ITmix.cz logo

Recenzia: autokamera Lamax T10 4K GPS

Silné stránky
 • Vysoká kvalita prevedenia
 • Spoľahlivé funkcie
 • Relatívne jednoduché ovládanie
 • Podpora zadnej kamery
 • Dobrá stabilita záznamov
Slabé stránky
 • Nižšia kvalita záznamov
 • Nižšia kvalita zvuku
 • Slabiny aplikácie Roadcam

Lamax T10 4K GPS je dobre vybavená kamera do auta so solídnou kvalitou konštrukcie. Ponúka niekoľko praktických funkcií s dobrou spoľahlivosťou. Záznamy počas dňa sú pomerne kvalitné a majú maximálne rozlíšenie 4K. V noci sa kvalita mierne zhoršuje.

K dispozícii je aj príplatková zadná kamera, ktorá je vhodná pre všetkých, ktorí sa obávajú o svoje vozidlo na parkovisku. Záznamy premávky zo zadnej kamery sú však pomerne nekvalitné, a to cez deň, ako aj v noci. Ovládanie autokamery je jednoduché, ale aplikácia Roadcam potrebuje od vývojárov pár opráv.

Často kladené otázky

Má Lamax T10 4K GPS zadnú kameru?

Žiaľ, nie. V základnom balíku autokamery zadnú kameru nenájdete. Je však k dispozícii ako príplatková výbava.

Aké pamäťové karty podporuje zariadenie Lamax T10 4K GPS?

Autokamera podporuje pamäťové karty formátu microSD. Maximálna podporovaná kapacita je 128 GB.

Má Lamax T10 4K GPS batériu?

Áno. Autokamera podporuje napájanie prostredníctvom priloženého adaptéra alebo zabudovanej batérie. Vďaka tomu je parkovací režim k dispozícii aj po vypnutí zapaľovania.

Balenie autokamery obsahuje všetko potrebné

Balenie autokamery Lamax T10 4K GPS je pomerne strohé. Za hlavného konkurenta tohto modelu možno považovať autokameru TrueCam M11 GPS 4K dashcam. Je to dané cenou, dizajnom a podobným súborom funkcií. Práve obsah balenia je však niečo, čo tieto dve autokamery nemajú spoločné.

Zatiaľ čo konkurenčný model TrueCam sa dodáva s dvoma typmi káblov alebo cestovným puzdrom, T10 4K GPS ponúka len tieto položky:

 • autokamera Lamax T10 4K GPS,
 • magnetický držiak na sklo s GPS modulom a samolepiaciou plochou,
 • tri samolepiace úchyty na káble,
 • nástroj na skrytie kábla,
 • microSD/USB adaptér
 • a napájací adaptér.

Príplatková zadná kamera sa môže hodiť nielen pri cestovaní

Spoločnosť Lamax ponúka aj zadnú kameru, ktorú možno nalepiť na zadné okno. Kamera ponúka maximálne rozlíšenie 1080p a záznam môže zobrazovať aj aktuálne údaje o jazde. Dodáva sa so šesťmetrovým káblom, čo znamená, že by ste nemali mať problém s jej montážou do väčšiny áut.

Pozitívne je, že sklon kamery je nastaviteľný v rozsahu viac ako 180° a držiak na sklo je odnímateľný a samolepiaci. Zábery zo zadnej kamery a jej vyhodnotenie nájdete v Kvalita záznamu.

Technické parametre Lamax T10 4K GPS

Hoci balenie autokamery neoplýva bohatým príslušenstvom, model možno považovať za solídne vybavený. Môžu za to okrem iného jej parametre, ktoré nájdete v nasledujúcej tabuľke. V prípade, že si lámete hlavu nad tým, podľa čoho si dashcam vybrať, prečítajte si nášho stručného sprievodcu nákupom.

Názov parametraHodnota
Maximálne rozlíšenie4K (pri 30 FPS)
Max. snímkovacia frekvencia60 FPS (FullHD)
Uhol záberu prednej kamery170°
Veľkost displeja2,45"
Prevádzková teplotaNie je špecifikovaná
Zabudovaná batériaÁno (200 mAh)
KonektivitaWi-Fi, microSD, microUSB, vstup pre zadnú kameru
MikrofónÁno
Max. kapacita microSD karty128 GB
Rozmery (V x Š x H)4,7 x 7,4 x 3,9 cm

Za zmienku stojí dizajn modelu

Telo autokamery by sa dalo označiť za typické pre bežné autokamery. Na prednej strane vystupuje objektív ako na bežnej kamere, zatiaľ čo na zadnej strane nájdete 2,45" displej. Na jeho pravej strane sa nachádzajú ovládacie tlačidlá a na pravej hornej strane nájdete tlačidlo napájania.

Celkovo pôsobí kamera odolne a pomerne robustne. Najmä ak ju opäť porovnáme s kamerou TrueCam M11 GPS 4K, ktorej plastový kryt sa pri silnejšom stlačení ohýba a pôsobí duto. Konštrukcia kamery T10 4K GPS je pevná, pôsobí ťažšie ako v prípade modelu TrueCam a celkovo dotvára kvalitnejší dojem.

Za zmienku stojí aj to, že GPS modul kamery do auta je zabudovaný do konštrukcie magnetického držiaka so samolepiacim povrchom. Takto riešený GPS modul nás veľmi príjemne prekvapil. Mnohé konkurenčné modely, ako napríklad TrueCam M11 GPS 4K alebo TrueCam A7s GPS, majú externý modul, ktorý je potrebné pripevniť k držiaku. To isté platí aj pre Lamax S9 Dual GPS. Ten má externý GPS modul s napájacím káblom, čo je naozaj nešťastné riešenie.

Kde kúpiť Lamax T10 4K GPS
Lamax T10 4K GPS
Hodnotenie
4.2/5

Inštalácia Lamax T10 4K GPS

Inštalácia modelu T10 4K GPS je rovnaká ako v prípade ostatných uvedených modelov. Pozostáva zo zapojenia do zásuvky, nájdenia ideálneho miesta na umiestnenie autokamery, jej prilepenia na miesto a následného nastavenia funkcií. Celý proces je rýchly a jednoduchý. V ďalšej časti stručne vysvetlíme inštaláciu.

V prvom kroku inštalácie odporúčame vložiť microSD kartu

GPS kamera do auta Lamax T10 4K podporuje pamäťové karty microSD s kapacitou až 128 GB. Môžete použiť aj menšie kapacity. Ak však plánujete nahrávať v rozlíšení 4K, úložisko sa môže rýchlo zaplniť. Na pamäťovú kartu s kapacitou 128 GB môžete nahrať približne 10 hodín záznamu v rozlíšení 4K. Slot na kartu microSD nájdete na ľavej strane kamery.

Pripojenie napájania

Ďalším krokom je pripojenie autokamery k zdroju napájania. Na tento účel slúži dodaný adaptér s trojmetrovým káblom. Adaptér je určený pre 12V zásuvky alebo nabíjačky do auta. Na hornej strane adaptéra nájdete ďalšiu USB zásuvku, ktorá sa nachádza aj na kamere Lamax S9 Dual GPS. Červené podsvietenie USB zásuvky vás informuje o tom, že sa adaptér používa.

Napájací kábel je zakončený konektorom microUSB. Ten je potrebné zasunúť do vstupu, ktorý sa nachádza na magnetickom držiaku so samolepiacim povrchom. Držiak sa potom umiestni na hornú časť kamery do auta.

Okrem napájania prostredníctvom adaptéra je kamera Lamax T10 4K GPS vybavená aj vstavanou batériou.

Adaptér je doplnený podsvietenou USB zásuvkou
Adaptér je doplnený podsvietenou USB zásuvkou

Umiestnenie Lamax T10 4K GPS

Výrobca považuje priestor medzi čelným sklom a vnútorným spätným zrkadlom za ideálne miesto na montáž palubnej kamery. V tomto priestore bude kamera zasahovať do vozidla vodiča alebo spolujazdca len minimálne.

Ideálne umiestnenie môže byť v každom vozidle iné. Preto ho odporúčame hľadať ešte s prekrytou lepiacou plochou. Keď miesto nájdete, odkryte samolepiaci povrch a na niekoľko sekúnd pevne pritlačte držiak k čelnému sklu.

Umiestnenie kamery do auta by ste nemali zanedbať. Ak je kamera namontovaná na nesprávnom mieste, vodičovi môže hroziť pokuta. Viac informácií o legislatíve týkajúcej sa autokamier v Slovenskej republike nájdete v našom článku o ich legálnom používaní.

Zapojenie a nastavenie funkcií

Po úspešnom umiestnení kamery na čelné sklo môžete napájací kábel ukryť do lišty, ktorá prilieha k čelnému sklu. Na zasunutie kábla môžete použiť dodaný nástroj. Kábel môže pokračovať pod obložením A-stĺpika a pozdĺž povrchu prístrojovej dosky.

Druhou možnosťou je viesť kábel pozdĺž boku palubnej dosky a potom pod koberčekom k zásuvke. Nech už sa rozhodnete viesť kábel akýmkoľvek spôsobom, pomôžu vám tri priložené samolepiace úchyty, ktoré držia veľmi pevne, čo oceňujeme.

Nakoniec je potrebné nastaviť funkcie autokamery. Tie sú k dispozícii priamo v kamere, ale niektoré z nich nájdete aj v aplikácii Roadcam control, ktorej sa budeme venovať v Ovládacie prvky.

Po zakúpení zadnej kamery môžete zmeniť zobrazenie na displeji
Po zakúpení zadnej kamery môžete zmeniť zobrazenie na displeji

Napájanie zadnej kamery zabezpečuje aj vstavaná batéria

Batéria má kapacitu 200 mAh a slúži na napájanie autokamery v prípade, že do adaptéra netečie elektrický prúd. Je teda základom funkcie Parkovací režim, ktorú opíšeme nižšie. Na plné nabitie vydrží batéria pri nahrávaní v rozlíšení 4K so zapnutým displejom približne 10 minút.

Kde kúpiť Lamax T10 4K GPS
Lamax T10 4K GPS
Hodnotenie
4.2/5

Funkcie Lamax T10 4K GPS sú vhodné na jazdu v meste aj na diaľnici

S mnohými funkciami recenzovanej autokamery sa stretnete v drvivej väčšine modelov, ktoré sú v súčasnosti na trhu. Vzhľadom na cenu autokamery hodnotíme množstvo dostupných funkcií a kvalitu ich implementácie veľmi pozitívne. Niektoré z funkcií prispievajú k zvýšeniu bezpečnosti na cestách, iné zase sledujú situáciu okolo vozidla po jeho zaparkovaní.

Cyklické nahrávanie

Takmer v každej modernej autokamere nájdete cyklické nahrávanie. Táto funkcia je zodpovedná za to, aby sa záznam nezastavil, ak sa karta microSD zaplní. V takom prípade kamera začne automaticky odstraňovať najstaršie záznamy.

Uzamknutie nahrávky

V prípade, že ste počas jazdy svedkom situácie, ktorú by ste si chceli uchovať, môžete aktuálny záznam uzamknúť. Počas nahrávania stačí stlačiť stredné tlačidlo vedľa obrazovky a záznam sa uzamkne. Jeho opätovným stlačením sa záznam odomkne. Galéria nahrávok ani aplikácia neumožňujú uzamknúť alebo odomknúť nahrávky, čo nás trochu sklamalo.

Hlásenie radarov

Autokamera Lamax T10 4K GPS dashcam má vo svojej pamäti nahranú databázu stacionárnych radarov. Ak sa blížite k radaru, na displeji sa zobrazí maximálna povolená rýchlosť. V prípade, že o túto funkciu nemáte záujem, môžete ju jednoducho vypnúť v nastaveniach. Túto funkciu sa nám nepodarilo vyskúšať. Hoci bola aktívna, neupozornila nás na červené svetlo ani na blížiaci sa radar.

Databázu rýchlostných radarov možno aktualizovať pomocou súboru, ktorý je k dispozícii na stránke produktu autokamery. Súbor je stiahnutý v archíve .zip, takže ho musíte najprv rozbaliť. Archív obsahuje aj stručný návod na aktualizáciu systému.

G-senzor

Autokamera využíva G-senzor na monitorovanie otrasov, ktoré môžu signalizovať dopravnú nehodu. Ak zistí kolíziu, aktuálny záznam sa automaticky uzamkne, aby sa zabránilo jeho automatickému vymazaniu. Senzor môžete vypnúť v nastaveniach alebo môžete vybrať jednu z jeho troch citlivostí.

Rovnako ako v prípade Lamax S9 Dual GPS nás táto funkcia príjemne prekvapila. Hoci bol G-senzor nastavený na strednú citlivosť, po prejazde bežných nerovností na ceste sa záznam nezablokoval. Napríklad kamera do auta TrueCam H5 WiFi pri vysokej citlivosti nezablokovala záznam ani pri prejazde veľkých nerovností.

Režim parkovania

G-senzor je základom aj pre parkovací režim, ktorého funkčnosť nás príjemne prekvapila. Po zaparkovaní a opustení vozidla sa autokamera automaticky vypne a parkovací režim sa spoľahlivo aktivuje. Manuálne pohnutie vozidlom zo strany na stranu spôsobilo, že sa autokamera spustila a nahrala 20 sekúnd záznamu. Počas celého procesu zostal displej autokamery vypnutý, čo ušetrilo časť energie batérie.

Údaje vo videu

Jednou z praktických doplnkových funkcií sú metadáta vo videozázname. Kamera Lamax T10 4K GPS umožňuje pridať tieto informácie do záznamu:

 • dátum a čas,
 • aktuálnu rýchlosť
 • a polohu GPS.

Tieto informácie sa nachádzajú v spodnej časti záznamu z prednej a zadnej kamery.

Šetrič obrazovky

Ak nechcete byť počas jazdy rušení displejom kamery, môžete nastaviť šetrič obrazovky. Čas, po ktorom sa šetrič obrazovky automaticky spustí, je nastaviteľný. Môžete si vybrať medzi jednou, tromi a piatimi minútami.

Po aktivácii šetriča obrazovky sa obrazovka vypne. Tlačidlom zapnutia/vypnutia na hornej strane sa opäť zapne. Trochu nás sklamalo, že nie je k dispozícii možnosť zobrazenia rýchlosti nameranej modulom GPS. S touto možnosťou sme sa stretli napríklad pri kamere TrueCam H25 4K GPS.

Kde kúpiť Lamax T10 4K GPS
Lamax T10 4K GPS
Hodnotenie
4.2/5

Vytváranie fotografií

Zhotovovanie fotografií je medzi autokamerami veľmi rozšírená funkcia. Väčšinou však nejde o funkciu, ktorá by mala pre používateľa veľký význam. Objektív kamery Lamax T10 4K GPS ponúka iba pevné zaostrenie, takže nečakajte obzvlášť kvalitné snímky.

Recenzovaný model nie je vybavený samostatným tlačidlom spúšte, ako je to v prípade modelu Lamax S9 Dual GPS. Preto musíte najprv zmeniť režim na autokamere a až potom fotografovať. Je teda zrejmé, že výrobca sa pri tomto modeli zameral na iné funkcie alebo vlastnosti.

Zábery z autokamery nie sú najlepšie
Zábery z autokamery nie sú najlepšie

Zadná kamera ako parkovací asistent

Zobrazenie na prednej kamere sa dá meniť podľa potreby. Jeho zmena je dostupná v nastaveniach a nie prostredníctvom hlasového povelu ako v prípade modelu Lamax S9 Dual GPS. Ak plánujete umiestniť kameru do dodávky alebo vozidla bez vnútorného spätného zrkadla, kamera vám môže uľahčiť parkovanie. Vzhľadom na veľkosť displeja je však táto funkcia skôr "lepšia ako nič". V bežných osobných vozidlách vám lepšie poslúžia spätné zrkadlá.

Ovládanie autokamery Lamax T10 4K GPS

Hoci je ovládanie zabezpečené iba štyrmi tlačidlami, je pomerne ľahko pochopiteľné. Základné funkcie autokamery nastavíte aj bez toho, aby ste sa pozreli do návodu.

Predná strana je doplnená trojicou tlačidiel, ktoré slúžia predovšetkým na pohyb v ponukách a nastaveniach. Ďalšie tlačidlo nájdete na hornej strane. To slúži predovšetkým na spustenie a zastavenie nahrávania. Možno ho použiť aj na vypnutie alebo zapnutie kamery.

Tlačidlá majú okrem spomínaných aj niekoľko ďalších funkcií. Funkcie môžu byť v každom režime autokamery iné, a to aj pri stlačení alebo podržaní. Konkurenčná kamera TrueCam M11 GPS 4K sa ovláda dvoma tlačidlami na prednej strane, čo značne komplikuje ovládanie a nastavovanie.

Na spodnej strane recenzovaného modelu sa nenachádza žiadne tlačidlo na resetovanie. Celkovo hodnotíme ovládanie ako priemerné. Je zrozumiteľné, ale ak chcete kameru využívať naplno, bez príručky sa nezaobídete.

Autokameru možno ovládať aj na diaľku

Kamera Lamax T10 4K GPS využíva na diaľkové ovládanie aplikáciu Roadcam, s ktorou sme sa už stretli napríklad pri modeloch TrueCam H25 GPS 4K. Aj v prípade recenzovanej kamery je spárovanie s aplikáciou jednoduché a prebieha v nasledujúcich krokoch:

 1. Stiahnite si aplikáciu Roadcam zo služby Google Play alebo App Store.
 2. Zapnite pripojenie WiFi na autokamere buď v nastaveniach alebo podržaním tlačidla nahor.
 3. V nastaveniach smartfónu sa pripojte ku kamere do auta pomocou WiFi - názov siete a heslo nájdete na displeji kamery do auta.
 4. Spustite aplikáciu Roadcam a vyberte pripojenú autokameru.
 5. Po krátkom ladení sa zobrazí úvodná ponuka s aktuálnym záznamom a ďalšími možnosťami.

Aplikácia je prehľadná, ale len čiastočne preložená do slovenčiny. Umožňuje zmeniť niektoré nastavenia autokamery alebo sledovať záznam na prednej alebo zadnej kamere (ak je pripojená). K dispozícii je aj galéria, ktorá je rozdelená na snímky, núdzové záznamy a bežné záznamy.

Pri používaní sme sa však stretli s rovnakými nedostatkami ako pri modeloch TrueCam, ktoré túto aplikáciu používajú. Niekoľkokrát sa stalo, že sa aplikácia svojvoľne odpojila od autokamery alebo prestala fungovať. Za nedokonalosť považujeme aj to, že keď je kamera pripojená k aplikácii, nie je možné meniť jej nastavenia priamo pomocou jej tlačidiel.

Kde kúpiť Lamax T10 4K GPS
Lamax T10 4K GPS
Hodnotenie
4.2/5

Musíme však uznať, že ak sa rozhodnete zakúpiť aj zadnú kameru, jej inštaláciu aplikácia napriek uvedeným nedostatkom výrazne uľahčuje.

Kvalita záznamu Lamax T10 4K GPS

Celkovo nás kvalita záznamu autokamery príliš nenadchla. V prvom rade treba spomenúť, že ak plánujete používať model so zadnou kamerou, maximálne rozlíšenie prednej bude len 1440p. Nižšie rozlíšenie prináša hlavne nižšiu úroveň detailov, čo môžete sami posúdiť zo záberov nižšie.

Denné zábery z autokamery v nižšom rozlíšení

Nech už si vyberiete akékoľvek rozlíšenie, určite si na prvý pohľad všimnete pomerne vysokú sýtosť jasných farieb. Detaily sú pri rozlíšení 1440p solídne, ale nie ideálne.

Čitateľnosť poznávacej značky je najlepšia, keď je sledované vozidlo vo vzdialenosti do 10 m. ŠPZ protiidúcich vozidiel sú pri tomto rozlíšení čitateľné len zriedka, a to isté platí aj pre stojace vozidlá na okraji cesty. Stabilizácia na nerovnom teréne je dobrá, ale prenos vibrácií by sa dal doladiť.

Po pripojení zadnej kamery je maximálne rozlíšenie prednej kamery obmedzené na 1440p.

Počas dňa je zadná kamera vhodnejšia na monitorovanie diania v okolí vozidla po jeho zaparkovaní, keď sú za určitých svetelných podmienok čitateľné poznávacie značky blízkych stojacich vozidiel.

Keď spustíte nahrávanie v režime parkovania, získate aj záznam z tejto kamery, čo je pozitívne. Pri jazde cez nerovnosti je zadná kamera prilepená na sklo. Stabilizácia je na pomerne dobrej úrovni, ale na niektorých úsekoch s menšími nerovnosťami sme zaznamenali prenos vibrácií do záznamu.

Zábery v rozlíšení 4K sú počas dňa kvalitnejšie

V porovnaní s rozlíšením 1440p sú záznamy v rozlíšení 4K lepšie, najmä keď sa vozidlá pohybujú v smere jazdy aj v protismere. Čitateľnosť poznávacích značiek je najlepšia vo vzdialenosti 5 až 10 metrov. V prípade stojacich vozidiel na ceste je situácia tiež výrazne lepšia.

Situácia sa však zmení, ak sa sledované vozidlo presunie zo stredu zorného poľa na jeho okraj. V tomto prípade sa čitateľnosť zhoršuje, ale to je pri autokamerách v podstate pravidlom. Horšie detaily protiidúcich vozidiel očakávajte aj mimo obcí, t. j. pri rýchlostiach nad 50 km/h.

Nočné záznamy v rozlíšení 1440p sú priemernej kvality

Nočné záznamy ukazujú, že dynamický rozsah snímača nie je najlepší. Tmavé a neosvetlené časti zorného poľa sú zvyčajne úplne bez detailov. Detailnosť osvetlených častí je podobná ako pri denných záznamoch. Čitateľnosť tabuľky s evidenčným číslom je tiež v podstate rovnaká. Vozidlá sa musia nachádzať vo vzdialenosti do 10 metrov v smere jazdy. ŠPZ protiidúcich vozidiel sú nečitateľné v dôsledku priameho osvetlenia a pohybu.

Aj zadná kamera slúži na rovnaký účel ako vo dne. Zábery sú veľmi zrnité a chýbajú im detaily. Doprava za vozidlom môže obraz ľahko oslniť, čím sa jeho kvalita ešte viac zníži. Táto strata kvality svedčí o horšom dynamickom rozsahu, s ktorým sme sa stretli pri prednej kamere. Ak je záznam z neosvetleného priestoru, je prakticky nepoužiteľný.

Nočné záznamy v rozlíšení 4K by mohli byť lepšie

V noci rozlíšenie 4K neprináša výrazné zlepšenie. Každé protiidúce auto sprevádza hustý svetelný prstenec, ktorý sa postupne zdvojuje a bráni čitateľnosti poznávacej značky. ŠPZ ani stojace autá nie sú ideálne čitateľné. Symboly sú rozoznateľné len zriedka. Mimo pouličného osvetlenia je situácia takmer rovnaká, ak nie horšia. Vozovka je na zázname ešte menej viditeľná ako pri osvetlení normálnymi alebo diaľkovými svetlami.

Záver – pre koho je autokamera Lamax T10 4K GPS vhodná

Lamax T10 4K GPS je kamera do auta so solídnou kvalitou záznamu, najmä počas dňa. Čitateľnosť je ideálna najmä na kratšie vzdialenosti, vďaka čomu je kamera vhodná pre tých, ktorí jazdia prevažne v meste. V noci obsahujú záznamy z prednej kamery pomerne málo šumu, čo im pridáva na kvalite.

Funkcie autokamery fungujú spoľahlivo a vďaka zabudovanej batérii nevyžadujú nepretržité napájanie. Kamera podporuje aj voliteľnú zadnú kameru. Tá sa môže hodiť najmä po zaparkovaní, pretože zobrazuje dianie za vozidlom v rozlíšení FullHD. Pozitívne hodnotíme aj ovládanie, ktoré je vďaka štyrom tlačidlám prehľadné.

Kde kúpiť Lamax T10 4K GPS
Lamax T10 4K GPS
Hodnotenie
4.2/5

Ak hľadáte autokameru s kvalitnejším záznamom v rozlíšení 4K, vyskúšajte TrueCam H25 GPS 4K. Ak by ste chceli na autokamere ušetriť, vyskúšajte Sencor SCR 4400, ktorá tiež ponúka solídne zábery v rozlíšení 4K.

Recenzia: autokamera Lamax T10 4K GPS
 • Kvalita záznamu
 • Funkcie
 • Ovládanie
 • Inštalácia
4.2

Autokamera so solídnym denným záznamom 4K a spoľahlivými funkciami

Lamax T10 4K GPS je dobre vybavená kamera do auta so solídnou kvalitou konštrukcie. Ponúka niekoľko praktických funkcií s dobrou spoľahlivosťou. Záznamy počas dňa sú pomerne kvalitné a majú maximálne rozlíšenie 4K. V noci sa kvalita mierne zhoršuje.

K dispozícii je aj príplatková zadná kamera, ktorá je vhodná pre všetkých, ktorí sa obávajú o svoje vozidlo na parkovisku. Záznamy premávky zo zadnej kamery sú však pomerne nekvalitné, a to cez deň, ako aj v noci. Ovládanie autokamery je jednoduché, ale aplikácia Roadcam potrebuje od vývojárov pár opráv.

Klady

 • Vysoká kvalita prevedenia
 • Spoľahlivé funkcie
 • Relatívne jednoduché ovládanie
 • Podpora zadnej kamery
 • Dobrá stabilita záznamov

Zápory

 • Nižšia kvalita záznamov
 • Nižšia kvalita zvuku
 • Slabiny aplikácie Roadcam
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Som študent, ktorý rád pretvára svoje skúsenosti a zložité myšlienky do zrozumiteľného jazyka pre spotrebiteľov. Vo voľnom čase rád behám, bicyklujem a chodím na túry po okolí. V mojom portfóliu sa preto nachádzajú recenzie inteligentných hodiniek, kamier do auta a mnohých ďalších pomôcok pre každodenný život.
Ako sa vám páčil tento článok?
3/5 - (3 hlasovanie)
2 komentáre – Recenzia: autokamera Lamax T10 4K GPS
 1. moja otázka je v pripade teplotnych rozdielov napr pocas leta/zima , je možné nechať kameru na prednom celnom skle počas celeho roka bez toho aby sa nepoškodila? keďže cele dni na ňu bude svietiť slnko alebo bude v mraze? ale je potrebne ju vzdycky davat dole a odkladat? ďakujem za odpoved

  1. Dobrý den, v extrémních teplotních podmínkách bych vám doporučil kameru nenechávat ve vozidle. V létě se na přímém slunci může teplota vyšplhat až na 70 °C a na takové podmínky je připravena málokterá spotřební elektronika.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: autokamera Lamax T10 4K GPS
Lamax T10 4K GPS
Hodnotenie: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram