ITmix.cz logo

Recenzia: Magic Keyboard, klávesnica pre iPad

Silné stránky
 • Vysoký komfort
 • Jednoduché používanie
 • Nožnicový mechanizmus tlačidiel
 • Touchpad s podporou gest
 • Ideálny na cesty
 • Podsvietenie
 • USB-C Konektor
Slabé stránky
 • Vysoká cena
 • Vyššia hmotnosť
 • Niektoré klávesy sú menšie

Klávesnica Magic Keyboard uľahčuje používanie tabletu, takže sa môžete venovať základnej kancelárskej práci alebo surfovaniu po internete. Puzdro s klávesnicou drží klávesnicu pevne na mieste vďaka silným magnetom. Touchpad podporuje rôzne gestá a nožnicový mechanizmus tlačidiel umožňuje pohodlné písanie. Praktická je aj prítomnosť USB-C konektora.

Luxusné balenie, aké od spoločnosti Apple očakávate

Rozbaľovanie produktov Apple je vždy zážitok sám o sebe. Obaly sú totiž vždy prepracované do najmenších detailov. A tento produkt nie je iný. Klávesnica sa dodáva v minimalistickej bielej škatuli s rozmermi 25,5 × 20 × 2 cm a hmotnosťou 855 gramov.

Po otvorení škatule sa nám naskytol pohľad na Magic Keyboard v ochrannom obale a používateľskú príručku. Samotná klávesnica je vybavená USB-C portom. Preto by sa dalo predpokladať, že súčasťou balenia bude aj USB-C kábel. Bohužiaľ, v skutočnosti to tak nie je a v týchto prípadoch ste nútení použiť vlastný kábel.

Ako môžete vidieť na fotografii, čierna farba je pomerne veľkým lapačom odtlačkov prstov. Ich prítomnosť je badateľná už po niekoľkých okamihoch manipulácie, a preto ich budete musieť často utierať.

Spracovanie je na špičkovej úrovni

Konštrukcia klávesnice Magic Keyboard pôsobí kvalitne a pevne. Pripevnenie iPadu ku klávesnici je veľmi vydarené a vďaka magnetom všetko dokonale zapadne na svoje miesto. Magnety sú naozaj silné a aj keď puzdro omylom otočíte hore nohami, iPad z neho len tak nespadne.

Klávesnica je vybavená pántom a ohybnou zadnou časťou, takže si polohu tabletu môžete ľahko prispôsobiť podľa svojich predstáv. Maximálny uhol je 130 stupňov, ale to bohužiaľ nemusí vždy stačiť. Ak sa pýtate, prečo sa Apple nerozhodol rozšíriť uhol hlavného pántu, je to jednoduché. iPad s klávesnicou by sa totiž v takomto prípade už prevrátil a celková stabilita by bola ohrozená.

Puzdro s klávesnicou sa spolieha na matný povrch príjemný na dotyk. Na druhej strane ľudia kritizujú, že na tomto povrchu sú ľahko viditeľné mastné šmuhy a tiež sa naň ľahko zachytávajú nečistoty. V tomto prípade by ste si mali vziať na pomoc vlhkú handričku.

Klávesnica je pomerne ťažká

Keď prvýkrát dostanete do rúk túto klávesnicu pre iPad, možno vás prekvapí jej hmotnosť. Je dosť ťažká. V 11-palcovej verzii váži 601 gramov, zatiaľ čo 12,9-palcová verzia váži až 710 gramov.

Ak skombinujeme 11-palcový variant s iPadom Pro 3. generácie, dostaneme sa na celkovú hmotnosť 1 067 gramov. Väčší variant s iPadom Pro 5. generácie potom váži približne 1 392 gramov. Pre predstavu, najnovší MacBook Air 2022 váži približne 1 200 gramov, zatiaľ čo 13-palcový MacBook Pro približne 1 400 gramov.

iPad Magic Keyboard 11" + tabletiPad Magic Keyboard 12,9" + tabletMacBook Air 2022MacBook Pro 2022
Hmotnosť1 067 g1 392 g1 200 g1 400 g
Rozmery 26 × 20 × 2,6 cm29 × 24 × 2,8 cm30 × 22 × 1 cm30 × 21 × 1,5 cm

Ku ktorému iPadu pripojíte klávesnicu?

Ako sme už spomenuli, na trhu sú k dispozícii dva varianty týchto klávesníc:

 • prvý (menší) je určený pre iPad Air 4. a 5. generácie a 11" iPad Pro (1., 2. a 3. generácie),
 • druhý variant (väčší) je určený pre iPad Pro 5. generácie s uhlopriečkou 12,9".
Puzdro nebráni pripevneniu Apple Pencil
Puzdro nebráni pripevneniu Apple Pencil

Vplyv na výdrž batérie iPadu

Klávesnica Magic Keyboard nemá vlastnú batériu. Preto musíte počítať s tým, že jej používanie ovplyvní aj výdrž batérie iPadu, z ktorej čerpá energiu. To je dosť podstatné. Klávesnica totiž spotrebuje približne 30 % energie iPadu. To znamená, že pri jej používaní musíte počítať s tým, že celková výdrž batérie tabletu bude približne o tretinu kratšia, než ste zvyknutí.

Trochu energie môžete ušetriť aspoň vypnutím podsvietenia klávesnice. V tomto prípade sa výdrž batérie zníži približne o 15 % v porovnaní s bežnou prevádzkou.

Používanie klávesnice Magic Keyboard zníži celkovú výdrž batérie iPadu približne o 30 %.

Funkcie klávesnice iPad Magic Keyboard

Klávesnica iPad Magic Keyboard samozrejme slúži predovšetkým na písanie a celkovú obsluhu tabletu (prostredníctvom tlačidiel a touchpadu). Pozrime sa však na túto tému trochu podrobnejšie.

Výhodou klávesnice je skutočnosť, že je podsvietená, čo uľahčuje jej používanie aj za horších svetelných podmienok. Jej svit sa dá jednoducho nastaviť. Navyše po niekoľkých sekundách sa podsvietenie vypne, aby sa šetrila energia batérie. Na rozdiel od MacBooku však nemôžete nastaviť, ako dlho sa má podsvietenie po čase nečinnosti vypnúť.

Magic Keyboard má aj praktický USB-C konektor, ktorý sa dá použiť len na nabíjanie iPadu, nie na prenos dát. Ďalší USB-C konektor umiestnený priamo na tele iPadu zostáva voľný a v prípade absencie rozbočovača ho môžete použiť na pripojenie ďalších periférií.

Na rozdiel od MacBooku sa tu stretnete s mechanickým touchpadom, ktorý nemá haptickú odozvu. Výhodou klávesnice je veľmi jednoduché a rýchle nastavenie. Stačí ju zacvaknúť a môžete ju používať.

Ako spárovať klávesnicu iPad Magic Keyboard a Apple iPad

Prvé použitie klávesnice je naozaj jednoduché. iPad Magic Keyboard nie je potrebné zapínať, párovať ani nabíjať. Stačí klávesnicu správne pripojiť k tabletu a potom ju môžete začať používať.

Kde kúpiť iPad Magic Keyboard
iPad Magic Keyboard
Hodnotenie
4.4/5

A ako umiestniť klávesnicu na správne miesto? Klávesnicu Magic Keyboard položte na rovný povrch (napríklad na stôl) tak, aby pánt smeroval od vás a logo Apple bolo na vrchu. Otvorte veko a pokračujte v jeho nakláňaní podľa svojich potrieb. iPad položte na klávesnicu Magic Keyboard tak, aby zadná kamera tabletu zapadla do výrezu pre klávesnicu (je to naozaj jednoduché).

Porovnanie veľkosti klávesnice a dámskej dlane
Porovnanie veľkosti klávesnice a dámskej dlane

Hodnotenie iPad Magic Keyboard

Klávesnica sa skvele používa. Spoločnosť Apple sa rozhodla zakomponovať klasický nožnicový mechanizmus. Takže toľko nenávidený mechanizmus Butterfly sa našťastie neobjavil. Klávesy sú dostatočne vysoké a sú medzi nimi medzery, aby sa vám písalo naozaj pohodlne.

Ak budete prechádzať z tradičnej klávesnice na MacBooku Air alebo Pro, všimnete si, že niektoré klávesy sú na Magic Keyboard menšie. Je to samozrejme spôsobené celkovou veľkosťou, ale nie je to zásadná prekážka. Je to len niečo, na čo si pravdepodobne budete musieť chvíľu zvykať. Rozdiel vo veľkosti sa týka kláves CAPS LOCK, Shift a niekoľkých ďalších. Čo sa týka hlučnosti pri písaní, možno ju porovnať s písaním na klávesniciach MacBookov, teda tých, ktoré tiež používajú nožnicový mechanizmus.

Ak klávesnicu porovnáme s klávesnicou na MacBooku, možno jej vyčítať absenciu horného radu funkčných klávesov. Apple mohol zakomponovať aspoň tlačidlá na pohodlné ovládanie jasu, zvuku alebo vytváranie snímok obrazovky.

Ďalším drobným nedostatkom je, že pri maximálnom naklonení je iPad pomerne blízko klávesnice. Ak teda píšete čísla alebo znaky s diakritikou (t. j. stláčate hornú sadu tlačidiel), môže sa vám stať, že vaše prsty spočiatku omylom narazia do samotného tabletu. Dá sa však na to zvyknúť.

Hodnotenie touchpadu iPad Magic Keyboard

A teraz niekoľko slov o touchpade. Keď ho prvýkrát uvidíte, možno si rovnako ako my pomyslíte, že je dosť malý. Veď MacBooky sa väčšinou dodávajú s oveľa väčšími touchpadmi. Je to však len otázka zvyku.

Silnou stránkou touchpadu je nepochybne jeho veľká citlivosť a presnosť pri každom stlačení. Rýchlosť ukazovateľa si môžete prispôsobiť v nastaveniach a môžete tiež zvoliť, aby sa kliknutie prejavilo, už pri ťuknutí, nie až po stisku.

Touchpad podporuje štandardné funkcie systému macOS. Patrí k nim funkcia kliknutia dvoma prstami, ktorá nahrádza funkciu kliknutia pravým tlačidlom myši na bežnej počítačovej myši. K dispozícii je aj posúvanie dvoma prstami a podpora funkcie Pinch-to-Zoom, ktorú možno použiť napríklad na prezeranie fotografií a zväčšovanie. Podpora gest známych z macOS je teda niečo, čo vám určite zjednoduší prácu s iPadom.

Magic Keyboard však nepodporuje napríklad funkciu Force Touch, ktorá umožňuje stlačiť touchpad a potom ho stlačiť znova. Touchpad je mechanický a nemá haptickú odozvu ako MacBook. Dá sa však stláčať porovnateľne úplne po celej ploche.

Ako sa pracuje s Magic Keyboard pre iPad

Rozhodli sme sa klávesnicu pre iPad otestovať v rôznych podmienkach. Zamerali sme sa na pohodlie pri používaní na stole, na kolenách a v posteli. A ako naše testovanie dopadlo?

Používanie klávesnice na stole

Klávesnica sa najpohodlnejšie používa, keď zariadenie položíte na stôl, teda na pevný povrch. V takom prípade si budete môcť vychutnať prakticky porovnateľný zážitok z písania ako na klasickom MacBooku Air alebo Pro, a to vzhľadom na celkovo menšie rozmery a menšiu veľkosť niektorých klávesov. Rovnako tak touchpad je veľmi príjemný na používanie.

S klávesnicou sa najlepšie pracuje na stole
S klávesnicou sa najlepšie pracuje na stole

Ovládanie klávesnice na kolenách

Pravdepodobne sa vyskytnú situácie, keď budete chcieť používať iPad na kolenách. Aj to je s touto klávesnicou možné, hoci pravdepodobne nebudete môcť takto pracovať celé hodiny. Na druhej strane je pozitívom fakt, že sa klávesnica počas nášho testovania nezahrievala a "nepálila" nám nohy. Vzhľadom na odlišný pozorovací uhol však maximálny náklon iPadu nemusí v tomto prípade stačiť.

Kde kúpiť iPad Magic Keyboard
iPad Magic Keyboard
Hodnotenie
4.4/5

Ovládanie klávesnice v posteli

Ak si beriete iPad so sebou do postele, pravdepodobne budete bojovať s jeho horšou stabilitou na nestabilnom povrchu (rovnako ako na kolenách). Ovládanie klávesnice je však možné aj v tomto prípade. Dá sa predpokladať, že v posteli nebudete robiť žiadnu zložitú prácu, ale iPad budete používať skôr na surfovanie po internete alebo sledovanie filmov a televíznych relácií. A práve pri tom vám klávesnica pomôže.

Cena alebo stojí Magic Keyboard za to?

Treba zdôrazniť, že tento produkt rozhodne nepatrí medzi najlacnejšie. Cena menšieho 11" variantu sa pohybuje okolo 330 eur, väčší vás vyjde na približne 400 eur.

Každopádne, ak k tejto sume pripočítate cenu samotného tabletu, náklady sa vyšplhajú na viac ako tisíc eur. A za túto sumu si už môžete kúpiť jeden z MacBookov. Určite teda stojí za zváženie, či si namiesto neho nekúpiť notebook.

Na druhej strane, ak už iPad doma máte a hľadáte spôsob, ako ho jednoducho premeniť na "slušnú imitáciu notebooku" na štúdium alebo určité typy práce, je to možná voľba.

Ak hľadáte digitálny zápisník na tvorbu školských alebo pracovných poznámok, môžete vyskúšať tiež zápisník reMarkable 2. V ponuke výrobcu nájdete okrem samotného zápisníka a stylusu tiež prídavnú klávesnicu Type Folio s klávesami v štandardnej veľkosti.

Záver – pre koho je iPad Magic Keyboard určený?

Na záver sa pozrime na to, pre koho by sme vlastne odporúčali zaobstarať si túto klávesnicu. Vzhľadom na pomerne vysokú obstarávaciu cenu klávesnice, iPadu a prípadne aj Apple Pencil mnohí ľudia radšej siahnu po notebooku. Napriek tomu si táto možnosť určite nájde svojich fanúšikov.

Tablet s klávesnicou sa môže hodiť na cesty, pretože je pomerne kompaktný a jeho súčasťou je napájací adaptér, ktorý je pre iPad menší ako pre Macbooky. Klávesnicu si môžu kúpiť aj ľudia, ktorí už tablet vlastnia a uvažujú o jeho rozšírení. Zároveň môže byť táto klávesnica užitočná pre ľudí, ktorí v niektorých prípadoch potrebujú používať tablet, ale niekedy ocenia notebook, ale nechcú si kupovať obe zariadenia.

Z hľadiska silných stránok môžeme určite vyzdvihnúť veľmi dobrý komfort písania a jednoduchosť používania. Vďaka nožnicovému mechanizmu tlačidiel sa na klávesnici píše pohodlne a vyzdvihnúť možno aj to, že touchpad podporuje rôzne gestá. Súčasťou klávesnice je aj konektor USB-C.

A nevýhody? Budeme sa opakovať, ale najväčšou nevýhodou je, žiaľ, cena. Počítať treba aj s trochu vyššou hmotnosťou a s tým, že niektoré klávesy sú menšie ako na počítači a na písanie na Magic Keyboard si budete musieť chvíľu zvykať. To je však úplne pochopiteľné.

Používateľská príručka Magic Keyboard pre iPad

Recenzia: Magic Keyboard, klávesnica pre iPad
 • Kvalita spracovania
 • Funkcie klávesnice
 • Pocit pri písaní
 • Pomer cena/výkon
4.4

Praktická klávesnica, vďaka ktorej je používanie iPadu pohodlnejšie

Klávesnica Magic Keyboard uľahčuje používanie tabletu, takže sa môžete venovať základnej kancelárskej práci alebo surfovaniu po internete. Puzdro s klávesnicou drží klávesnicu pevne na mieste vďaka silným magnetom. Touchpad podporuje rôzne gestá a nožnicový mechanizmus tlačidiel umožňuje pohodlné písanie. Praktická je aj prítomnosť USB-C konektora.

Klady

 • Vysoký komfort
 • Jednoduché používanie
 • Nožnicový mechanizmus tlačidiel
 • Touchpad s podporou gest
 • Ideálny na cesty
 • Podsvietenie
 • USB-C Konektor

Zápory

 • Vysoká cena
 • Vyššia hmotnosť
 • Niektoré klávesy sú menšie
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (2 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: Magic Keyboard, klávesnica pre iPad
iPad Magic Keyboard
Hodnotenie: 4.4/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram