Recenzia: AI hlasový záznamník PLAUD Note a PLAUD NotePin

Silné stránky
  • Vysokokvalitný záznam zvuku
  • Množstvo smart funkcií
  • Prehľadná mobilná aplikácia
  • Podpora mnohých svetových jazykov
  • PLAUD Note zvláda nahrávať klasické hovory
  • Ľahké a kompaktné prevedenie
Slabé stránky
  • Vyššia cena
  • Na všetky funkcie je potrebné predplatné

Smart záznamníky PLAUD Note a NotePin posúvajú klasické nahrávanie na novú úroveň. Využívajú totiž umelú inteligenciu na prepis a analýzu záznamov, vďaka čomu môžu výrazne uľahčiť život. V tejto recenzii sa pozrieme na ich hlavné výhody, rozdiely a na to, ako do seba oba produkty zapadajú.

Najčastejšie otázky a odpovede

V čom spočíva hlavný rozdiel medzi záznamníkom PLAUD Note a PLAUD NotePin?

Hlavný rozdiel medzi PLAUD Note a PLAUD NotePin spočíva v ich konštrukcii a zameraní na odlišné spôsoby využitia.

PLAUD Note je tenký a kompatibilný s MagSafe. Umožňuje nahrávanie telefonických hovorov cez pripevnenie k telefónu a aktiváciu posuvníkom.

PLAUD NotePin ponúka širšie možnosti nosenia. Môže sa pripnúť na oblečenie, nosiť na krku alebo na zápästí. Vzhľadom na svoju konštrukciu nepodporuje nahrávanie klasických telefonických hovorov. Ostatné smart funkcie sú však u oboch zariadení rovnaké.

Ďalší rozdiel spočíva vo výdrži batérie. PLAUD Note zvládne 30 hodín nahrávania a až 60 dní v pohotovostnom režime. PLAUD NotePin vydrží 20 hodín nahrávania a až 40 dní v pohotovostnom režime.

Pri PLAUD Note výrobca uvádza, že zariadenie nie je vodotesné, pri PLAUD NotePin spomína, že je odolný voči striekajúcej vode a môže byť preto vhodnejšou voľbou pre vonkajšie použitie.

Pre koho sú hlasové záznamníky vhodné?

Hlasové záznamníky PLAUD nájdu uplatnenie u širokej škály osôb. Sú vhodné pre osoby, ktoré často robia rozhovory (napríklad novinárov). Môžu slúžiť aj na zaznamenávanie pracovných stretnutí. Sú vhodné pre kreatívcov, ktorí ocenia AI súhrny počas svojej práce. Alebo študentov, ktorí potrebujú zaznamenať a zhrnúť celú prednášku alebo lekciu v škole.

Taktiež psychológovia či psychoterapeuti môžu pomocou záznamníka zaznamenať celý rozhovor s pacientom a využiť umelú inteligenciu na vytvorenie súhrnu z celého terapeutického sedenia. V neposlednom rade môžu byť nápomocné všetkým, ktorí si počas dňa potrebujú často robiť poznámky, ale ich ručné písanie na papier alebo do telefónu je pre nich príliš zdĺhavé.

Akú mobilnú aplikáciu budem používať?

Pri používaní hlasového záznamníka PLAUD Note a PLAUD NotePin sa nezaobídete bez mobilnej aplikácie PLAUD, ktorá je zdarma dostupná v Google Play aj App Store. Jej základná verzia je zdarma, avšak s predplatným získate prístup k ďalším zaujímavým funkciám (podrobnejšie ich popisujem v sekcii Cena hlasových záznamníkov a predplatné).

Balenie je dotiahnuté k dokonalosti

Výrobca si na balení oboch produktov dal naozaj záležať. Celok pôsobí luxusným dojmom a zážitok pripomína ten, ktorý má väčšina ľudí pri rozbaľovaní Apple produktov. V tomto ohľade teda rozhodne dávam palec hore.

Oba záznamníky pôsobia luxusným dojmom
Oba záznamníky pôsobia luxusným dojmom

PLAUD Note ľahko pripevníte k telefónu

V balení hlasového záznamníka PLAUD Note nájdete okrem samotného záznamníka magnetické puzdro, magnetický krúžok MagSafe na pripevnenie k telefónu, napájací kábel s magnetickou koncovkou a potrebnú dokumentáciu.

K PLAUD NotePin dostanete bohaté príslušenstvo

Balenie PLAUD NotePin dominuje samotný záznamník, opletený napájací kábel s USB-C konektormi, dokovacia stanica a potrebná dokumentácia. Prekvapilo ma, že samotný záznamník je v krabičke prichytený pomocou magnetu, čo pôsobí skutočne výnimočným dojmom. V samostatnej krabičke potom nájdete sadu príslušenstva pre rôzne spôsoby nosenia záznamníka (prívesok, náramok na zápästie a klip).

Pri oboch záznamníkoch si môžete vybrať z niekoľkých dostupných farieb. Podľa môjho názoru všetky pôsobia luxusným dojmom a podčiarkujú prémiovosť tohto produktu.

Minimalistický dizajn v hlavnej úlohe

V oboch prípadoch sa stretnete s minimalistickým luxusným dizajnom. Prednosťou oboch zariadení je skutočne malé a skladné prevedenie.

Technologická kapsula budúcnosti: PLAUD Note Pin

PLAUD NotePin ponúka celkové rozmery 51 × 21 × 11 mm a hmotnosť 16,6 gramov. Svojím tvarom pripomína menšiu kapsulu so zaoblenými rohmi. Skladá sa z dvoch častí: hlavnej základne a podložky, ktoré sú spojené silným magnetom. PLAUD NotePin môžete bez problémov nosiť na tričku alebo kabáte, bez obáv, že by spadol.

PLAUD Note ako AI záznamník pripomínajúci platobnú kartu

PLAUD Note má rozmery 8,6 × 5,4 × 0,3 cm, váži 30 gramov a svojím tvarom pripomína platobnú kartu. Obe zariadenia sa jednoducho zmestia do vrecka, kabelky alebo inej tašky. Z hľadiska materiálu PLAUD využíva hliníkovú zliatinu a celok pôsobí prvotriednym dojmom.

PLAUD Note môžete ľahko nosiť pripevnený k svojmu mobilnému telefónu. Stačí si na telefón (alebo kryt) prilepiť priložený magnetický krúžok a na ten potom pomocou magnetu pripevniť puzdro s vloženým záznamníkom. Ak má iPhone MagSafe, drží to samozrejme bez nutnosti lepenia magnetu.

Puzdro je vyrobené z prémiovej kože a je možné zakúpiť si rôzne farebné varianty, aby ste celok zladili so svojím štýlom. Puzdro na telefóne drží naozaj pevne a mne osobne sa nestalo, že by počas testovania skĺzlo. Rovnako tak PLAUD Note nevykĺzol z puzdra, pretože je tam umiestnený pomerne natesno. Vďaka tenkým rozmerom tiež nijako výrazne nezväčšuje rozmery telefónu, čo sa mi páči.

Ak nemáte telefón s MagSafe, stačí použiť magnetickú nálepku, ktorá je súčasťou balenia.

Pri PLAUD NotePin sa ponúka niekoľko možností, ako záznamník nosiť. Pomocou klipu si ho môžete pripnúť napríklad na košeľu alebo nohavice. Ďalej ho môžete pripnúť k opletenej šnúrke a nosiť ako náhrdelník alebo využiť remienok a mať záznamník stále po ruke na zápästí.

Ja som PLAUD NotePin najčastejšie používala práve s klipom, ktorý som si pripla na oblečenie, ale je to otázka osobných preferencií. V tomto prípade platí, že čím bližšie budete hovoriť do záznamníka, tým lepšie vám bude rozumieť. V tichom prostredí však zariadenie nemalo problém ani s umiestnením na vrecku nohavíc. Pri diktovaní myšlienok vonku za veterného počasia bolo samozrejme nutné hovoriť do záznamníka viac priamo a ideálne ho umiestniť čo najbližšie k ústam.

Odolnosť voči vode a prachu

V prípade PLAUD Note výrobca uvádza, že zariadenie nie je vodotesné a odporúča sa vyhýbať kontaktu s vodou, aby nedošlo k poškodeniu jednotlivých komponentov.

Pri PLAUD NotePin sa uvádza, že je záznamník odolný voči striekajúcej vode a že ho teda možno používať aj za mierneho dažďa.

Kde kúpiť PLAUD Note
PLAUD Note
Hodnotenie
4.7/5

Oficiálnu certifikáciu krytia proti prachu a vode však na webe bohužiaľ nenájdete. Aj z tohto dôvodu odporúčam pre istotu obe zariadenia pred vodou radšej chrániť.

Spôsob použitia alebo v akých situáciách záznamníky využijete

Hlavný rozdiel medzi PLAUD Note a PLAUD NotePin spočíva v ich hardvéri a s tým súvisiacimi scenármi typického využitia.

PLAUD Note je tenší. Skvele sa hodí na profesionálne osobné stretnutia a rokovania, ktoré chcete zaznamenať. Vďaka možnosti pripevnenia k telefónu ho možno použiť aj na nahrávanie telefonických hovorov (túto funkciu zapnete priamo na záznamníku pomocou mechanického posúvača). Telefonický hovor zariadenie zachytí vďaka fyzickému prichyteniu k telefónu a technológii VCS (Vibration Conduction Sensor). Vďaka tomu nie je potrebné telefonovať na hlasitý reproduktor.

Naopak, PLAUD NotePin je navrhnutý tak, aby bol ľahko nositeľnou elektronikou. Je menší a v porovnaní s PLAUD Note podporuje viac režimov nosenia. Môžete si ho pripnúť na oblečenie, zavesiť na krk ako náhrdelník alebo umiestniť na zápästie. Nositelný PLAUD NotePin sa preto skvele hodí na zachytenie offline konverzácií tvárou v tvár alebo na rýchle zaznamenanie vašich myšlienok na cestách. Na rozdiel od PLAUD Note nemá špeciálny režim na nahrávanie telefonických hovorov a senzor VCS. Telefonické hovory s ním teda môžete zachytiť iba v prípade, že budete používať hlasitý reproduktor. Ide však skôr o okrajové použitie v súkromí, primárne na tento účel nie je určený.

Ako sa záznamníky ovládajú

Nahrávanie u PLAUD NotePin spustíte prostredníctvom dotykovej plochy. Silné vibrácie pritom signalizujú, či došlo k spusteniu alebo zastaveniu nahrávania. Dotyková plocha je citlivá na tlak, takže sa mi nikdy nestalo, že by som nahrávanie spustila omylom. Spustenie fungovalo aj v momente, keď som mala nasadené rukavice, takže ovládanie v teréne je bezproblémové. Okrem toho stav nahrávania signalizuje LED dióda, takže sa pohľadom môžete uistiť, že k nahrávaniu naozaj dochádza.

U PLAUD Note sa nahrávanie spustí a pozastaví stlačením hardvérového tlačidla. Okrem toho tu nájdete posuvník, ktorým prepínate medzi štandardným režimom a režimom pre nahrávanie hovorov.

Osobne mi klasické tlačidlové ovládanie PLAUD Note vyhovovalo viac, ale ide skôr o otázku mojich preferencií. Obe zariadenia sa ovládajú bezchybne.

Mobilná aplikácia PLAUD

Oba hlasové záznamníky sa používajú s mobilnou aplikáciou PLAUD, ktorá je zdarma dostupná v Google Play aj App Store. Uvedenie záznamníka do prevádzky je potom už jednoduché. Celým procesom vás prevedie mobilná aplikácia a nahliadnuť môžete aj do obrázkového návodu, ktorý je súčasťou balenia.

Keď všetko uvediete do prevádzky, nahrané záznamy sa budú importovať do aplikácie bez akejkoľvek ďalšej interakcie. Nemusíte riešiť ručné sťahovanie súborov a myslieť na to, všetko sa deje úplne automaticky. V aplikácii potom prehľadne uvidíte jednotlivé nahrávky, ktoré sú navyše trefne pomenované podľa diskutovanej témy (ale môžete si ich samozrejme premenovať). Súbory si môžete tiež triediť do priečinkov. Ak máte rovnako ako ja k dispozícii oba záznamníky, nechýba ani rozdelenie podľa toho, z akého zariadenia boli nahrávky zhotovené (u PLAUD Note je tiež dostupný priečinok CALL pre telefónne hovory).

K nahrávkam môžete pristupovať aj z webu app.plaud.ai. Aby sa vám tu ale nahrávky zobrazili, je potrebné si v mobilnej aplikácii zapnúť funkciu synchronizácie s cloudom.

V používateľskom profile aplikácie nájdete podrobný súhrn o využívaní zariadenia – vrátane počtu dní používania, počtu vytvorených záznamov, celkovej dĺžky nahrávok a detailných grafov po rozkliknutí. Taktiež môžete kedykoľvek ľahko meniť typ predplatného.

Nastavenie spôsobu prenosu

Ak budete záznamník používať na niekoľkohodinové záznamy, môžete využiť rýchlejší prenos prostredníctvom vlastného Wi-Fi hotspotu zariadenia. Počas tohto Fast Transferu sa telefón pripojí k ad-hoc Wi-Fi sieti a prenosová rýchlosť sa tak značne zvýši.

Nastavenie citlivosti mikrofónu

Užitočnou funkciou v mobilnej aplikácii je možnosť nastavenia citlivosti mikrofónu. Aj keď som počas testu nepocítila potrebu zmeniť pôvodné nastavenie, je dobré vedieť, že táto možnosť existuje. Ak teda potrebujete vytvoriť nahrávku v hlučnom alebo naopak veľmi tichom prostredí, môžete citlivosť mikrofónu zmeniť (v rozmedzí od 0 do 30 dB).

U PLAUD Note je tiež možné prispôsobiť citlivosť mikrofónu pre snímanie telefónnych hovorov. Ak záznamník používate spolu s klasickým krytom telefónu, výrobca odporúča zvoliť nastavenie High.

Funkcie v mobilnej aplikácii úzko súvisia s funkciami samotných záznamníkov, preto sa im venujem v samostatnej kategórii nižšie.

Funkcie hlasových záznamníkov

Pozrime sa teraz podrobnejšie na to, aké funkcie hlasové záznamníky (respektíve mobilné aplikácie) ponúkajú.

Záznamník telefónnych hovorov iba pre PLAUD Note

PLAUD Note umožňuje nahrávanie telefónnych hovorov vďaka špeciálnemu režimu a hardvérovému riešeniu. Pri nahrávaní hovorov je záznamník umiestnený v puzdre pripevnenom k telefónu, kde využíva snímač vibrácií (VCS) na detekciu a záznam zvuku hovoru. Táto metóda je odolná voči softvérovým obmedzeniam, ktoré môžu brániť nahrávaniu hovorov na niektorých zariadeniach. To znamená, že záznamník dokáže nahrať nielen váš hlas, ale aj hlas druhej strany (bez nutnosti prepnúť hovor na hlasný odposluch).

Táto funkcia u PLAUD NotePin chýba. Nemá špecifický režim a hardvérovú podporu pre nahrávanie telefónnych hovorov, a preto nie je schopný nahrávať telefónne hovory rovnakým spôsobom (dokáže teda len nahrávať zvuk pri využití hlasného odposluchu počas hovoru).

Zaznamenanie hovoru funguje veľmi dobre, len je potrebné myslieť na to, aby ste pred začiatkom hovoru stlačili nahrávanie (nie je možné nastaviť, aby sa to dialo automaticky). Po skončení hovoru a vytvorení nahrávky je možné využívať rovnaké funkcie ako pri akomkoľvek inom zaznamenaní hlasu. Ja som si napríklad nechala vytvoriť šablónu zhrňujúcu to, na čom som sa s druhou stranou dohodla.

Zaznamenanie hlasu a s tým súvisiace funkcie

Primárnou funkciou PLAUD Note a PLAUD NotePin je samozrejme zaznamenanie hlasu. To sa môže hodiť v prípade, keď si chcete sami nahrať dôležité myšlienky, počas rozhovorov, na nahrávanie prednášky alebo rokovania. Možností pre využitie zariadenia je však celý rad. V mobilnej aplikácii PLAUD potom v súvislosti s nahrávaním hlasu môžete využívať množstvo funkcií.

Kde kúpiť PLAUD Note
PLAUD Note
Hodnotenie
4.7/5

Treba zdôrazniť, že postupom času bude PLAUD využívať novšie a novšie AI modely. Prepracovanie funkcií preto nie je otázkou zariadenia, ale technológie, ktorá sa bude do budúcnosti rapídne zlepšovať (bez toho, aby ste si museli kupovať stále nové a nové zariadenia).

Overview

S funkciou Overview sa umelá inteligencia snaží z nahrávky identifikovať kľúčové momenty, čo môže pomôcť v orientácii v dlhej nahrávke.

Transcript

Funkcia Transcript slúži na prepis nahraného zvukového záznamu. K textu sa teda môžete týmto spôsobom vrátiť a využívať ho (napríklad na písanie článku, učenie sa a podobne). Text je možné označiť, kopírovať a ďalej s ním pracovať napríklad vo Worde. Pri prehrávaní nahrávky sa text šikovne zvýrazňuje v reálnom čase, čo uľahčuje orientáciu.

Prepis hovoreného slova funguje veľmi dobre. V niektorých prípadoch dokonca umelá inteligencia prepisuje slová, ktoré hovoriaci povedal nespisovne (namiesto nespisovne povedaného „by ste“ ich prepísala na „by sme“). Niektoré slová sú na druhej strane ponechané v pôvodnom nespisovnom znení. Chyby v prepise však boli naozaj minimálne. Všimla som si, že ak v danom jazyku existujú homofóny (slová znejúce rovnako, ale majúce iný význam a líšiace sa pravopisom), môže ich umelá inteligencia identifikovať nesprávne a v prepise použiť zle (napríklad do konca namiesto dokonca). Ide však o drobný detail.

Pred spustením prepisu si môžete nastaviť niekoľko parametrov podľa svojich potrieb. K dispozícii je:

  • Rozpoznávanie hovoriacich – systém vie označiť jednotlivé osoby v prepise, čo sa hodí napríklad pre prepis rozhovoru.
  • Voľba jazyka nahrávky – podporuje až 112 jazykov.
  • Výber AI modelu – v predvolenom nastavení sa volí automaticky na základe obsahu, čo mi vyhovovalo a nemusela som nad tým premýšľať.

Ak chcete prepisovať nahrávku, je potrebné vždy zvoliť adekvátny jazyk. Ak som anglickú nahrávku nechala prepisovať v inom jazyku, síce sa umelá inteligencia pokúsila o preklad, avšak výsledok nedával zmysel a bol nepoužiteľný.

Na druhej strane ale napríklad mix dvoch veľmi podobných jazykov zvláda skvele. Rovnako si dobre poradí s nahrávkami v cudzom jazyku, kde sú použité anglicizmy alebo cudzie termíny. Nesnaží sa ich nejako preložiť, ale v prepise ich použije v úvodzovkách.

Dĺžka trvania prepisu nahrávky závisí od samotnej dĺžky nahrávky. Pre predstavu, 5-minútovú nahrávku aplikácia prepíše približne za 1 minútu.

Zhrnutie

Zaujímavou funkciou v aplikácii je Zhrnutie, teda sumarizácia nahrávky. Vo väčšine prípadov som z nej bola nadšená. Z rozhovoru vytiahla kľúčové informácie a prehľadne ich spísala vrátane záveru, ktorý z neho vyplýval. To však platilo predovšetkým pri rozhovoroch, ktoré boli dobre a logicky štruktúrované.

Pri nahrávaní prednášky, ktorá nebola príliš dobre štruktúrovaná, nebol ani výstup AI tak kvalitný. V niektorých prípadoch bolo nutné myslieť na to, že vás zariadenie počúva a ak som nechcela, aby niečo dôležité minulo, bolo lepšie mu to štruktúrovane pripomenúť. Napríklad: „Záver tohto stretnutia je X, vyplývajú z toho tieto body…“ Vďaka tomu budete mať istotu, že kľúčové momenty v zhrnutí naozaj zaznejú.

V tejto súvislosti si môžete vybrať z niekoľkých rôznych šablón, z ktorých každá sa môže hodiť pre inú príležitosť (napríklad Autopilot, Rozhovor, Poznámky a ďalšie). Príklad šablón prikladám do screenshotov nižšie.

S príslušným predplatným si dokonca môžete vytvoriť vlastnú šablónu a zostaviť vlastný AI prompt, čo je však skôr pre pokročilejších používateľov.

Na záver týchto zhrnutí pridáva AI aj rôzne odporúčania. Napríklad pri lekcii vysvetlenia trojčlenky pridala odkazy na články s jej praktickou aplikáciou a podobne, čo sa mi páčilo a verím, že to môže byť pre mnohých študentov užitočné. Navyše sa môžete AI sami opýtať na ďalšie veci týkajúce sa danej nahrávky. Umelá inteligencia vytiahne informáciu, ktorá vás zaujíma, bez toho, aby ste museli tráviť čas celým prečítaním nahrávky.

Myšlienková mapa

Aplikácia automaticky generuje myšlienkové mapy na základe vášho zhrnutia, čo môže zlepšiť vaše vizuálne porozumenie danej témy.

Úpravy záznamu

Po rozkliknutí konkrétneho záznamu uvidíte jeho časovú os vrátane vizualizácie priebehu nahrávky. Okrem toho, že si môžete záznam prehrať, je možné aj zmeniť rýchlosť prehrávania alebo využiť AI vylepšenie hlasu na zlepšenie kvality nahrávky. Táto funkcia ma prekvapila kvalitou výstupu. Pri nahrávaní poznámky v rušnom prostredí vedľa cesty bolo počuť autá, ale keď som nastavila vylepšenie na najvyššiu úroveň, odstránenie okolitého hluku fungovalo takmer bezchybne.

Ďalej môžete záznam upravovať (napríklad časť klipu vystrihnúť). Funkcia strihu je veľmi jednoduchá a zvládnete ju aj v prípade, že ste nikdy nestrihali klip alebo video. AI dokáže tiež sama identifikovať tiché miesta v nahrávke, vystrihnúť ich a zachovať tak len to najdôležitejšie.

Import audia do mobilnej aplikácie

Mobilná aplikácia ponúka možnosť jednoduchého importu audia (napríklad nejakej externej nahrávky). Audio súbor možno importovať z uložených súborov v telefóne, ale aj priamo prostredníctvom aplikácie tretej strany (napríklad Záznamník na iPhone, Google Drive, One Drive či Dropbox). Následne môžete aj pre tieto audio súbory využívať vyššie popísané smart funkcie.

Výdrž batérie a nabíjanie

Drobné rozdiely medzi oboma záznamníkmi spočívajú aj v použitej batérii a výdrži na jedno nabitie.

Kde kúpiť PLAUD Note
PLAUD Note
Hodnotenie
4.7/5
  • PLAUD Note je vybavený batériou s kapacitou 400 mAh a zvládne 30 hodín nahrávania a až 60 dní v pohotovostnom režime.
  • PLAUD NotePin sa pýši batériou s kapacitou 270 mAh. Na jedno nabitie vydrží 20 hodín nahrávania a až 40 dní v pohotovostnom režime.

O aktuálnej kapacite batérie sa môžete orientačne informovať v mobilnej aplikácii (aj keď osobne by som ocenila presné vyjadrenie kapacity v %, nielen orientačné). Vyššie uvedené hodnoty týkajúce sa výdrže batérie podľa mňa odrážajú skutočnosť. Ak si náhodou pred samotným rozhovorom uvedomíte, že je zariadenie vybité, nemusíte zúfať. Začať nahrávať totiž môžete aj počas nabíjania záznamníka. V teréne stačí mať pri sebe napríklad powerbanku.

Cena hlasových záznamníkov a predplatné

Na oficiálnych webových stránkach je cena oboch záznamníkov prakticky porovnateľná a líši sa len nepatrne. Treba však podotknúť, že aby ste zo zariadenia vyťažili maximum, je na mieste zvážiť zaplatenie predplatného. Nižšie uvedené informácie sú platné k aprílu 2025.

Po aktivácii zariadenia PLAUD automaticky získate tarif Starter Plan, ktorý vám každý mesiac ponúka 300 minút prepisu a zhrnutia zdarma. Ak požadujete viac času na prepis, môžete upgradovať na plán Pro (1200 minút/mesiac) alebo Unlimited (neobmedzené minúty). Nižšie uvádzam podrobné rozdiely medzi predplatnými.

Starter PlanPro PlanUnlimited Plan
CenaZdarma110.99 $ ročne alebo 19.99 $ mesačne239.88 $ ročne alebo 19.99 $ mesačne
Mesačný počet minút prepisu300 min/mesiac1200 min/mesiacNeobmedzene
Profesionálne zhrňujúce šablóny15+30+30+
Odborný slovníkNieNieÁno
Prispôsobenie šablónNieÁnoÁno
Funkcia "Ask AI"NieÁnoÁno
Prehľad udalostíNieÁnoÁno
Vizualizovaná myšlienková mapaÁnoÁnoÁno
Inteligentné orezávanie audiaÁnoÁnoÁno
Označenie hovorcovÁnoÁnoÁno
Import audiaÁnoÁnoÁno
Zlúčenie nahrávokÁnoÁnoÁno
AI vylepšenie rečiÁnoÁnoÁno
Viac formátov exportuÁnoÁnoÁno
PLAUD Private CloudÁnoÁnoÁno

Aktuálne ceny si môžete vždy skontrolovať priamo v mobilnej aplikácii. Podľa mňa osobne ceny predplatného nie sú nijako prehnané a ak budete záznamníky používať na každodennej báze, oplatí sa minimálne nad plánom Pro premýšľať (v závislosti od toho, koľko minút prepisu mesačne potrebujete).

Záver – komu by som AI hlasové záznamníky PLAUD Note a PLAUD NotePin odporučila?

AI hlasové záznamníky sú vhodné pre profesionálov, ktorí chcú spoľahlivo zaznamenať pracovné stretnutia, porady alebo rokovania. Rovnako ich využijú študenti, ktorým uľahčia učenie. PLAUD Note sa hodí pre tých, ktorí si chcú zaznamenávať klasické hovory, zatiaľ čo PLAUD NotePin môže byť vhodný pre tých, ktorí pracujú v teréne.

Inteligentné funkcie sú skutočne na veľmi dobrej úrovni a osobne ma kvalita výstupu pozitívne prekvapila. Navyše sa dá predpokladať, že PLAUD bude postupom času používať novšie a novšie modely umelej inteligencie, a inteligentné funkcie sa tak budú neustále zlepšovať.

Oceňujem vysokú kvalitu zvukového záznamu, rozpoznávanie hovoriacich, automatický prepis takmer bez chýb a využitie umelej inteligencie na identifikáciu kľúčových momentov nahrávky a vytvorenie zhrnutia. Keďže záznamníky podporujú viacero jazykov, sú vhodné na medzinárodné použitie.

Oba záznamníky sú skutočne kompaktné a ľahké, takže ich možno jednoducho prenášať. Pozitívne hodnotím aj mobilnú aplikáciu s prehľadným rozhraním. Z nevýhod možno spomenúť vyššiu cenu, ktorá je však vyvážená naozaj pestrou ponukou inteligentných funkcií. Aj keď je možné záznamníky používať aj bez nutnosti platenia predplatného, nie každému bude základný plán postačovať. V takom prípade musíte počítať s dodatočnými nákladmi. Na druhej strane vám však záznamníky môžu značne šetriť čas, čím je opäť cena predplatného ospravedlniteľná.

Recenzia: AI hlasový záznamník PLAUD Note a PLAUD NotePin
  • Kvalita spracovania
  • Funkcie AI záznamníka
  • Batéria
  • Kompatibilita
  • Pomer cena/výkon
4.7

Moderné riešenie pre záznam hlasu

Smart záznamníky PLAUD Note a NotePin posúvajú klasické nahrávanie na novú úroveň. Využívajú totiž umelú inteligenciu na prepis a analýzu záznamov, vďaka čomu môžu výrazne uľahčiť život. V tejto recenzii sa pozrieme na ich hlavné výhody, rozdiely a na to, ako do seba oba produkty zapadajú.

Klady

  • Vysokokvalitný záznam zvuku
  • Množstvo smart funkcií
  • Prehľadná mobilná aplikácia
  • Podpora mnohých svetových jazykov
  • PLAUD Note zvláda nahrávať klasické hovory
  • Ľahké a kompaktné prevedenie

Zápory

  • Vyššia cena
  • Na všetky funkcie je potrebné predplatné
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
Vaše hodnotenie
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: AI hlasový záznamník PLAUD Note a PLAUD NotePin
PLAUD Note
Hodnotenie: 4.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram