ITmix.cz logo

Recenzia: FIXED Tag Card – smart tracker s podporou Apple Find My

Silné stránky
 • Rozmery kreditnej karty
 • Bezdrôtové nabíjanie
 • Hlasitosť upozornení
 • Jednoduché párovanie
 • Režim straty
 • Upozornenie na zabudnutý predmet
Slabé stránky
 • Absencia NFC
 • Nezvládne miestne vyhľadávanie

Smart tracker FIXED Tag Card má veľkosť kreditnej karty a je skvelé na sledovanie aktuálnej polohy vašej peňaženky alebo iných predmetov. V mnohých ohľadoch je porovnateľný so zariadením AirTag od spoločnosti Apple, ale sú tu niektoré drobné rozdiely, ktoré sa okrem iného odrážajú v nižšej cene. Ako hodnotím inteligentný sledovací prístroj? Pre koho je určený? A aké všetky funkcie ponúka?

Často kladené otázky a odpovede

S akým zariadením možno spárovať smart tracker?

FIXED Tag Card možno spárovať len so zariadením so systémom iOS a aplikáciou Find (Findy My). Používatelia systému Android majú bohužiaľ smolu.

Ako je riešené dobíjanie smart trackeru?

FIXED Tag Card sa nabíja pomocou bezdrôtovej nabíjačky. Na jedno nabitie vydrží až tri mesiace.

Kde je možné lokalizačnú kartu FIXED Tag Card umiestniť?

FIXED Tag Card sa vďaka svojej veľkosti perfektne zmestí do peňaženky. Môžete ju však umiestniť aj do batohu alebo inej batožiny. Na druhej strane, konkurenčný Apple AirTag poslúži lepšie ako prívesok na kľúče.

Obsah balenia a technické parametre

Lokalizačná karta FIXED Tag Card sa predáva v malej škatuľke. Okrem samotnej karty v nej nájdete len potrebnú dokumentáciu. Nič iné však ani nie je potrebné. Podotýkam len, že karta sa nabíja prostredníctvom bezdrôtovej nabíjačky. Ak ju doma nemáte, budete si ju musieť kúpiť.

Názov parametraHodnota
MateriálPlast
OdolnosťPodľa parametra IP67
Životnosť batérieAž 3 mesiace
Spôsob nabíjaniaBezdrôtová nabíjačka Qi
KonektivitaBluetooth 5.0
KompatibilitaLen iOS
Rozmery 85 × 54 × 2,6 mm
Hmotnosť 12,2 g

Vyzerá ako bežná kreditná karta, len je trochu hrubšia

Na prvý pohľad vyzerá tento inteligentný sledovací prístroj ako kreditná karta. Potvrdzujú to aj jeho rozmery, ktoré sú 85 × 54 × 2,6 mm. Má teda prakticky rovnakú veľkosť ako kreditná karta, občiansky preukaz alebo karta poistenca. Jediný drobný rozdiel je v tom, že inteligentný sledovač je o niečo hrubší, ale nemala som problém s jeho umiestnením do priehradky peňaženky.

Z hľadiska materiálu je plastový, čím sa líši od Apple AirTag, ktorý je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele. Kvalita vyhotovenia je veľmi slušná. Vzhľadom na materiál je však jasné, že ak sa budete veľmi snažiť, môžete kartu zlomiť. Ak kartu vložíte do peňaženky a sadnete si, karta sa len tak ľahko nezlomí. Je pomerne pevná. Určite však odporúčam byť v tomto smere trochu opatrný.

Porovnanie veľkosti FIXED Tag Card a AirTag
Porovnanie veľkosti FIXED Tag Card a AirTag

FIXED Tag Card má jedno hardvérové tlačidlo s LED diódami, ktoré slúži na spárovanie a resetovanie karty.

Lokátor má stupeň krytia IP67. Ak sa vám teda stane, že peňaženku polejete nápojom, karta zostane na rozdiel od bankoviek nepoškodená. Tento parameter zároveň znamená, že lokátor je plne odolný voči prachu.

Spárovanie je hračka

FIXED Tag Card je kompatibilná výlučne s produktmi Apple. Ak ste teda používateľom systému Android, inteligentný sledovač vám bude, žiaľ, k ničomu.

Samotné párovanie je jednoduché a intuitívne som ho zvládla bez problémov a bez toho, aby som musela hľadať návod.

 1. V iPhone musíte prejsť do aplikácie Nájsť.
 2. Tu vyberiete položku Pridať novú položku a vyberiete možnosť Iná podporovaná položka.
 3. Ak chcete uviesť do prevádzky FIXED Tag Card, dlho stlačte tlačidlo na prednej strane.
 4. Keď sa karta objaví v mobilnej aplikácii, kliknete na tlačidlo Pripojiť.
 5. Položku môžete pomenovať (napríklad peňaženka, ak sa rozhodnete nosiť kartu v nej). A môžete si tiež vybrať vhodný emotikon.
 6. Potom všetko odsúhlasíte a na mape sa zobrazí poloha.

Na rozdiel od Apple AirTag, FIXED Tag Card nie je vybavená technológiou NFC. Z tohto dôvodu nie je párovanie ani intuitívnejšie ako pri samotnom AirTagu, ktorý stačí priblížiť k mobilnému telefónu a hneď sa spustí efektná animácia, ktorá vás prevedie procesom pridávania (podobne ako pri bezdrôtových slúchadlách od Applu).

Výdrž batérie FIXED Tag Card

Vo vnútri lokátora sa nachádza cievka na bezdrôtové nabíjanie. Vďaka tomu je možné na nabíjanie použiť akúkoľvek bezdrôtovú nabíjačku s podporou nabíjania Qi. Na jedno nabitie však môže fungovať až 3 mesiace. Nabíjanie trvá približne 1-2 hodiny. Okrem toho môžete ľahko skontrolovať aktuálny stav batérie priamo v aplikácii Nájsť.

Aj v tomto ohľade sa FIXED Tag Card líši od Apple AirTag, ktorý pracuje s vymeniteľnou gombíkovou batériou.

Budete potrebovať bezdrôtovú nabíjačku
Budete potrebovať bezdrôtovú nabíjačku

Funkcie FIXED Tag Card

Lokátor FIXED Tag Card je navrhnutý tak, aby ste mali neustále prehľad o tom, kde sa nachádza vaša peňaženka (alebo akýkoľvek iný predmet, do ktorého kartu vložíte).

Zobrazenie vašej polohy na mape

Aktuálnu polohu FIXED Tag Card si môžete jednoducho zobraziť priamo v mobilnej aplikácii Nájsť, kde ju môžete vidieť na mape. Pri mojom testovaní sa zobrazenie polohy zhodovalo, aj keď bola karta umiestnená v budove. Zistila som, že presnosť zobrazenia polohy na mape je porovnateľná s aplikáciou AirTag.

Prehrávanie zvuku (upozornenia)

Ak máte niekde v dome peňaženku (s vloženou kartou FIXED Tag) a nemôžete ju nájsť, môžete na ňu prostredníctvom aplikácie "zazvoniť". Karta potom začne vydávať pomerne hlasný a nepríjemný zvuk, ktorý je ľahko počuť, aj keď je karta v peňaženke.

Hlasitosť tohto zvuku sa pohybuje v rozmedzí 85-90 dB, zatiaľ čo pri karte AirTag je to len 65 dB. Napríklad pre seniorov, ktorí už zvyčajne zle počujú, to môže byť dobrá voľba. Zvuk nie je monotónny, naopak, je ľahko rozpoznateľný napríklad aj vo vonkajšom prostredí.

Nemôžete ho použiť na monitorovanie niekoho iného

Podobne, ako zariadenie AirTag, aj karta FIXED Tag Card je vybavená ochranou, takže lokátor nemôžete použiť na sledovanie cudzej osoby. Ak sa totiž na dlhší čas vzdialite od spárovaného iPhonu, začne vás upozorňovať mierne odlišným zvukom a na blízky iPhone pošle upozornenie, že vás niekto môže sledovať.

Upozornenie na vzdialenie sa od predmetu

Lokátor vás môže upozorniť, keď sa od neho vzdialite. Ak ste teda na ceste do práce a necháte si doma peňaženku, môžete to zistiť oveľa skôr, ako keď budete chcieť zaplatiť za obed. Ja som napríklad nechala peňaženku s lokátorom v aute na parkovisku a upozornenie som dostala, keď som vošla do nákupného centra (asi po 50 až 100 metrov od auta).

Ak niekde stratíte FIXED Tag Card, môžete sa k nej nechať navigovať prostredníctvom aplikácie Mapy. Podobne, ako aplikácia AirTag od spoločnosti Apple, využíva na určenie vašej polohy sieť iPhonu.

Na druhej strane však v porovnaní s produktom spoločnosti Apple neovláda tzv. miestne vyhľadávanie. Táto funkcia je užitočná najmä v domácnosti, keď sa vám môže stať, že sa predmet s lokátorom zasekne za pohovkou a vy ho nebudete môcť nájsť. Mobilná aplikácia potom zobrazí informácie o vzdialenosti a smere, ktorým sa má pohybovať. Karta FIXED Tag Card to bohužiaľ nedokáže, pretože nemá potrebný čip.

Režim straty

Podobne, ako AirTag, aj FIXED Tag Card možno označiť ako stratenú. Potenciálny nálezca ju potom môže identifikovať priamo prostredníctvom aplikácie Find (alebo prostredníctvom aplikácie Tracking Detector, ktorá je určená pre používateľov systému Android). V aplikácii môžete tiež jednoducho pridať svoje kontaktné údaje, aby vás nálezca mohol upozorniť.

Zdieľanie s iným používateľom

Podobne, ako Apple Air Tag, aj FIXED Tag Card môžete jednoducho zdieľať s inými používateľmi. Takto môže viac ľudí sledovať polohu predmetu (napríklad v rámci rodinného zdieľania).

Zrovnanie FIXED Tag Card a Apple AirTag v kocke

Pre lepší prehľad o tom, čo ponúkajú karty FIXED Tag Card a Apple AirTag, sa môžete pozrieť do nasledujúcej tabuľky. Získate tak jasnú predstavu o hlavných rozdieloch medzi týmito dvoma lokátormi.

FIXED Tag CardApple AirTag
MateriálPlastNerezová oceľ
Rozmery85 × 54 × 2,6 mmPriemer 31,9 mm
Hmotnosť12,2 g11 g
Batéria/nabíjanieIntegrované, bezdrôtové nabíjanieGombičková batéria (CR2032)
NFCNieÁno
Miestne vyhľadávanieNieÁno
Objem oznámení85-90 dB65 dB
Zobrazenie polohy na mapeÁnoÁno
Režim stratyÁnoÁno
Možnosť zdieľania položky s iným používateľomÁnoÁno
Upozornenie na vzdialenie sa od objektuÁnoÁno

Záver – komu by som smart tracker FIXED Tag Card odporučila?

FIXED Tag Card sa vďaka svojej veľkosti perfektne zmestí do peňaženky. Jeho výhodou je aj o niečo nižšia cena v porovnaní so zariadením Apple AirTag, vďaka čomu môže byť ideálnym riešením pre tých, ktorí chcú lokátor vyskúšať. Na rozdiel od Apple AirTag sa nemusíte starať o nákup nových batérií, pretože FIXED Tag Card sa dá dobíjať bezdrôtovo.

Spárovanie je veľmi jednoduché. Pre istotu ešte raz upozorňujeme, že zariadenie spárujete len s produktmi Apple. Jednotlivé funkcie sú prakticky totožné s Apple AirTag. Sú tu však dva zásadné rozdiely. Inteligentné sledovacie zariadenie FIXED Tag Card nepodporuje tzv. lokálne vyhľadávanie z dôvodu absencie čipu. A tiež nie je vybavený technológiou NFC (čo sa na druhej strane pozitívne odráža práve na jeho cenovke).

Celkovo hodnotím FIXED Tag Card ako vydarené zariadenie, vďaka ktorému môžete získať prehľad o polohe svojich osobných vecí. Hlasitosť počas upozornenia je pomerne vysoká a samotný tón nepríjemný, čo uľahčí lokalizáciu predmetu vo vnútornom aj vonkajšom prostredí.

Recenzia: FIXED Tag Card – smart tracker s podporou Apple Find My
 • Kvalita spracovania
 • Batéria/nabíjanie
 • Funkcie
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.6

Praktická lokalizačná karta do peňaženky

Smart tracker FIXED Tag Card má veľkosť kreditnej karty a je skvelé na sledovanie aktuálnej polohy vašej peňaženky alebo iných predmetov. V mnohých ohľadoch je porovnateľný so zariadením AirTag od spoločnosti Apple, ale sú tu niektoré drobné rozdiely, ktoré sa okrem iného odrážajú v nižšej cene. Ako hodnotím inteligentný sledovací prístroj? Pre koho je určený? A aké všetky funkcie ponúka?

Klady

 • Rozmery kreditnej karty
 • Bezdrôtové nabíjanie
 • Hlasitosť upozornení
 • Jednoduché párovanie
 • Režim straty
 • Upozornenie na zabudnutý predmet

Zápory

 • Absencia NFC
 • Nezvládne miestne vyhľadávanie
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (1 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: FIXED Tag Card – smart tracker s podporou Apple Find My
FIXED Tag Card
Hodnotenie: 4.6/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram