ITmix.cz logo

Recenzia: autokamera Lamax S9 Dual GPS

Silné stránky
 • Zadná kamera
 • Spoľahlivé hlasové ovládanie
 • Zabudovaná batéria
 • Veľký a ľahko čitateľný displej
 • Solídna kvalita spracovania
 • Nastaviteľný snímač
Slabé stránky
 • Jednoduché " rozladenie" zrkadla
 • Nekvalitná aplikácia KaCam
 • Nižšia kvalita záznamov

Lamax S9 Dual GPS je bohato vybavená autokamera, ktorá slúži aj ako spätné zrkadlo. Model je vybavený dotykovým displejom a obsahuje aj zadnú FullHD kameru. Inštalácia oboch kamier je rýchla a jednoduchá. Záznamy sú v solídnej kvalite na kratšie vzdialenosti a funkcie autokamery fungujú spoľahlivo.

Často kladené otázky

Má Lamax S9 Dual GPS zadnú kameru?

V balení autokamery nájdete aj zadnú kameru so 6-metrovým napájacím káblom. Zadná kamera ponúka nahrávanie vo FullHD rozlíšení pri 30 FPS. Po pripojení k parkovaciemu svetlu môžete kameru používať aj ako parkovacieho asistenta.

Je možné fotografovať s Lamax S9 Dual GPS?

Lamax S9 Dual GPS podporuje snímanie fotografií s rozlíšením 2 Mpx. Fotografie môžete zhotovovať buď pomocou tlačidla na displeji autokamery alebo pomocou aplikácie v smartfóne.

Má Lamax S9 Dual GPS batériu?

Autokamera Lamax S9 Dual GPS je vybavená vstavanou batériou s kapacitou 500 mAh, ktorá umožňuje používať parkovací režim bez potreby trvalého externého napájania.

Balenie autokamery prekvapilo

Veľkosť balenia už na prvý pohľad prezrádza, že sa máte na čo tešiť. Napriek tomu, že výrobca vyplnil škatuľu plastovou penou, maximálne využil jej rozmery. Hneď po otvorení sa nám naskytol pohľad na samotnú kameru pokrytú ochrannou fóliou. Fóliu sprevádza názov modelu, krátky reklamný text a výzva na stiahnutie mobilnej aplikácie, ktorú si popíšeme v časti Ovládanie.

Autokamera je umiestnená na platforme. Keď sme ju vybrali z obalu, uvedomili sme si, že spomedzi tých, ktoré sme už testovali, to nie je práve najľahší kúsok. Predsa len, takmer 10" IPS displej musí niečo vážiť. Po vybratí platformy s kamerou sme sa dostali k jeho spodnej časti, v ktorej sa nachádzalo ostatné príslušenstvo. Balenie teda obsahuje nasledujúce položky:

 • autokamera Lamax S9 Dual GPS,
 • zadná kameru,
 • GPS modul,
 • štyri gumové spony pre prednú kameru,
 • päť káblových svoriek,
 • utierka z mikrovlákna,
 • microSD/USB adaptér,
 • napájací adaptér pre prednú kameru
 • a 6-metrový napájací kábel pre zadnú kameru.

Technické parametre Lamax S9 Dual GPS

Atraktívne príslušenstvo a zaujímavé funkcie nerobia z kamery prémiový model. Je to hlavne kvalita záznamu, ktorá zvyčajne odlišuje lacnejšie modely od drahších. Ak vás zaujíma, podľa čoho by ste si mali vybrať autokameru, prečítajte si nášho sprievodcu nákupom.

Názov parametraHodnota
Max. rozlíšenie prednej kamery1080p (pri 30 FPS)
Max. rozlíšenie zadnej kamery1080p (pri 30 FPS)
Max. snímkovacia frekvencia prednej kamery30 FPS (FullHD)
Max. snímkovacia frekvencia zadnej kamery30 FPS (FullHD)
Uhol záberu prednej kamery150°
Uhol záberu zadnej kamery130°
Veľkost displeja9,66"
Prevádzková teplotaNie je špecifikovaná
Zabudovaná batériaÁno (500 mAh)
KonektivitaWi-Fi, microSD, miniUSB
MikrofónÁno
Max. kapacita microSD karty64 GB
Rozmery (V x Š x H)7,1 x 25,7 x 3,8 cm

Netypická konštrukcia

Na rozdiel od klasických GPS kamier do auta Sencor SCR 4400 alebo TrueCam M11 má recenzovaný model veľmi odlišný dizajn. Na prvý pohľad tvar autokamery pripomína vnútorné spätné zrkadlo. Model teda slúži nielen ako autokamera, ale aj ako zrkadlo.

Externá zadná kamera Lamax S9 Dual GPS

V balení modelu nájdete spomínanú zadnú kameru, ktorá je určená na snímanie situácie za vozidlom alebo môže pomôcť pri parkovaní. Vo voliteľnej výbave autokamery je však aj zadná externá kamera, ktorú možno pripevniť na lištu nad zadnou tabuľkou s evidenčným číslom.

Táto kamera slúži predovšetkým na parkovanie a ponúka aj rozlíšenie 1080p. Hoci sme nemali k dispozícii externú kameru, namiesto nej sme pre vás pri parkovaní vyskúšali zadnú kameru, ktorá je súčasťou dodávky.

Inštalácia duálnej autokamery Lamax S9 je jednoduchá

Inštalácia autokamery S9 Dual GPS je v porovnaní s kamerami, ako je napríklad TrueCam H25 GPS 4K, trochu špecifická. Je to spôsobené umiestnením autokamery na vnútorné spätné zrkadlo. Toto umiestnenie možno označiť za dvojsečnú zbraň. Na jednej strane nebudete dlho "na sucho" skúšať polohu kamery na sklo tak, aby ste našli najlepší výhľad autokamery, ale zároveň bude výhľad kamery obmedzený nastavením spätného zrkadla a snímača.

Autokameru možno umiestniť len na spätné zrkadlo a nie namiesto neho.

Inštaláciu odporúčame začať pripojením napájania

Výrobca odporúča začať inštaláciu umiestnením kamery na spätné zrkadlo a pripojením príslušenstva. Podľa našich skúseností však existuje iné poradie krokov, ktoré vám nakoniec ušetrí veľa vrások. V prvom kroku teda odporúčame pripojiť kameru k zdroju napájania pomocou dodaného adaptéra. Adaptér je určený pre 12V zásuvky alebo nabíjačky do auta. Adaptér je vybavený aj zásuvkou USB, čo oceníte.

V ďalšom kroku môžete vložiť microSD kartu

Po pripojení k napájaniu sa kamera automaticky zapne. Kamera podporuje microSD karty do kapacity 64 GB, čo je vzhľadom na maximálne rozlíšenie FullHD dostatočné.

Kde kúpiť Lamax S9 Dual GPS
Lamax S9 Dual GPS
Hodnotenie
4.1/5
Na hornej strane nájdete vstupy a slot na microSD kartu
Na hornej strane nájdete vstupy a slot na microSD kartu

Po zapnutí napájania prejdite k zadnej kamere

Keďže umiestnenie prednej kamery na zrkadle je pomerne pevné a kamera sa ťažko vyberá, odporúča sa najprv namontovať zadnú kameru na zadné sklo. Vďaka tejto postupnosti bude nastavenie zadnej kamery o niečo jednoduchšie. Zadnú kameru pripojíte k prednej kamere pomocou 6-metrového dlhého napájacieho kábla. Koniec tohto kábla sa pripojí k vstupu označenému AV na prednej kamere.

Po pripojení použite obraz na prednej kamere na vyhľadanie ideálnej polohy pre zadnú kameru. Keďže predná kamera je stále voľná, môžete ju zatiaľ umiestniť na zadné sedadlo, aby ste si uľahčili sledovanie displeja.

Umiestnenie prednej kamery Lamax S9 Dual GPS

Autokamera funguje ako vnútorné spätné zrkadlo, ku ktorému je potrebné ju pripevniť. Na tento účel sú súčasťou balenia dva páry gumových držiakov. Kratšie úchyty sú vhodné pre menšie spätné zrkadlá a väčšie pre rozmernejšie. Každý gumový úchyt je určený pre jednu upevňovaciu lištu na zadnej strane kamery. Výsledkom by malo byť pripevnenie zobrazené na tomto obrázku:

Na upevnenie sme použili kratšie úchyty, ktoré boli dostatočne pevné na to, aby zabránili nežiaducemu pohybu kamery na zrkadle. Ani časté pohyby a nastavovanie zrkadla alebo polohy kamery nespôsobia, že by úchyty stratili svoju pevnosť.

Pripojenie príslušenstva a kabeláž

Ďalším krokom je postarať sa o kabeláž, keďže väčšinu zapojenia ste už urobili. Môžete použiť priložené samolepiace úchyty na káble a nástroj na zatláčanie káblov. Káble odporúčame viesť pod obložením a v prípade zadnej kamery sa ich nebojte viesť po podlahe alebo pod kobercom kabíny auta.

Na konci inštalácie môžete ku kamere pripojiť externý modul GPS. Jeho koncový konektor patrí do konektora označeného GPS. Ideálne miesto pre modul výrobca neuvádza, ale môžeme na ňom nájsť samolepiaci povrch. Miesto na čelnom skle zvoľte tak, aby modul a jeho kabeláž nebránili vo výhľade.

Mnohé konkurenčné modely, ako napríklad TrueCam H25 GPS 4K, majú GPS modul zabudovaný v kamere alebo ako súčasť držiaka, napríklad TrueCam M11 GPS 4K. Tento modul nás sklamal.

Externý GPS modul s káblom nie je praktickým riešením
Externý GPS modul s káblom nie je praktickým riešením

Nastavenie kamery Lamax S9 Dual GPS

Posledným krokom inštalácie autokamery je jej nastavenie. Pred definitívnym nastavením kamery ako zrkadla odporúčame najprv nastaviť jej funkcie a potrebné údaje. Tieto možnosti podrobnejšie popíšeme v časti Funkcie. V ďalšom kroku manuálne nastavte kameru tak, aby zrkadlo odrážalo situáciu za vozidlom.

Ak po nastavení zrkadla nie je výhľad kamery ideálny, môžete vysunúť snímač kamery do strany až o 3 cm. Nastaviteľný je aj sklon snímača, a to v rozsahu približne 15° v každom smere.

Okrem mechanického nastavenia snímača je k dispozícii aj elektronické nastavenie obrazu. Dotykovými tlačidlami na ľavej strane obrazovky možno posúvať snímanú oblasť nahor alebo nadol.

Kde kúpiť Lamax S9 Dual GPS
Lamax S9 Dual GPS
Hodnotenie
4.1/5

Napriek viacerým spôsobom nastavenia zorného poľa odporúčame tento model predovšetkým na súkromné použitie. V prípade výmeny vodičov môže byť neustále nastavovanie kamery problematické. Pri malých výškových rozdieloch môže stačiť elektronické nastavenie obrazu. V prípade väčších výškových rozdielov, a teda potreby posúvať spätné zrkadlo, je potrebné kameru a jej zrkadlo nastaviť ručne.

Hmotnosť autokamery robí svoje

Takmer 10" obrazovka v kombinácii so snímačom a ďalšími komponentmi váži pomerne veľa. Ak je guľový kĺb zrkadla slabý, môže ľahko spôsobiť, že sa autokamera sama posunie nadol. Príčinou môžu byť aj káble, ktoré pri silnejšom stlačení hornej časti tiež tlačia kameru nadol. Ak tento problém nemôžete vyriešiť a vaše zrkadlo je odnímateľné, môžete medzi guličku a otvor v zrkadle vložiť kúsok látky, aby ste zabránili prílišnému posúvaniu oboch povrchov.

Výkon a výdrž batérie Lamax S9 Dual GPS

Autokamera je primárne určená na napájanie pomocou adaptéra. V prípade 12V zásuvky sa toto napájanie používa len vtedy, keď je zapaľovanie zapnuté kľúčikom. Staršie modely automobilov sú zvyčajne vybavené autozapaľovačmi, ktoré dodávajú energiu nepretržite.

Ak je vozidlo v pokoji a motor je vypnutý, autokamera má zabudovanú batériu s kapacitou 500 mAh. Ak je aktívna funkcia parkovacieho režimu a je potrebné urobiť krátky záznam okolia vozidla, kamera použije tento zdroj energie.

Vďaka vstavanej batérii nie je potrebné kameru pripájať k autobatérii pomocou súpravy Hardwire, ako je to v prípade mnohých modelov TrueCam.

Napriek solídnej kapacite je hodnotenie jej výdrže náročné. Na displeji sa nachádza ikona batérie, ktorá opisuje jej aktuálnu kapacitu. Podľa tejto ikony, keď je autokamera napájaná z batérie, kapacita klesne na nulu do jednej minúty prevádzky. Nevieme však, či sa autokamera úplne vypne alebo prejde do režimu spánku. Po chvíli ju však možno opäť zapnúť s ikonou plne nabitej batérie.

Displej sa nerozsvieti ani pri automatickom spustení kamery a nahrávaní v parkovacom režime, aby batéria vydržala čo najdlhšie. Ak nie je v nastaveniach vypnutá, môže sa zobraziť len zvukové upozornenie.

Funkcie

Lamax S9 Dual GPS sa od konkurencie líši najmä svojím dizajnom. Rozsah funkcií je podobný ako u iných modelov s podobnou cenou.

Spätné zrkadlo

Najčastejšie používanou "funkciou" autokamery bude pre každého používateľa spätné zrkadlo. Displej modelu je vysoko reflexný a po vypnutí funguje ako zrkadlo dokonale. Pri správnom nastavení dokonca ponúka širší výhľad ako továrenské zrkadlo v mnohých vozidlách.

Detekcia rýchlostných radarov

Autokamera má už z výroby v pamäti uloženú databázu statických rýchlostných radarov vo viac ako 37 európskych krajinách. Výrobca bohužiaľ neuvádza, ako je možné túto databázu aktualizovať. Pozitívom je, že na rýchlostný radar môžete byť upozornení buď jednoduchým tónom alebo hlasovým upozornením. To je síce z výroby v angličtine, ale na webovej stránke modelu nájdete aj iné preklady vrátane slovenčiny.

Cyklické nahrávanie

Autokamera Lamax S9 Dual GPS ponúka aj cyklické nahrávanie. Táto funkcia zabraňuje zastaveniu nahrávania, ak sa karta microSD zaplní. Ak sa zaplní, kamera automaticky začne prepisovať najstaršie záznamy, ktoré neboli uzamknuté.

Uzamknutie záznamu

Ak sa na ceste stane niečo, čo potrebujete ochrániť pred automatickým vymazaním, môžete záznam tejto udalosti uzamknúť. Môžete použiť hlasový príkaz alebo tlačidlo na dotykovej obrazovke. Boli sme však sklamaní, že mobilná aplikácia KaCam neumožňuje uzamknutie alebo odomknutie záznamov.

Kde kúpiť Lamax S9 Dual GPS
Lamax S9 Dual GPS
Hodnotenie
4.1/5

G-senzor

Senzor pohybu je základom viacerých funkcií drahších autokamier. V kamere Lamax S9 Dual GPS je tento snímač zodpovedný predovšetkým za automatické uzamknutie záznamu, ak zaznamená náraz. Senzor je možné buď vypnúť, alebo nastaviť na jednu z troch citlivostí.

Príjemne nás prekvapilo, že stredná citlivosť nespustila uzamknutie záznamu v prípade bežných nedokonalostí na ceste. Pri niektorých modeloch, ako napríklad TrueCam H5 WiFi, dokonca ani prejazd cez nerovnosti pri najvyššej citlivosti neviedol k zablokovaniu záznamu. Naopak, kamera TrueCam H7 GPS v týchto podmienkach opäť zaznamenáva chránený záznam aj pri strednej citlivosti.

Režim parkovania

G-senzor je základom aj pre režim parkovania. Ak je vozidlo zaparkované a autokamera je vypnutá, tento režim sa spustí automaticky. V závislosti od zvolenej citlivosti G-senzora sa záznam spustí automaticky, ak autokamera zaznamená dostatočne veľký náraz.

Systém je veľmi spoľahlivý vďaka zabudovanej batérii. Aj pri strednej citlivosti spôsobí neočakávaný pohyb vozidla pri parkovaní 30-sekundový záznam. G-senzor kamery Lamax S9 Dual GPS je nastavený tak akurát. Na rozdiel od rôznych konkurenčných modelov TrueCam sa senzor zvyčajne aktivuje len v prípade potreby.

Asistenčné systémy

Model Lamax S9 Dual GPS ponúka vo svojom portfóliu funkcií aj asistenčné systémy. Máme na mysli LDWS (Lane Departure Warning System ) a FCWS (Front Collision Warning System). Ide o systémy, ktoré sú navrhnuté tak, aby v prípade nedodržania dostatočného odstupu zabránili neúmyselnému opusteniu jazdného pruhu alebo kolízii pomocou zvukových výstrah. Tieto funkcie sme však nemohli otestovať.

Systém LDWS sa musí najprv kalibrovať pomocou tlačidla na obrazovke. Tým sa vytvorí akási referencia jazdných pruhov, ktorej sa kamera bude držať. Na našom modeli však kalibrácia neprebehla - tlačidlo jednoducho nereagovalo. Podľa návodu je to jediná kalibrácia, ktorá je potrebná na fungovanie oboch asistenčných systémov. Systémy by mali byť aktívne len pri rýchlostiach nad 50 km/h, aby neobťažovali vodiča alebo vodičku v rušnej mestskej premávke.

Údaje vo videu

Aktuálne údaje o jazde sú užitočným doplnkom záznamu, ktorý môže pomôcť pri vyšetrovaní nehody. Tieto údaje môžete zobraziť v nastaveniach:

 • čas a dátum,
 • poloha GPS
 • a rýchlosť.

Tvorba fotografií

Medzi funkcie patrí možnosť vytvárania fotografií. Na tento účel je na displeji k dispozícii samostatné softvérové tlačidlo, ktoré je k dispozícii aj v aplikácii. Autokamera dokáže zhotovovať fotografie s rozlíšením 2 megapixely. Snímač kamery nemá automatické zaostrovanie, takže je vždy zameraný na jednu vzdialenosť a jedno miesto. Snímky preto nie sú v najlepšej kvalite. Ak však potrebujete rýchlo zvečniť nejakú situáciu, táto funkcia sa vám môže hodiť.

Ovládanie autokamery Lamax S9 Dual GPS

Ovládanie autokamery vyniká oproti konkurencii. Ani drahšie modely, ako napríklad TrueCam H25 GPS 4K, neponúkajú také prehľadné ovládanie. Kameru Lamax S9 Dual GPS možno ovládať a nastavovať tromi spôsobmi, ktoré si teraz popíšeme.

Dotykové ovládanie je intuitívne

Na veľký 9,66" displej sa zmestí naozaj všetko - prehľadné dotykové softvérové tlačidlá, vodoznaky času a rýchlosti alebo aktivované nastavenia. Obrazovka reaguje rýchlo, nastavenia sú logicky usporiadané a ľahko dostupné. Ovládanie je však čisto tlačidlové (klikacie), takže nečakajte žiadne "šúchanie" prstami. Na tento účel slúžia dve šípky na ľavej strane obrazovky nastavení a nahrávania.

Kde kúpiť Lamax S9 Dual GPS
Lamax S9 Dual GPS
Hodnotenie
4.1/5

S displejom a jeho zobrazovacími schopnosťami sme boli spokojní aj pri jazde v noci. Displej neoslňuje vodiča a verne zobrazuje obraz zachytený prednou alebo zadnou kamerou.

Ovládanie aplikáciou nie je najpohodlnejšie

S aplikáciou KaCam sme sa už stretli na kamere TrueCam H7 GPS. Ani na jednom z týchto recenzovaných modelov nás aplikácia príliš nenadchla. Začnime však párovaním, ktoré je jednoduché, čo hodnotíme pozitívne. Prebieha v nasledujúcich krokoch:

 1. Stiahnite si aplikáciu KaCam z obchodu Play alebo App Store.
 2. Zapnite Wi-Fi na autokamere hlasovým príkazom (Lamax WiFi On) alebo v nastaveniach autokamery.
 3. Pripojte sa k autokamere prostredníctvom nastavení Wi-Fi v smartfóne.
 4. Spustite aplikáciu KaCam a vyberte názov autokamery zobrazený v strednej časti.

Po týchto krokoch sa zobrazí hlavná obrazovka na ktorej sa zobrazí aktuálny obraz a niekoľko rýchlych nastavení. Najvýkonnejším aspektom aplikácie je možnosť meniť nastavenia autokamery. K dispozícii je aj väčšina nastavení, ktoré možno nájsť v ponuke kamery. K dispozícii je aj archív záznamov a fotografií.

Čo nás však sklamalo, bolo správanie aplikácie. Vždy, keď sme sa vrátili na hlavnú obrazovku, automaticky začala nahrávať. Pri odstraňovaní jednotlivých snímok z archívu sa vždy odstránila jedna snímka navyše. Negatívne hodnotíme aj to, že aplikácia neumožňuje odomknúť alebo uzamknúť staršie nahrávky.

Hlasové ovládanie hodnotíme veľmi pozitívne

Hlasové ovládanie funguje veľmi dobre. Súčasťou balenia je aj karta s hlasovými povelmi, pomocou ktorých môžete zapínať a vypínať rôzne nastavenia kamery. Medzi nastavenia, ktoré môžete zapnúť alebo vypnúť hlasom, patria napr:

 • zobrazenie na displeji,
 • zvuky,
 • Wi-Fi
 • a mikrofón.

Ďalšie hlasové príkazy sa týkajú týchto funkcií a možností:

 • prepnutie zobrazenia na prednú kameru,
 • prepnutie zobrazenia na zadnú kameru,
 • uzamknutie aktuálneho záznamu (bez možnosti hlasového odomknutia)
 • a zhotovenie snímky.

Každý príkaz sa začína slovom Lamax. Autokamera reaguje len na anglickú výslovnosť príkazov. Pri bežnej konverzácii vo vozidle by teda autokamera nemala zachytiť žiadne nežiaduce príkazy.

Počas testovania poslúchala autokamera všetky príkazy uvedené na kartičke v balení.

Kvalita záznamu

Napriek množstvu praktických funkcií a dobrej kvalite vyhotovenia nás autokamera trochu sklamala v tom, čo má robiť najlepšie - nahrávať záznam. Maximálne dostupné rozlíšenie je FullHD (1080p) so snímkovacou frekvenciou 30 FPS. Takúto kombináciu v takýchto drahých kamerách uvidíte len zriedka.

Dokonca aj lacnejšia konkurenčná kamera TrueCam M11 GPS 4K ponúka rozlíšenie 4K. V základnom balení však, samozrejme, neobsahuje zadnú kameru a jej ovládanie môže byť pre mnohých používateľov problematické.

Kvalita záznamu počas dňa

Za bežného denného svetla majú záznamy solídny kontrast, sú plynulé a primerane ostré. Čitateľnosť poznávacích značiek je však kvôli rozlíšeniu FullHD slabšia. Pre čitateľnosť je ideálne, ak je vozidlo s evidenčným číslom zaparkované vo vzdialenosti piatich metrov. ŠPZ protiidúcich vozidiel sú väčšinou rozmazané po celý čas, keď sú v zornom poli kamery.

Pri jazde mimo mesta a na nerovných cestách využíva autokamera výhodu svojej pevnej polohy na spätnom zrkadle. Absencia samolepiaceho držiaka v podobe prísavky dodáva kamere stabilitu, ktorú hodnotíme veľmi pozitívne. Má však aj jedno negatívum, ktorým je prenos niektorých zvukových artefaktov a vibrácií do záznamu.

Kde kúpiť Lamax S9 Dual GPS
Lamax S9 Dual GPS
Hodnotenie
4.1/5

Zadná kamera ponúka počas dňa podobné výsledky ako predná kamera. Záznamy sú menej ostré, ale čitateľnosť je stále na veľmi podobnej úrovni.

Nočné záznamy autokamery

V noci sú farby záznamu sýte a plynulosť je rovnaká ako pri denných záberoch. Okolité detaily sú dobré a môžete dokonca rozoznať dopravné značenie, ak naň nesvietia priamo svetlomety vozidla.

Reflexné povrchy, medzi ktoré patria okrem dopravných značiek aj poznávacie značky, sú pri priamom svetle až na výnimky nečitateľné. Schopnosť kamery vyrovnať sa s osvetlením však hodnotíme pozitívne.

Pouličné lampy alebo svetlá automobilov majú len minimálny svit (rozptyl svetla) po svojom obvode, takže neznižujú kvalitu záznamu. Mimo pouličného osvetlenia, keď je kamera závislá len od svetiel vozidla, sú záznamy tiež pevné.

Zadný senzor ako parkovacia kamera

Hoci má zadná kamera značnú rezervu v kvalite záznamu, môže byť užitočná pri parkovaní. Ak kameru pripojíte k parkovaciemu svetlu, obraz sa môže automaticky prepnúť na jeho projekciu, keď zaradíte spiatočku. V opačnom prípade môžete projekciu zmeniť manuálne alebo hlasovým príkazom "Lamax, rear camera".

V prípade parkovania na neosvetlených miestach môže kamera tento proces výrazne uľahčiť. Vďaka jej obrazu je odhad vzdialenosti o niečo jednoduchší. Ak parkujete na neosvetlených miestach, viditeľnosť závisí od parkovacích svetiel.

V noci je kvalita záznamu zadnej kamery v porovnaní s prednou kamerou nižšia. V záznamoch je veľa šumu a čitateľnosť je veľmi nízka. Bez okolitého osvetlenia sú záznamy príliš tmavé na to, aby boli pre používateľa prínosom.

Záver – pre koho je Lamax S9 Dual GPS vhodná?

Lamax S9 Dual GPS je solídne vybavená kamera do auta určená pre každého, kto ocení spoľahlivé funkcie. Parkovací režim, hlasové ovládanie či G-senzor fungujú presne tak, ako sme očakávali. Model je vhodný aj pre tých, ktorí hľadajú kameru do auta s minimálnym obmedzením zorného poľa vodiča alebo šoféra.

Veľký 9,66-palcový displej je prehľadný, ľahko sa ovláda a vypína sa buď automaticky alebo hlasovým príkazom. Súčasťou balenia je aj zadná FullHD kamera s kvalitným denným záznamom. Autokamera ako taká ponúka solídnu kvalitu záznamov. Vzhľadom na cenu však môže niektorých používateľov trochu sklamať.

Prístrojová kamera môže byť prínosom aj pre tých, ktorí by si chceli uľahčiť parkovanie pomocou zadnej parkovacej kamery. Rozlíšenie 1080p bohato postačuje na lepší odhad vzdialeností. Vzhľadom na dobrú kvalitu záznamov na krátku vzdialenosť a spoľahlivé senzory môžeme tento model odporučiť aj tým, ktorí sa obávajú o svoje auto na parkovisku.

Kde kúpiť Lamax S9 Dual GPS
Lamax S9 Dual GPS
Hodnotenie
4.1/5

Ak hľadáte kameru do auta s lepšou kvalitou záznamu, odporúčame vám model TrueCam H25 GPS 4K. V prípade, že máte záujem o cenovo dostupnejšiu kameru do auta so záznamom v rozlíšení 4K, odporúčame vám model Sencor SCR 4400, ktorý sme pre vás otestovali.

Recenzia: autokamera Lamax S9 Dual GPS
 • Kvalita záznamu
 • Funkcie
 • Ovládanie
 • Inštalácia
4.1

Spoľahlivá autokamera s funkciou zrkadla a parkovacej kamery

Lamax S9 Dual GPS je bohato vybavená autokamera, ktorá slúži aj ako spätné zrkadlo. Model je vybavený dotykovým displejom a obsahuje aj zadnú FullHD kameru. Inštalácia oboch kamier je rýchla a jednoduchá. Záznamy sú v solídnej kvalite na kratšie vzdialenosti a funkcie autokamery fungujú spoľahlivo.

Klady

 • Zadná kamera
 • Spoľahlivé hlasové ovládanie
 • Zabudovaná batéria
 • Veľký a ľahko čitateľný displej
 • Solídna kvalita spracovania
 • Nastaviteľný snímač

Zápory

 • Jednoduché " rozladenie" zrkadla
 • Nekvalitná aplikácia KaCam
 • Nižšia kvalita záznamov
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Som študent, ktorý rád pretvára svoje skúsenosti a zložité myšlienky do zrozumiteľného jazyka pre spotrebiteľov. Vo voľnom čase rád behám, bicyklujem a chodím na túry po okolí. V mojom portfóliu sa preto nachádzajú recenzie inteligentných hodiniek, kamier do auta a mnohých ďalších pomôcok pre každodenný život.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (2 hlasovanie)
1 komentář – Recenzia: autokamera Lamax S9 Dual GPS
 1. Ako dlho vydrží bateria a teda kamera bez napájania ? Pretože počítam, ze mne cca 5 minút max možno 8 min.
  Chcem vedieť či je normál. Správanie a je to tak dimenzované ale mám kus so slabou kapicitou batérie. Vďaka 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: autokamera Lamax S9 Dual GPS
Lamax S9 Dual GPS
Hodnotenie: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram