je vhodný na prehrávanie záznamov

Umiestnenie kamery TrueCam H5 WiFi na sklo

Výrobca uvádza ako ideálne umiestnenie kamery priestor medzi čelným sklom a vnútorným spätným zrkadlom. Kamera by preto mala len minimálne zasahovať do výhľadu vodiča. Vyžaduje to aj slovenská legislatíva, o ktorej si môžete prečítať viac v našom článku o právne bezpečnom umiestnení kamery.

Výrobca kamery TrueCam odporúča na lepenie držiaka teplotu 20 až 40 °C. V tomto rozsahu je lepiaca plocha najviac priľnavá. Pred lepením je potrebné nájsť miesto, z ktorého bude mať kamera najlepší výhľad. Preto odporúčame ponechať lepiaci povrch stále zakrytý a vyhľadať "suché" miesto.

Obraz z kamery môžete zobraziť buď na displeji alebo na smartfóne prostredníctvom aplikácie Roadcam, ktorú popíšeme nižšie. Nakoniec stačí odlepiť ochrannú vrstvu lepiaceho povrchu a pevne pritlačiť držiak na sklo. Kamera do auta je k držiaku pripevnená pomocou magnetu. V prípade, že kameru v aute nepotrebujete, môžete ju jednoducho odpojiť, uložiť do puzdra a odložiť.

Kde kúpiť TrueCam H5 WiFi
TrueCam H5 WiFi
Hodnotenie
3.7/5

Káble nie sú na očiach

Pri inštalácii kamery by ste nemali zabudnúť na správne umiestnenie káblov. Káble voľne visiace v interiéri vozidla môžu znepríjemniť jazdu a ohroziť celú posádku. Na zatlačenie káblov do rôznych medzier v kabíne môžete použiť aj priložený nástroj na zakrytie káblov.

Pri inštalácii palubnej kamery sme narazili na potenciálny problém, s ktorým sa môžu stretnúť niektorí používatelia. A tým boli samolepiace úchyty káblov. Úchyty sme umiestnili na A-stĺpik spolujazdca, palubnú dosku a stredovú konzolu. Na každej z týchto troch častí je iný povrch. Zatiaľ čo na stredovej konzole držali úchyty dobre, z A-stĺpika a palubnej dosky sa odlepili hneď po pripojení kábla. Vďaka tomu sú úchyty ideálne najmä na hladké a lesklé povrchy, hoci lepiaci povrch je mäkký a tvarovateľný.

Ak by ste sa chceli gripom úplne vyhnúť, môžete napájací kábel skryť pod plast. Kabeláž môžete viesť cez zádverie k oknu, kde môže pokračovať pod stropnicu. Vďaka tomuto vedeniu bude kabeláž aj podstatne menej viditeľná.

Napájanie kamery TrueCam H5 WiFi

Napájanie kamery do auta nie je na prvý pohľad zrejmé. Na webovej stránke modelu výrobca uvádza, že model je vybavený superkondenzátorom. Ten v porovnaní s batériou lepšie odoláva výkyvom teploty a napätia. Je tiež všeobecne bezpečnejší a odolnejší.

Počas testovania nám však niekoľko detailov prezradilo, že autokamera má zabudovanú batériu. V príručke sme narazili na zmienku o batérii s kapacitou 420 mAh a na displeji autokamery sa nachádza aj indikátor nabitia batérie. Napájanie prostredníctvom superkondenzátora, ktoré uvádza výrobca a mnohé ďalšie internetové zdroje, považujeme za nesprávne.

Funkcie

Napriek malým rozmerom a nízkej cene ponúka autokamera niekoľko praktických funkcií, ktoré ocení nejeden vodič či vodička. TrueCam H5 WiFi ponúka nasledujúce funkcie.

Cyklické nahrávanie

Cyklické nahrávanie je funkcia, ktorá je bežná pre väčšinu moderných autokamier. Jej účelom je zabrániť zastaveniu nahrávania, ak sa zaplní pamäť microSD. V takom prípade kamera automaticky začne prepisovať najstaršie záznamy.

Uzamknutie záznamu

V prípade, že počas cyklického nahrávania nechcete prísť o dôležité záznamy, môžete ich presunúť do chráneného priečinka. Počas nahrávania stačí krátko stlačiť tlačidlo Menu/Režim a nahrávanie sa uzamkne. Boli sme sklamaní, že toto je jediný spôsob uzamknutia nahrávky. Aplikácia túto možnosť neumožňuje. Nejde však o problém jedného modelu. Tento systém je medzi autokamerami TrueCam štandardom.

G-senzor

Autokamera využíva G-senzor na detekciu nerovností počas jazdy alebo po zaparkovaní. Akonáhle počas jazdy dôjde k nárazu, aktuálny záznam sa automaticky zablokuje proti odstráneniu. H5 WiFi ponúka tri úrovne citlivosti. Ak je citlivosť nastavená na najvyššiu úroveň, záznam sa môže zablokovať aj pri jazde po nerovných cestách.

S kamerou TrueCam H7 WiFi s najvyššou citlivosťou sa nám počas krátkej jazdy podarilo zaznamenať niekoľko núdzových záznamov. Dôvodom boli nerovné cesty. V prípade recenzovaného modelu však ani najvyššia citlivosť G-senzora na rovnakej trase neviedla k automatickej ochrane.

Kde kúpiť TrueCam H5 WiFi
TrueCam H5 WiFi
Hodnotenie
3.7/5

Parkovací režim

G-senzor je tiež základom parkovacieho režimu. Ak je vozidlo zaparkované a dôjde ku kolízii, automaticky sa spustí záznam, ktorý by mal vytvoriť 20-sekundový záznam. Vďaka zabudovanej batérii je táto funkcia k dispozícii aj v prípade, že je napájanie zabezpečené z 12V zásuvky, ktorá sa zvyčajne vypína aj po vypnutí zapaľovania. V novších vozidlách už nebudete musieť zabezpečovať trvalé napájanie pomocou tzv."Hardwire kit" (súprava pevného kábla).

Detekcia pohybu

Podľa výrobcu je kamera do auta TrueCam H5 WiFi vybavená aj detekciou pohybu. Kamera by mala automaticky spustiť nahrávanie, ak je vozidlo zaparkované a niekto sa začne pohybovať v zornom poli kamery. Opäť ide o funkciu, ktorá je vďaka batérii dostupná aj v prípade, že je vypnuté externé napájanie.

Otočenie obrazu o 180° a flexibilný adaptér

Aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať ako praktická funkcia, mnohí vodiči si ju nebudú môcť dovoliť. Vďaka flexibilite adaptéra je umiestnenie kamery veľmi variabilné. Ak je vaše vozidlo dostatočne vysoké a predná časť krátka, môžete mať kameru namontovanú aj na palubnej doske.

V tomto prípade je palubná kamera otočená hore nohami, o čom svedčí aj obrátený názov výrobcu. Aby ste pri tomto umiestnení nemali obrátený používateľský zážitok, softvér ponúka aj funkciu otočenia.

Neodporúčame ju však umiestniť na palubnú dosku v bežných automobiloch. Hoci kamera bráni vo výhľade minimálne, jej zorné pole je výrazne skreslené kapotou a palubnou doskou. Toto umiestnenie je vhodnejšie pre ťahače, nákladné vozidlá alebo dodávky, ktoré majú vyššiu kabínu vodiča ako bežné automobily.

Príplatkové funkcie autokamery

Keďže palubná kamera nemá GPS modul, neponúka žiadne funkcie, ktoré by záviseli od znalosti vašej aktuálnej polohy. Máme na mysli najmä zobrazenie rýchlosti alebo súradníc v režime záznamu alebo tachometra. Výrobca však za príplatok ponúka magnetický držiak s integrovaným modulom GPS. Pripojenie ku kamere do auta a napájanie funguje na rovnakom princípe ako pri štandardnom držiaku.

TrueCam H5 WiFi možno ovládať manuálne alebo pomocou aplikácie

Ovládanie je najslabším článkom kamery TrueCam H5 WiFi. Model je síce vybavený displejom, ktorý ešte zobrazuje, čo sa s kamerou deje, ale štyri ovládacie tlačidlá sú príliš komplikované. Tlačidlá sú usporiadané v dvoch radoch a sú zakryté jedným spoločným plastovým krytom. Vďaka tomu ľahko prehliadnete správne tlačidlo a dostanete sa v kamere niekam inam, než ste plánovali.

Na spodnej strane kamery TrueCam H5 WiFi nájdete tieto tlačidlá:

 • OK/Power - tlačidlo so symbolom kruhu
 • Menu/Mode- tlačidlo so symbolom okna
 • Up a Down - tlačidlá so šípkami
 • Reset - malé tlačidlo, ktoré sa odlišuje od ostatných

Po dlhšom používaní si človek na toto ovládanie nemusí zvyknúť. Ani činnosť tlačidiel sa príliš nemení, takže sa ľahko môže stať, že stlačíte niekoľko z nich naraz. Sú jednoducho príliš malé na rýchle a pohotové ovládanie. Ďalšie problémy s ovládaním má kamera TrueCam M11 GPS 4K spoločné. Každé tlačidlo má niekoľko funkcií. Okrem tlačidla reset, ktorým môžete kameru kedykoľvek reštartovať, ponúkajú tlačidlá dve funkcie - stlačenie a podržanie.

To ešte neznie tak zle. Ak však k tomu pridáte rôzne režimy, ktoré ponúka softvér kamery a v ktorých sa tlačidlá správajú odlišne, získate neprehľadné a nie príliš "užívateľsky prívetivé" ovládanie, ktoré sa ťažko pamätá.

Kde kúpiť TrueCam H5 WiFi
TrueCam H5 WiFi
Hodnotenie
3.7/5

Pre predstavu, funkcie v jednotlivých režimoch sa líšia nasledovne:

 • Funkcie tlačidiel v režime videa - nahrávanie, otočenie obrazu o 180°, uzamknutie nahrávania, zapnutie Wi-Fi, fotografovanie
 • Funkcie tlačidiel v režime prehrávania - spustenie prehrávania, pretáčanie záznamov, pohyb medzi záznamami

Ovládanie TrueCam H5 Wi-Fi prostredníctvom aplikácie

Kamera podporuje pripojenie Wi-Fi k aplikácii v smartfóne. Aplikácia Roadcam je k dispozícii v obchode Google Play aj App Store. Vzhľadom na veľkosť displeja autokamery je to praktické príslušenstvo. Aplikácia sa ľahko ovláda a rozhranie je prehľadné.

Aplikácia je totožná s tou, ktorú sme pre vás testovali s kamerou TrueCam M11 GPS 4K. V tomto prípade je k dispozícii len čiastočný preklad z angličtiny do slovenčiny, čo môže niektorým používateľom vadiť. Aplikácia však ponúka niekoľko praktických funkcií, medzi ktoré patrí napr:

 • prezeranie archívu záznamov a fotografií,
 • spustenie/zastavenie nahrávania,
 • zhotovovanie fotografií,
 • zmena nastavení nahrávania alebo autokamery
 • a úprava nahrávok.

Záznamy je možné stiahnuť aj do pamäte telefónu. Prenos je rýchly vďaka malej veľkosti súboru. Záznamy možno v aplikácii aj skrátiť alebo doplniť zvukovými stopami. Trochu nás však sklamalo, že aplikácia nedokáže nahrávky uzamknúť alebo znova odomknúť. Tlačidlo na autokamere tak môžete použiť len na ochranu záznamu pred vymazaním.

Spárovanie cez WiFi je jednoduché, ale aplikácia má svoje muchy

Kde má však aplikácia jasné medzery, je jej plynulé a spoľahlivé fungovanie. Počas nášho testovania sa viackrát stalo, že aplikácia úplne zamrzla a bolo ju potrebné reštartovať. Niekoľkokrát sa tiež stalo, že sa autokamera po spárovaní cez WiFi sama odpojila. Proces párovania aplikácie s autokamerou je však veľmi jednoduchý, čo oceňujeme. Ak sa chcete pripojiť ku kamere, stačí postupovať podľa nasledujúcich krokov:

 • v nastaveniach kamery do auta aktivujte funkciu WiFi,
 • v nastaveniach pripojenia WiFi v telefóne vyberte TrueCam H5 WiFi,
 • po pripojení otvorte aplikáciu Roadcam a vyberte názov kamery,
 • po pripojení sa automaticky spustí nahrávanie a jeho aktuálny obraz.

Automatické spustenie nahrávania sa dá vypnúť aj v nastaveniach aplikácie, čo opäť oceňujeme. Ak toto nastavenie necháte aktívne, nahrávanie sa spustí vždy, keď sa vrátite na domovskú obrazovku. Trochu nás tiež mátalo, že ak spustíte nahrávanie a otvoríte archív v aplikácii, nahrávanie sa okamžite zastaví.

Na záver spomenieme ešte jeden praktický doplnok aplikácie, ktorým je rozdelenie archívu na bežné nahrávky, núdzové nahrávky a fotografie.

Kvalita nahrávania

Najväčším obmedzením autokamery je jej rozlíšenie. Ide o parameter, na ktorom sa pri výrobe najviac šetrilo. Rozlíšenie 1080p dnes nájdete najmä v lacných autokamerách. V drahších modeloch, ako je TrueCam M11 GPS 4K alebo TrueCam H7 GPS, je to len doplnková možnosť.

Pri väčšine drahších modelov je toto rozlíšenie k dispozícii aj so snímkovacou frekvenciou 60 FPS. Kamera H5 WiFi nahráva v rozlíšení FullHD len s 30 FPS. Vyššia snímkovacia frekvencia je k dispozícii len pri rozlíšení 720p, ktoré je na dnešnú dobu dosť zastarané.

Denné záznamy z kamery TrueCam H5 WiFi

Prejdime však ku kvalite záznamu. Na dosiahnutie čo najkvalitnejších záznamov potrebuje autokamera ideálne podmienky. Máme na mysli dostatok denného svetla, žiadne priame slnečné svetlo, bežnú rýchlosť v meste a minimálne odrazy od palubnej dosky. Akonáhle sa jedna z týchto podmienok poruší, kvalita záznamu klesne.

Kde kúpiť TrueCam H5 WiFi
TrueCam H5 WiFi
Hodnotenie
3.7/5

Pri priamom svetle dopadajúcom na snímač je väčšina objektov v tieni (poznávacie značky, ľudia, značky) takmer neviditeľná. Funkcia WDR dokáže spoľahlivo upraviť obraz len vtedy, ak svetlo svieti do kamery zo strany. Počas dňa je odraz od palubnej dosky významný. V okamihu, keď by mohli byť objekty najviac viditeľné, prechádzajú cez ne oblasti s odrazom palubnej dosky.

Priame svetlo znižuje kvalitu záznamov
Priame svetlo znižuje kvalitu záznamov

Na denných záznamoch však oceníme farby. Aj pri priamom slnečnom svetle si farby zachovávajú peknú sýtosť. Pre vodičov a vodičky v premávke však tento detail nemá veľký význam. Čitateľnosť poznávacej značky je ideálna zo vzdialenosti 8 až 10 metrov. Pri dobrom svetle rozoznáte aj nápisy a značky smerujúce kolmo k vozidlu (napr. umiestnené na okraji cesty), ktoré sú čitateľné aj na okrajoch zorného poľa. Čitateľnosť na zázname sa nezlepšila ani zvýšením snímkovacej frekvencie na 60 FPS pri rozlíšení 720p.

Kamera si v pohode poradí s nerovnosťami počas dňa. Na nižšie priloženom zázname môžete vidieť, že nie sú žiadne problémy so zaostrovaním obrazu ani s prenosom vibrácií na záznam.

Kvalita záznamu v noci je pri bežnej jazde solídna

V noci je kvalita záznamu opäť veľmi závislá od podmienok. V prípade úplnej tmy v okolí sú objekty, na ktoré svietia svetlomety vozidla, ľahko rozpoznateľné. Poznávacie značky sú za takýchto okolností čitateľné aj na štandardnú vzdialenosť 10 metrov. Situácia sa však mení v prípade viacerých zdrojov svetla. Ako môžete vidieť na záberoch z nočnej jazdy v meste, poznávacie značky protiidúcich vozidiel sú nečitateľné, pokiaľ sú na zázname.

Zábery v horších svetelných podmienkach na ceste s nerovným povrchom sú tiež celkom podarené. Vibrácie sa do videa neprenášajú, kamera nemá problémy so zaostrovaním a dobre sa hodnotí aj úroveň hluku.

Autokamera je vhodná na vyhotovenie FullHD záznamov kratších ciest počas dňa. Je ideálnou voľbou pre vodičov, ktorí majú obmedzený rozpočet na kúpu takéhoto zariadenia. Nie je veľmi vhodná na nočné nahrávanie na úsekoch v rýchlej premávke.

Často kladené otázky a odpovede

Má kamera TrueCam H5 WiFi zabudovanú batériu?

Áno, autokamera je vybavená vstavanou batériou s kapacitou 420 mAh. Vďaka tomu môžete autokameru používať bez pripojenia k zdroju napájania.

Je možné fotografovať s TrueCam H5 WiFi?

Fotografie môžete zhotoviť buď pomocou tlačidla na autokamere alebo priamo v aplikácii Roadcam. V oboch prípadoch však musí súčasne prebiehať nahrávanie.

Podporuje TrueCam H5 WiFi zadnú kameru?

TrueCam H5 WiFi nemá vstup pre pripojenie zadnej kamery. Ak hľadáte autokameru na zaznamenávanie diania za vozidlom, odporúčame vám TrueCam M11 GPS 4K alebo TrueCam H7 GPS, ktoré podporujú voliteľné zadné kamery.

Záver – pre koho je autokamera TrueCam H5 WiFi vhodná?

Autokamera TrueCam H5 WiFi je kompaktný spoločník na cesty pre náročných vodičov. Ponúka záznamy s maximálnym rozlíšením 1080p pri 30 FPS. Jej magnetický držiak je jednou z jej najväčších výhod. Autokameru môžete pripevniť na čelné sklo auta, dodávky alebo ťahača s prívesom. Vďaka možnosti otočiť rozhranie na displeji o 180° môžete kameru pripevniť aj na palubnú dosku.

Kde kúpiť TrueCam H5 WiFi
TrueCam H5 WiFi
Hodnotenie
3.7/5

Displej okrem iného uľahčuje nastavenie a ovládanie. Model disponuje niekoľkými praktickými funkciami, ktoré oceníte pri každodennom používaní. Máme na mysli najmä cyklické nahrávanie, G-senzor alebo ochranu záznamu proti vymazaniu.

V prípade, že hľadáte kameru do auta s vyššou kvalitou záznamu, vyskúšajte TrueCam M11 GPS 4K. Ak hľadáte kameru do auta s vyšším rozlíšením za nízku cenu, odporúčame TrueCam H7 GPS.

Recenzia: autokamera TrueCam H5 WiFi
 • Kvalita záznamu
 • Funkcie
 • Ovládanie
 • Inštalácia
3.7

Drobná kamera s displejom a užitočnými funkciami

TrueCam H5 WiFi je jednou z lacnejších kamier z portfólia výrobcu. Kamera je zároveň jednou z najmenších v ponuke, čo prináša mnoho výhod. Medzi jej funkcie patrí cyklické nahrávanie, uzamknutie záznamu, WDR alebo detekcia pohybu. Kamera do auta H5 WiFi je tak praktickým a nenápadným spoločníkom na cesty za veľmi rozumné peniaze. Jej inštalácia je intuitívna a rýchla vďaka prehľadnému návodu. Súčasťou balenia je aj ochranné puzdro na uloženie kamery mimo držiaka.

Klady

 • Ochranné pouzdro
 • Magnetický držiak
 • Variabilné umiestnenie
 • Displej
 • Wi-Fi pripojenie
 • Kompaktná veľkosť
 • Ochranné puzdro

Zápory

 • Chaotické ovládanie
 • Len FHD rozlíšenie
 • Aplikácia potrebuje vyladenie
 • Bez samostatného režimu fotografovania
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Som študent, ktorý rád pretvára svoje skúsenosti a zložité myšlienky do zrozumiteľného jazyka pre spotrebiteľov. Vo voľnom čase rád behám, bicyklujem a chodím na túry po okolí. V mojom portfóliu sa preto nachádzajú recenzie inteligentných hodiniek, kamier do auta a mnohých ďalších pomôcok pre každodenný život.
Ako sa vám páčil tento článok?
3.7/5 - (3 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: autokamera TrueCam H5 WiFi
TrueCam H5 WiFi
Hodnotenie: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram